Parfum - Patrick Süskind
Parfum
11,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román švajčiarskeho prozaika Patricka Süskinda je fascinujúcou zmesou strašidelného príbehu o genialite ľudského ducha, skazenosti človeka a zmyselnej vášni, ktorý sa odohráva v temných uličkách Paríža v 18. storočí.

Jean-Baptiste Grenouille sa narodil s úžasným darom - má dokonalý čuch, neobyčajnú pamäť a schopnosť analyzovať a kombinovať vône. Ako malý chlapec sa usiluje rozlúštiť pachy mesta a do starého umenia miešania olejov a bylín sa zaúča u prominentného lekárnika. Grenouillova vášeň sa však zmení na posadnutosť a túžba vytvoriť dokonalú vôňu ho doženie až k vražde.

O tom je kniha ktorá skutočne vonia...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Parfum - Patrick Süskind
Pán Mercedes - Stephen King
28,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Das Parfum
Rozmer
110×185 mm
ISBN
9788055613345
Naše katalógové číslo
201117
Počet strán
328
Hmotnosť
350 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Martinus logo
Klaudia Feketeová
zamestnanec
3. októbra 2016

Pár rokov dozadu som videla krátku časť z filmu Parfum a zaujalo ma to natoľko, aby som si prečítala knihu.
Vždy som mala citlivejší nos a milujem príjemné vône, takže čítať takto zblízka ako vlastne všetky tie vône vznikajú bolo fascinujúce, rovnako ako byť v hlave Grenouilla.
Kniha sa vám o to viac vryje do pamäte, že je naozaj voňavá a vy máte celý čas pocit, akoby ste boli v Paríži uprostred parfumérskej dielničky.
Ľahko sa čítajúce, strhujúce a originálne dielo, z ktorého vám budú miestami po tele vyskakovať zimomriavky. Jednoznačne stojí za prečítanie.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

447 hodnotení

283
91
47
21
10

Najužitočnejšie recenzie

Emília Magnová
5
3.10.2015
Kniha sa okamžite stala jednou z mojich najobľúbenejších. Hneď, ako som ju vzala do rúk a privoňala k nej. A keď som sa pustila do čítania, vedela som, že je ešte lepšia, ako som očakávala.
Vône a pachy, ktoré opisoval som podvedome cítila, tak skvelo boli opísané. Hlavný hrdina ma tiež očaril, síce bol záporným hrdinom, ale mal svoje čaro.
Odporúčam každému nerozhodnému čitateľovi, knihu sa určite oplatí kúpiť!
Čítaj viac
2
8.2.2011
Na základe vzhliadnutia filmu a výborných recenziách čitateľov, som nemohol inak a musel som si knihu kúpiť. No nastalo niečo čo som neočakával. Kniha bola slabučká a nudná. Veľa krát som sa pristihol, že neviem o čom čítam a zaspávam. Chcel som ju odložiť a nikdy viac nezobrať do ruky. Čítať rozťahané na 20-tich stranách čo ako páchne ozaj nemusím. Bohužiaľ musím skonštatovať a to sa mi hádam asi ešte nestalo, že film bol 100x lepší a zaujímavejší.
Čítaj viac
13
19.6.2019
Štyri hviezdičky skôr za film ako za knižné vydanie. Neviem, či som to zažila pri iných sfilmovaných knihách. Je to dielo hodné prečítania, avšak buďte pripravení na občasnú silnú kávu. Nenazvala by som toto dielo nechutné, ale skôr nemiestne. Dej bol napínavý a nútil má čítať ďalej a ďalej. A niektoré zvraty v knihe sú neskutočné. Hlavne poprava, to som už mala veľmi vysoký tlak a myslela som, že už knihu nedočítam od rozčúlenia. Koniec koncov má Parfum niečo do seba a oplatí sa k nej privoňať. Čítaj viac
Veronika
20.2.2019
zaujímavá
Kniha sa veľmi dobre číta a popritom dáva veľa podnetov na zamyslenie. Spoločnosť a jej postoj k jedincovi, hlavne ak je sirotou, húževnatosť neobľúbeného hlavného hrdinu, jeho ciele a ten záver no naozaj... Keď máte nervy vybičované zhrozením, zhnusením čo dokáže ľudský tvor a nakoniec dopad spravodlivosti. No naozaj, je o čom premýšľať, oplatí sa čítať. Čítaj viac
Roderik
7.12.2016
Čítate vône
Asi ako väčšinu čitateľov, aj mňa zaujal obal knihy "Kniha, ktorá vonia" a naozaj tomu tak bolo. Nebola to len metafora, že knihy majú svoju špecifickú vôňu (pri čítačkách kníh možno stále cítiť len to isté :) ), ale naozaj je kniha naparfumovaná jemným parfumom, ktorý znásobuje zážitok a prežívanie deja knihy. Príbeh je neobvyklý, nie sú tam typicky kladné alebo záporné postavy. Hlavnú postavu možno charakterizovať ako nie bežnú ľudskú bytosť, ktorá má neobyčajný dar čuchu a pamäte, ale zároveň je to aj sociopat, čo však len umužňuje mu robiť to, čo by s bežnými ľudskými zábranami neurobil (možno). Rozhodne táto kniha stojí za prečítanie (a ovoňanie). Čítaj viac
Dominika Szapuová
1.8.2016
Veľmi svojské
Ak mám byť úprimná, knihu som si kúpila len a len na základe toho, že na obale bolo napísané, že kniha je voňavá. Nevedela som čo od toho očakávať a myslím, že knihu by mal každý čítať presne tým spôsobom. Prijať ju. Pre mňa to nebolo nič ako to niektorí nazvali kontroverzné ba až nechutné. Skôr som mala pocit, že hlavná postava bola proste od detstva nepochopená. Príbeh je veľmi svojský a pre ľudí, ktorí majú radi dlhé opisy a následné snaženie sa naozaj pochopiť tomu čo sa deje a prečo sa to deje ju naozaj odporúčam. Čítaj viac
Lauren
21.4.2016
Ok
Po tejto knihe som siahla z toho dôvodu, že mala veľmi dobré recenzie. Táto kniha by sa dala opísať jedným slovom. Svojská. Čitateľ si ju po prvých stranách buď obľúbi a rozhodne sa ju prečítať celú alebo naopak ju hneď po pár stranách odloží. Ja som bola presne v strede. Neobľubujem moc nechutné veci a všetko s tým spojené. Čiže pre mňa boli prvé strany dosť náročné na čítanie. Odporúčam nečítať pred spaním, kto má slabšiu povahu, aby sa vám nesnívali potom také sny ako mne :-D Autor dokázal vynikajúco opísať prostredie, dej, ľudí, pocity. Čo mi možno prekážalo, tak bolo, že tam bolo málo rozprávania medzi ľudmi a medzi postavami. A myslím si, že záverečné kapitoly prekvapia asi viacerých ľudí. Na jednu stranu chápem, že taká osoba akou bola Grenouille musí zomrieť, ale hentakým spôsobom??? Naozaj ma to prekvapilo a nechápem doteraz tomu. Čítaj viac
Zora Neomániová
30.10.2015
Názor čitateľa
áto kniha je príkladom toho, že príbeh môže byť tak strhujúci a miestami až nemiestny, že sám čitateľ si nie je istý, či sa mu kniha páči alebo nie. Aj u mňa to tak bolo,ale napokon prevládali sympatie. Kniha má už od začiatku veľmi zaujímavý dej, kedy sa Grenouille už ako malé dieťa stane nechceným a "nevonavym". Zaujímavé je aj prostredie vsadené do deja a to Paríž a neskôr francúzske provensalske mesta ako Nice, Cannes, Grass... Poburujuce to pre mňa začalo byť vrazdami mladých panien a vrchol všetkého bola jeho smrť, kedy sa vlastne sám vydal na nemilost ľudí ale nakoniec len vďaka sebe. Prečo, to už sa dočítate. Ale každopádne veľmi,velmi dobrá kniha!! Čítaj viac
Emília Magnová
3.10.2015
Brilantné!
Kniha sa okamžite stala jednou z mojich najobľúbenejších. Hneď, ako som ju vzala do rúk a privoňala k nej. A keď som sa pustila do čítania, vedela som, že je ešte lepšia, ako som očakávala.
Vône a pachy, ktoré opisoval som podvedome cítila, tak skvelo boli opísané. Hlavný hrdina ma tiež očaril, síce bol záporným hrdinom, ale mal svoje čaro.
Odporúčam každému nerozhodnému čitateľovi, knihu sa určite oplatí kúpiť!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Parfum - Patrick Süskind
Pán Mercedes - Stephen King
28,85 €

„Ten, kto nemiluje knihu, nemiluje múdrosť. Ten, kto nemiluje múdrosť, stáva sa hlupákom.“

Jan Amos Komenský