Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Zberateľ očí - Sebastian Fitzek, Tatran, 2023

18,96 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zberateľ očí

Ak ma nenájdeš, zomriem

Zberateľ očí hrá najstaršiu hru na svete: na schovávačku. S vašimi deťmi. Dá vám 45 hodín, aby ste ich našli. Ale hľadanie trvá večnosť. A páchateľ medzitým koná... Čítať viac

4,7 49 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2023
352 strán
5 hodín čítania

Zberateľ očí hrá najstaršiu hru na svete: na schovávačku. S vašimi deťmi. Dá vám 45 hodín, aby ste ich našli. Ale hľadanie trvá večnosť. A páchateľ medzitým koná... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
19,90 €

18,96 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Skrytý princ - Tessa Afshar, Kumran, 2023

Viac o knihe

Zberateľ očí hrá najstaršiu hru na svete: na schovávačku. S vašimi deťmi. Dá vám 45 hodín, aby ste ich našli. Ale hľadanie trvá večnosť. A páchateľ medzitým koná...

Príbeh sa začína epilógom a postupuje od poslednej kapitoly k prvej, čísla strán tiež klesajú a všetko sa končí prológom. A prečo Zberateľ očí? To sa dozviete v knihe. Zberateľ očí udrel už trikrát, keď na scénu vstupuje bývalý policajný mediátor Alexander Zorbach. V súčasnosti je policajným reportérom berlínskeho denníka, preto sa vydáva po stopách viacnásobného páchateľa, ktorého novinári nazývajú Zberateľ očí. V minulosti sám pracoval ako policajt, má teda bohaté skúsenosti a užitočné kontakty. Navyše je vždy o krok pred políciou, a pravdepodobne aj preto sa stane hlavným podozrivým. Páchateľ zatiaľ nezanechal nijakú užitočnú stopu. Odrazu sa však nečakane objaví tajomná svedkyňa, slepá fyzioterapeutka Alina Gregorievová, a tvrdí, že dokáže nazrieť do minulosti svojich pacientov, stačí jej len dotknúť sa tela. A deň predtým možno ošetrovala Zberateľa očí.

Fitzek dá postupne slovo aj ďalším protagonistom, policajtovi Philippovi Stoyovi a redakčnému asistentovi Frankovi Lahmannovi, pričom ich rozprávanie strieda s pocitmi a myšlienkami uneseného chlapca Tobiasa Traunsteina. Dej sa sústreďuje na pátranie po ešte žijúcej obeti – v tomto prípade po súrodencoch Traunsteinovcoch. Autor verný mottu knihy preniesol preteky s časom aj do grafickej podoby románu.
Čítať viac
Originálny názov
Der Augensammler
Počet strán
352
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
135×250 mm
Hmotnosť
497 g
ISBN
9788022212908
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1825337
Štýl
psychologický, napínavý, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

49 hodnotení

36
9
4
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Človek by si už aj myslel, že keď má načítané všetky dostupné Fitzekovky, nič ho neprekvapí. Tak strašne som sa mýlila. Už asi 10 minút sa pozerám do prázdna a snažím sa spracovať toto umelecké dielo. Nenachádzam slov.

Jedná sa o knihu, ktorej originál vyšiel už v roku 2010 a teda sa jedná o starú poctivú fitzekovku. Celý dej hľadáte spojitosť medzi tým ,prečo kniha začína epilógom a strany knihy postupne odčítavate, a s tým, čo sa deje hlavnému hrdinovi Alexandrovi. Dá sa povedať, že každou jednou kapitolou som bola viac a viac zmätená (v dobrom) a na konci mi došlo až neskoro, že som sa celú dobu na to pozerala zle. Zvrat na konci, typický pre Fitzeka, ma dostal do kolien a donútil ma prečítať knihu ešte raz a pozornejšie.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

včera
Fitzeka ja môžem kedykoľvek. jeho knihy a štýl písania mi sedí. už od prvej strany sedím pri knihe ako prikovaná, čítam, otáčam stránky, potrebujem vedieť ako to dopadne. v hlave mi ide vždy milión teórii, keď si myslím, že niečo tuším, ukáže mi ako veľmi sa mýlim.

