Dievča bez mena

Obetuje život nevinného dieťaťa, aby zachránila mnoho ďalších?

Keď detektívka Josie Quinnová dorazí na miesto činu na okraji Dentonu, je zdesená brutalitou útoku. Obeť bojuje o život a novorodené dieťa zmizlo. Na inom mieste sa snaží ukryť... Čítať viac

4,5 35 hodnotení
2. diel série
Detektívka Josie Quinnová
Vydavateľstvo
Grada, 2022
360 strán
5 hodín čítania

Keď detektívka Josie Quinnová dorazí na miesto činu na okraji Dentonu, je zdesená brutalitou útoku. Obeť bojuje o život a novorodené dieťa zmizlo. Na inom mieste sa snaží ukryť krásna mladá žena. Zdá sa, že by mohla byť Josiiným... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

14,44 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Dívka beze jména - Lisa Regan
PDF EPUB MOBI
Čeština
Ihneď na stiahnutie

15,91 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Keď detektívka Josie Quinnová dorazí na miesto činu na okraji Dentonu, je zdesená brutalitou útoku. Obeť bojuje o život a novorodené dieťa zmizlo.
Na inom mieste sa snaží ukryť krásna mladá žena. Zdá sa, že by mohla byť Josiiným vodítkom k prípadu uneseného dieťaťa, ale záhadná žena nevie, kto je, kde sa vzala ani čoho sa tak bojí. Isté je, že je na smrť vydesená... Alebo svoju amnéziu len predstiera? Je dievča bez mena svedkyňa, podozrivá alebo možno budúca obeť?
Neskôr Josie nachádza indície, ktoré ju utvrdzujú v presvedčení, že nezvestné novorodeniatko a neznáma žena majú čosi spoločné, že ten, kto ich spája, je veľmi nebezpečný a že sa jej prípad začína veľmi osobne dotýkať.

Má Josie riskovať život dieťaťa, aby zachránila mnoho ďalších? Alebo dokáže nájsť iný spôsob, ako zastaviť neľútostného vraha?
Čítať viac
Originálny názov
The Girl With No Name
Počet strán
360
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1541409
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Detektívka Josie Quinnová
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

35 hodnotení

17
7
2
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

2
15.1.2023
Z tejto časti detektívnej série o Josie Quinnovej som pri čítaní i po dočítaní bola trošičku zmätená a nevedela som, čo si o tom celom príbehu mám vlastne myslieť.

Na začiatku ma postihol problém so začítaním sa, ktorý, našťastie, po pár kapitolách zmizol, no objavil sa problém so sledovaním kto je kto, kto má v celej zápletke akú úlohu, kto je páchateľ a kto je obeť.

Je to znak dobrej detektívky?
Pravdepodobne.
Dokážem to oceniť?
Vôbec.

Netvrdím, že by som chcela všetko dostať naservírované pod nos na zlatom podnose, avšak toľko postáv v jednom príbehu na mňa bolo skrátka už priveľa.

Čo sa ale celkového rozuzlenia týka, to ma veľmi prekvapilo a posledné kapitoly som zhltla takmer na posedenie, aj ma troška mrzelo, že ďalší prípad skončil.

Takže i napriek tomu, že som bola väčšinu knihy totálne zmätená, túto knižku odporúčam. Nie je síce taká skvelá ako prvý diel o Miznúcich dievčatách, avšak ak sa prekúšete trošku ťažším začiatkom a vysomárite z toho množstva postáv, určite nebudete ľutovať.
Čítať viac
14

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️ Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Ema @somcitatel
Overený zákazník
31.10.2022
*****
Dievča bez mena bolo pre mňa veľkým prekvapením. Po prvej časti, ktorá ma neurazila, ale ani výnimočne nenadchla, som dala šancu aj pokračovaniu a spravila som veľmi dobre. Zatiaľ čo v Miznúcich dievčatách som si k Josie nevedela vytvoriť silnejšie puto, teraz si ma úplne získala. Obdivovala som ju, ako vedela dať osobné pocity bokom, keď šlo o záchranu ľudského života.
Dej bol dynamický, akčný, stále sa niečo dialo. Pre mňa boli veľkým plus krátke kapitoly, ktoré pri tomto žánri veľmi oceňujem. To je aj jeden z dôvodov, prečo som knihu prečítala v priebehu dňa.
Autorka opäť prepojila osoby z vyšetrovania s políciou, čím tajomstvá nabrali na intenzite a príbeh sa stal o to zaujímavejším.
Za mňa bola táto kniha mnohokrát lepšia než jej predchodkyňa a som rada, že som jej nakoniec dala šancu, pretože ma naozaj veľmi bavila.
Čítať viac
14

20 yo | romantic and history soul | tea and coffee lover | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80

