Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Malý Buddha, BONThé, 2015

4,49 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Malý Buddha, BONThé, 2015
Malý Buddha, BONThé, 2015

Malý Buddha

45g (20 x 2,25g)

  Chuť tropického ovocia s tónmi korenia... Čítať viac

  Výrobca
  BONThé, 2015

  Chuť tropického ovocia s tónmi korenia... Čítať viac

  • Káva/čaj
  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Spievankovo 8: Angličanina 3 (DVD) - Tonada, 2023

  Viac o produkte

  Chuť tropického ovocia s tónmi korenia.

  Zloženie: Pravý zelený čaj Sencha, ananás, papája, sladovka, santalové drevo, červené korenie, aróma, rumanček rímsky.

  Čaj vzniká spracovaním listov čajovníka. Z botanického hľadiska je čajovník (lat. Camellia sinensis) stálezelený krík, dorastajúci v prírode do výšky 5 až 15 metrov, výnimočne až okolo tridsať metrov. Na plantážach sú kríky udržiavané do výšky okolo jedného metra. Umožňuje to pohodlnejší zber čajových lístkov, mechanizáciu zberu a zvyšuje úrodu.
  Divoký čajovník rástol v juhovýchodnej Ázii, pri hraniciach Číny a Indie. Ako domestikovaná rastlina sa pestuje na mnohých miestach s vhodnými podmienkami. Medzi krajiny známe produkciou čaju patria Čína, India, Pakistan, Irán, Srí Lanka, Taiwan, Japonsko, Indonézia, Nepál, Austrália, Argentína a Keňa. Najlepšie sa mu darí v monzúnovom podnebí v subtropickom a tropickom páse, rastie na kyslejších pôdach, od hladiny mora až po nadmorské výšky okolo 2 500 m.
  Listy čajovníka sú dlhé od troch do dvadsaťpäť centimetrov a široké medzi jedným až desiatimi centimetrami. Dospelé listy sú hrubé, hladké a kožnaté, s krátkou stopkou. Čajové listy sa väčšinou zbierajú niekoľkokrát do roka, v niektorých oblastiach prakticky celý rok. Lístky sa zbierajú podľa takzvaných zberových formúl určujúcich, ktorú časť výhonku odštipnúť.
  Obvykle sú cennejšie mladšie a menšie lístky pri špičke výhonku a pupeň. Kvalitnejšie čaje sú vyrábané len z vrchných dvoch lístkov a pupeňa.
  Ďalšie spracovanie sa deje rôznymi spôsobmi, ktoré vedú k rôznym „druhom“ čaju. Základným faktorom je stupeň oxidácie (často sa využíva z chemického hľadiska nesprávny názov fermentácia).

  Tradičné je delenie do štyroch základných skupín:

  Zelené čaje: listy sa mechanicky narušia, ale oxidácia je rýchlo ukončená pôsobením tepla. V Číne sa na ukončenie oxidácie zvyčajne využíva sušenie na pare, v Japonsku prevláda sušenie na slnku, prípadne teplým vzduchom. Spracovanie je ukončené jeden až dva dni po zbere.
  Oolongy (vyslov úlong, taktiež modrozelené, polozelené čaje) – tvoria prechod medzi zelenými a čiernymi čajmi. Často sú pri príprave navoňané kvetmi, napríklad orchideou, osmanthom.
  Čierne čaje (taktiež červené čaje, tento názov sa pre farbu nálevu používa najmä v Číne): listy sa mechanicky narušia, oxidácia sa nechá úplne prebehnúť. Spracovanie trvá týždeň, ale aj dlhšie. Veľmi výrazný rozdiel je medzi ortodoxným ručným spracovaním a plne mechanizovanou výrobou metódou CTC (Crush, Tear, Curl), ktorou vzniká drvený substrát vhodný do čajových vrecúšok. V strednej Európe (a „západnej civilizácii“ všeobecne) je historicky najobľúbenejší práve čierny čaj.
  Pu-erh: je dvojnásobne oxidovaný čaj, ktorý sa necháva 'odležať' často aj po dobu niekoľkých rokov. Čím je pu-erh starší, tým býva viac cenený, pričom nezriedka sa predáva aj 15 až 20-ročný. Vyznačuje sa plnou, zemitou chuťou. Pravdepodobne má na organizmus pozitívne a mierne liečivé účinky.
  Biely čaj: vyrába sa iba z pupeňov a horných lístkov. Tie neprechádzajú mechanickým spracovaním ani oxidáciou. Biely čaj je takmer bezfarebný a pokladá sa za nápoj gurmánov.
  Čítať viac
  Hmotnosť
  45g
  Celková hmotnosť
  58 g
  Rozmer
  148×216 mm
  Balenie
  vákuové balenie
  Katalógové číslo výrobcu
  710086
  Naše katalógové číslo
  204173
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,8 / 5

  10 hodnotení

  8
  2
  0
  0
  0

  Ako sa páčil produkt vám?

  Recenzie čitateľov

  Bohuslava Paulíková
  Neoverený nákup
  10.2.2022
  Malý Buddha
  Malý Buddha je lahodný zelený ochutený čaj s jemne nasladlou chuťou, príjemnou vôňou, ktorý Vám zabezpečí príjemné chvíle oddychu a relaxu Čítať viac
  Matúš Felčír
  Overený nákup
  26.10.2021
  Čaj ktorý ma pritiahol k zeleným čajom. Skvelá, bohatá vôňa, jemná chuť. Plne odporúčam tento čaj pre každého 5/5 Čítať viac
  Hana
  Neoverený nákup
  27.8.2021
  Malý Budha
  Nebola som celkom priaznivcom zeleného čaju, ale Malý Budha ma očaril
  Objednávam už teraz pravidelne, výborná aróma a skvelá chuť
  Čítať viac
  16

  Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

  Štefan Filaga
  Overený zákazník
  30.9.2020
  Názor ochutnávača
  Ďalší čaj z "dielne" od Bonthe ktorý som si zadovážil a ochutnal. Chuťovo je skvelý, lahodný a aróma sa rozlieva po celej izbe. Väčšinou si ho dochutím medom a potom to je fakt to pravé, čajové :) Čítať viac

  „Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

  Chatrč - William Paul Young, 2009
  Chatrč
  William Paul Young