Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Nebezpečná - Lucia Sasková, Slovenský spisovateľ, 2014

10,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Nebezpečná

Po čom ženy túžia? A čo sú ochotné pre svoje túžby urobiť? Hlavná hrdinka románu Nebezpečná od Lucie Saskovej, autorky bestselleru Zlatokopka, chce jediné: byť normálna... Čítať viac

4,5 90 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2014
296 strán
4 hodiny čítania

Po čom ženy túžia? A čo sú ochotné pre svoje túžby urobiť? Hlavná hrdinka románu Nebezpečná od Lucie Saskovej, autorky bestselleru Zlatokopka, chce jediné: byť normálna... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

10,90 €

Posielame do dvoch dní
Ďalšie knižné vydania (2)
Nebezpečná - Lucia Sasková, Motto, 2017
Pevná väzba
Čeština, 2017
Na sklade

12,99 €


Nebezpečná - Lucia Sasková, Slovenský spisovateľ, 2023
Pevná väzba
Slovenčina, 2023
Pripravujeme

Naši škriatkovia odporúčajú

Svetlo v nás - Michelle Obama, Tatran, 2023

Viac o knihe

Po čom ženy túžia? A čo sú ochotné pre svoje túžby urobiť? Hlavná hrdinka románu Nebezpečná od Lucie Saskovej, autorky bestselleru Zlatokopka, chce jediné: byť normálna. Mať normálny vzťah, niekoho milovať, byť šťastná. Veci sa však vyvíjajú inak, ako si predstavovala. Zrazu je pre ňu ťažké normálne fungovať, vyznať sa vo vlastných spomienkach, stáť si za svojimi činmi. Je totiž nebezpečná. Pre seba aj pre svoje okolie.


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
407 g
ISBN
9788022017947
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
179740
Štýl
psychologický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

90 hodnotení

63
14
8
1
4

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

6

Som divná, zato komunikatívna a mám zmysel pre humor, ktorý nepochopí len tak každý smrteľník :)

Annamária Závodníková
zamestnanec
15. októbra 2014

Veľmi silná kniha, ktorá nám predstavuje svet psychiatrie a psychicky narušenej osoby, ktorou je hlavná hrdinka. Okrem originálneho príbehu oceňujem a vyzdvihujem moment prekvapenia, ktorý v tejto knihe naberá podľa mňa obrovské rozmery. Lucia Sasková sa zaradila medzi moje topky, čo sa týka slovenských autorov.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

3

Knižné tipy a prostý názor jednej knihomoľky, ktorá čítaním uniká z vyčerpávajúcej reality dospeláka. IG: @girlwiththebooks

girlwiththebooks _
Overený zákazník
10.1.2023
Ďalšia “Saskovka” za mnou. Od začiatku až do konca som sa snažila ničomu neveriť. Nechcela som sa nechať okašľať. A aj tak som napokon zostala zízať s ústami dokorán.

Nebezpečná, rovnako ako Obvinená odhaľuje prostredie psychiatrie. Vtiahne Vás do zákutia ľudskej psychiky a niekedy sa úplne stratíte. Podobne ako hl. hrdinka, ani vy nebudete vedieť, čo so sebou, pretože pripustiť si pravdu by bolo až príliš ťažké.

Nebezpečná nespoznávala samú seba. Hrala dokonalú rolu, aj keď si vôbec neuvedomovala, že niečo hrá. Nevedela som, čo od nej čakať. Vždy, keď sa spamätala, tajne som dúfala, že to vydrží, že bude lepšie, že znova nepadne. Ibaže kolobeh sa opakoval. Jeden týždeň chcela umrieť, druhý ani nie. Jeden týždeň bola pripravená odísť a žiť normálne a ďalší nevedela výjsť ani na dvor.
Postava Petra, Braňa a ich začarovaného kruhu mi nedala spávať. Mohla som do trištvrtiny veriť, že to nie je pravda? Že všetci skutočne klamú? Ach, veď bol taký živý.
Alicu som si obľúbila hneď na začiatku. S jej tvrdením, že sme všetci psychopati plne súhlasím. Do bodky to vystihla.
Denis bol milým spestrením, aj keď som mala čo robiť s charaktermi ostatných postáv. Zrazu bol až príliš normálny. Neverila som, že nemá tajomstvá. Koniec sprevádzaný jeho slovami “Nerob mi to, prosím.” ma úplne zničil. Dúfala som s ním. Držala som mu palce, pretože práve on si ako jeden z mála Nebezpečnú skutočne zaslúžil.

Knihu som síce prečítala, zatvorila a odložila, no neviem na ňu prestať myslieť. Chcem vedieť viac. Otvorený záver pri takých dobrých knihách je pre mňa až moc frustrujúci. Budem tajne dúfať, že sa naša milá Nebezpečná ešte aspoň raz niekde objaví a my sa dozvieme aspoň niečo pozitívne a hlavne niečo stále. Pretože v dnešnej knižke bolo všetko ako na horskej dráhe.

Nebolo to sladké, ani nereálne, už vonkoncom to nebolo ako cez kopirák. Neustále napätie, čo bude ďalej a či vôbec niečo bude. Jednoducho ma to úplne pohltilo. Skvelá práca.
Čítať viac
Klára
Neoverený nákup
5.9.2022
zaujímavé
Čítam knihy od tejto spisovateľky a sú zaujímavé. Trochu sa mi pletú názvy. V tejto sa ocitáme na klinike, kde sú psychicky chorí ľudia. Netradičná kniha, nie bežný príbeh, ale v živote áno. Mám sestru, ktorá keď neberie lieky, ocitá sa vždy na začiatku. Rovnako ako naša hrdinka, ktorá si vždy myslela, že je už OK, cítila sa dobre a potom to s ňou zase zamávalo. Záver je kladný, čo som ani nepredpokladala. Ale tie druhé knihy boli trošku lepšie, táto ma mierne nudila, až sa mi nechcelo ku koncu čítať, čo sa pri ostatných nestalo. Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
4.9.2022
Dobré
Všetky knihy od Lucie sa nedajú pustiť z ruky, ale tu som sa už trochu nudila, stále to točilo dokola o tom istom, až toho bolo príliš. Smutný príbeh, psychicky chori ľudia musia užívať doživotne lieky, ináč sú stále v začarovanom kruhu. Čítať viac
Vivaldi
Neoverený nákup
29.6.2022
Istým spôsobom dávam veľkú dávku rešpektu Lucii, že sa vo svojom treťom príbehu rozhodla priniesť niečo celkom neopozerané a zaujímavé. Okrem toho z prostredia, ktoré dáva obrovské množstvo námetov, ktoré mohli byť z toho vytiahnuté. Na druhú stranu mám ale pocit, že v prípade tejto knihy mala byť romantická linka vedľajšou príbehovou líniou a naopak sa viac zamerať na vzťah našej hrdinky s Beou. Toto malo byť kľúčovým elementom knihy, nakoľko som pri čítaní zhodnotnil, že ak je niekto skutočná "psychopatka" tejto knihy tak je to práve Bea. A keby to k niečomu na konci dospelo, tak sme mohli mať skutočne vynikajúcu knihu, ktorá ma mohla ohromiť. To sa ale nestalo. A keď ste čítali knihu, viete veľmi dobre akým smerom sa tento príbeh vybral.

No musím uznať, že hoci mala mať kniha podľa mňa iný smer, to čo tu Lucia priniesla nemôžem ohodnotiť, že je zlé. V podstate si myslím, že kniha je dobrá, má zaujímavé momentky, má niekoľko skvelých zvratov, je zaujímavé sledovať ako sa jednotlivé udalosti stále viac a viac zamotávajú a ako sa naša hrdinka neustále dostáva do svojich vlastných psychických problémov. Pretože aj keď naša hrdinka nie je psychopatka (to je iná diagnóza), nemôžeme ani povedať, že by bola mentálne zdravá. Má svoje vlastné problémy, ktoré sú spôsobené práve vďaka postave, ktorá v skutočnosti psychopatom je. A preto si myslím, že mala dať kniha na toto väčší dôraz. Ale ok, už sa k tomu vracať nebudem.

Myslím si, že prostredie knihy je zachytené veľmi dobre, postavy sú spracované solídne a vôbec som nevedel kam to celé na konci reálne dospeje. Pretože neustále sa niečo deje. Keď už máme pocit, že sa dočká hlavná hrdinka svojho šťastného konca, vždy jej niečo bráni. A tým je ona sama. Vďaka tomu sa človek pri knihe nenudí, lebo neustále čaká, čo sa bude diať ďalej a kam sa príbeh vyvinie. A má to aj spád. Kniha má priestor, aby nepôsobila monotónne, aby mohla dýchať a v tomto smere to funguje dobre. Dokonca aj tá romanca funguje, lebo sa tu postupne buduje a začína niekde úplne inde.

Takže myslím si, že ide o dobrý titul, no na ten výborný si Lucia ešte musela pár rokov počkať. Ale nakoniec sme sa dočkali aj toho.
Čítať viac
7

Čauky. Som Angelika, ale všetci ma volajú Gega. Milujem prírodu, cestovanie, knihy, maľovanie, spoločenské hry a venujem sa historickému reenactmentu. IG: geguska1

Angelika Paliderová
Overený zákazník
4.1.2022
Not great, not terrible
Moja prvá kniha od L. Saskovej a musím povedať, že som po vysokých recenziách čakala trochu viac. Dlho som pri čítaní rozmýšľala či by som jej dala 2 alebo 3 hviezdičky. Za zvrat v polovici knihy dávam nakoniec 3*, pretože ten som naozaj nečakala. Ostatné veci nie sú nijak prevratné a v podstate som to čítala spôsobom, že rýchlo to prečítať, lebo ma čakajú lepšie knihy na polici. Ja však nie som veľký fanúšik ženských románov a verím, že čitateľky tohoto žánru si prídu na svoje. V podstate ide o ženský román okorenený psychiatrickou diagnózou. Za mňa taký priemer, možno skôr pre to že som čakala žánrovo skôr nejaký triler.
Aby som však nebola úplne negatívna.. Autorke sa nedá uprieť talent. Ja asi nie som zrovna cieľová skupina, ale aj mne sa kniha čítala ľahko a nemusela som sa k čítaniu premáhať. Dej odsýpal, zvrat uprostred knihy ma zaskočil nepripravenú.
Celkové hodnotenie 6/10
Čítať viac

Lucia Sasková

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Každá žena objasňuje muža, ktorý ju miluje, a naopak: on objasňuje jej charakter. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes