Ako som vozil Kórejcov - Ondrej Sokol

16,45 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ako som vozil Kórejcov TOP #1

Možno tiež patríte k tým, ktorých uchvátili príbehy Ondreja Sokola, a ste jedným z tých, ktorí nástojili na vydaní ďalšej knihy príhod písaných s nadhľadom šoféra autobusu... Čítať viac

Vydavateľstvo
Eruditio, 2022
166 strán
2-3 hodiny čítania

Možno tiež patríte k tým, ktorých uchvátili príbehy Ondreja Sokola, a ste jedným z tých, ktorí nástojili na vydaní ďalšej knihy príhod písaných s nadhľadom šoféra autobusu... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
19,99 €

16,45 €

-18 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Možno tiež patríte k tým, ktorých uchvátili príbehy Ondreja Sokola, a ste jedným z tých, ktorí nástojili na vydaní ďalšej knihy príhod písaných s nadhľadom šoféra autobusu.

Po dvoch úspešných dieloch o tom, aké je to voziť Nórov, prichádza Ondrej s historkami o vození Kórejcov. Obmena cestujúcich prináša nové spôsoby, akými sa dá šoférovi autobusu skomplikovať život, pričom autor sa vám ich nebojí dopodrobna opísať. Zmena nastáva aj v prostredí – tentoraz sa nebudeme premávať len po Nórsku, ale rovno krížom cez celú Európu. Z Nemecka cez Rakúsko s móresmi z čias monarchie, urobíme si zastávku v čiernej diere strednej Európy a cez našich južných susedov sa pretrmácame na divoký Balkán okolo roku 2014, aby sme sa šťastlivo presunuli vpred v čase aj v priestore za severný polárny kruh...

Čo sa nemení, je Ondrejov typický humor a rozprávačský talent. Automaticky vás vtiahne na sedadlo vodiča medzi fotomaniackeho mnícha a sprievodkyňu. Napínavou jazdou zahraničím zistíte, že nezáleží na tom, či ste v Nemecku, u susedov alebo na Balkáne. Všade sa nájde nejaký dôležitý colník, šéf parkoviska, dôchodca alebo čajka, ktorí vám chcú pokaziť deň.

Kniha obsahuje tradične veľa zábavy, dve záhadné kórejské tabletky a dokonca aj romantickú líniu, v ktorej budete fandiť autorovmu kukovi.
Nasadať, vyrážame!
Čítať viac
Počet strán
166
Väzba
pevná väzba
Rozmer
155×213 mm
Hmotnosť
347 g
ISBN
9788097406875
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1514421
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Eruditio
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

16 hodnotení

10
4
0
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11

Žijem kniha a to hovorí za všetko :-)

Milan Buno
Overený nákup
pred tromi dňami
Zábava s dobrými cestovateľskými tipmi
Čítal som obidvoch Nórov, takže som sa tešil aj na Kórejcov...a nesklamali. Áno, nie je to už jednotka, ktorá bola premakaná, ale to v podstate ani nečakáme...a ani by sme nemali porovnávať.
Ondrej začína v Bratislave, tunajšie MHD a musím priznať, že to ma až tak nebavilo. Uňho som zvedavý práve na tie zahraničné skúsenosti a zážitky.
Potom začne voziť Kórejcov naprieč Európou a vtedy to naberie grády. je to nesmierne šťavnaté (nielen zážitky, ale aj Ondrejov jazyk), zábavné, dobré postrehy a mne sa páčili najmä tie cestovateľské tipy.
Napríklad jazero Bled v Slovinsku, na ktoré ma absolútne nalákal. Tiež neďaleká Ľubljana, alebo Postojna jama, rozľahlé jaskyne s veľkými sieňami a chodbami.
Alebo Kirkense v Nórsku...
Práve toto mám na jeho knihách rád a vyhľadávam.

