Knihy
E-knihy

Mengeleho dievča

Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory

Ikar, 2016
Okamžitý download
EPUB
MOBI
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2016

„Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode.“ To sú slová Violy Fischerovej, ženy, ktorá prežila Mengeleho pokusy...

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Strhujúce spomienky ženy, ktorá dokázala nemožné!

Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode


To sú slová Violy Fischerovej, ženy, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory a nakoniec nacistom utiekla.
Tá hrozná doba stvorila množstvo príbehov. Príbehov o odvahe, statočnosti, láskavosti a obetovaní sa, ale aj o zlobe, podlosti a obludnom ponižovaní iných ľudských bytostí. Príbeh Violy Fischerovej je však výnimočný. Ona totiž okrem toho, že prežila peklo táborov smrti a našla v sebe silu na riskantný útek, dokázala ešte niečo. Vďaka nej chytili brutálnu dozorkyňu z Birkenau.
Po vojne sa náhodou stretla so svojou veľkou láskou. Mužom, o ktorom roky nevedela, či ešte žije. Ale nakoniec sa vydala za niekoho iného. Rytiera. Skutočného novodobého rytiera, ktorý získal toto vyznamenanie od francúzskeho prezidenta za statočnosť v boji na strane Spojencov.
Viola Fischerová po rokoch zverila svoje spomienky reportérke Veronike Homolovej Tóthovej. Táto kniha zaznamenáva jej osud i osudy iných ľudí, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mengeleho dievča - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
Mengeleho dievča - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
20,42 €
Ušetríte 5,38 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
257954
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

460 hodnotení

397
32
22
4
3

pred tromi dňami
Táto kniha - obdivuhodný príbeh Violy Stern Fischerovej ma zasiahol hlboko. V knihe, teda v jej životnom príbehu boli úseky, pri ktorých som nedokázala pokračovať v čítaní. Potrebovala som čas, aby som to vstrebala a pochopila. Ale niektoré veci sa jednoducho pochopiť nedajú. Zverstvá, ktoré dokázali ľudia robiť v mene ideológie, ktorou si ospravedlňovali nepredstaviteľnú krutosť, zničili a ovplyvnili milióny životov. Kontrast medzi životom hlavnej hrdinky pred druhou svetovou vojnou a počas nej je obrovský. Mladé dievča, ktoré bolo plné snov a ideálov, prežívalo prvú lásku, plánovalo budúcnosť, si muselo namiesto toho prejsť peklom. Prečo?
Čítaj viac
pred štyrmi dňami
Silný príbeh o tom, ako sa svet zrazu dokáže nepochopiteľne otočiť hore nohami. Ako sa vplyvom silnej politickej myšlienky otočia priatelia chrbtom a z veselého bezstarostného dospievania sa stáva boj o život. Je to kniha o hrôzach páchaných na židoch, ale aj kniha o veľkej vnútornej sile, obetavosti a druhej šance na život.
Čítaj viac
Barbora
pred týždňom
Naozaj veľmi silný príbeh.. ako sa človek (aj priateľ, sused,..) dokáže otočiť k tebe chrbtom a zatratiť Ťa len preto, že niekto povie že židia sú zlí :-( Mala všetko, dokonalý život a zrazu... Určite sa oplatí prečítať.
Čítaj viac
pred týždňom
Doktor Smrť.
Pre mňa nevídaný exemplár, pretože je podaný s úctou, rešpektom i nehou voči všetkým zúčastneným. Štýlom, aby ste si ju chceli prečítať znovu napriek téme. Tak na mňa pôsobí. Zmierlivo, vyzreto, vecne. Oceňujem tiež dobové fotografie, vďaka ktorým si ten čas, ľudí a mesto viem lepšie predstaviť. Spracovaním a kvalitou jediná svojho druhu.
Čítaj viac
9.4.2019
silný, smutný no zároveň aj krásny príbeh
Kniha vo mne vyvolala neskutočné množstvo pocitov. Je v nej spomenutých množstvo smutných a bolestivých spomienok hlavnej hrdinky, no zároveň sú v nej spomenuté aj pekné spomienky plné lásky a šťastia. Človek si ani nevie a ani nechce prupustiť, čo všetko si museli ľudia v tej dobe vytrpieť.
Čítaj viac
Mária Hlúdiková
12.3.2019
Táto kniha ma natolko zaujala ,ze som sa zacala zaujimat o knihy s touto tematikou.Je velmi zaujimava,boli tam casti pri ktorych som ju musela zavriet,vyspat sa na to a pustit sa do nej znova.Urcite odporucam!!!!!
Čítaj viac
Monika Šranková
4.3.2019
Táto kniha ma naučila, že si treba naozaj vážiť, to ako žijeme, možno nie ideálne, ale zatiaľ relatívne v mieri. Autorka príbehu je silná bojovníčka, obdivujem ju, že to dokázala prežiť, a dožiť sa ešte i krásneho veku. Tie zverstvá boli naozaj hrozné, párkrát mi aj slzy vypadli...verím, že nikto si to nevieme ani predstaviť, byť v koži tých ľudí...
Čítaj viac
Vladimír Maríček
5.2.2019
Tento titul by mal byť zaradený do beletrie, nemá žiadnu historickú hodnotu , informácie niesu podložené faktami, samé domnienky a predstavy.
Slová ako : "zdalo sa mi", "myslím si", "predstavovala som si", "snívalo sa mi" sa objavujú so železnou pravidelnosťou. Z knižky je ale isté to, že nejaký Auschwitz existoval a že k nemu viedli koľajnice.
Dielo bolo v niektorých odsekoch skutočne precítené...
PS: na záver som čakal že sa pani autorka sama seba vyhlási za "lovkyňu nacistov"...
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mengeleho dievča - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
Mengeleho dievča - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
20,42 €
Ušetríte 5,38 €

„Najväčším triumfom spisovateľov je, keď primäjú myslieť tých, ktorí sú toho schopní.“

Eugene Delacroix