Knihy
E-knihy

Das Schweigen der Miss Keene

7-8 hodín čítania
Vydavateľstvo
SCM Brockhaus, 2016

England, Cotswolds 1815: Olivia Keene rennt vor ihrem eigenen Geheimnis davon und stolpert dabei über das Geheimnis eines anderen. Obwohl sie zum Schweigen verdammt ist, nimmt sie der junge Lord Bradley mit auf sein Anwesen, ...

Čítaj viac

11,99 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

England, Cotswolds 1815: Olivia Keene rennt vor ihrem eigenen Geheimnis davon und stolpert dabei über das Geheimnis eines anderen. Obwohl sie zum Schweigen verdammt ist, nimmt sie der junge Lord Bradley mit auf sein Anwesen, denn das, was sie weiß, darf niemals bekannt werden. Sein Ruf, sein Erbe, selbst sein Zuhause stehen auf dem Spiel. Während sie sich um die Kinder auf Brightwell Court kümmert, behält er die schöne Fremde genau im Auge - mit ungeahnten Folgen. Julie Klassen entführt ihre Leserinnen in ihrem dritten Roman in die romantische Landschaft der englischen Cotswolds und in das faszinierende Leben einer Gouvernante in einem englischen Herrenhaus.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Das Schweigen der Miss Keene - Julie Klassen
Čo bolo potom - Jojo Moyes
25,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Silent Governess
Rozmer
120×190 mm
ISBN
9783775157452
Naše katalógové číslo
263406
Počet strán
478
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
nemecký
Vydavateľstvo
SCM Brockhaus

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

24 hodnotení

18
5
1
0
0

Annu
13.1.2018
Krásna kniha.
Áno, autorka je ovplyvnená tvorbou Charlotte B., tu sa napríklad opakovali motívy z Jany Eyrovej a Schirley, ale Klassenová ich dokázala spracovať tak, že jej román je naozaj originálny a svieži. Aj keď má kniha 432 strán, príbeh sa mi nezdal rozťahaný. Tiež na rozdiel od Jany Eyrovej tu nie sú príliš divoké záhady - žiadna šialená žena v panskom sídle. Tajomstvá majú racionálne vysvetlenie, konanie postáv je pomerne uveriteľné. V porovnaní s románom Maliarova dcéra bola hlavná hrdinka tejto knihy inteligentná a rozhodná - body plus. Samozrejme, nie je to akčný film, istá príjemná anglická rozvláčnosť tu nechýba, ale rozhodne nepôsobí ako negatívum, naopak. Myslím si, že do kníh, ktoré sa odohrávajú na anglickom vidieku, to proste patrí. Pre mňa krásna kniha na príjemný oddychový večer.
Čítaj viac
Kata
1.1.2018
4 hviezdičky z milosti

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Toto bola prvá kniha od autorky. Viac menej splnila moje očakávanie, romantika, láska, trochu tajomstva..... Oceňujem, že v dobe keď sú v móde obsiahle opisy sexu, ostala pri romantike a predstavivosti, ale...... jeden bozk a ruka okolo pása pri tanci, to je naozaj veľmi málo aj na dobu sestier Brontëových, či Austenovej. Aj vďaka tomu a tak trochu umelo vykonštruovanej zápletke, na ktorej je postavený celý dej, pôsobila kniha dosť "neslano, bez korenia". Autorka asi obdivuje rytierskosť a gentlmenstvo mužov tej doby, no zase aby sa hlavný hrdina vzdal titulu aby ho prenechal hlúpemu vydieračovi, ktorý ani nakoniec nie je Bradley, len aby vyzeral strašne charakterne, tak už bolo priveľa. Príbeh musí byť uveriteľný, a niektoré veci už prekračovali hranicu uveriteľnosti. Celkovo príjemná kniha, myslím však, že nie je z tých ktoré si čitateľ na dlho zapamätá.
Čítaj viac
Martina
9.12.2017
J. Klassenová aj touto knihou potvrdila miesto medzi mojimi obľúbenými autorkami, veľmi príjemné oddychové čítanie. Obaja poznačení minulosťou, ktorá ovplyvňuje ich prítomnosť, sa snažia žiť svoje životy v tieni tajomstiev, ktoré nechcú prezradiť. Páči sa mi, že sa to v deji stupňuje a k odhaleniu tajomstiev prichádza až na konci.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Das Schweigen der Miss Keene - Julie Klassen
Čo bolo potom - Jojo Moyes
25,89 €

„Nedokážem žiť bez kníh.“

Thomas Jefferson