Bavil som sa, zároveň som neraz zložil imaginárny klobúk pred jeho trpezlivosťou, vynaliezavosťou a nadhľadom. Tiež nad jeho otvorenosťou a úprimnosťou.
Opäť veľa prirovnaní, metafor, odkazov na politiku, kultúru, šport...niekedy pre mňa až trošku za hranicou, občas to išlo mimo mňa, ale väčšinu času som sa dobre zabával.
Ondrej, tie tri eurá do tvojho vrecka sú zaslúžené, vďaka:-)
Čítať viac
12
20.1.2023
Vianočné prekvapenie
Tak čo povedať o tejto knižke. Krátko pred Vianocami som si ju našla v schránke aj s venovaním a podpisom. Najprv som si myslela, že darček, ale vraj Ondrej a jeho vydavateľ nie sú vianočný pásavec, ani nič podobné. Nevadí. Oplatilo sa.
Doma mám už predchádzajúce dve knihy, kde autor vozil Nórov, tak som k nim musela pridať aj tretiu. Už len preto, že patria k tým pár exemplárom, ku ktorým sa pravidelne vraciam.
Aj táto kniha mi viackrát zlepšila deň a dokázala som ju čítať aj s troma malými deťmi za chrbtom. Občas aj na chrbte. Myslím, že tí, ktorí tvorbu autora poznáte, viete, čo máte čakať. Pre ostatných, je to cestovateľský itinerár slovenského vodiča autobusu, ktorý sa pustil do sveta. Okrem Nórska tentokrát zablúdil aj na Balkán a do strednej Európy. Viac nebudem prezrádzať, prečítajte si.
Ešte pár upozornení pre nováčikov – autor si občas servítku pred ústa nedáva a hrozí vám aj, že sa pri niektorých častiach bude na vás okolie dosť čudne pozerať. Nie vždy je možné ovládnuť smiech, najmä ak si predstavíte dospelého chlapa a jeho neobvyklý spôsob schádzania po schodíkoch autobusu. Na svoje prekvapenie som zistila, že občas je škodoradosť najlepšia radosť.
Čítať viac
Tibor Lechan
Overený nákup
3.1.2023
Skvelé
Kniha prišla na ďalší pracovný deň, takže so Vianoc som ju mal aj prečítanú. Bolo to skvelé čítanie a odporúčam ho každému. Čítať viac
3
20.11.2022
Hrozi udusenie smiechom
Je priblizne jedna hodina v noci a ja som si pred chvilou povedala, ze nastal ten spravny cas pustit sa do Ako som vozil Korejcov. Prvych zopar stran davam este v pohode. Smejem sa, ale dokazem krotit hlasitost. Predsa len, vsade je ticho a susedia by moj rehot asi velmi neocenili. Pri tretej poznamke pod ciarou sa uz dusim od smiechu a slzy mi tecu prudom. Vzdavam to, ziadna kniha nestoji za udusenie, pokracovat budem radsej az rano, ked bude bezpecne smiat sa nahlas. Čítať viac
5
13.11.2022
Opäť som sa nasmial
Ako som vozil kórejcov je oveľa kratšia ako som zvykol čítať ako som vozil norov. Nie žeby som sa sťažoval, na to, že je krátke pokračovanie, ale stojí rovnako ako tie staršie (na to že autor má z knihy iba 3€). Od polnoci, hneď ako bol e-book vonku som čítal. Kvalitu to nestratilo, tradičný humor tam bol. Pandemicke časy a jazdy na novom Solarise sú dobrým začiatkom na pobavenie. Slovenské historky sú ale iba na začiatku. Ako hovorí autor pri incomingovych zájazdoch sme čierna diera. Jedna časť knihy je teda o 1 výlete s korejcami z Nemecka, po Rakúsko, cez Maďarsko až na Balkán. Nadávky sú opäť veľmi vtipné prepojené s príbehom, osobnosťami, národnosťami, či činnosťou, takže som sa celkom dobre opäť nasmial. Ďalšia časť sa venuje návratu do Nórska, tentokrát Kirkensu. Mám pocit, že autor napísal menej strán, preto aby mohol vymyslieť viac vtipov, ktoré by skvelé zapadli do deja. Pretože nie je strana, pri ktorej by som sa nesmial. Vtipov je tu neurekom a knihu si užijete, teda ak nie ste suchár. Čítať viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“