Knihy
E-knihy

Najmladší dospelý

Musel predčasne dospieť, aby prežil

Finecom, 2016
Vydavateľstvo
Finecom, 2016

Autor rozpráva svoj vlastný príbeh chlapca, príbeh Tomiho, ktorý vyrastá v židovskej rodine v meste Parkan (dnešné Štúrovo) v období druhej svetovej vojny. Jeho detstvo, ktoré prežíva v atmosfére rastúceho útlaku židovského obyvateľstva, je poznačené...

Čítaj viac

20,96 €

Bežná cena Bežne 21,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor rozpráva svoj vlastný príbeh chlapca, príbeh Tomiho, ktorý vyrastá v židovskej rodine v meste Parkan (dnešné Štúrovo) v období druhej svetovej vojny. Jeho detstvo, ktoré prežíva v atmosfére rastúceho útlaku židovského obyvateľstva, je poznačené tušením, že Židov čaká niečo veľmi zlé, čomu sa nebudú môcť vyhnúť. Rodičia a príbuzní sa ho snažia vychovávať tak, aby bol pripravený na všetky hrozné veci, ktoré by mohli prísť, dokázal sa v nich orientovať a mohol sa zachrániť.

Vo veku 13 a pol roka je Tomi spolu s rodinou deportovaný do koncentračného a vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau. Tam ho oddelia od jeho príbuzných a on zostáva v tábore úplne sám. Stáva sa „najmladším dospelým“. Namiesto detských hier začína zápas o vlastné prežitie...

Čítaj viac
Kúpte spolu
Najmladší dospelý - Tomáš Radil
Utiekol som z Osvienčimu - Rudolf Vrba, Alan Bestie
37,84 €
Ušetríte 3,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
592
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Finecom
Rozmer
210×250 mm
ISBN
9788097167721
Naše katalógové číslo
257092

Čo si myslíme my

Produktový manažér
11. júla 2017

Každá kniha má svoju dušu. Niektorá veselú, iná smutnú a dramatickú. Táto kniha je o viere. O viere v najväčší ľudský dar - život. Ak človek verí "na život", potom neumrie. Aspoň nie v duši.
Je to autentické rozprávanie človeka, ktorý mal jednoducho šťastie. Šťastie v tom, že prežil. V týchto časoch vám totiž nepomohla ani viera, ani hrdinstvo, ani odvaha. Potrebovali ste "šťastie".
Trochu som sa bála, či pochopím príbeh, ktorý je písaný v osobe mladého chlapca. Práve naopak! Je to silná, osobná výpoveď človeka, vtiahne vás do deja a postupne sa necháte strhnúť vírom udalostí, ktoré by ste nechceli prežiť.
Vieme, že holokaust nebol len o "zlom" Hitlerovi a "dobrých" Židoch. Holokaust vznikal v myšlienkach ľudí už dávno pred tým, ako sa narodil Hitler. A žiaľ, v niektorých hlavách ostal až do dnešných dní. A to je to memento, to je ten vztýčený prst. Že sa môže objaviť kdekoľvek a kedykoľvek. Môže prísť bez varovania a v ešte väčších rozmeroch.
Toto je posolstvo autora tejto knihy. Človeka, ktorý to prežil, aby nás mohol varovať. Táto kniha nie je o bolesti, beznádeji a smútku. Je o viere, túžbe, láske, oddanosti a obrovskej chuti žiť, milovať a tešiť sa z maličkostí.
Prečítajte si túto knihu. A keď ju zatvoríte, pochopíte to teplo, ktoré z nej sála. A bude vám trochu smutno na duši, ale žiarivo v srdci.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

9 hodnotení

7
1
0
0
0

Daniela
18.8.2018
Tak autenticky, často az odborne, vyjadrené množstvo informácií o šoa. Knihu som chcela dočítať do konca,čo najskôr,nemohla som ju pustiť z rúk. Nachádza sa v nej kopec múdrych poučení aj do bežného života. Ďakujem autorovi,že som si vďaka tejto knihe mohla urobiť celistvejsi obraz o téme holokaustu. Kniha mi pomohla pochopit vela faktov aj z mojich ďalších uvah,hoci na veľa otázok o holokauste nenájdeme vo svetlenie.
Čítaj viac
GERO
17.9.2017
Názor čitateľa
FAJN KNIHA..SICE SMUTNA ALE VELMI PUTAVO NAPISANA..CITATELA VTIAHNE DO DEJA...VRELO ODPORUCAM...KAZDY BY MAL POZNAT TUTO TEMNU MINULOST...ABY SA POUCIL DO BUDUCNOSTI.....
Čítaj viac
MARIO
17.9.2017
Názor čitateľa
TUTO KNIZKU BY SOM ODPORUCAL PRE VSETKY GENERACIE...KNIHA SA CITA SAMA..MA PUTAVY DEJ...A JE MEMENTOM DO BUDUCNA ABY SA UZ NIKDY NIC PODOBNE NEZOPAKOVALO...
Čítaj viac
Zara
27.8.2017
Zara
Knihu som dostala a prečítala som ju jedným dychom. Autor vyrozprával a podrobne opísal svoj život po tom ako bol v roku 1944 transportovaný do koncentračného tábora ako 13 ročný a bol jeden z mála, ktorí toto peklo prežili a priniesli svedectvo pre nás čitateľov. Táto kniha by nemala chýbať v žiadnej knižnici. Odporúčam prečítať.
Čítaj viac
Zdena
26.8.2017
Hlavné je nezabudnúť.
Táto kniha je smutná preto že je o násilí,hlade a utrpení a o masovom vraždení, o smrti ale aj o živote v Birkenau -Auschwitz Je to pravdivý príbeh 13 ročného chlapca ktorý bol svedkom ukrutného zaobchádzania, ponižovania a týrania.Táto kniha je aj o odvahe autora,ktorý po čase aby zachoval svedectvo, si krok po kroku, deň po dni opäť spomínal na úspešné ale častejšie na neúspešné úsilie o prežitie.Odporúčam prečítať si každému a hlavne mladí by to mali čítať ako povinné čítanie.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Najmladší dospelý - Tomáš Radil
Utiekol som z Osvienčimu - Rudolf Vrba, Alan Bestie
37,84 €
Ušetríte 3,05 €

„Daždivé dni by sa mali tráviť doma, so šálkou čaju a dobrou knihou.“

Bill Watterson