Knihy
E-knihy

Nevďačná cudzinka

Aspekt, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Aspekt, 2015

Život a písanie Ireny Brežnej poznačila skúsenosť emigrácie z Československa do Švajčiarska v roku 1968. Tento zlomový zážitok tvorí skryté aj očividné podložie jej reportáží, esejí a próz. Román s dvojznačným názvom...

Čítaj viac

5,00 €

Bežná cena Bežne 6,95 €

Ušetríte 28%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Život a písanie Ireny Brežnej poznačila skúsenosť emigrácie z Československa do Švajčiarska v roku 1968. Tento zlomový zážitok tvorí skryté aj očividné podložie jej reportáží, esejí a próz. Román s dvojznačným názvom Nevďačná cudzinka predstavuje vyvrcholenie literárne originálnej, humornej a zároveň premýšľavej práce s osobným a kolektívnym smútkom. Kniha bola preložená do viacerých jazykov a získala Literárnu cenu Švajčiarskej konfederácie.
Prostredníctvom dvoch spomienkových vrstiev prepojených rozprávačkou v prvej osobe, ktorá reflektuje jednak vlastné zážitky z udomácňovania v novej krajine, jednak v role tlmočníčky sprostredkováva pohnuté osudy súčasných migrantov, sa zúfalstvo zo straty pôvodnej vlasti mení na radosť zo získavania nových, hybridných identít v cudzote najrôznejšieho druhu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nevďačná cudzinka - Irena Brežná
Rebelské srdce - Vi Keeland, Penelope Ward
13,50 €
Ušetríte 6,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Vydavateľstvo
Aspekt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
223578
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Daniela Divílková
14.3.2017
Názor čitateľa
Excelentne napísaná kniha, pútavé drobné príbehy mladej ženy vo svete, ktorý je úplne odlišný od toho jej pôvodného. Štýl písania je príťažlivý a určite je pre nás aktuálny vo viacerých vrstvách. Či materializmus, migrácia alebo poničené city vplyvom vysokého stupňa "civilizovanosti"..
Čítaj viac
Dagmar Gubová
31.5.2016
Názor čitateľa
Veľmi dobrá kniha na zamyslenie, o vnímaní novej krajiny v emigrácii, porovnávaní ľudských osudov, o strate pôvodnej krajiny a hľadanie si nového miesta pre svoj život.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nevďačná cudzinka - Irena Brežná
Rebelské srdce - Vi Keeland, Penelope Ward
13,50 €
Ušetríte 6,56 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev