Gróf Monte Cristo I. + II, + III. (Kolekcia)

Svetoznámy román A. Dumasa o ťažkej zrade a hlbokej pomste, rozpráva príbeh mladého E.Dantésa, ktorý je nepriateľmi neprávom obvinený a odsúdený. Po štrnástich rokoch väzenia sa... Čítať viac

Séria
Gróf Monte Cristo
Vydavateľstvo
Zabudnuté knihy, 2021
Počet strán
0

Svetoznámy román A. Dumasa o ťažkej zrade a hlbokej pomste, rozpráva príbeh mladého E.Dantésa, ktorý je nepriateľmi neprávom obvinený a odsúdený. Po štrnástich rokoch väzenia sa mu podarí uniknúť a vďaka obrovskému pokladu... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

6,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania (4)
Gróf Monte Cristo II. - Alexandre Dumas, Zabudnuté knihy, 2021
EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

3,00 €


Gróf Monte Cristo III. - Alexandre Dumas, Zabudnuté knihy, 2021
EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

3,00 €


Gróf Monte Cristo I. - Alexandre Dumas, Zabudnuté knihy, 2021
EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

3,00 €


Hrabě Monte Cristo - komplet - Alexandre Dumas, Adolf Born (ilustrátor), Odeon, 2022
EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

51,09 €


Ďalšie e-knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Svetoznámy román A. Dumasa o ťažkej zrade a hlbokej pomste, rozpráva príbeh mladého E.Dantésa, ktorý je nepriateľmi neprávom obvinený a odsúdený. Po štrnástich rokoch väzenia sa mu podarí uniknúť a vďaka obrovskému pokladu sa vydáva na cestu pomsty. Druhý diel obsahuje tretiu a štvrtú knihu tohto slávneho románu. Knihy vyšli v roku 1945 v preklade výnimočného básnika a prekladateľa Vladimíra Roya a o kvalite prekladu svedčí aj fakt, že väčšina skrátených edícií do konca 20. storočia použila tento preklad ako základ.
Čítať viac
Originálny názov
Le Comte de Monte-Cristo
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1025487
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Francúzsko,
Séria
Gróf Monte Cristo
Vydavateľstvo
Zabudnuté knihy
Pre koho
pre náročných
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

12 hodnotení

11
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.2.2023
Klasika overené časom
Filmové spracovanie si vždy rád pozriem, no lákalo ma prečítať si aj originál, keďže vždy knižná verzia výrazne odlišná oproti filmovej verzii. Dej je naozaj odlišný, preklad knihy je dosť archaický, niektoré slová sú písané vo zvláštnom formáte (dúfať ako úfať) a aj slovosled vo vetách nie je podľa zvyklostí, no dotvára to historickosť tohto diela. Čítať viac
Július Saxun
Overený zákazník
5.10.2021
Otázka
A existuje aj 4 časť? Pretože v knižnej forme sú 4 knihy? Alebo tie knihy majú inú rozsah ako knihy? Čítať viac
Štefan Sotak
Overený nákup
29.8.2021
Chyba
Nejde o prvý, druhý a tretí diel. Ide o prvý diel, druhý diel a miesto tretieho dielu je zas ten prvý. Čítať viac
22
Bůh nedbá - Steven Erikson, 2023
Práve čítam
Bůh nedbá

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
Overený zákazník
9.7.2021
Diel 1+2:
Kniha ma prekvapila vo viacerých veciach.
Za prvé, ako rýchlo došlo k Dantesovmu zatknutiu. Za druhé, ako pomerne rýchlo došlo k jeho k úteku. Za tretie posledná časť, kedy sa príbeh viac venoval iným postavám a Gróf Monte Cristo bol iba občas vystupujúca postava. Rozumiem tomu, že to bola príprava na ďalšie udalosti v príbehu a v konečnom dôsledku sa mi táto časť páčila, len je to trochu rušivé, keď čítate o nejakej postave, pripravujete sa spolu s ňou na pomstu a zrazu sa pozornosť obráti k iným ľuďom, ktorí zo začiatku nemajú s hlavnou postavou nič spoločné.
Gróf Monte Cristo je výborná postava, jeho prerod bol urobený precízne a až ma zarážalo, aký zostal Dantes, predtím milý a priateľský mladý muž, vypočítavý a chladnokrvný.
Samozrejme pasáž z väzenia, plánovanie úteku ako aj samotný útek boli najlepšie časti knihy, a trochu som si prial, aby to trvalo dlhšie, ale na druhej strane kniha neobsahuje vatu a zbytočne sa nezdržiava nepodstatnými vecami.

Diel 3+4:
Opäť excelentný príbeh, ktorý pôsobil dosť odlišne oproti prvému dielu. Prvá kniha pojednáva o záležitostiach, ktoré väčšina ludí pozná, ako väzenie a útek, pričom táto mi skôr pripadala ako od Dostojevského alebo Tolstoja, kedy sa tu riešili predovšetkým spoločenské pomery.
Skvele napísané, úžasné postavy, jedinečné dielo, ktoré stojí za prečítanie.

Diel 5+6:
Takmer celá kniha sa zameriava na vytúženú pomstu, takže a čitateľ si príde na svoje. Čo ma prekvapilo na týchto knihách a čo zároveň aj oceňujem je nevyzpytateľnosť deja a povahu Grófa Monte Crista. Viacero nevynných ľudí potrestaných je, a niektorí vinníci nie až tak, ako by si zaslúžili.
Postava Monte Crista je chladnokrvná a vypočítavá, aj keď ukázala aj trochu výčitiek svedomia. Záver opäť trochu iný ako by sa dalo čakať, ale a vďaka tejto netradičnosti je toto dielo také výnimočné.
Čítať viac
Dušan
Neoverený nákup
1.7.2019
Gróf Monte Cristo
Pre mňa nostalgický návrat k literatúre môjho detstva. Text je sprevádzaný a podporený zaujímavými ilustráciami. Odporúčam všetkým, od teenagerov až po dôchodkový vek. Čítať viac

Vydavateľstvo Zabudnuté knihy

Čítať viac

„Ale ja nie som len zbierka symptómov. Nehoda mizerných rodičov a ešte miernejších chemických spojení. Nie som problém. Nie som diagnóza. Nie som choroba. Nie som niečo, čo sa dá zachrániť. Som človek.“

Všetky skvelé miesta - Jennifer Niven, 2015
Všetky skvelé miesta
Jennifer Niven