More. Love. Čajky - Agda Bavi Pain
More. Love. Čajky
6,67 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

More. Love. Čajky

1-2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala, 2014

More šumí. Love sa presýpajú. Čajky zobú z ruky. O tom, že kúzlo exotiky, dobrodružstvo či napätie môžu mať mnohé rozmery, nás aj vo svojej novej knihe presviedča Agda Bavi Pain. Zbierka poviedok More. Love. Čajky je čítanie rovnako vzrušujúce ako...

Čítaj viac

6,67 €

Bežná cena Bežne 7,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

More šumí. Love sa presýpajú. Čajky zobú z ruky. O tom, že kúzlo exotiky, dobrodružstvo či napätie môžu mať mnohé rozmery, nás aj vo svojej novej knihe presviedča Agda Bavi Pain.
Zbierka poviedok More. Love. Čajky je čítanie rovnako vzrušujúce ako ľudová rozprávka či starobylá mytológia neznámej krajiny, kde sa rozprávalo jednou babylončinou a slnko nikdy nezapadalo. Nechajte sa prekvapiť, s akou ľahkosťou sa ponoríte do príbehov a užijete si jazdy východným pobrežím, temným podsvetím, potýčky s políciou aj politikou, masové koncerty a demonštrácie, no predovšetkým mágiu a čaro východných umení. Bájne svety ožívajú nanovo a povstávajú spod nánosov času ako stratený raj bájnej Atlantídy.

Ilustrácia Robert Bielik


More. Love. Čajky

Ďoďi Molek sa totálne zbláznil, odkedy sa mu to dostalo do uší. V Japonsku sa vraj kvôli piesni na koncertoch strieľajú ľudia. Ďoďi počul. U kamaráta na kotúčaku. Prekotúčakovali dve noci. Fungel nová nahrávka. Dieťa času sa to volá.
„Zomreš aj ty, jaká pésnička!“ povie Ďoďi. Malá Žuži sa rozplače, chytí sa za veľké červené uši a utečie preč. Nechce zomrieť. Nesmie počuť ani tón z takej pesničky.
„Pukne ti život!“
Ďoďi sa na mňa zacerí svojím štrbavým úsmevom. Spoza jeho chrbta mi rovnako hnusne do očí pichá vyškerené slnko. Drží v ruke fľaškové pivo a spokojne vykračuje uličkou okolo Minicukrárne. Vo vydratých a na prasknutie zúžených rifliach škrtajú o zem nožičky ako zápalky. Pred vchodom do Luxoru sa zastaví. Pritlačí si hrdlo zelenej fľaše na oko, zamračí sa, zavrčí a – pivo je otvorené. Zubatý vrchnák prilepený na Ďoďiho viečku žiari ako to slnko a Ďoďi žiari s ním. Podám mu na otvorenie svoje pivo. Ďoďi zavrčí ešte raz. Namiesto jeho lesklých očí pozerajú teraz na mňa dva obrátené vrchnáky. Napijeme sa.

Čítaj viac
Kúpte spolu
More. Love. Čajky - Agda Bavi Pain
Epigramy - Jozef Ignác Bajza
16,67 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
123 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Rozmer
110×150 mm
ISBN
9788081080920
Naše katalógové číslo
180999

Exotické meno autora, no domácke, pravé slovenské prostredie dominuje tomuto útlemu dielku. Mnoho vypovedaných skutočností možno hovorí viac starším generáciám, ktoré zažili vyrovnávanie sa s pádom komunizmu a nástupom "demokracie". Je to také trošku retro :) Zobrazuje slobodu, s ktorou človek nevie, čo si počať, i totálnu neslobodu. Charaktery postáv vyznievajú miestami komicky, miestami groteskne. Istota v živote je totálny luxus, ktorý si hlavné postavy dovoliť rozhodne nemôžu. Pekná knižka :) podľa mňa má hlbokú výpovednú hodnotu o dobe, ktorú sa snaží zobrazovať.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

4 hodnotenia

2
2
0
0
0

Tony Gaal
10.11.2017
Pozorte všetci!
"Pozorte všetci!" Takáto pecka hneď v úvode na úvod snáď stačí. A potom sa pecka za peckou len tak valí… Čo poviedka, to iný svet, aj keď sa všetko odohráva iba na Slovensku a možno vedľa u vašich susedov. Pecka kniha, móre! MORE LOVE ČAJKYS Čítaj viac
jaroslav
14.10.2016
love more cajky
Zaujímavá kniha čo sa vyslovene číta na zachode kam som si ju kúpil namiesto cumenia do telefónu..príbeh niekedy skáče sem a tam ale vyvažuje to humorom...pukne vám život. Čítaj viac
25.1.2015
Názor čitateľa
Výborná, vtipná kniha plná zaujímavých príbehov. Veľmi sa mi páčil rozprávačský talent a opisy, či už situácií, alebo postáv. Nenudila som sa ani na chvíľu. U mňa sto bodov! Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
More. Love. Čajky - Agda Bavi Pain
Epigramy - Jozef Ignác Bajza
16,67 €

„Poézia je dielo z najsvätejších. S láskou sa pokloňte básnikovi, lebo jeho život býva životom nešťastným.“

Honoré de Balzac