Kráľovstvo tela a ohňa

Jennifer L. Armentrout
Z krvi a popola 3 - Jennifer L. Armentrout
Meet Cute - Jennifer L. Armentrout, Dhonielle Clayton, Katie Cotugno a kol.
Meet Cute - Jennifer L. Armentrout, Dhonielle Clayton, Katie Cotugno a kol.

Jennifer L. Armentrout je podľa New York Times najpredávanejšou autorkou bestsellerov. Žije v Martinsburgu v Západnej Virgínii. Žiadna klebeta, ktorú ste o nej počuli, nie je pravdivá. Ak sa nevenuje písaniu, trávi čas čítaním, cvičením, sledovaním strašidelných zombie filmov, predstiera, že píše...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #17
Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2022
2. diel série
Z krvi a popola

Je láska silnejšia než pomsta? ZRADA... Všetko, čomu Poppy verila, je lož, vrátane muža, do ktorého sa zamilovala. Uviaznutá medzi tými, ktorí ju vnímajú ... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 18,34 €

Je láska silnejšia než pomsta? ZRADA... Všetko, čomu Poppy verila, je lož, vrátane muža, do ktorého sa zamilovala. Uviaznutá medzi tými, ktorí ju vnímajú ... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 18,34 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Je láska silnejšia než pomsta?
ZRADA...
Všetko, čomu Poppy verila, je lož, vrátane muža, do ktorého sa zamilovala. Uviaznutá medzi tými, ktorí ju vnímajú ako symbol obludného kráľovstva, ani poriadne netuší, kým je bez závoja nepoškvrnenej. Vie však, že nič nie je také nebezpečné ako on. Pán temnoty. Princ Atlantie. Chce, aby s ním bojovala, a tento príkaz veľmi rada splní. Možno ju zajal, no nikdy ju nebude vlastniť.

VOĽBA...
Casteel Da’Neer má mnoho mien a tvárí. Jeho lži sú rovnako zvodné ako jeho dotyk. Jeho pravda je zmyselná ako jeho uhryznutie. Poppy vie, že mu nemôže veriť. Na svoje ciele ju potrebuje živú, zdravú a v celku. No aj on pre ňu predstavuje jedinú cestu, ako dosiahnuť, čo chce — nájsť brata Iana a na vlastné oči sa presvedčiť, či sa z neho stal povýšený bez duše. Spolupracovať s Casteelom a nebojovať proti nemu má svoje riziká. Každým nádychom ju vábi, ponúka jej všetko, o čom kedy snívala. Má s ňou plány. Také, ktoré by jej mohli priniesť nepredstaviteľné potešenie i nepredvídateľnú bolesť. Plány, ktoré ju prinútia pozrieť sa za hranice všetkého, čo vedela o sebe – a o ňom. Plány, ktoré by ich životy mohli spojiť nečakanými spôsobmi a na ktoré nie je pripravené ani jedno kráľovstvo. A ona je priveľmi nedbanlivá a nenásytná, aby odolala pokušeniu.

TAJOMSTVO...
V Atlantii však v očakávaní princovho návratu vzrástol nepokoj. Stále častejšie sa šepká o vojne a Poppy je v samom ohnisku všetkých udalostí. Kráľ ju chce využiť, aby odovzdala odkaz. Stúpenci ju chcú vidieť mŕtvu. Vlkolaci sú čoraz nepredvídateľnejší. A ako sa jej schopnosť cítiť bolesť a emócie rozvíja a posilňuje, Atlantínčania sa jej začínajú báť. V hre sú temné tajomstvá ponorené do krvavých hriechov oboch kráľovstiev, ktoré by urobili všetko, aby zatajili pravdu. No keď sa začne otriasať zem a krvácať obloha, môže už byť neskoro.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
18,34 €
-15 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
15,09 €
Ďalšie
Originálny názov
A Kingdom of Flesh and Fire
Počet strán
656
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1649503
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Z krvi a popola
Vydavateľstvo
Zelený kocúr

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

50 hodnotení

13
6
0
0
1

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

7
pred štyrmi dňami
Áno, áno, áno! Konečne sme sa dočkali pokračovania návykovej fantasy série Z krvi a popola, ktorá je ešte k tomu aj nebezpečne sexi. Nechali ste sa ňou zlákať aj vy?

Po konci, ktorý viacerým spôsobil chvíľkovú zástavu srdca, sa vraciame presne tam, kde sme skončili. Prvých asi 200 strán je taká tá vata, pre nás všetkých, ktorí sme čakali na pokračovanie a už aj zabudli na niektoré podstatné detaily. Čiže práve tieto strany nám prostredníctvom dialógov a aj myšlienok Poppy rekapitulujú zistené informácie, odhalenia a domnienky z prvej časti.

No a potom to začína. Nové odhalenia, nové teórie, nové zápletky, nové zistenia a do toho jeden sexi Hawke, ktorý Poppy ( a aj čitateľky) rozpáli a Kieran, ktorý pobaví. Celkom dobré kombo tejto časti.

“Rada počujem, že narušené jablko nespadlo ďaleko od šibnutého stromu.” Túto vetu milujem. Skoro všetky dialógy sa nesú na takejto vlne a dodáva to príbehu vtipnú ľahkosť.

Pamätáte si na moje vyjadrenie, že v prvej časti som si viac užívala akciu a celý ten fantasy svet, a chýbala mi uveriteľná chémia medzi Poppy a Hawkom? Tak tu ma pohltila ich iskra, čo iskra- plamene, a horela som s nimi. Tu si ma naopak viac získali spoločné chvíle/dialógy/doťahovačky medzi Poppy a Hawkom. A áno, dalo by sa špekulovať o tom, že je to celé postavené len na tom, čo kto komu povie/nepovie, čo si priznajú/nepriznajú, ale nechcem. Napätie, ktoré je medzi Poppy a Hawkom je skvelé, spaľujúce, pohltí vás a omámí rovnako ako ich dvoch (alebo troch?).

Keďže som už mala vďaka prvej časti predstavu do čoho idem, tak tu mi už neprekážali také tie zvrhlo podtrhnuté praktiky/rituály/zvyky, však rôzní bohovia rôzných kultúr boli nejako zvrátení, no nie? No je jedna vec, ktorá mi nedáva spávať doteraz a to scéna, keď si Poppy a Hawke po krvavom boji, celí špinaví, spotení, krvaví… áno, áno, strihli si jednu ero scénu (áno, priamo) na bojisku.

A taktiež mám taký vlažný pocit, čo sa týka fantasy deja a napredovania zápletky, lebo suma sumárum, nič podstatné/prevratné sa tu neudialo, ak nepočítame posledné kapitoly, ktoré sa nejako vyhli účinku a nešokovali, keďže som presne niečo také očakávala. Každopádne, príbeh som si užívala celý od prvého po posledné slovo, nedalo sa inak. Tento svet je silno pohlcujúci a ja som sa zamilovala, tak ako ďalšie tisícky čitateľov po celom svete.

Ak ste tejto vášnivej fantasy sérii ešte nedali šancu, tak neváhajte a pustite sa do jej čítania. Príbeh sa číta neskutočne ľahko a stránky ubiehajú ani neviete ako. Toto je tak podmanivé čítanie, že si jednoducho musíte nechať rozbúchať srdce akciou, nebezpečenstvom a elektrizujúcou príťažlivosťou tohto príbehu, aj keď má svoje muchy, je skvelý na odreagovanie sa. Tak sa nechajte pohltiť aj vy.
Čítať viac
Patricia Nagyova
pred šiestimi dňami
Stále čakám
Este som ju neprečítala pretože viem že sú 4 časti a táto je jedna z nich (prvá, mám aj druhú). Takže na prečítanie si počkám keď bude možné mať aj ďalšie časti. Už keď som si ju kúpila v slovenčine nerada by som mala zvyšné v angličtine. Čítať viac
Slávka
pred týždňom
Románik, napätie aj zvraty
Autorka nesklamala. Kniha mala romantiku, napätie pri bojových scénach a aj štipku humoru. A ten záver! Hneď po dočítaní som zatúžila siahnuť po pokračovaní. Čítať viac
Tímea Juhásová
pred týždňom
Z krvi a popola
Nevedela som sa dočkať pokračovania Z krvi a popola a hneď po vydaní som si knihu kúpila. Druhý diel, Kráľovstvo tela a ohňa ma obral o spánok a neľutujem to. Pri tejto knihe som zabúdala dýchať a hltala som stranu za stranou. Je to kniha, pri ktorej som sa mohla preniesť do iného sveta a vypnúť od reality. Čítať viac
3
pred týždňom
Úžasná kniha!
Druhý diel série "Z krvi a popola" určite nesklamal. Po prvej knihe som si myslela, že viac napätia, horúcich scén a tajomstiev sa už nedá očakávať no autorka ma presvedčila o opaku. Ako skúsený čitateľ fantasy kníh môžem túto knihu odporučiť všetkým knihomoľom, čo milujú knihy v ktorých je boj ale aj veľmi zauzlené , komplikované (a hlavne romantické!) vzťahy medzi postavami. A taktiež môžem potvrdiť, že prekladateľka odviedla skvelú prácu a kniha v slovenskom jazyku určite nesklame :) ! Čítať viac
11
6.8.2022
Romantická fantasy smutty dokonalosť.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Koliečka osudu sa začali točiť. Za dverami stoja veľké zmeny, ktoré ovplyvnia obe ríše. Bohovia sa prebúdzajú a zosielajú na zem znamenia.

Prvá kniha, zahalená rúškom tajomstva skončila za dramatických okolností, plných zrady, veľkých odhalení a milostných vzplanutí.