rovnako tomu bolo aj pri Zberateľovi očí. aj keď tu ma teda chytila kniha od poslednej strany, vďaka jej zvláštnemu číslovaniu. tak ako sa odpočitáva čas na stopkách, ktoré dá Zberateľ do rúk jeho obetiach, tak ubúda strán a klesá ich číslo. Fitzekov štýl písania vás do knihy vtiahne hneď. vie kedy akú informáciu, zvrat či odhalenie posunúť čitateľovi. po celý čas sa zahráva s postavami ale aj s vami. spolu s nimi, všetci spolu hráte hru o čas, hru na schovávačku.

mám za sebou už všetky Fitzekové knihy, ktoré u nás vyšli, nejdem ale tvrdiť, že viem ako premýšľala. viem, že musím myslieť inak ako pri iných knihách. raz za čas mi nejaké typy vyjdú. bolo tomu tak aj teraz. jeden mi vyšiel, druhý mi možno preblesol hlavou ale identitu Zberateľa som teda neodhalila.

už teraz sa teším na to, čo ďalšieho si pre nás autor pripravil
Čítať viac
pred tromi dňami
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Výborná kniha plná napätia, do poslednej chvíle som netušila kto je zberateľ oči a o to viac to bolo šokujúce. Trochu ma sklamal otvorený a v podstate smutný koniec. Čítať viac
pred štyrmi dňami
Zberateľ očí
Moja prvá kniha od autora. Ešte nikdy som nečítala psychothriller. Je to taký "nezvyk" pre mňa, pp všetkých Nesbovkách a pod.
Nikdy som tiež nečítala knihu, krorá sa začína od konca a končí sa prvou stranou.
Veľmi zaujímavý spôsob podania deja, mňa to bavilo a nebála som sa a pokojne spím, takže autorove varovanie sa nevyplnilo :-)
Čítať viac
29.4.2023
Napínavé a nečakané situácie
Túto knihu radím medzi top 5 spomedzi tých, ktoré som prečítala. Od začiatku mal dej spád, krátke a rýchle kapitoly, na konci ktorých vás autor "donútil" pokračovať ďalšou a ďalšou, plasticky vykreslené postavy, nepredvídateľné zvraty. Aj keď som počas čítania netušila, kto by mohol byť vrahom (mala som tip na tri postavy) a opovrhovala som ním, cítila k nemu neskutočný odpor a pri jeho činoch, ktoré mi spôsobovali duševnú traumu, tak na konci po odhalení motívu jeho činov som k nemu cítila skôr ľútosť, hoci to neospravedlňuje jeho choré počínanie. Mrzí ma trochu, že autor nechal záver nevyriešený (možnože má kniha pokračovania, o ktorom zatiaľ neviem), ale na druhej strane necháva Fitzek na fantázii čitateľa koniec príbehu, kde si môžete vybrať, či skončil dobre alebo aj nie. Po dočítaní knihy sa zamýšľam nad otázkou, ako dlho by trvalo vyšetrovateľom a samotnému hrdinovi zistit, kto je v skutočnosti Zberateľ očí, keby samotný vrah nebol poslal svoj posledný mail. Čítať viac
13

knihy sú ❤️ pre mňa najviac (severská) krimi, dráma, a Rowlingová (Galbraith).

Andrea Maternová
Overený zákazník
23.4.2023
Zberateľ očí
Tak ako aj kniha začína doslova od konca, aj ja tak začnem. Záver knihy bol omračujúci, mindfuck. V hlave mi hmýrili myšlienky, ktoré aj po týždňoch neviem upokojiť. Vrahov vzorec - zabitie matky a následné ultimátum pre otca, aby našiel dieťa, bol mrazivý a zároveň do bodky premyslený. Sériového vraha sa pokúša dolapiť Alexander Zorbach, bývalý policajt a súčasný novinár. Okrem toho, že bojuje s vrahom, bojuje aj sám so sebou - snaží sa vyrovnať s traumou z minulosti a vlastnými démonmi.
Túto hru Fitzek rozohral brilantne, a to aj napriek tomu, že som vraha uhádla (postáv je v príbehu relatívne málo). Úprimne, musela som si nechať priestor na to, aby som knihu vstrebala. Pár dní som čítať nemohla, lebo som bola stále myšlienkami v knihe. Rafinovanejšie to už byť nemohlo. Ďalšia výborná Fitzekovka.
Čítať viac
Michaela Zamari
Neoverený nákup
17.4.2023
Toto bolo zasa čo
A toto bolo zasa čo? Viete, čo ma mimo názov, hororové a zároveň úchvatné obálky desí najviac? Keď niečo ako TOTO napísal v roku 2010, čo potom môžem čakať v prekladoch, ktorých sa ešte len dočkáme?

Kde začať?
Moje nutkanie spoznať a vyspovedať autora osobne silnie od knihy ku knihe, lebo mať na krku hlavu s týmito jeho príbehmi musí byť veľmi fascinujúce. Tak či onak, tentoraz som dokonca zvládla zapísať si aj dva úryvky, ale iba preto, aby som nasala vzduch do pľúc a pripravila sa na scény, ktoré ešte len prídu.

"Môj mozog sa čoraz viac podobal na vrecko s pukancami v mikrovlnke. Pod lebkou mi vyskakovali nespočetné myšlienky a pukali skôr, ako som ich stihol zachytiť.

Čítala som doma, v autobuse, na ulici aj v čakárni u lekára, nevedela som sa od knihy odtrhnúť a bokom išli aj všetky audioknihy, ktoré by som v dopravných prostriedkov ocenila viac. Nie, teraz mi neprekážali ani okolité vzruchy, pretože dej ma pohltil. Úvod dal zasa zabrať môjmu sústrediu a chvíľu trvalo, kým som sa vysomárila z postáv a situácie. Ale potooom... Zasa nemôžem veľa povedať, lebo by som spoilerovala, no keď v závere pochopíte, prečo je príbeh písaný odzadu - začína epilógom a stranou 344, končí prológom a stranou 12 - tak si tohto šialene úžasného autora zamilujete minimálne tak ako ja. A áno, už chápem, prečo sa všetci rozhorčujú nad záverom a očakávajú pokračovanie. Staviam sa do dlhého zástupu aj ja. Vy však neotáľajte a nenechajte sa tým odradiť, táto jazda stojí aj za napäté nervy. Šokujúce vzraty, plynulý a pútavý dej, viacero pohľadov, nemálo vedeckých a iných poznatkov, motanica za všetky drobné, to stojí za pozornosť. Najlepšie za nerušenú, na čítanie si vyhraďte čas. Postačí možno aj jeden deň, lebo Fitzek. A tie jeho slovné hračky, "komentáre", myšlienky, no skrátka vie to nielen s mysľomágiou, ale aj so slovami. 

"Zatvoril som oči. Ako som mohol byť taký hlúpy a načať túto tému. Práve tak som mohol darovať Nicci pozvánku na ezoterický veľtrh. Vzbudil som v nej záujem a teraz ma neprestane otravovať otázkami."
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
15.4.2023
Zbierateľ očí
Kniha, ktorá sa nedá odložiť. Bravúrnosť príbehu vás vtiahne do deja hneď od prvej strany, vlastne poslednej... Čítať viac
Natália
Neoverený nákup
7.4.2023
Výborná
Tak, ako každá kniha od Fitzeka, ani táto nechýba v mojom zozname obľúbených kníh. Perfektne spracovaná, napínavý dej, nič iné sa ani čakať nedalo. Opäť nesklamala! Teším sa na ďalšiu :) Čítať viac
3.4.2023
4,5 *
Asi každý, kto už čítal niečo od Fitzeka, vie, že nedostane len tak obyčajné krimi. Moje očakávania sú pri každej jeho knihe vysoké a ani tentoraz ma nesklamal. Hneď od prvej stránky mi bolo jasné, že knihu len tak neodložím.

