Hrabě Monte Cristo - komplet - Alexandre Dumas
Hrabě Monte Cristo - komplet
46,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Hrabě Monte Cristo - komplet

20-21 hodín čítania
Vydavateľstvo
Knižní klub, 2016

Nové vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném třísvazkovém vydání a v dárkové krabici...

Čítaj viac

46,95 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nové vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném třísvazkovém vydání a v dárkové krabici.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
142420-21 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×240 mm
Hmotnosť
2275 g
ISBN
9788024255217
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
251637
Štýl
historický
Jazyk
čeština
Pôvod
Vydavateľstvo
Knižní klub
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

16
Na smrť - Jozef Karika
Práve čítam
Na smrť

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
9.7.2021
Diel 1+2:
Kniha ma prekvapila vo viacerých veciach.
Za prvé, ako rýchlo došlo k Dantesovmu zatknutiu. Za druhé, ako pomerne rýchlo došlo k jeho k úteku. Za tretie posledná časť, kedy sa príbeh viac venoval iným postavám a Gróf Monte Cristo bol iba občas vystupujúca postava. Rozumiem tomu, že to bola príprava na ďalšie udalosti v príbehu a v konečnom dôsledku sa mi táto časť páčila, len je to trochu rušivé, keď čítate o nejakej postave, pripravujete sa spolu s ňou na pomstu a zrazu sa pozornosť obráti k iným ľuďom, ktorí zo začiatku nemajú s hlavnou postavou nič spoločné.
Gróf Monte Cristo je výborná postava, jeho prerod bol urobený precízne a až ma zarážalo, aký zostal Dantes, predtím milý a priateľský mladý muž, vypočítavý a chladnokrvný.
Samozrejme pasáž z väzenia, plánovanie úteku ako aj samotný útek boli najlepšie časti knihy, a trochu som si prial, aby to trvalo dlhšie, ale na druhej strane kniha neobsahuje vatu a zbytočne sa nezdržiava nepodstatnými vecami.

Diel 3+4:
Opäť excelentný príbeh, ktorý pôsobil dosť odlišne oproti prvému dielu. Prvá kniha pojednáva o záležitostiach, ktoré väčšina ludí pozná, ako väzenie a útek, pričom táto mi skôr pripadala ako od Dostojevského alebo Tolstoja, kedy sa tu riešili predovšetkým spoločenské pomery.
Skvele napísané, úžasné postavy, jedinečné dielo, ktoré stojí za prečítanie.

Diel 5+6:
Takmer celá kniha sa zameriava na vytúženú pomstu, takže a čitateľ si príde na svoje. Čo ma prekvapilo na týchto knihách a čo zároveň aj oceňujem je nevyzpytateľnosť deja a povahu Grófa Monte Crista. Viacero nevynných ľudí potrestaných je, a niektorí vinníci nie až tak, ako by si zaslúžili.
Postava Monte Crista je chladnokrvná a vypočítavá, aj keď ukázala aj trochu výčitiek svedomia. Záver opäť trochu iný ako by sa dalo čakať, ale a vďaka tejto netradičnosti je toto dielo také výnimočné.
Čítaj viac
Dušan
1.7.2019
Gróf Monte Cristo
Pre mňa nostalgický návrat k literatúre môjho detstva. Text je sprevádzaný a podporený zaujímavými ilustráciami. Odporúčam všetkým, od teenagerov až po dôchodkový vek. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth