Osobná záležitosť

Oliver Bellows, bývalý príslušník elitnej protiteroristickej jednotky, je späť... Čítať viac

Séria
Oliver Bellows
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2022
408 strán
6-7 hodín čítania

Oliver Bellows, bývalý príslušník elitnej protiteroristickej jednotky, je späť... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Julie Smith: Prečo mi to nikto nepovedal?. Ikar, 2023

Viac o e-knihe

Oliver Bellows, bývalý príslušník elitnej protiteroristickej jednotky, je späť.

Pokojná dovolenka v Španielsku sa pre Olivera Bellowsa skončí vo chvíli, keď sa dozvie o útoku nervovým plynom v Zürichu. Jednou z obetí je aj Roger Dunn, jeho priateľ a niekdajší veliteľ špeciálnej jednotky CIA. Podľa oficiálnych správ to vyzerá na teroristický útok. Oliver je však presvedčený o opaku a rozbehne pátranie po skutočných vrahoch. Povinnosť ho zavedie nielen do historického Zürichu a na slnečné francúzske pobrežie, ale aj do šedivej
Moskvy a stovežatej Prahy. S pomocou priateľov zo slovenských bezpečnostných zložiek sa dostane na stopu diabolskej operácie, ktorá môže otriasť stabilitou Európy.
Čítať viac
Počet strán
408
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1809473
Štýl
vojnový, špionážny, politický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Séria
Oliver Bellows
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

19 hodnotení

16
2
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

26.8.2023
Veľmi milé prekvapenie 4,5/5
Knihu som zhltla na pár sedení. Dej je dynamický, ľahko predstaviteľný a s rýchlym spádom, máte na nudu málo času. Osobne ešte viac než hlavná postava Olivera, sa mi páčili vedľajšie postavy, ktoré vytvárajú na správnych miestach odľahčenú atmosféru doberaním sa navzájom a vtipnými interakciami. Knihu som si užila aj bez bližšej znalosti vojenskej problematiky (skratky, vojenské útvary v rôznych krajinách) a môžem ju len vrelo odporúčať. Čítať viac
15
Overený zákazník
6.8.2023
4,5/5*
Osobná záležitosť je druhou knihou série Oliver Bellows. Ide o voľné pokračovanie, preto ju môžete čítať nezávisle od predchádzajúcej časti. Žánrovo sa zaraďuje medzi špionážne trilery. Trilery zbožňujem, ale tých špinonáznych som zatiaľ veľa neprečítala. Preto som sa čítaniu, ktoré nesklamalo, ale príjemne prekvapilo, osobitne tešila.

Oliver Bellows, tak ako uvádza už obálka či anotácia, je “bývalý príslušník elitnej protiteroristickej jednotky.” Príbeh začína zaslúženou dovolenkou v Španielsku, kde sa hlavný hrdina oddáva oddychu na pláži. Určitá udalosť ho však čoskoro prinúti predčasne ukončiť dovolenku. Týmto ťahom ma autor ihneď vtiahol do deja a vzbudil vo mne záujem. A napätie mohlo začať…

Každá kapitola začína miestom, kde sa odohráva. Pripomína to až cestopis, pretože sa ocitneme nielen v Španielsku, ale napríklad aj v Afganistane, Švajčiarsku, Rakúsku, Chorvátsku, ale aj na Slovensku a v dalších štátoch. Osobne ma to potešilo, pretože príbeh tak nie je jednotvárny, ale ponúka aj (predpokladám autorovu) scestovanosť.

Samotný dej zase ponúka poriadnu akciu, ktorá sa nezaobíde bez zbraní a iného vybavenia. V tomto smere je príbeh naozaj prepracovaný a zameriava sa aj na jednotlivé postavy. Podotknem, že zdatnými tu nie sú len muži, ale aj ženy.

Miestami mi tu nechýba ani vtip, ktorý je určitým okorenením celého príbehu. Dialógy mi realisticky pripomínali rozhovory mužov, o dôležitom a zároveň o ničom. Stávalo sa, že mi tu občas prelietavali myšlienky, pretože mi niektoré reči už prišli zbytočne rozťahanejšie. Opačné pohlavie to však určite ocení. (Ospravedlňujem sa za sexizmus.)

Nepoznám síce žiadneho príslušníka protiteroristickej jednotky, ale môžem povedať, že táto kniha pôsobila veľmi autenticky. Odporúčam!
Čítať viac
Frasier
Neoverený nákup
2.6.2023
Dobre citanie
Toto je pre kazdeho kto ma rad Flynna, alebo uz tu uz viac krat spomenuteho Silvu. Navyse tu mame aj zabavny dejovy segment ako z Donalda Westlakea, s obchodnikom s umenim, ktory by mohol byt pribuznym Frasiera Cranea.
Kenji je velmi flexibilny autor!
Čítať viac
13.4.2023
Oliver
S Oliverom som sa zoznámila v knihe Na cestách a velmi sa mi zapáčil. Osobná záležitosť ma nemohla obísť. Kniha hned od zaciatku pekne "odsýpa", dej nás zavedie do Ruska, Polska,Česka, Izraelu, Chorvatska.... Spoznáme krásku Cathy a zistíme kto je za útokom na ex velitela špecialnych jednotiekCIA. Pekne vykreslené zákulisie tajných služieb , mocných oligarchov... Kto má rád Silvu, mohla by sa mu zapáčiť aj táto kniha od slovenského autora. Čítať viac
7

Publicista a vydavateľ magazínu Sietovka, spoluautor románov Šokujúca aféra, Vieme prví and Škandál v lepšej spoločnosti.

Robert Dyda
Overený zákazník
26.2.2023
Alexander J. Kenji je pre mňa slovenský Daniel Silva
Som dlhoročným fanúšikom špionážnych románov amerického spisovateľa Daniela Silvu. Alexander J. Kenji je pre mňa slovenským Silvom. Dokonale pozná žáner, má poctivo naštudované detaily a vie udržať napätie do konca. Verím, že sa od neho dočkáme ešte mnohých pokračovaní káuz Olivera Bellowsa. Čítať viac
Zuzana Púpalová
Overený nákup
26.2.2023
Nepustíte z ruky
Perfektný román od slovenského autora. Osobná záležitosť sa číta sama, na jeden dych. Autor ponúka románovú fikciu inšpirovanú realitou. Pedantný prístup pri počas tvorby a poctivé rešeršovanie je to, vďaka čomu je príbeh uveriteľný. Čiže žiadny prvý plán, ale poctivá autorská drina. Nájdete tu akciu, napätie aj humor. Ak máte radi špionážne romány, tento odporúčam všetkými desiatimi. Je to pecka. Čítať viac
9.1.2023
Klapka, akcia! Kedy bude seriál?
Osobná záležitosť. Prvá prečítaná, alebo skôr dočítaná kniha roku 2023. Novinka od vydavateľstva Artis Omnis. Voľné pokračovanie skvelej knihy Boj o štát.
Moje prvé dojmy po dočítaní boli : Kedy sa toho ujmu producenti seriálu Fauda? Je tam akcia, je tam dráma, menia sa lokácie, cestujeme po Európe.
Osobná záležitosť je skvelý špionážno-politický thriller, oproti Kenjiho prvej knihe však čosi stratil. Prívlastok military – vojenský. Vojenský totiž z Boja o štát sršal hádam každou stránkou, skratky, opisy, hodnosti, interakcia.
Je to na škodu? Nie, alebo skôr záleží od čitateľa. Stále ide o silne návykové čítanie, kde dychtivo obraciate strany a nechcete prestať. Už som nemal pocit, že nečítam slovenského autora, ale to bude tým, že som sa už naladil na Kenjiho štýl. Alebo len absencia vojenského žargónu.
Príbeh je napínavý, akčný, spletitý. Postavy spolu prirodzene interagujú, majú svoju minulosť, opisy a vnútorné rozhovory sú namiešané v tej správnej mierke.
Ťažko sa mi hľadá, čo vytknúť. Pocitovo u mňa o pár chlpov vyhráva Boj o štát – ale tam hrá úlohu zasadenie deja čisto na Slovensko a použitie témy, ktorá mi je blízka, a ktorá sa nás stále týka.
Ak ste čítali Boj o štát, určite si dajte aj Osobnú záležitosť a platí to aj opačne. Teším sa na ďalšie Bellowsove dobrodružstvá.
Čítať viac

Spisovateľ, autor akčných thrillerov s prvkami krimi, hororu a psychológie a tvorca neporaziteľného Andreja Bojara. Vyštudovaný tlmočník, prekladateľ a lektor ovládajúci šesť jazykov, ktorý je zároveň činný v oblasti IT automatizácie. Inštruktor japonského bojového umenia Aikido v klube Kurilla Budokan a cvičenec čínskeho Wing Tzun podľa tradície veľmajstra Ip Mana. Debutoval románom Otoč sa v roku 2019. Viac o autorovi a jeho tvorbe na www.jurajgerbel.sk.

Juraj Gerbel
Overený zákazník
28.12.2022
Nabrúsený špionážny triler v US štýle
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na Slovensku nie je veľa autorov, ktorí by písali military a špionážne trilery. Kenji je jediný, o ktorom viem. O to viac som sa tešil na jeho novú knižku - ktorá ma nesklamala.

Začnime poporiadku:

Osobná záležitosť je voľným pokračovaním predošlých dvoch kníh: Boj o štát a Na cestách. Vracia sa hlavný hrdina, borec na počkanie a bývalý príslušník elitnej protiteroristickej jednotky Oliver Bellows. A spolu s ním hŕstka priateľov, kolegov, známych.
Hoci je príbeh knižky plne samostatný, autor uvádza množstvo odkazov na predošlé dve diela. Kto ich nečítal, nebude, myslím si, ochudobnený a nový dej si užije, avšak odporúčam si ich predsa len prečítať; pre kvalitnejší zážitok.

V štýle písania vidím jednoznačný posun: je britkejší, ostrejší, vycibrenejší. Menej postáv než predtým, viac pozornosti venovanej každej z nich. Ako správny, nefalšovaný triler. Zároveň nechýbajú ani opisy: miest, diania, ľudí. Čitateľ si teda vie všetko predstaviť a cíti sa takmer, akoby pozeral film z produkcie Hollywoodu.

Neabsentuje ani prepracovaná akcia s množstvom modernej techniky, zbraní a špeciálneho vybavenia, ktoré majú vládne agentúry a jednotlivci k dispozícii.
Obzvlášť oceňujem akčnú scénu v Prahe - je skutočne prepracovaná, detailná a napínavá. Upomenula ma na Netflix film Grayman, kde si to Ryan Gosling rozdal s bandou skorumpovaných operatívcov v centre Prahy. Kenjiho opis je akurát realistickejší, uveriteľnejší - a pre mňa tým pádom lepší.

Naopak, čo sa mi nepáčilo, bola hlavná dejová kostra a motív. Je plná klišé a prvoplánových schém - dej prvého románu Boj o štát je originálny, mapuje pokus extrémistickej skupiny o štátny prevrat. Dej Osobnej záležitosti? To isté. Znova extrémistická skupina a znova pokus o štátny prevrat, len s inými farbičkami a vlajočkami.

Na záver veľmi oceňujem jazyk. Kniha má skvelú korektúru, na rozdiel od ostatných titulov na trhu som narazil na absolútne minimum preklepov a chýb. Textu nechýba dynamika, vtip, humor a pestrá slovná zásoba. Klobúk dole pred autorom a jeho redakčným tímom.

Celkovo sa mi knižka páčila, Kenjimu držím palce v ďalšej tvorbe a vám, milí čitatelia, ju len odporúčam.
Čítať viac
Stanislava Vincenc
Overený nákup
6.12.2022
Dokonalé
Plasticky vykreslené postavy, ktoré si zamilujete alebo ich viete aj mierne nemať radi. Správne a účelne dávkované násilie, podložené fakty čo viac si priať? Čítať viac

Alexander J. Kenji

Čítať viac

Vydavateľstvo Artis Omnis

Čítať viac

„Život nie je film. Nikdy nevieš, ktorý dátum bude pamätný, ktorý deň nezabudnuteľný. Proste len žiješ. Ráno vstaneš, niečo sa cez deň stane a večer ideš spať. To je pravda. “

Loviť alebo nebyť - Iva Kučerová, 2009
Loviť alebo nebyť
Iva Kučerová