Knihy
E-knihy

Impérium - Diktátor

Slovart, 2017
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2017
3. diel série
Impérium
Edícia
CV
Preklad

Cicero odchádza do vyhnanstva v Thessalonikách, kde ho neskôr navštívi mladý tribún Milo a sľúbi mu pomoc pod jednou podmienkou, a to že Cicero sa zmieri s Pompeiom. Cicero ho napokon...

Čítaj viac

12,54 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Cicero odchádza do vyhnanstva v Thessalonikách, kde ho neskôr navštívi mladý tribún Milo a sľúbi mu pomoc pod jednou podmienkou, a to že Cicero sa zmieri s Pompeiom. Cicero ho napokon poslúchne, pomerí sa s Pompeiom aj s Caesarom a tí mu dovolia vrátiť sa do Ríma. Stane sa miláčikom davov, vyhľadávaným advokátom a rešpektovaným rečníkom v senáte. V Ríme v tom čase vládne triumvirát troch najvplyvnejších mužov: Pompeia, Ceasara a Crassa, no táto krehká politická rovnováha nebude trvať dlho. Crassus zahynie v boji, Caesar prekročí Rubikon a začne sa vojna, v ktorej zahynie Pompeius. Moci sa chopí Ceasar a na istý čas sa zdá, že Cicero pokojne dožije v ústraní. No blíži sa dátum marcových íd a sprisahanci chcú pripraviť Caesara o život.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom dramatických príbehov či príbehov z európskej histórie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Impérium - Diktátor - Robert Harris
Dôstojník a špión - Robert Harris
24,88 €
Ušetríte 1,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Dictator
Rozmer
125×207 mm
ISBN
9788055627403
Naše katalógové číslo
221529
Počet strán
360
Hmotnosť
402 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

6 hodnotení

2
5
0
0
0

30.3.2018
Zhodnotenie série
O literárnych kvalitách Roberta Harrisa niet pochýb - tretia časť románovej trilógie Impérium, mapujúcej život Marca Tullia Cicerona (odpustil som si charakteristiky, lebo ťažko si vybrať, čo ho zo širokého diapazónu rol, ktoré počas svojho života mal, viacej napĺňalo) a súčasne sonda do dožívajúcej Rímskej republiky je prudko čitateľná a dokáže strhnúť, súčasne poskytuje i nehistorikom "živú" antiku, najmä teda cez prizmu politiky a boja o moc.
Jednu hviezdičku som však ubral kvôli prekladu - niežeby Marián Gazdík nebol majster svojho remesla. Ale nemohol vychytať všetky muchy - týka sa to najmä terminorum technicorum. Tak napríklad úrad Marca Antonia v čase Caesarovej dictatury. V latinčine sa označuje ako magister equitum, čo Robert Harris v anglickom origináli správne (v intencii tohto jazyka) uviedol pomenovaním Master of Horse. V slovenčine to však nie je žiaden Pán koňa, ale veliteľ jazdy. Takisto v druhej časti prvého dielu (Impérium I.) je nadpis Prétorián, hoci Cicero vtedy dosiahol administratívnu funkciu praetora (pojmy praetor a prétorián naozaj nie sú to isté). Toľko teda moja mierne jazyková výhrada z pohľadu ľudí znalých latinských označení.
Inak mimoriadne hodnotná kniha, dokonca použiteľná i vo vyučovacom procese :)
Čítaj viac
Róbert Andrejko
1.1.2018
Kvalitné zakončenie ságy
Musím uznať, všetky tri knihy tejto ságy boli veľmi dobre a pútavo napísané. Ak by sa ma niekto opýtal, ktorá z nich bola naj, bolo by veľmi ťažké odpovedať. Každopádne táto posledná epizóda bola v niečom iná. Udalosti, ktoré opisuje, mnohí poznáme veľmi dobre a ich následky sa vtedajšou Európou niesli ešte veľmi dlho. Až sa ma udivuje, ako sa to všetko dalo vtesnať do tak relatívne malej knihy.
Čítaj viac
Mário Wittman
21.11.2017
Nové vydanie
Na tú to knihu som sa tešil veľmi dlho a určite si ju rád kúpim v nasledujúcich dňoch. Sklamala ma ale jedna vec a to, že ste celú sériu vydali nanovo od prvého dielu so zmenenou obálkou. Ja totiž už dlhé roky vlastním prvé dva diely z rokou 2007 a 2010 a táto tretia kniha sa k nim jednoducho nehodí. To je pre knihomoľa, ktorý si vytvára svoju zbierku ako päsť na oko. Chcem sa pre to spýtať, či je nejaká šanca, že by vydavateľstvo pripravovalo aj vydanie hodince sa k prvým dvom dielom. Mimochodom myslím si, že staršie obálky sa vám podarili viac... ;-)
Čítaj viac
Matúš Hoľko
13.7.2016
Názor čitateľa
Musím priznať, že tretí diel nebol až taký dobrý ako predošlé dva, a to najmä kvôli mnohým pasážam knihy, kde sa cicero prakticky len nechal unášať udalosťami. Nebol tým kto posúva nejak zásadne dej, len pasívne sledoval čo sa deje. Bola to skrátka daň za to, že celá séria bola písaná z pohľadu cicera. Keď sa však zase dostal do pozície, že mohol veci ovplyvniť (po návrate z exilu a po smrti cézara) tak to bol zase cicero ako z predošlého dielu. V spätnom pohľade na všetky tri diely je preto druhý jednoznačne najlepší - vlastne keď o tom tak rozmýšľam Boj o Rím (lustrum) bola asi najlepšia kniha od Harrisa akú som čítal (a to som ich čítal všetky, teda myslím beletriu). Cicero bol vtedy hlavnou postavou tak knihy ako aj historických udalostí, no v diktátorovi, hoci historické udalosti boli ešte zaujímavejšie, cicero už nebol ich hlavným dejateľom. Možno by bolo zaujímavejšie ak by boli niektoré časti knihy napísané z pohľadu iných postáv (napr. počas cicerovho exilu z pohľadu crassusa, pred cezárovou smrťou z pohľadu marka antónia a nakonci samozrejme z pohľadu oktaviana). Ale asi vzhľadom na dostupnosť, resp. nedostupnosť historických prameňov by išlo viacej o fikciu ako o historickú fikciu. Kniha sa ale samozrejme čítala jedna radosť, keďže robert harris je nepochybne majster svojho remesla. Štyri hviezdičky sú tam iba preto, lebo nedostala mojím prehnaným očakávaniam po neskutočne skvelom druhom diele.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Impérium - Diktátor - Robert Harris
Dôstojník a špión - Robert Harris
24,88 €
Ušetríte 1,02 €

„Vždy, keď vojdem do knižnice, nedokážem pochopiť, prečo by som z nej mala niekedy odísť.“

Marie de Sevigne