Jankina knižnička
Overený zákazník
9.10.2022
Akoby to bolo len včera, keď som do ruky chytila svoju prvú detektívku. Áno, ja, ktorá si naivne myslela, že tento žáner nie je pre mňa a nebude ma baviť. Skutočnosť je však taká, že presne v októbri minulého roka som sa rozhodla dať šancu prvému dielu detektívnej série od Lisy Regan - Miznúce dievčatá. A zamilovala som si ho až natoľko, že mi to nedalo a musela som si kúpiť aj pokračovanie. Čo vám poviem, človek mieni, život mení…

Pri opise povolania ženskej detektívky si asi väčšina z nás predstaví silnú hlavnú hrdinku, ktorá miluje vyšetrovanie vrážd, zmiznutia a rôznych iných prípadov. Postavu, ktorá pracuje vo dne v noci a doslova “ide aj cez mŕtvoly”. To je Josie Quinn, hlavná detektívka, ktorá vezme dych aj vám. Pretože jej nasadenie a tempo je obdivuhodné. V tejto časti sa spolu s ňou pozrieme na vyšetrovanie únosu dieťaťa a veľa bonusov k tomu. Stále hovorím, že človek by niečo podobné v realite asi zvládal len ťažko. Neustále pracovať na vraždách, vyšetrovať zmiznutia, spájať súvislosti a mať nekonečne nabitú baterku na energiu. Čo ja len obdivujem, to naša knižná Josie robí a ja jej len skutočne môžem dať môj obdiv neskrývaného fanatika. V Amerike je síce možné všetko ale vymyslieť takúto postavu a celé to nakombinovať čitateľovi, ako na podnose, chce veľa úsilia.

Dievča bez mena je ďalší vydarený počin od spisovateľky. Síce na Miznúce dievčatá nemá a aj preto je moje hodnotenie nižšie, no stál za to a v tomto období mi doprial presne to, čo som aj chcela. Strach, zimomriavky, nepredvídateľnosť, akciu a hlavne precítenú detektívnu a mrazivú atmosféru, ktorej opäť velila hlavná vyšetrovateľka Josie. Potešili ma tu mnohé veci - dej sa neraz zamotával až tak, že som sa strácala, nastávali nezhody aj s Josiným najbližším človekom a častokrát sa riešili aj veľmi hraničné situácie, kde by ľudská noha vstúpila len so strachom.

Perfektné, opäť klobúk dole. Zápletka zaplietla aj mňa a žiadne moje predikcie sa ani raz nenaplnili. Aspoň viem, že pri knihách od Lisy Regan to jednoducho možné nie je. A o to ide - o okamih prekvapenia a o čo najdokonalejšie zmätenie čitateľa! A pred pár dňami už vyšla aj tretia časť detektívnych prípadov s názvom Matkin hrob. Dúfam, že si ju ani vy nenecháte ujsť!
Čítať viac
9
25.9.2022
Výborná kniha
Moja prvá kniha od spisovateľky a musím napísať, že kúpiť ju bola výborná voľba. Na začiatku som mala pocit, že v knihe vystupuje veľa postáv ale postupne boli pútavou líniou deja pospájané. Kniha gradovala od začiatku až po koniec a keď už som mala pocit, že sa mi črtá záver došlo k napínavému zvratu deja. Určite stojí za prečítanie. Spomína sa aj okrajovo dej 1. knihy ale vôbec neprekážalo, keď som začala 2. dielom Čítať viac
15
3.9.2022
Vynikajúca!
Detektívka Quinnová je jedna z veľmi mála ženských hlavných postáv, ktorá má pod palcom celé policajné oddelenie a jej postavenie je preto nesmierne dôležité. Je si toho plne vedomá, aj kvôli tomu jej, nazvime to cieľavedomosť, hoci poväčšine ide skôr o tvrdohlavosť a neústupčivosť, nemá určené hranice a vrhá sa do prípadov bez ohľadu na vlastný život. Jej sila a bojovnosť by spokojne prevýšili aj mužské pokolenie, no stále ide o človeka, o ženu, ktorú občas dokážu premôcť city.
.
Opäť raz výborne vyskladaný detektívny príbeh s výbornou hlavnou postavou, ktorej autorka doslova vdýchla dušu. Neustále mám pocit, že nejde o vymyslený príbeh, ale reálnych ľudí a reálne, aj keď strašidelné udalosti, nad ktorými som nemo otvárala ústa. Nechýbalo v ňom nič, čo má správny triler obsahovať, teda poriadnu dávku napätia, od začiatku po koniec knihy, akciu, pri ktorej sa mi miestami zatajoval dych a množstvo silných emócií, ktoré som chtiac-nechtiac prežívala s postavami. Šokujúce vyvrcholenie príbehu mi zobralo vietor z plachiet a moje dohady a pokusy o vyriešenie prípadu tak uleteli kamsi ďaleko.
.
Silné ženské hrdinky v knihách obľubujem, predsalen ich nie je veľa a aj napriek všetkému odhodlaniu a neoblomnosti detektívky Quinovej, jej dokázala autorka zachovať ľudskú, no najmä ženskú tvár. Charaktery postáv, najmä zločincov vyfarbila priam ukážkovo a ja som si opäť prišla na svoje pri lúštení ich psychologických profilov.
Čítať viac
6
26.8.2022
Výborná
Reganovú a Quinnovú som si oblúbila hneď od orvej knihy Miznúce dievčatá. Druhá kniha DIEVČA BEZ MENA nesie právom označenie SVETOVÝ BESTSELLER! Napätie, otvorené ústa s otázkami, že ,,Čo? To vážne?”, dych vyrážajúce, nakoniec smiech a slzy…Kriminálka plná emócií, ktorú som nedokázala odložiť ani keď už mi oči nevideli keďže čítam po nociach :-D
Teším sa na 3. diel ;-)
Čítať viac
21

