Stručné dejiny Ruska - Petr Koubský, N Press, 2022

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Stručné dejiny Ruska - Petr Koubský, N Press, 2022
Stručné dejiny Ruska - Petr Koubský, N Press, 2022

Stručné dejiny Ruska

od Zlatej hordy cez Napoleona, Stalina až k Putinovi

Petr Koubský hovorí, že na vysvetlenie väčšiny ruských špecifík netreba skúmať „hlbiny ruskej duše“. Dajú sa vysvetliť úplne prízemne pomocou geografických a ekonomických... Čítať viac

Vydavateľstvo
N Press, 2022
Počet strán
200

Petr Koubský hovorí, že na vysvetlenie väčšiny ruských špecifík netreba skúmať „hlbiny ruskej duše“. Dajú sa vysvetliť úplne prízemne pomocou geografických a ekonomických podmienok, ktorými je život v Rusku vymedzený.... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade 1 ks
  • Osobný odber 27. 5.
  • Na vašej adrese 27. 5.

Osobný odber

Kníhkupectvá
27. 5.
balíkovo
27. 5.
AlzaBox
27. 5.
Packeta
27. 5.
Slovenská pošta
(na poštu)
27. 5.
BalíkoBOX
27. 5.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
27. 5.
Kuriér GLS
27. 5.
Slovenská pošta
(na adresu)
27. 5.

Dostupné v 14 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Kolekcia kníh o Ukrajine

Naši škriatkovia odporúčajú

Združenie rodičov a priateľov LGBT+ ľudí: Niečo ti chcem povedať, 2024

Viac o knihe

Čo je Rusko? Kto sú Rusi?
Najväčšia krajina sveta bola vždy pre Západ záhadou a po invázii na Ukrajinu je životne dôležité vylúštiť ju správne

Petr Koubský hovorí, že na vysvetlenie väčšiny ruských špecifík netreba skúmať „hlbiny ruskej duše“. Dajú sa vysvetliť úplne prízemne pomocou geografických a ekonomických podmienok, ktorými je život v Rusku vymedzený. Rusko je obrovská krajina obklopená morom, ktorá však nemá použiteľné prístavy a nie je potravinovo sebestačná. Krajina, ktorá je koloniálnou mocnosťou aj kolóniou zároveň, nemá prirodzenú hranicu so západom a pruh úrodnej černozeme sa ťahá územím štátov, ktoré sa po rozpade Sovietskeho zväzu osamostatnili. Desatina všetkých obyvateľov Ruskej federácie žije v štrnásťmiliónovej Moskve a na vidieku sú dediny od seba vzdialené aj stovky kilometrov. V Rusku nájdeme množstvo národností a etnických skupín a viac extrémneho bohatstva i viac žalostnej chudoby ako vo väčšine ostatných rozvinutých krajín.

Vo svojej stručnej, ale vyčerpávajúcej exkurzii do histórie však Koubský pripomína, že geografia nie je pevne daný osud. Ľudia nie sú vo svojich činoch ani úplne slobodní, ani úplne zviazaní vládnucimi pomermi. To, čo sa nám spätne javí ako historický príbeh, je vždy výsledkom pevne daných obmedzení, individuálnych zámerov a činov a napokon aj slepej náhody.
Čítať viac
Počet strán
200
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×215 mm
Hmotnosť
213 g
ISBN
9788082301055
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1638399
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
N Press
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,4 / 5

14 hodnotení

7
2
0
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Knižka je písaná jednoduchým jazykom a históriu Ruska podáva tak, aby jej porozumel každý,kto o to má záujem. Miestami je ťažké sledovať v nej roky a udalosti, lebo autor sa snaží o zjednodušený pohľad a miestami sa vyjadruje celkom neprofesionálne. Napriek tomu jej dávam plné hodnotenie,lebo je absolútne aktuálna a prináša tie informácie, ktoré dnes, počas vojny, potrebujeme k pochopeniu toho, čo sa deje. Odporúčam každému, kto chce mať lepší prehľad o minulosti aj o dnešnom dianí. Mne osobne priniesla upresnenie odpovedí na otázky: prečo Putin tvrdí, že chce "denacifikovať" Ukrajinu; prečo voči vojne nenamieta v Rusku široká verejnosť; prečo u nich (aj u našich konšpirátorov) vládne mienka, že nám vládne USA. V kombinácii so "Stručnými dejinami Ukrajiny" je to podľa mňa"must-read" dnešnej doby.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Ján
Neoverený nákup
9.12.2022
Politický pohľad na dejiny Ruska
Kniha nezohľadňuje povahu a mentalitu Ruského národa, pre ktorý je náš pohľad chudoby pre nich spokojnosťou. Nehovoriac, že oveľa väčšia chudoba a beznádej je v tzv. Západných štátoch. (V USA žije viac ako 40 miliónov ľudí na hranici chudoby a bez zdravotného poistenia)
Kniha kritizuje to, s čím sú ľudia v Rusku spokojní. Je to ich život a ako oni hovoria “my iný nepotrebujeme !” Autor tomu zjavne nechce rozumieť.
Čítať viac
miroslav
Neoverený nákup
30.12.2022
možno by autor mohol napísať aj stručné dejiny Rakúsko-Uhorska, ako sa vraví treba začať od seba. Čítať viac
Zuzana Pelachová
Overený zákazník
23.11.2022
skvele napisany, faktami nabity sprievodca dejinami Ruska
Sviezo pisane, extremne zaujimave, odporucam! Takto zostihlit dejiny Ruska a pri tom nezanedbat nic zasadne, dokaze len malo kto. Petrovi Koubskemu sa to podarilo. Obe knihy ( aj dejiny Ukrajiny) sa citaju lahko, a tak su pristupnejsie beznemu citatelovi. Mozem len odporucit Čítať viac
Peťo
Neoverený nákup
15.8.2022
Kniha nemá dobrú výpovednú hodnotu
Kniha sa mi nepáčila. Autor nie je historik a je to poznať.
Inak kam zmizli ostatné recenzie? Máme cenzúru?
Čítať viac

Vydavateľstvo N Press

Čítať viac

„Všetko reaguje so všetkým. Tak ako každý jeden hlt, ktorý zjeme, mení naše telo, tak aj každá informácia mení náš mozog.“