Kráľovstvo tela a ohňa

Je láska silnejšia než pomsta? ZRADA... Všetko, čomu Poppy verila, je lož, vrátane muža, do ktorého sa zamilovala. Uviaznutá medzi tými, ktorí ju vnímajú ... Čítať viac

4,6 149 hodnotení
2. diel série
Z krvi a popola
Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2022
656 strán
9 hodín čítania

Je láska silnejšia než pomsta? ZRADA... Všetko, čomu Poppy verila, je lož, vrátane muža, do ktorého sa zamilovala. Uviaznutá medzi tými, ktorí ju vnímajú ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

15,09 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania
Království těla a ohně - Jennifer L. Armentrout, Hang Le (ilustrátor), Nakladatelství Fragment, 2022
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

18,18 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Je láska silnejšia než pomsta?
ZRADA...
Všetko, čomu Poppy verila, je lož, vrátane muža, do ktorého sa zamilovala. Uviaznutá medzi tými, ktorí ju vnímajú ako symbol obludného kráľovstva, ani poriadne netuší, kým je bez závoja nepoškvrnenej. Vie však, že nič nie je také nebezpečné ako on. Pán temnoty. Princ Atlantie. Chce, aby s ním bojovala, a tento príkaz veľmi rada splní. Možno ju zajal, no nikdy ju nebude vlastniť.

VOĽBA...
Casteel Da’Neer má mnoho mien a tvárí. Jeho lži sú rovnako zvodné ako jeho dotyk. Jeho pravda je zmyselná ako jeho uhryznutie. Poppy vie, že mu nemôže veriť. Na svoje ciele ju potrebuje živú, zdravú a v celku. No aj on pre ňu predstavuje jedinú cestu, ako dosiahnuť, čo chce — nájsť brata Iana a na vlastné oči sa presvedčiť, či sa z neho stal povýšený bez duše. Spolupracovať s Casteelom a nebojovať proti nemu má svoje riziká. Každým nádychom ju vábi, ponúka jej všetko, o čom kedy snívala. Má s ňou plány. Také, ktoré by jej mohli priniesť nepredstaviteľné potešenie i nepredvídateľnú bolesť. Plány, ktoré ju prinútia pozrieť sa za hranice všetkého, čo vedela o sebe – a o ňom. Plány, ktoré by ich životy mohli spojiť nečakanými spôsobmi a na ktoré nie je pripravené ani jedno kráľovstvo. A ona je priveľmi nedbanlivá a nenásytná, aby odolala pokušeniu.

TAJOMSTVO...
V Atlantii však v očakávaní princovho návratu vzrástol nepokoj. Stále častejšie sa šepká o vojne a Poppy je v samom ohnisku všetkých udalostí. Kráľ ju chce využiť, aby odovzdala odkaz. Stúpenci ju chcú vidieť mŕtvu. Vlkolaci sú čoraz nepredvídateľnejší. A ako sa jej schopnosť cítiť bolesť a emócie rozvíja a posilňuje, Atlantínčania sa jej začínajú báť. V hre sú temné tajomstvá ponorené do krvavých hriechov oboch kráľovstiev, ktoré by urobili všetko, aby zatajili pravdu. No keď sa začne otriasať zem a krvácať obloha, môže už byť neskoro.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

149 hodnotení

108
29
9
1
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Musela som to dočítať

Napriek slabšiemu prejavu ma kniha dostala dostatočne na to, aby som po dočítaní googlila, kedy vyjde ďalšia časť.

Štýl písania je jednoznačne pre vekovú kategóriu 17+, čo mi miestami značne prekážalo a pokojne som tak mohla knihu hocikedy zavrieť, no aj tak ma neopúšťala chuť ju potom znova otvoriť.

Avšak posledných (asi) 150 strán som musela prečítať na jedno posedenie a bolo mi jedno, že je už po polnoci ???? jednoducho som musela vedieť ako to dopadne.

Rozhodne si prečítam aj ďalšie časti.

