Knihy
E-knihy

Noční pútnici

Absynt, 2016
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Absynt, 2016

Vojnový reportér Wojciech Jagielski sa zúčastnil ozbrojených konfliktov v Afganistane, Tadžikistane, Čečensku a Gruzínsku, na základe ktorých napísal 7 literárnych reportáží. Napriek tomu, že je často prirovnávaný...

Čítaj viac

9,95 €

Bežná cena Bežne 13,99 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vojnový reportér Wojciech Jagielski sa zúčastnil ozbrojených konfliktov v Afganistane, Tadžikistane, Čečensku a Gruzínsku, na základe ktorých napísal 7 literárnych reportáží. Napriek tomu, že je často prirovnávaný k najvýznamnejšiemu predstaviteľovi tohto literárneho žánru Ryszardovi Kapuścińskému, vytvoril si vlastný neopakovateľný štýl založený na majstrovskom opise a schopnosti nájsť kľúčové informácie, ktoré dotvárajú obraz udalostí. V knihe Noční pútnici budeme konfrontovaní nielen s politickými prevratmi príznačnými pre africký kontinent, ale aj s úlohou novinára a jeho zodpovednosťou za ďalší osud hlavných hrdinov.

Noční pútnici sú deti, ktoré v šíkoch partizánskych armád vyvražďujú svojich príbuzných, ale sú to aj deti, ktoré osamotené putujú každú noc do blízkych miest, aby sa zachránili pred únosom. Aký je návod na uzdravenie? V tradičných pestrých rituáloch odpustenia alebo v pomoci humanitárnych organizácií?

Zdanlivo rutinnú úlohu reportéra tlačovej agentúry napísať správu o prezidentských voľbách v Ugande prehlušia historické súvislosti – krvavý boj o moc, detskí vojaci v službách partizánskych vodcov. Pripútajte sa, pristávame na letisku v Kampale.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Noční pútnici - Wojciech Jagielski
Všetci mocní Kremľa - Michail Zygar
19,94 €
Ušetríte 8,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
296
Vydavateľstvo
Absynt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
242251
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Miro Kropáček
Miro Kropáček
11.7.2017
Absolutna parada
Takto mala vyzerat aj kniha Pol Potov usmev. Uzasne putave, mrazive a rozsiahle dielo z nam nie az tak znamych koncin. Vidiet pri knizke z Absyntu meno polskeho autora takmer vzdy znaci zasah do cierneho.
Čítaj viac
Tatiana Vargová
Tatiana Vargová
22.6.2016
pravopisné knihy
Prosím vás - ako je možné, že v elektronickej verzii je toľko pravopisných chýb?
(predložky zásadne spolu nasledujúcim slovom)
Mňa osobne to dosť ruší.
Za elektronickú knihu zaplatím skoro toľko, čo za papierovú, takže by bolo fajn ju mať aj v rovnakej kvalite textu.
Čítaj viac
Ján Kovačovský
Ján Kovačovský
Martinus
22.6.2016
Názor zákazníka
Dobrý deň, pani Vargová, ospravedlňujeme sa za komplikácie. Súbor sme už nahradili novým, v ktorom sú spomínané chyby odstránené. Môžete si ho stiahnuť z Vašej e-knižnice. Prajem pekný deň.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Absynt bolo založené s cieľom prinášať na slovenský knižný trh svetovú reportážnu literatúru a fotografiu.

Našou ambíciou je vydávať knihy autorov, ktorí získali ocenenia za svoju tvorbu alebo boli ocenení významnými organizáciami za boj o ľudské práva.

Výber reportážnej literatúry je určený aktuálnosťou a dôsledným spracovaním témy, objektívnym prístupom, hľadaním zmierenia a odvahou autora neuspokojiť sa s frázami, ktoré sa núkajú pri hľadaní zložitejších a nejednoznačných odpovedí.

Knihy Vydavateľstva Absynt budú prinášať diela tých najlepších autorov reportážnej literatúry s dôrazom na hodnotu knihy, čiže na návrh obálky, výber materiálu, sadzbu, typ písma a papiera.

Vydavateľstvo Absynt je neziskový projekt, ktorý je financovaný z vlastných zdrojov, z predaja kníh, z grantov a darov. Všetky finančné prostriedky sú určené na vydávanie kníh a organizáciu stretnutí s autormi reportáží.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Noční pútnici - Wojciech Jagielski
Všetci mocní Kremľa - Michail Zygar
19,94 €
Ušetríte 8,04 €

„Poézia je dielo z najsvätejších. S láskou sa pokloňte básnikovi, lebo jeho život býva životom nešťastným.“

H. De Balzac