Romantická fantasy smutty dokonalosť, po ktorej budete prežívať horkosladké pocity a modliť sa, aby prekladateľka čím skôr dokončila preklad. Lebo proste potrebuješ vedieť, čo bude ďalej. Navrhujem poslať do Zeleného kocúra darčekový kôš plný kávy a čokolády nech sa im lepšie pracuje.

Otvorí Poppy oči a pochopí?

Druhé knihy v sériách bývajú takpovediac výplňové, postavy sa väčšinou potrebujú niekam dostať, vzťahy sa formujú a zlom prichádza až na konci. Tak tomu bolo aj v tomto prípade, no ja som sa, ako čitateľ ani na okamih nenudila. Uznávam, že progres bol najmä na prvých 100 stranách pomalší, no potom to nabralo grády.

Postupne ako plynie dej, obiavujú sa nové záhady a nezodpovedané otázky. Okrem milostnej linky sa teda dočkáme aj zaujímavej fantasy výpravy.

V tejto časti sa Poppy mala možnosť konečne prejaviť a ukázať, že oheň a odhodlanie, ktoré v nej Casteel od začiatku videl, horí naozaj silne a Vikerov bojový výcvik nepadol na neúrodnú pôdu. Dozvieme sa o pricovej ťažkej minulosti, spoznáme jeho vlčieho druha Kieranna a stretneme sa s predsudkami, nepochopením a strachom. Panna je pre Atlanťanov nepriateľ, príjmu ju medzi seba?

Bolo to výborné a poteším vás. Síce to chvíľku potrvá, no smutty scény boli napísané naozaj “kvalitne”. A celkovo romantický vzťah tých dvoch je výborne napísaný.

Príbeh si ma získal na 100%. Túto sériu absolútne milujem a toto je to najlepšie, čo som za tento rok čítala.
Čítať viac
9
6.8.2022
Recenzia
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kráľovstvo tela a ohňa je druhou časťou romantickej fantasy série a ja som len nadšene chytila knihu do rúk a začítala sa, pretože som sa tešila na Poppy a Casteela. Poppy je jednoznačne hrdinka, ktorá sa rýchlo zaradila medzi moje obľúbené. Veľmi sa mi na nej páči, že je taká nespútaná. Veľa vecí od nej ani nečakám, ale ona sa zachová tak autenticky, že jej to verím. A samozrejme, ona a jej krveľová dýka sú spriaznené duše. Casteel. Ach, ja ho snáď milujem ešte viac ako predtým. Podľa Poppy je síce narušený, ale aj tak mu to odpustíme, nie? Na začiatku som naňho bola nahnevaná kvôli zrade, ale dlho mi to nevydržalo. Zbožňujem chémiu medzi nimi! Kniha je prevažne na tom stavaná, ale úžasne to posúva dej dopredu a ani na jednej strane som sa nenudila. Tie scény sú tak skvelo písané, že mi bolo aj málo. Mám pocit, že to je mix všetkého, čo mám rada, preto som z toho taká nadšená a odporúčam každému dať šancu tejto sérii. Ďalej musím spomenúť Kierana, pretože oni spolu tvoria trio, ktoré som ani nevedela, že potrebujem! Fakt som nemohla z ich hlášok alebo dokonca aj rôznych kompromitujúcich scén, v ktorých sa ocitli. Za mňa najlepší aspekt celej knihy. Ak teda nerátam romantické scény Poppy a Casteela, pri ktorých som mala chuť si vytrvať vlasy, keď sa nevedeli normálne porozprávať o svojich citoch. Nachádzajú sa tam nečakané útoky, nepriatelia, kde ich nečakáte, hlavne čo sa týkalo posledných strán. Mala som chuť všetkých doraziť, aby dali pokoj Poppy. A ten koniec? K tomu sa ani nemôžem vyjadriť, lebo to stále spracovávam a neviem, ako vydržím čakať na trojku. Keď som zavrela knihu, nevedela som, čo mám robiť. Dúfam, že sa čoskoro vrátim do tohto sveta. Čítať viac
Zdenka
2.8.2022
paráda
Toto bol riadny príbeh. Nevedela som knihu pustiť z rúk. Páčila sa mi omnoho viac ako prvý diel. Celé to bolo o vzťahu Poppy a Casteela, akcie tam veľa nebolo, ale ku koncu sa jej dosť nahromadilo. A teraz som veeeeľmi zvedavá, čo je vlastne Poppy zač a ako to celé dopadne. A tak trošku mi oni dvaja pripomínajú Feyre a Rhysa a to sa mi páči. Čítať viac

Čítať viac

„Literatúra už existuje. Úlohou spisovateľa je vymyslieť realitu.“

Kniha, ktorá sa stane - Daniel Hevier
Kniha, ktorá sa stane
Daniel Hevier