Zlodej tulipánu - Majka Danihelová, Venupress, 2023

16,11 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zlodej tulipánu

Violet má po útoku na knižnicu pocit, že prichádza o hodnoty a stráca pevnú pôdu pod nohami. Jej a tetin plán sa rozpadá. Tajomstvá postupne prenikajú na povrch, lenže nie sú... Čítať viac

2. diel série
Dedička
Vydavateľstvo
Venupress, 2023
456 strán
6-7 hodín čítania

Violet má po útoku na knižnicu pocit, že prichádza o hodnoty a stráca pevnú pôdu pod nohami. Jej a tetin plán sa rozpadá. Tajomstvá postupne prenikajú na povrch, lenže nie sú také priamočiare, ako si to vyfantazírovali... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
16,90 €

16,11 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Esencializmus - Greg McKeown, Aktuell, 2023
Zlodej tulipánu - Majka Danihelová, Venupress, 2023
16,11 €

Viac o knihe

Violet má po útoku na knižnicu pocit, že prichádza o hodnoty a stráca pevnú pôdu pod nohami. Jej a tetin plán sa rozpadá. Tajomstvá postupne prenikajú na povrch, lenže nie sú také priamočiare, ako si to vyfantazírovali. Do hry vstupujú hráči, s ktorými nikto nepočítal, a Violet sa ocitá v kolotoči sprisahaní. Uvedomuje si, že Alfred Zivak nie je jej jediný protivník. V tieňoch anonymity striehnu ďalšie hrozby. Z temnoty mysle sa vynárajú takmer zabudnuté prízraky. A za klamstvá sa platí privysoká cena.

Violet je odhodlaná strhnúť nablýskané masky timbletonskej smotánky a odhaliť pravdu o smrti vlastnej rodiny. Srdce ju však zamotáva do pavučiny neprijateľných túžob a neúnosných klamstiev. Vyhrá jej oddanosť rodine alebo príťažlivosť k synovi nepriateľa, aj keď vie, že city by mohli zničiť každý, i ten najlepší plán?

Prečítajte si pokračovanie temnej trilógie Dedička, ktoré vás strhne do sveta pretvárky, zrady aj zakázaných emócií.
Čítať viac
Počet strán
456
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×205 mm
Hmotnosť
461 g
ISBN
9788099972644
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1910517
Vydanie
1
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Dedička
Vydavateľstvo
Venupress
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

16 hodnotení

16
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

dnes
Najočakávanejšia kniha 2023
Teraz žarty bokom. Mala som od tejto knihy veľké očakávania, ale to, že budú prekonané, to som nečakala ????????

Fantastické!??????

,,Občas je dobré stratiť sa v chaose. Nikdy nevieš, čo v ňom nájdeš.” ????????

Pokračovanie Dedičky obsahuje viac klamstiev, viac vzťahov, akcie aj tajomstiev. Ťažsie a ťažšie otázky morálky, či dokonca erotiku a nové postavy, no napriek tomu ani tentoraz nevzniká chaos, práve naopak ??

Znova nie je ničoho príliš veľa, ale a-ku-rát na to, aby mi srdce bilo o život, no nedostala som kompletný infarkt (aj keď… blízko ????).

Odpadnete, s kým sa v tejto časti stretnete ???????????? Vďaka novým tváram sa dej točí ako v kolotoči, i keď spočiatku ťahali za nitky takpovediac z úzadia????????

,,Miznem vo všetkej tej čierňave úzkosti, strachu a mizérie, zatiaľ čo Ida sa vyžíva v mojej poslušnosti.” ????

Violet a psychológia jej postavy bola jedna z naj častí celej knihy ??????????Rozpoltenosť medzi tým, kým skutočne je a tým, kým bola “naučená” byť , ako sa jedno dralo na povrch cez druhé… veeeľmi naplňujúci čitateľský zážitok????????Skvelo vykreslení boli i Logan a samozrejme Brooks. Ich POV na konci ???????? Čerešnička na torte ????

