Knihy
E-knihy

Ivana Čellárová

9

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2019
2018
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

9
Ivana Čellárová

Ivana Čellárová prečítala knihu

21.02.2020 08:34

9
Ivana Čellárová

Ivana Čellárová prečítala knihu

21.02.2020 08:29

9
Ivana Čellárová

Ivana Čellárová získala odznak Drozdajka

21.02.2020 08:29

Nenápadné dievča z 12. obvodu sa stane hlavnou postavou odboja voči Kapitolu. Tento tajný odznak, ktorý od nás získavate za prečítanie celej trilógie Hry o život, si môžete virtuálne pripnúť a stať sa tak jej podporovateľom :-)

9
9

Ivana Čellárová napísala recenziu

05.01.2020 23:27

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Inšpiratívny skutočný príbeh! Prekladateľka Petra dlhé roky trpela neznesiteľnými úzkosťami a silnými depresiami, ktoré ju takmer dohnali k samovražde. Na svojej ceste za zdravím postupne vyskúšala viacero druhov antidepresív, ktoré jej žiaľ nezafungovali. Po úpenlivom hľadaní vhodnej (a zároveň lekármi podporovanej) metódy sa rozhodla podstúpiť transplantáciu črevnej mikroflóry - najprv neúspešne na klinike v Nemecku, neskôr úspešne v domácich podmienkach. Vo svojej publikácii spomína aj výskum popredného českého psychiatra Radkina Honzáka, ktorý zas pred časom vyjadril Petre obdiv zato, že sa o tomto tabuizovanom zákroku rozhodla napísať knihu. Pánovi doktorovi sa knižka - až na niektoré unáhlené závery - páčila a ja s ním súhlasím :)

Čítaj viac

9
9

Ivana Čellárová napísala recenziu

01.01.2020 15:54

Perfektná kniha do každej (konšpiráciami zmätenej) domácnosti. Lovci šarlatánov je skupina lekárov, ktorí laickej verejnosti zrozumiteľne vysvetľujú, prečo medicínske nezmysly nefungujú. Teraz už viem, prečo sa ľudské telo nemôže prekysliť a detoxikačné prípravky je zbytočné kupovať. Rovnako ako Wobenzym je len drahý produkt s nulovým účinkom, lebo enzýmy vo forme tabletky žiaľ telo nevie vstrebať. Mrzí ma, že táto knižka pred 4 rokmi neexistovala, pomohla by mi ušetriť minimálne 200 Eur. Aj s odstupom času sa cítim trápne, keď spomínam na to, ako ma vtedy kamoška namotala na somarinu s názvom biorezonancia. Príručku zdravého rozumu rozhodne odporúčam všetkým kriticky mysliacim čitateľom a priaznivcom medicíny založenej na dôkazoch.

Čítaj viac

9
9

Ivana Čellárová napísala recenziu

05.12.2019 10:50

Román Jedného dňa v decembri je niečo medzi Denníkom Bridget Jonesovej (jazykom, skrytými aj zjavnými odkazmi na toto dielo), young adult literatúrou Eleanor & Park (štýlom striedania rozprávania dvoch hlavných postáv) a knižkou Jeden deň (kvôli tomu, že príbeh sa rozvíja v priebehu niekoľkých rokov). Skrátka a dobre, je to ľahké čítanie pre romantické duše. Vydavateľstvo Fortuna Libri prinieslo na pulty našich kníhkupectiev beletriu, ktorá v tomto predvianočnom čase poteší hlavne milovníčky romantických komédií. Knižka britskej autorky Josie Silver má síce značne predvídateľný dej, ale mne osobne to radosť z čítania nepokazilo. Príjemná oddychovka, ku ktorej sa hodí punč či (varené) víno - hrdinky Laurie a Sarah ho totiž pijú dosť často :)