Každou prečítanou stranou ubiehali minúty natoľko potrebné k zachráneniu uneseného dieťaťa. Každou vetou som sa dostávala hlbšie do víru nepravdepodobných a neprevídateľných situácií, ktoré zo začiatku nedávali žiadny zmysel. Nevedela som, čo čakať, čomu a komu mám veriť. Kto má dobré a kto zlé úmysly, keď nikto nehovorí celú pravdu a informácie sa dozvedám len spolovice? Nedá sa veriť ničomu, ani vlastným úsudkom.

Bolo to vynikajúce. Dôkladne nechutné, až mi behal mráz po chrbte. Psychopatický páchateľ si svoj plán pripravil takmer dokonale. A kedy nebolo čiastočne otvoreného konca, ktoré na knihách skutočne nemám rada, tak by si odo mňa autor opäť vyslúžil päť hvezdičiek.
Čítať viac
13

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
Overený zákazník
30.3.2023
Veľmi sa vytešujem pri pohľade na moju fitzekovskú poličku. Ďalšia novinka do zbierky. Zberateľ očí sa číta sám. Hneď vás upúta, vtiahne do deja a vy sa vydáte na psycho jazdu, pri ktorej spracovávate a uvažujete nad indíciami. Kniha zaujme aj tým, že je písaná odzadu, epilóg máme hneď v úvode a prológ na konci knihy. Vyvoláva to zmätok ? Určite! Budete to čítať ? Samozrejme!

Okrem krátkych kapitol, dynamického tempa a stupňujúceho napätie, na čo sme si u autora zvykli, chcela by som vyzdvihnúť to, ako si dal autor záležať pri objasnení života slepých ľudí. Páčilo sa mi, ako autor venoval poctivú prípravu tomu, aby autenticky zachytil realitu ľudí, ktorí prišli o zrak. V konečnom dôsledku, najlepšie pochopíme ich prežívanie práve od nich.

Kniha ma nesklamala, užila som si čas čítania a už teraz sa teším na pokračovanie. Je to trilógia.

•Nie očami, nie mozgom, Alina sa mýli, ak si myslí, že mozgom rozpoznávame naozaj dôležité veci. Keď chcete byť niekomu tak blízko, že by ste si s ním najradšej vymenili telo, rozum prestáva fungovať a jediným funkčným zmyslovým orgánom je duša.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Ó môj bože! Aký dejový zvrat! Nemôžem tomu uveriť. A ten koniec! Čo??!??!? Prečo?!?!? Prosím vás, najbližšie týždne ma nechajte na pokoji.“
Reakcia čitateľky

„Už nevládzem. Táto kniha ma oberá o poslednú vôľu. Pred pár minútami som ju dočítala a v žalúdku mám kameň. Toľko geniality v jednom – neuveriteľné. Pán Fitzek teda vie písať knihy. Bravo!“
Thalia.de

„Záhadné, rafinované a absolútne desivé!“
Die Presse

„Jednoznačne jeden z najpútavejších trhákov Sebastiana Fitzeka.“
Der Spiegel

Sebastian Fitzek

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Záleží na tom, čo sa naozaj stalo. Každý má potenciál urobiť niečo zlé - keby nás niekto podľa toho posudzoval, nikto by nebol dosť dobrý. Záleží však na tom, ako sa napokon zachováme.“

Road trip - Beth O'Leary, 2022
Road trip
Beth O'Leary