Knihy
E-knihy

Príbehy kocúra Mineta

Rozprávky pre Elise

Petrus, 2015
Vydavateľstvo
Petrus, 2015
1. diel série
Rozprávky pre Elise

Príbehy z tejto knižky vymyslel a hlavne namaľoval Imro Weiner-Kráľ. Pôvodne boli určené iba jedinému čitateľovi – malej dcérke Elise. Po februári 1948 spadla na hraniciach...

Čítaj viac

12,34 €

Bežná cena Bežne 12,99 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Príbehy z tejto knižky vymyslel a hlavne namaľoval Imro Weiner-Kráľ. Pôvodne boli určené iba jedinému čitateľovi – malej dcérke Elise.

Po februári 1948 spadla na hraniciach železná závora a na jednej strane sa ocitol otec, a na druhej dcéra s mamou. Otec Imro sa snažil za nimi do Francúzska dostať oficiálne, a keď to nešlo, tak aj ilegálne. Nepodarilo sa mu to, zadržali ho na hraniciach a niekoľko mesiacov strávil
dokonca vo väzení. Keď ho prepustili, usiloval sa udržiavať s Elise kontakt aspoň listami a aby bol malej dcérke bližšie, tak pre ňu písal a maľoval príbehy, ktoré jej postupne v rokoch 1953 až 1956 posielal.

Elise je už dávno dospelá. Aj keď žije a pracuje v Paríži, má Slovensko veľmi rada. Všemožne pomáha pripraviť monografiu jej otca – významného maliara. Vydavateľ chcel v tejto veľkej knihe pôvodne ukázať iba zopár obrázkov z príbehov, ktoré si ešte z detstva opatrovala, ale keď ich
videli, aké sú čarovné a vtipné, rozhodli sa, aj so súhlasom Elise, vydať ich samostatne a to v niekoľkých knihách. V tejto prvej knihe je hlavným hrdinom kocúrik Minet, ktorý sa neskôr pravidelne objavuje i v ďalších príbehoch. Formát knihy je prispôsobený skutočnej veľkosti obrázkov,
tie však museli trochu upraviť. Rovnako upravovali texty, ktoré francúzskemu originálu – súčasti obrázkov, nie celkom zodpovedajú.

Dúfame, že táto knižočka zaujme a poteší každého čitateľa rovnako ako jej tvorcov pri jej príprave.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Hmotnosť
458 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský, francúzsky
Vydavateľstvo
Petrus
Rozmer
150×203 mm
ISBN
9788089233908
Naše katalógové číslo
241257

Neskutočne nádherná kniha, ktorá by isto nemala chýbať v žiadnej detskej poličke. Elise a vydavateľstvo Petrus si zaslúžia veľkú vďaku za to, že spravili knižný svet o niečo krajší.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

Barbora
1.10.2017
Práca prekľadateľa nič moc
Knihu som si kúpila ako obdivovateľka Imra Weinera-Kráľa. Jeho práce a kresby sú úžasné. Čo ma sklamalo, je preklad. Pôvodný text obsahuje všetky informácie, ktoré sú pre čitateľa aj dieťa potrebné. Netreba k tomu nič pridávať. Je tam priestor na fantáziu a dotvorenie si vlastnej predstavy. Idiotizácia textu na hodnote nepridáva. Som veľmi sklamaná, ale napriek tomu vďačná, že kniha vyšla. Svojej dcére sa budem snažiť knihu predstaviť v duchu pôvodného znenia.
Čítaj viac
6

Ku knihám ma priviedli rodičia. Do dnešných dní spomínam na veselé večerné čítania s ocinom. Ako veľkáčka som brigádovala v antikvariáte s knihami. Čítam najmä v autobuse cestou do a z práce, ale občas sa mi podarí ukradnúť si chvíľku aj doma. Po narodení dcérky Mišky som začala opäť objavovať svet detských kníh, ktoré som si zamilovala pre ich nádherné ilustrácie a posolstvo. Večerné zaspávanie bez spoločného čítania si už nevie predstaviť ani Miška ani ja. Píšem blog o pekných detských knihách Mimi malá knihomilka.

Zdenka Waradzinová
25.2.2017
Názor čitateľa
Kniha Príbehy kocúra Mineta obsahuje šesť príbehov, ktoré ostatným zvieratkám z dvora číta biely kocúr menom Minet. Ide o príbehy s vtipným obsahom a poučným koncom, podčiarknuté peknými ilustráciami. Na každej strane je pár riadkov textu tak ako to máme s dcérkou Mimi rady.
Vizuálne aj na omak vás kniha príjemne prekvapí kvalitným spracovaním. Rozmerovo je ideálna do detských rúčok. Určite môže byť krásnym darom, ktorý poteší rovnako dieťa ako aj dospelého nadšenca pre detskú knihu.
Ako ste sa dočítali v anotácii, ide o 60 rokov staré príbehy a tak treba ku knihe Príbehy kocúra Mineta pristupovať. Cítiť z nich dobu, v ktorej boli písané a verím, že nie každému rodičovi sa môže páčiť napríklad príbeh O dvoch bratoch, v ktorej padne výprask na zadok.
S Mimi vždy prečítame celú knihu na jeden šup. Najradšej má piaty príbeh O múdrom vojakovi a lakomej starene. Ešte dlho po prečítaní sa smeje ako vojak prešiel starene cez rozum.
Páči sa mi ako kniha Príbehy kocúra Mineta podnecuje k premýšľaniu. Mimi sa aktívne zapája a rozoberá všetko čo čítame. Ilustrácie Imra Weinera-Kráľa ju v tom len podporujú. Teším sa, že sme práve touto knihou obohatili našu detskú knižnicu.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Okrem človeka neexistuje na svete úžasnejšia vec ako kniha.“

Charles Kingsley