Čítať viac
Martinus
9

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
Kníhkupec - stolikár
18. augusta 2022
Lepšia než jednotka

Zatiaľ, čo v jednotke sme zasvätení do fungovania sveta, do jednotlivých pojmov a významov, v dvojke sa tieto naše vedomosti obohatia o veľké odhalenia a viac informácií. Asi začnem najprv tým, čo ma prinútilo dať 4 hviezdičky. Rozhodne to, ale neuberalo na kvalite knihy, iba ja som s tým mala menší problém a to bolo, že viac ako polovicu knihy sa postavy nachádzali na tom istom mieste aj napriek tomu, že mali v pláne sa presunúť a teda spomínané miesto mala byť len medzizastávka. Do Atlantie sme sa dostali až na posledných stranách a aj to sme z nej videli len kúštik, čo mňa osobne trochu zamrzelo, keď viem ako dlho budem musieť čakať na ďalšiu časť. Ďalej musím trochu vytknúť Poppy jej správanie. Na jednu stranu rozumiem jej nedôvere a opatrnosti, no na druhú stranu mi to prišlo niekedy až príliš, ale beriem prešla si v priebehu knihy vývinom, ktorý som potrebovala, takže som jej v konečnom dôsledku odpustila.
Čo robilo príbeh naozaj neodolateľným bol humor, scény plné sarkastickým poznámok a nabité viac než len zopár hot momentmi. Rozhodne sa autorka v prvej časti krotila po každej stránke. Záver bol jedným slovom epický. Musela som si ho prečítať dvakrát po sebe, aby som ho dokázala vstrebať a samozrejme presne tu, keď vyslovene potrebujete viac sa kniha skončila a mňa skoro porazilo.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Mám ráda kreslení a malování a samozřejmě čtení, obzvlášť žánr high fantasy YA.

Izabel Ťapušková
Overený zákazník
25.10.2023
Poppy toho najednou zvládá hodně a snaží se vyrovnat a smířit s novými znalostmi a překážkami. V téhle knize jsem si taky oblíbila Casteela jakožto toho kámoše, kterého taháš z maléru a snažíš se mu domluvit a pomoc mu s horkou, která se mu líbí - a to vše samozřejmě s Kieranovou pomocí (takto to alespoň vnímám já). Líbí se mi jak k sobě Poppy a Cass zase nachází cestu a dobrodružství této knihy. Čítať viac
8.8.2023
Druhý díl jsem zhltla se stejným nadšením jako ten první. Nemohla sem ji odložit. Některé situace a popisy mi však i tak prišli až moc dlouhé a kniha by klidně mohla být o 150 stránek kratší. Poppy mě kolikrát vytáčela tím jak si jela svoje stále dokola a dokola, ale předpokládám, že to patří k její postavě. Nemění to ale nic na tom, že rozhodně budu číst dál, chci tomu přijít na kloub a chci vědět jak to dopadne.
opět 5*
Čítať viac
16.6.2023
začiatku.

do tejto série som sa pred rokom púšťala s malou dušičkou, a ona ma chytila. po dojmoch z prvej časti, som k tej druhej pristupovala opatrne. zachová si to tú atmosféru z jednotky- tu dynamiku, akciu, napätie, humor, chémiu medzi postavami? bude to rovnako dobré, alebo sa na to uplatní syndróm druhý častí a bude to celé pôsobiť vatovo, ako výplň?
pravdu? moje obavy sa nepotvrdili ani na chvíľu. celé to začína presne v tom momente ako skončila prvá časť. rovnakou vetou. žiadne skoky v čase a spätné vysvetľovanie toho čo sa za ten skok stalo. Kráľovstvo tela a ohňa plynulo nadväzuje na svojho predchodcu. podarilo sa jej v sebe zachovať to všetko čo sa mi páčilo na jednotke a dokonca to aj vylepšiť. stále je tu dostatok akcie, zvratov, odhalení, humoru.
aj keď si treba priznať, že táto časť má o trochu viac pomalší rozbeh, áno stále sa niečo deje, ale chvíľu trvá kým sa to niekde posunie. prišlo mi, že takmer tretinu knihy strávili postavy na jednom mieste, kým sa pobrali tam kde mali. po ich odchode kniha znova nabrala ten spád, tempo, známe z prvej časti.

dej sa nám posúva ďalej, už sa nenachádzame v Solise. rovnako ako Poppy odhaľujeme ďalšie vrstvy v pravde o Povýšenných a Atlantínčanoch. keďže som mala prvú časť čerstvo v hlave, snažila som sa všímať si všetky jemné detaily, nuansy v príbehu a spájať si to všetko.