Takisto znovu vytiahnem prirovnanie k Sarah J Maas, hoci dielo Majky Danihelovej nie je fantasy. Napriek tomu si neviem pomôcť z jediného dôvodu - pri čítaní Zlodeja som mala presne rovnaký pocit ako mávam pri SJM a napríklad HOSAB (mimochodom, za mňa najlepšia kniha 2023). T.z. extrémne zložité zápletky, detaily, veľa postáv, z ktorých ani jedna nenudí, veľa súvisov a záhad, na ktoré som dostala aj nedostala odpovede a ja sa napriek tomu v celom deji nestrácam a nedokážem knihu odložiť z ruky ?????? Takto som sa cítila a toto je niečo, čo u mňa dokázalo vzbudiť možno iba 4-5 autorov.

Nedostala som “iba” jednohubkovú romantiku, ani romantiku opradenú drámou. Dostala som asi milión v jednom tak, že každý kúsok bol spracovaný premyslene a nápadito a neexistovala časť, ktorá by ma nudila ??

Každá jedna scéna totiž bola niečím originálna, neokopírovaná, neinšpirovaná inou, ktorú som už kdesi čítala a perfektne zapadala do ďalšej a ďalšej ????

Už pri prvom dieli som bola v príjemnom šoku, že také niečo napísala Slovenka, ale druhým @majka_danihelova_autorka potvrdila, že suverénne patrí k najlepším spisovateľkám na Slovensku a ja znova netrpezlivo čakám na pokračko ?????????? Ďakujem ????
Čítať viac
23
Overený zákazník
pred štyrmi dňami
Oplatilo sa čakať na toto veľkolepé pokračovanie! Nielen že je kniha prepracovaná obsahovo po vnútornej stránke, ale musím vyzdvihnúť aj to vonkajšie - oriezku, obálku, či farebné prevedenie.

Nečakala som, že ma dvojka nadchne ešte oveľa oveľa viac než predošlá kniha, ktorá už aj tak bola sama o sebe obrovským prekvapením a pre mňa aj edna z naj kníh minulého roka.

Majka je šikovná autorka, ktorej štýl písania mi neskutočne sedí a každé slovo je ako pohladenie po čitateľskej duši. Páči sa mi spôsob, ako dokáže zachytiť atmosféru príbehu, charaktery postáv a rovnako tak ma na chvíľu preniesť do iného sveta - za mňa dokonalý únik z reality.

Postavy opäť top opísané. Hlavná hrdinka mi ešte väčšmi prirástla k srdcu. Celkovo jej osobnosť, správanie, konanie, myslenie,.. teda získala si ma všetkým.

Priznávam, mala som mierne obavy z toho, že si isté súvislosti už nebudem pamätať (prvú časť som čítala asi pred rokom), ale rýchle ma prešli, keď som si prečítala prológ, prvé strany a nejakým zázrakom som postupne prichádzala na základné údaje, ktoré ma smerovali k pochopeniu druhej časti. A chcem rovnako tak pochváliť aj epilóg.

Určité veci sa tu zamotajú, iné rozuzlia. Nechýba dávka napätia a ešte väčšia dávka tajomstiev.

Knihu som prečítala dosť rýchlo. Stránky len tak ubiehali pod rukami a po dočítani som nad dejom ešte kúsok premýšľala. Fakt skvelá kniha, na ktorej pokračovanie sa už teraz teším!
Čítať viac
pred piatimi dňami
Majka aj svojou štvrtou knihou dokázala, že to so slovami vie. Pochybavala som o jej talente? Ani náhodou.

Zlodej tulipánu je pokračovaním Dedičky ruže a opäť sa vraciame medzi klamstvá pospriadane mladou Violet. Môžu klamstvá dopomôcť k odhalenou pravdu? Alebo všetko len viac zamotajú?

Isté je, že príbeh obsahuje mnoho zvratov a pár obrovských prekvapení. Momenty ako z akčného krváku mi brali dych a nie všetko dopadlo šťastne.

