Hrabě Monte Cristo - komplet

Výpravné vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném... Čítať viac

Vydavateľstvo
Odeon, 2022
1424 strán
20-21 hodín čítania

Výpravné vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném třísvazkovém vydání a v dárkové krabici... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

51,09 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania (4)
Gróf Monte Cristo II. - Alexandre Dumas, Zabudnuté knihy, 2021
EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

3,00 €


Gróf Monte Cristo I. + II, + III. (Kolekcia) - Alexandre Dumas, Zabudnuté knihy, 2021
EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

6,00 €


Gróf Monte Cristo III. - Alexandre Dumas, Zabudnuté knihy, 2021
EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

3,00 €


Gróf Monte Cristo I. - Alexandre Dumas, Zabudnuté knihy, 2021
EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

3,00 €


Ďalšie e-knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Výpravné vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném třísvazkovém vydání a v dárkové krabici.
Čítať viac
Originálny názov
Le Comte de Monte-Cristo
Počet strán
1424
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1846317
Ilustrácie
Štýl
historický
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Francúzsko,
Vydavateľstvo
Odeon
Pre koho
pre náročných
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

12 hodnotení

11
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.2.2023
Klasika overené časom
Filmové spracovanie si vždy rád pozriem, no lákalo ma prečítať si aj originál, keďže vždy knižná verzia výrazne odlišná oproti filmovej verzii. Dej je naozaj odlišný, preklad knihy je dosť archaický, niektoré slová sú písané vo zvláštnom formáte (dúfať ako úfať) a aj slovosled vo vetách nie je podľa zvyklostí, no dotvára to historickosť tohto diela. Čítať viac
22
Bůh nedbá - Steven Erikson, 2023
Práve čítam
Bůh nedbá

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
Overený zákazník
9.7.2021
Diel 1+2:
Kniha ma prekvapila vo viacerých veciach.
Za prvé, ako rýchlo došlo k Dantesovmu zatknutiu. Za druhé, ako pomerne rýchlo došlo k jeho k úteku. Za tretie posledná časť, kedy sa príbeh viac venoval iným postavám a Gróf Monte Cristo bol iba občas vystupujúca postava. Rozumiem tomu, že to bola príprava na ďalšie udalosti v príbehu a v konečnom dôsledku sa mi táto časť páčila, len je to trochu rušivé, keď čítate o nejakej postave, pripravujete sa spolu s ňou na pomstu a zrazu sa pozornosť obráti k iným ľuďom, ktorí zo začiatku nemajú s hlavnou postavou nič spoločné.
Gróf Monte Cristo je výborná postava, jeho prerod bol urobený precízne a až ma zarážalo, aký zostal Dantes, predtím milý a priateľský mladý muž, vypočítavý a chladnokrvný.
Samozrejme pasáž z väzenia, plánovanie úteku ako aj samotný útek boli najlepšie časti knihy, a trochu som si prial, aby to trvalo dlhšie, ale na druhej strane kniha neobsahuje vatu a zbytočne sa nezdržiava nepodstatnými vecami.

Diel 3+4:
Opäť excelentný príbeh, ktorý pôsobil dosť odlišne oproti prvému dielu. Prvá kniha pojednáva o záležitostiach, ktoré väčšina ludí pozná, ako väzenie a útek, pričom táto mi skôr pripadala ako od Dostojevského alebo Tolstoja, kedy sa tu riešili predovšetkým spoločenské pomery.
Skvele napísané, úžasné postavy, jedinečné dielo, ktoré stojí za prečítanie.

Diel 5+6:
Takmer celá kniha sa zameriava na vytúženú pomstu, takže a čitateľ si príde na svoje. Čo ma prekvapilo na týchto knihách a čo zároveň aj oceňujem je nevyzpytateľnosť deja a povahu Grófa Monte Crista. Viacero nevynných ľudí potrestaných je, a niektorí vinníci nie až tak, ako by si zaslúžili.
Postava Monte Crista je chladnokrvná a vypočítavá, aj keď ukázala aj trochu výčitiek svedomia. Záver opäť trochu iný ako by sa dalo čakať, ale a vďaka tejto netradičnosti je toto dielo také výnimočné.
Čítať viac
Dušan
Neoverený nákup
1.7.2019
Gróf Monte Cristo
Pre mňa nostalgický návrat k literatúre môjho detstva. Text je sprevádzaný a podporený zaujímavými ilustráciami. Odporúčam všetkým, od teenagerov až po dôchodkový vek. Čítať viac

Vydavateľstvo Odeon

Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo, 2018
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo