Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Vztahy a pasti - Honza Vojtko, Paseka, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Vztahy a pasti

Všichni si vytváříme představy o správném partnerství. Kde ve vztazích číhá past? Kolik vztahových pastí si vlastně nastražíme sami? A jak vypadají? Například můžeme sami sebe... Čítať viac

Vydavateľstvo
Paseka, 2022
Počet strán
184

Všichni si vytváříme představy o správném partnerství. Kde ve vztazích číhá past? Kolik vztahových pastí si vlastně nastražíme sami? A jak vypadají? Například můžeme sami sebe přesvědčit, že nuda je ve vztazích obecně nevyhnutelná. Že stejně tak musíme... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
18,10 €

14,90 €

-18 %
Na sklade, posielame ihneď
Kniha je dostupná v piatich knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Ohromný svet - Ed Yong, Tatran, 2023

Viac o knihe

Všichni si vytváříme představy o správném partnerství.

  • Kde ve vztazích číhá past?
  • Kolik vztahových pastí si vlastně nastražíme sami?
  • A jak vypadají?
Například můžeme sami sebe přesvědčit, že nuda je ve vztazích obecně nevyhnutelná. Že stejně tak musíme s tím druhým pořád komunikovat a analyzovat se. Že pořád musíme vytrubovat do světa sociálních sítí, jak se máme báječně. Občas dokážeme sami sebe lapit do pastí svých představ o tom, co je a co není správné.

Jestli se dají takové pasti poznat a jak nebezpečné jsou, vám ukáže nová kniha od autora bestselleru Vztahy a mýty. Odborně, ale s humorem sobě vlastním kombinuje lidský přístup a zkušenosti dlouholetého párového terapeuta.

Přečtěte si rozhovor s Honzou Vojtkem nejen o vztazích a pastích na našem blogu.
Čítať viac
Počet strán
184
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
212 g
ISBN
9788076373242
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1575191
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Paseka
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

15 hodnotení

9
4
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.7.2023
V poradí druhá kniha známeho českého párového terapeuta sa zameriava na pasce vo vzťahoch. Tento raz neponúka extra kapitolu príbehy z terapeutovne, ale úvod do každej kapitoly ilustruje typickými otázkami, ktoré by v tej miestnosti mohli zaznieť.

Kniha má dokopy 11 kapitol a hovorí o pasci nudy, hádkach, sociálnych sieťach, prílišnej prepracovanosti, či rodičoch. Keď sa tak človek nad tým zamyslí, sú to všetko "témy", s ktorými sa stretávame v živote dennodenne a neuvedomujeme si, ako nás môžu ovplyvniť a dovolím si povedať, že každý si tam nájde niečo zo svojho vzťahu.

Autor nás opäť raz ľudskou rečou previedol zložitými témami. Obe jeho knihy sa dajú prečítať znova a znova a zakaždým tam nájdete niečo na zamyslenie alebo s čím by sa dalo pracovať.
Čítať viac
30
Piaty svedok - Michael Connelly, 2023
Práve čítam
Piaty svedok

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
20.5.2023
Obe knihy od autora odporúčam všetkými desiatimi
Ja osobne som mnoho vecí poznala aj praktizovala, ale som veľmi rada, že vyšla takáto kniha, v podstate taká vzťahová terapia v kocke. Mňa stálo veľa námahy získať informácie a naštudovať si vedomosti, ktoré autor zhrnul do veľmi čítacej a praktickej podoby.

Okrem tlačenej verzie rozhodne odporúčam aj v audiopodobu tejto knihy. Autor si ju nadaboval sám a veľmi dobre sa počúva. Budeš sa cítiť ako na veľmi zaujímavej prednáške, pri ktorej nebudeš chcieť, aby skončila.
Čítať viac
Adra
Neoverený nákup
2.1.2023
Druhá kniha Vztahy a pasti bola o niečo obšírnejšia. Sám autor v predslove napísal, že sa venuje rovnakým témam len z iného uhlu. Táto kniha je opísaná viac do hĺbky. Spomína sa v nej veľa výskumov a ďalšie knihy, ktoré sa určitým témam venujú. Prišlo mi, že Vás má viac zasiahnuť. Viac rozrýpať určité problémy, ktoré si možno aj nevedomky so sebou vo vzťahu nesieme a chytiť Vás do pasti. Mňa to však nezaujalo až tak, ako Vztahy a mýty. Určité kapitoly áno. Tie, ktoré sa venovali témam, ktoré buď riešim alebo som v minulosti riešila, ale pri témach, ktoré mi nie sú blízke, mi kapitoly občas prišli moc dlhé a komplikované. Ale chápem, že každý riešime vo vzťahoch niečo iné a práve to, čo mňa v knihe nezaujalo, možno práve Vás zasiahne a zoberiete si z toho niečo. Taktiež autor v tejto knihe vynecháva príklady z terapií. Vytrhol len minirozhovory k danému problému, čo mi trošku chýbalo.

Ako niekto napísal, Vojtko do každej domácnosti. Pomôže Vám vo veľa veciach, či prítomných, minulých alebo budúcich. Zrazu všetko vidíte inak.
Čítať viac
Karolina Janková
Neoverený nákup
10.11.2022
Stručně, výstižně - navazuje na předchozí knihu. Pokud pana Vojtka sledujete na sítích, asi už budete leccos znát, ale rekapitulace v této oblasti rozhodne neuškodí :-) Čítať viac
Matej
Neoverený nákup
6.11.2022
Další užitečná kniha
Nejdřív mi vadilo, že to nejsou "Mýty", ale nakonec jsem si na trochu jiný formát zvyknul. Bavily mě rozhovory na začátku každé kapitoly. v některých jsem se poznával :) přítelkyně teď knížku čte a je taky nadšená. Prý by to měli rozdávat na středních školách, což souhlasím. Je teda pravdou, že kdo o vztazích už něco ví, nemusí se tam dozvědět vždycky něco nového. Mě se líbí jak je to poskládané dohromady. Plný počet! Čítať viac

Vydavateľstvo Paseka

Čítať viac

„Všiml jsem si, že nic nevede k horšímu neuspokojení než hojnost. Nakrmte člověka, oblečte ho, dejte mu pěkný dům - a umře vám zoufalstvím.“

Na východ od ráje - John Steinbeck, 2002
Na východ od ráje
John Steinbeck