Poppy a Hawke, teda Casteel sú sebou. iskriť to medzi nimi iskrí. len keby si to obaja priznali a nesnažili sa skrývať za ich city a nezhadzovali to všetko len na fyzickú príťažlivosť. ale však oni rozum dostanú. Poppy je zaujímavou postavou. úlohu Nepoškrvnenej nechala za sebou a hľadá sa. rozmýšľa kým je bez závoja, bojuje aj so svojimi citmi. pribudli ďalšie zaujímavé postavy. zo všetkých treba asi najviac vyzdvihnúť Kierana. to je proste zlatíčko veľké huňaté. a ostatní nijak za ním nezaostávajú.

táto časť rovnako ako prvá vyniká skvelo vytvorenou a vybudovanou atmosférou. s postavami prežívate, cítite všetko čo oni. niektoré zo zvratov sa dali tipnúť, iné absolútne nie. v hlave mi išlo po celý čas mnoho teórií ako to môže byť, ako to môže skončiť, ale všetko bolo šuviks oproti tomu čo sa stalo na konci. ten som teda nečakala. ešte šťastie, že mám po ruke aj tretiu časť. ale je mi jasné už teraz, že po nej budem potrebovať nutne štvrtú.
Čítať viac
20.2.2023
Všetko čomu Poppy verila bola lož, ale nevie zabudnúť na to čo sa stalo. Teraz sa musí rozhodnúť či nechá viesť pomstou alebo pôjde za svojim srdcom. Tomuto sa hovorí pokračovanie a prečo pokračovať ďalej. Skvelá kniha ako rovnako prvá. Čítať viac
1
Vrania šestka - Leigh Bardugo, 2017
Práve čítam
Vrania šestka

Som nekonečne veľká milovníčka fantasy kníh. Keď práve náhodou nečítam tak robím vonku nejaké šialenosti. Milujem adrenalínové športy, knihy, zvieratá, rastliny.... no je toho neúrekom a preto som rada keď si viem vždy nájsť čas na nejakú hriešne dobrú fantasy knihu. A ak to náhodou nieje fantasy určite to je niečo náučné <3<3

Alexandra Vranová
Overený nákup
13.2.2023
Dosť DOBRÉEE...
Začala by som asi tak, že ...
Kniha sa mi veľmi páčila, ALE...

Odkedy som začala čítať fantasy knihy tuším od nejakých 11tich rokov tak vždy a myslím, že sa to ani nikdy nezmení, bola mojou obľúbenou autorkou Sarah J. Maas.
No a tu prichádzame na kameň úrazu.
Knihy od Jennifer sú skvostné ale akosi mi nestačia. Nedokážu až tak ulahodiť môjmu vkusu ako to dokázala zatiaľ len a len SJM.
Tým nechcem povedať, že táto kniha bola zlá, práve naopak, kniha bola famózna ale ja som v nej nenašla všetky aspekty, ktoré som v nej hľadala.
Páčilo sa mi, že 2.Diel knihy už začal naberať na obrátkach v téme vzťahu medzi Poppy a Casteelom ale na mňa to bolo občas predvídateľné a maaaaličko občas detinské.
No ako som spomínala som značne ovplyvnená tvorbou SJM od ktorej mám všetko prečítané hneď ako to vyjde a na moju smolu všetky ostatné knihy s tými jej porovnávam. :D
No mimo porovnávania....
2. Diel série z krvi a popola bolo super dielo už kúsok viac nabité akciou, ktorá mi však stále chýba a nieje jej na mňa dosť, preto dúfam, že 3.diel to rozbalí naplno. Diel sa niesol v znamení rozvíjania osobnosti postáv a páčia sa mi aj nejaké nové čo v tomto diely pribudli.
Ako to bolo podľa mňa aj v prvej knihe, kniha sa kúsok pomalšie rozbieha a dostáva ku tej skutočnej akcií ale oplatí sa čakať a samozrejme ako to bolo aj pri prvej knihe posledných cca 200 strán som doslova zhltla na jedenkrát.
A koniec.... Do ko na lé.
S prekvapivými a otvorenými koncami mám veľký love/hate relationship čiže si nemám na čo sťažovať!!
No aby som ukončila toto moje kúsok dlhšie zhodnotenie....
Knihu určite odporúčam, veľmi sa mi páčila , milujem tento žáner a aj Jennifer a jej tvorbu som si zamilovala. Má ako autorka na čom ešte pracovať ale nič to nemení na tom, že už teraz sa jej knihy čítajú úžasné a nemôžem sa dočkať ďalšieho dielu (ktorý kúpim hneď zajtra :DDD) jedna hviezdička dole za vyššie spomínané nedostatky pre mňa.
Čítať viac

Jennifer L. Armentrout

Čítať viac

„Táta říka, že jen zřídka se dělají špatná rozhodnutí. Nejdůležitější je, aby je člověk udělal a držel se jich. “

Pohádka - Jonas T. Bengtsson, 2013
Pohádka
Jonas T. Bengtsson