Okrem toho mi Majka ukázala, že na zoznam svojich autorských kvalít si môže pripísať aj kvalitné erotické scény. Napätie, iskrenie a chémia medzi postavami boli podané bravúrne a tentokrát nám dvaja bratia ešte viac pomotali hlavu (aj samotný príbeh).

Mala som možnosť vidieť, že aj feťák má svoju ľudslú stránku a city a naopak, že sociopat je občas len sociopat a nič viac.

Užila som si každú z takmer 450 strán tohto pátrania po pravde. Postavy krásne ukázali svoj charakter a autorka ich popísala do hĺbky. Nechýbala akcia ani zopár pikantných momentov, zopár odhalení a ešte viac neznámeho.
Čítať viac
pred šiestimi dňami
Neskutočne pútavé pokračovanie
Pokračovanie Dedičky ruže je ešte lepšie, hneď ako sa začítate do knihy, už ju nebudete chcieť pustiť z rúk až do konca. Stále sa tam deje niečo prekvapivé, nečakané, rôzne zvraty, napätie. Celý víkend som čítala a musela som ju dočítať, skôr som nezaspala :) Netrpezlivo budem čakať na tretiu záverečnú časť, dúfam, že nebudem musieť dlho čakať. Majka je fantastická spisovateľka, všetkým vrelo odporúčam nielen túto sériu ale aj sériu: Kronika strateného impéria. Čítať viac
Rebeka Mahútová
Overený zákazník
pred týždňom
Zlodej Tulipánu
Ak sa po prvom diely stále rozhodujete či si máte prečítať aj druhú časť, berte túto recenziu ako znamenie že určite áno!
Lebo sa rozhodne máte na čo tešiť.

Príbeh Violet bude pokračovať v jej pátraní po pravde o jej rodičoch a o ich záhadnej smrti, jej protivníkom sa ale stane niekto koho naozaj nečakala a veci sa zmenia.

Kniha je tak isto dobrá ako aj jej prvý diel a v ničom nezaostáva za prvou časťou. Má naozaj čo ponúknuť svojím čitateľom. V tejto knihe sa môžete tešiť na nové postavy ktoré v príbehu zohrajú dôležitú rolu, no tak isto sa tam objavia aj naši starí známi.

Autorka nás v knihe prekvapí aj poslednými kapitolami, ktoré budú z pohľadov ďalších postáv. Ak dúfate že nimi budú Logan a Books dúfate správne.

A teraz si už len sami musíte vychutnávať pokračovanie knihy Dedička ruže, Zlodej Tulipánu.
Čítať viac
20.5.2023
Tohle byla neskutečná jízda od začátku až do konce. Autorka Vás nenechá vydechnout. Musím říct, že Majka Danihelová má neskutečný talent. Příběh je dějové perfektně vypracovaný, vše je zpracované do detailu, nechybí akce, zvraty a tajemství. A že jich tu je, neustále jsem tajila dech u událostí, které se odehráli. Oceňuji také nepředvídatelnost příběhu a hloubku postav.
Violet tak po prvním dílu pokračuje v odhalování pravdy o své rodině, je to opravdu silná hrdinka, která žije pro povinnost dokázat pravdu, ale jako každý člověk i ona má emoce, kterým nakonec podlehne a které jí jsou v její cestě překážkou. Musí se neustále rozhodovat mezi rozumem a srdcem. Romantická linka je krásná, chemie mezi Violet a Brooksem je úžasná a doufám, že tak i zůstane
Závěr knížky z pohledů i jiných postav se mi moc líbil, bylo fajn podívat se do hlavy Brookse a Logana. A epilog uff potřebuju odpovědi a další díl.
Čítať viac
17.5.2023
Som strašne hrdá, že u nás máme autorku ako je Majka.
Aj keď stále rozmýšľam, kde sa doteraz schovávala?
Skrýva v sebe neskutočný talent a môžem povedať, že Majka je pre mňa najlepšia slovenská autorka.
Pochybujem, že ju niekto v blízkej budúcnosti prekoná.

O deji vám asi neprezradím veľa, pretože by som sa nevyhla spoilerom,a sama ich neznášam , takže som sa rozhodla len pre také zhrnutie.

Kniha je nabitá akciou od začiatku až po samotný koniec, nemáte ani šancu nudiť sa, ja osobne som prežila minimálne 3x zástavu srdca.
Majka to má všetko tak dobre premyslené, že nechápem.
Niektoré súvislosti som si mohla dať dokopy, ale bola som taká zažratá do čítania, že som na to nemala čas.

Z romantickej linky mi normálne odpálilo dekel.
Pri romantických knihách to je vždy také predvídateľné, ale tu ani teraz netuším ako toto autorka plánuje ukončiť.
Inak, neviem sa dočkať rozuzlenia.
Je to strašne, strašne zamotané.
Mám mierne obavy z celkového vývoja udalostí.
Ja svojho favorita mám, takže ak sa mu niečo stane, budem veľmi nahnevaná.

Asi ani nemusím hovoriť, že ma koniec prekvapil, vlastne posledných 50 strán som asi nedýchala.
Ak budeme musieť čakať ďalší rok na ďalšiu časť tak to asi neprežijem.

Opäť jedna z najlepších kníh čo som tento rok čítala.
A dnes z nej asi ani nezaspím.
Čítať viac
2

Autorka niekoľkých kníh a vášnivá čitateľka. Rada siaham po slovenskej tvorbe, aby sme podporovali našich autorov.

Viktória Dominová
Overený zákazník
14.5.2023
Preskočená latka
Človek si povie, že po knižnej bombe, akú nám autorka naservírovala v prvej časti série, by sme asi nechceli byť v jej koži, pretože preskočiť latku, ktorú si umiestnila až kamsi do nebies... nuž, neľahká úloha. Ale Majka je proste Autorka s veľkým A, knižná čarodejnica, ktorá nám všetkým učaruje a my sa jednoducho nebudeme chcieť so svetmi a postavami, ktoré vytvorila, rozlúčiť.

Ak si rovnako ako ja myslíte, že je nemožné pokoriť Dedičku ruže, nuž, mám pre vás dobrú správu. Naše obavy boli úplne zbytočné. Zlodej tulipánu je úžasnejší vo všetkých smeroch. Môžeme sa tešiť na dobrodružstvo, odhaľovanie tajomstiev a čo sa mne veľmi páčilo, máme možnosť spoznať postavy ešte viac do hĺbky, ja som si fakt myslela, že ich už poznám, ale v pokračovaní sa vykreslia ešte v inom svetle. Nie všetko je čierne alebo biele, postavy, ktoré Majka vytvorila, sú toho jasným dôkazom.

Musím sa však priznať ešte k iným obavám. Keď som si prečítala epilóg v jednotke, ktorý bol čisté sci-fi, tak som sa trochu vydesila. Ak takéto scifičko dostaneme aj v dvojke, amen-tma. A ono tam bolo naozaj viac tohto tajomna, ale na počudovanie, mne to absolútne nevadilo. Majka keby spojila historický román, paródiu, rozprávku, sci-fi a darkromance, tak by som jej to s veľkou pravdepodobnosťou zožrala aj s navijakom.

No a Brooks... Bude viac Brooksa, jupííí. To ste všetci chceli počuť, však?

Akurát po závere budete musieť predýchavať chuť vybrať sa za Majkou a donútiť ju v tom momente napísať záverečný diel. To je podľa mňa jediné mínus tejto knihy. Ale vlastne nie je mínusom, ale plusom. Pretože kniha, ktorá vo vás rozdúcha takéto emócie, jednoducho stojí za váš čas aj peniaze a zaslúži si miesto vo vašej knižnici.

Ja túto sériu MI-LU-JEM! Kiežby mala nekonečne veľa častí a ja by som každý rok mohla čítať nový a nový diel.
Čítať viac

„Ukradomky som sa naňho pozrela. Takto to funguje? Zaľúbite sa, už nemáte z ničoho strach a život je jedna veľká príležitosť?“