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
Overený zákazník
1.6.2022
Po prečítaní prvej časti Miznúce dievčatá som sa nevedela dočkať pokračovania. A to isté sa mi stalo aj teraz a čakám deň kedy bude vydané aj 3 pokračovanie tejto série.

Aj tu sa stretávame s vyšetrovateľkou Josie Quinnovou a znova to nie je len tak obyčajný prípad ale osobne sa dotýka priamo vyšetrovateľky. Tentokrát zmizne novorodené bábätko a Josie stojí pred ťažkou úlohou nájsť ho. Prípad sa poriadne zamotáva a na scénu prichádzajú nový svedkovia ale aj nový podozriví.

Autorka sa vie skvelo vyhrať s atmosférou a dynamikou príbehu. Počas príbehu vás navedie na pár stôp, kedy si myslíte, že už viete kto je páchateľ ale po pár stranách príde zvrat ktorý nečakáte a znova si môžete lámať hlavu, kto to je.

Dej skvelo graduje a pomaly sa pred nami rozpletá klbko klamstiev, zastierania, vyhrážok a tajomstiev. Aj v tejto knihe sa o páchateľovi dozviete až na konci knihy a verte mi, znova to bude prekvapujúce. Mala som pár tipov, ktoré boli (ako stále) nesprávne.

Autorka vie udržať napätie počas celej knihy, čo vás núti čítať ďalej a ďalej, až kým sa nedozviete pravdu. Na konci nám autorka načrtne niečo viac zo života Josie, čo vás nenechá len tak na pokoji a budete chcieť ihneď siahnuť po ďalšej časti.
Čítať viac
Berenika číta
Neoverený nákup
1.6.2022
Druhý diel série s detektívkou Josie Quinnovou je veľmi vydarený. Mne sadol ešte viac ako ten prvý. Knihu som prečítala za dva dni, veľmi som si ju užila a oddýchla si pri nej. A koniec ma teda poriadne prekvapil, takéto rozuzlenie som vôbec nečakala. Už teraz viem, že aj ďalšie knihy zo série budú stať za to. Čítať viac
12
30.5.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Záhada.
Riešenie?
V nedohľadne.
Aspoň tak sa to, na začiatku, javí Josie Quinnovej. Veliteľka dentonskej polície, ktorú nevolajú inak, než výstižne ,,šéfka“ - vôbec nemá monotónny život. Práve naopak. Po tom, čo ju privolajú k obzvlášť chladnokrvnému prípadu, sa začína vynárať toľko otázok - a zatiaľ, žiaľ, žiadne odpovede. A čas beží. Neúprosne.
Zamestnankyňu miestneho striptérskeho klubu Misty, nájdu v jej dome. Na pokraji života. Keď sa zistí, že čakala dieťa, ktoré pravdepodobne uniesli, začnú veci naberať riadny spád. Navyše, aj ,,šéfkin“ priateľ Luke, zmizne, za veľmi zvláštnych okolností. Nasleduje celá séria vyšetrovania, zaisťovania dôkazov, hľadania a tajného dúfania, že sa tieto dve osoby podarí nájsť živé a zdravé. Do hry vstupuje aj mladá žena, ktorú nájdu v Lukovom dome. Nič si nepamätá. A ona by mohla poznať odpovede, na všetky otázky.
Skúsenej Josie veľmi rýchlo dôjdu súvislosti. Nie nadarmo, je v tom, čo robí, spolu s jej tímom, najlepšia. O čo väčšie bude jej prekvapenie, keď začne veciam prichádzať na korienok, pričom s hlavnými protagonistami ju toho spája oveľa viac, než si na začiatku myslí. Oveľa!
Impozantné! Zvládnuté, od začiatku až po koniec. Napätie, ktoré by sa dalo krájať. Napätie, ktoré Vám nedá spávať. Autorke sa podarilo majstrovské dielo.
Čítať viac

Čítať viac

„Veci, ktoré nás navždy zmenia sa dejú bez toho, aby sme vedeli, že sa stanú. A vo chvíli, ktorá vyzerá ako všetky ostatné, sa srdcia lámu, alebo hoja. A čas, ktorý plynie vytrvalo a s istotou, sa mimo hodín odtrhne z reťaze. Život sa môže zmeniť za malú chvíľu a potom človeku trvá celý život, kým tej zmene porozumie.“

Diera v čase - Jeanette Winterson
Diera v čase
Jeanette Winterson