Stručné dejiny Ruska - Petr Koubský
Stručné dejiny Ruska
9,30 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Petr Koubský hovorí, že na vysvetlenie väčšiny ruských špecifík netreba skúmať „hlbiny ruskej duše“. Dajú sa vysvetliť úplne prízemne pomocou geografických a ekonomických podmienok, ktorými je život v Rusku vymedzený.... Čítať viac

9,30 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 15 %
Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Čo je Rusko? Kto sú Rusi?
Najväčšia krajina sveta bola vždy pre Západ záhadou a po invázii na Ukrajinu je životne dôležité vylúštiť ju správne

Petr Koubský hovorí, že na vysvetlenie väčšiny ruských špecifík netreba skúmať „hlbiny ruskej duše“. Dajú sa vysvetliť úplne prízemne pomocou geografických a ekonomických podmienok, ktorými je život v Rusku vymedzený. Rusko je obrovská krajina obklopená morom, ktorá však nemá použiteľné prístavy a nie je potravinovo sebestačná. Krajina, ktorá je koloniálnou mocnosťou aj kolóniou zároveň, nemá prirodzenú hranicu so západom a pruh úrodnej černozeme sa ťahá územím štátov, ktoré sa po rozpade Sovietskeho zväzu osamostatnili. Desatina všetkých obyvateľov Ruskej federácie žije v štrnásťmiliónovej Moskve a na vidieku sú dediny od seba vzdialené aj stovky kilometrov. V Rusku nájdeme množstvo národností a etnických skupín a viac extrémneho bohatstva i viac žalostnej chudoby ako vo väčšine ostatných rozvinutých krajín.

Vo svojej stručnej, ale vyčerpávajúcej exkurzii do histórie však Koubský pripomína, že geografia nie je pevne daný osud. Ľudia nie sú vo svojich činoch ani úplne slobodní, ani úplne zviazaní vládnucimi pomermi. To, čo sa nám spätne javí ako historický príbeh, je vždy výsledkom pevne daných obmedzení, individuálnych zámerov a činov a napokon aj slepej náhody.
Čítať viac
200 strán
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×215 mm
Hmotnosť
213 g
ISBN
9788082301055
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1638399
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
N Press

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

1,0 / 5

4 hodnotenia

0
0
0
0
1

Ako sa vám páčila kniha?

Čítať viac

„Ľúbi sľuby“

Je taký - Tomáš Janovic
Je taký
Tomáš Janovic