Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Amari a veľký súboj - B. B. Alston, Ikar, 2023

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Amari a veľký súboj - B. B. Alston, Ikar, 2023
Amari a veľký súboj - B. B. Alston, Ikar, 2023

Amari a veľký súboj

Budúcnosť čarodejníkov je v jej rukách

Po záchrane brata aj celého nadprirodzeného sveta sa Amari Petersová nádejala, že prvé leto na pozícii junior agentky zvládne ľavou zadnou... Čítať viac

2. diel série
Amari
Vydavateľstvo
Ikar, 2023
416 strán
6-7 hodín čítania

Po záchrane brata aj celého nadprirodzeného sveta sa Amari Petersová nádejala, že prvé leto na pozícii junior agentky zvládne ľavou zadnou... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 22 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Ako byť zdravý? - Veronika Folentová, N Press, 2023

Viac o knihe

Po záchrane brata aj celého nadprirodzeného sveta sa Amari Petersová nádejala, že prvé leto na pozícii junior agentky zvládne ľavou zadnou. Nový predseda však nastolí prísne a desivé protičarodejnícke pravidlá a medzi junior agentmi sa rozpúta súperenie. Zároveň sa stav Amarinho zakliateho brata Quintona zhorší a Amari je jasné, že sa nebude nudiť. Preto odmietne ponuku utajenej Ligy čarodejníkov stať sa vodkyňou. Už beztak má veľa starostí!

Amarino odmietnutie však vytvorí príležitosť pre čarodejníka, ktorý má s ligou nebezpečné plány. Táto výzva rozpúta veľký súboj – hru, v ktorej sa rozhodne, kto sa stane nástupcom Nočných bratov a spečatí osud čarodejníctva. Veľký súboj je záhadná a smrteľne nebezpečná hra, no ako by sa v nej Amari mohla vzdať, keď jej víťazstvo by okrem iných magických výhod znamenalo poslednú nádej pre Quintona?

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Amari and the Great Game
Počet strán
416
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
472 g
ISBN
9788055188072
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1847679
Vydanie
1
Štýl
mysteriózny, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Amari
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

6 hodnotení

1
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

23

Knihomol, ktorý často kupuje knihy podľa obalu. Ale! Zato to málokedy ľutuje. Plus svoje dojmy píše okrem Martinus.sk aj na bookstagram @gabikas_books.

Gabriela Bariczová
Overený zákazník
29.3.2023
Trocha detského alebo teenegerského pohľadu na svet mi bolo treba, tak som sa pustila do pokračovania série s čarodejnicou Amari - Amari a veľký súboj. Prvú časť považujem stále za výbornú, originálnu, miestami jemne inšpirovanú HP a napínavú so skvelým záverom. Druhá časť pekne plynulo nadväzuje, aj keď mám z nej zmiešané pocity.

Amari sa nám zmenila a sem tam som mala pocit, že je veľmi sebecká a trpela často sebaľútosťou. Pochopiteľne, má 13 rokov, takže sa nato snažím dívať s nadhľadom, len bohužiaľ v mojom veku, to tak ľahko už nejde. Spoznali sme v tu aj dalších ľudí/čarodejníkov/nadprirodzených bytostí, poväčšine záporákov, ktorí boli za mňa skvelí. Dokonca som sa pristihla pritom, že som jedného aj zle odhadla a normálne som sa tešila zo záverečného prekvapenia. Myslím, že autor má talent na vytváranie negatívnych alebo “šedých” (morally grey) postáv.

Dej bol fajn - miestami sme stagnovali, miestami sme mali veľa napätia a zvratov, miestami sme sa nudili, potom sme mali zase napätie a boj. Bolo to ako na hojdačke. Chápem, že táto kniha je len medzikrokom k vyvrcholeniu (pretože, ak som si dobre čítala mala by to byť trilógia - verím, že nie viac), ale chýbal mi tu nejaký ten wau pozitívny efekt ako v predošlej časti. Aj keď mám však teraz zmiešané pocity, záver bol super - zvraty, boje, prekvapenia, vyvrcholenia a skvelá príprava na ďalšiu časť. Ďalšie plus pre autora - so závermi sa dokáže skvelo vyhrať a podať ich presvedčivo s kolosálnym zvratmi.

Ak sa vám páčil prvý diel, tento potrebujete - nevravím, že z neho padnete na zadok, ale už len z princípu potrebujete vedieť, čo je ďalej. Určite odporúčam deckám a teenegerom cca do 15 rokov, tie to bude baviť (hlavne ak sa im páčil HP alebo Percy Jackson) a potom aj takým extrémistom ako ja, čo čítajú takmer všetko a aj v takýchto detských dobrodružstvách sa vyžívajú.

3,5-4/5 ten záver navyšuje hodnotenie a teším sa tým pádom aj na ďalšiu časť…
Čítať viac
20.3.2023
Návrat do Úradu nadprirodzených vecí
Keďže Amari už zachránila svet, očakáva, že zvládnuť ďalší rok v Úrade nadprirodzených vecí už bude jednoduchý. Nemohla sa však viac mýliť; najprv sa tam takmer nedostane, následne si znepriatelí najpopulárnejšieho junior agenta, a aby toho nebolo málo, musí sa spojiť so starou nepriateľkou, ktorá by tam ani nemala byť.
To však je len začiatok. Cozmo, ktorého sme videli už v prvej knihe, sa opäť ukáže, a to v spoločnosti veľkej ponuky: chce, aby Amari viedla Ligu čarodejníkov. Samozrejme, najprv je zmätená, a tak narýchlo povie "že si to ešte premyslí".
Zároveň sa konečne dozvedá viac o mágii - Maria, parťáčka Amarinho brata, a šikovná čarodejnica je totiž rozhodnutá naučiť ju, čo sa dá. A je to veľa!
Lenže tým že odmietla ponuku, dala možnosť niekomu, kto sa z ničoho nič vrátil do hry, hoci sa to malo stať až o niekoľko desaťročí - Dylan je späť, a je rozhodnutý vyhrať!

Tým sa rozpúta Veľká hra - tajná, nebezpečná, a nepredvídateľná séria súťaží a turnajov, ktoré vedú k víťazstvu, v podobe vedenia Ligy čarodejníkov. Amari je jasné, že ak vyhrá Dylan, vojne sa nevyhnú - nemá teda veľmi na výber.

Na rozdiel od prvého dielu sme tu viac-menej okamžite vtiahnutý do deja. Myslím, že prvá kniha bola trochu lepšia, ale neprišla som na tom, čo mi tam tentokrát prekážalo. Príbeh však stále nestratil svoju nepredvídateľnosť, magickosť a úžasnosť.

A ten koniec... to som fakt nečakala, čo sa stáva málokedy. Rozhodne sa oplatí prečítať si túto sériu. A verte mi; neoľutujete to ani na sekundu.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy, 2009
Žiadne umenie
Péter Esterházy