Čítaj viac

9
9

Ivana Čellárová napísala recenziu

02.12.2019 14:29

Keby ste za celý život mali prečítať len jednu knihu o chudnutí, mala by to byť práve táto. Už celé roky túžite schudnúť, no nedarí sa vám? Z každej strany k vám doliehajú dobre mienené rady a teórie, ktoré si navzájom odporujú? Ste preto čoraz zmätenejší a deprimovanejší? Ja som bola na tom podobne. V minulosti som verila delenej strave, diéte podľa krvých skupín, aj rečiam o prekyslení organizmu. Ovocie a sacharidy som jedla len doobeda, zato večer som do seba tlačila orechy v domnení, že sú pri chudnutí vhodné. Nič z toho mi neprinieslo trvalé výsledky, preto som ďalej pátrala o návode, ktorý na 100 % funguje. Nemecká doktorka Nadja Hermann zozbierala obrovské množstvo dát a odborných štúdií, aby na základe dôveryhodných zdrojov vyvrátila hoaxy o chudnutí. Je lepšie jesť 3x či 5x denne? Môže byť denný energetický príjem pod 1250 kcal príčinou jojo efektu? Existuje vôbec niečo také ako "pomalý metabolizmus"? Dočítate sa v tejto skvelej publikácii :) Autorke sa za rok a pol podarilo znížiť svoju váhu zo 150 kg na 65 kg - spočiatku len vďaka kalorickému deficitu, cvičenie pridala až neskôr. Svoju štíhlosť si udržuje a čitateľom radí, aby sa zamerali na zníženie príjmu kalórií - vtedy zaručene dosiahnu svoj cieľ :)

Čítaj viac

9
9

Ivana Čellárová napísala recenziu

24.11.2019 08:29

Alena Sabuchová napísala výnimočný literárny počin, ktorý som si vychutnala ešte v dušičkovom období. Už samotný vizuál knihy vás ohromí, vydavateľstvo Artforum si dalo záležať. Zlaté písmo na tmavom fialovom podklade vyzerá luxusne a fotografie Roberta Tapperta čitateľom priblížia miesto, do ktorého je príbeh zasadený. Kniha Šeptuchy je nádherné prozaické dielo mladej autorky, kde ani tak nejde o dej, ale skôr o atmosféru. Región Podlasie je vykreslený ako magické miesto, kde sa prísne dodržujú staré zvyklosti, uctieva príroda a kde sa so všetkou vážnosťou a pompou oslavujú slovanské sviatky. Na tomto mieste si ženy po stáročia odovzdávajú tajomstvo liečby šepkaním. Estetika dielka spočíva v hre so slovenským knižným jazykom obohateným o poľské výrazy, preto ma značne vyrušovali početné expresívne slová. Inak knižke nemám čo vytknúť a dúfam, že sa dostane do top 10 súťaže Anasoft Litera :)

Čítaj viac

9
9

Ivana Čellárová napísala recenziu

19.11.2019 11:59

Doreen Virtue v posledných rokoch píše výlučne duchovne ladené príručky o anjeloch, preto som sa bála, že jej kniha z roku 2002 bude plná pseudorád, ktoré mi nepomôžu. Moje obavy sa našťastie nevyplnili a som rada, že fantasy obálka prvého českého vydania ma neodradila od čítania. V skutočnosti je to vynikajúca publikácia, ktorá cieli na ženy s poruchou príjmu potravy. V prvej časti Doreen uvádza množstvo príkladov zo svojej psychoterapeutickej praxe - príbehu žien, ktoré boli v detstve týrané, sexuálne zneužívané či citovo zanedbávané, a ktoré sa v dôsledku chýbajúceho pocitu bezpečnosti a lásky začali prejedať. V druhej časti autorka radí, ako sa vymaniť z bludného kruhu nadmerného prijímu a následných výčitiek svedomia. Tvrdí, že pochopenie minulosti a odpustenie svojim blízkym je cesta ku štíhlejšiemu telu a (s)pokojnej duši. Po aplikovaní rád z tejto knižky budete mať sami seba radšej a už nebudete mať potrebu vyjesť celú chladničku :)

Čítaj viac

9
Ivana Čellárová

Ivana Čellárová získala odznak Verný zákazník

04.11.2019 16:38

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“