Martina Beňová

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Milujem knihy :-)

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Milujem knihy :-)

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Knihy roka 2021
2021
Člen Čitateľského klubu
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Martina Beňová napísala recenziu

31.01.2024 16:40

Erin Bledsoe

Štyridsať sloníc

Po tejto knihe som siahla,lebo mám rada skutočné príbehy,niektoré si prečítam aj viackrát,no skôr rozkvitnú kvety na púšti,ako sa ja pustím ešte niekedy do čítania tejto knihy.????
Ak neviete večer zaspať ,prosím ponorte sa do nej ,prvých zhruba sto strán je ako uspávanka,hrozná nuda.Akcia sa rozbehne kdesi na konci príbehu...
Príbeh sa odohráva v 20 rokoch v Londýne.Vreckárka Alice vládne v štvrti Mint,žije z ruky do úst,a snaží sa tam šéfovať,lebo jej otec je vo väzení.Alice bojuje o moc,snaží sa ochrániť otcovo teritórium,a vyhýba sa gangom.Ale len do chvíle kým,nemusí splatit dlh za brata.Aby tento dlh vedela splatiť ,pridá sa ku gangu známej skupinky dámskych zlodejok,ktoré si hovoria Štyridsať sloníc.Špecializujú sa na kradnutie v luxusných obchodných domoch.
No Alice to nestačí,chce viac,neštíti sa ničoho...
Zaujímavé je,že nikdy sa jej nič nestalo,hoci bojov a smrti okolo nej bolo viac ako dosť,nechce sa mi veriť,že by ozaj existovala taká super žena,s takým šťastím pri jej ,,povolaní,,no ktovie,možno sa mýlim.
Moje svedomie mi nedovolí vám túto knihu odporučiť,za mňa to bola neskutočná nuda...,ale som veľmi zvedavá aj na názor iných,takže ak ste knižočku čítali,sem s ním.
Ja knihe dávam ??, z piatich,a to jej k tomu veľmi pomohla krásna obálka.

Čítať viac

8
8

Martina Beňová napísala recenziu

14.01.2024 08:55

Tatiana de Rosnayová

SARAH A JEJ KĽÚČ

Táto kniha je skutočným príbehom len z časti,niektoré udalosti sú vymyslené,no udalosti z leta 1942,razia,ku ktorej došlo 16 .júla vo Francúzku je pravdivá.
Kniha sa číta veľmi dobre a plynulo,,,zhltla,, som ju za jedno pobedie.Je to 296 strán,za mňa veľmi dobrého čítania.
Novinárka Júlia,američanka žijúca v Paríži má napísať článok k 60 . výročiu udalosti,zo 16 .júla 1942 keď francúzka polícia zatýkala židov žijúcich vo Francúzku.Júlia vychováva dcéru Zoe,a rieši manželské problémy s Bertrandom.Popri práci na článku objaví dlho skrývané tajomstvo,o ktorom jej manžel ani netuší,ale jeho otec,jej svokor jej to naveľa rozpovie.K tomuto tajomstvu ju privedie práca na článku,a byt do ktorého sa majú s manželom presťahovať.Príbeh Júlie,sa prelína s príbehom Sarah,malého židovského dievčatka.V noci k nim vtrhnú policajti,odvedú ju spolu s rodičmi,no malej Sarah sa podarí zamknúť malého brata do skrine,sľúbi mu,že sa poňho vráti,a kľúč skrýva a opatruje.Ak máte radi skutočné príbehy,a tému druhej svetovej vojny,túto knihu si určite prečítajte.Kniha je napísaná veľmi pútovo,jednoducho a zrozumiteľne,za mňa výborné čítanie,no s veľmi smutnou témou,lebo v tú noc bolo vo Francúzku odvedených množstvo ľudí,z ktorých sa nevrátil skoro nik.
Keby to bolo v mojej moci,túto knihu zaradím do povinného čítania.
Ja knihe dávam z piatich,a ďakujem Vydavateľstvu Aktuell,že mi knihu poskytlo na recenziu.

Čítať viac

8
8

Martina Beňová napísala recenziu

13.12.2023 14:53

Alena Mornštajnová

TICHÉ ROKY

Kniha Tiché roky vás prevedie životom
Svatopluka,chlapa,ktorý podľa mňa mal srdce ľadovej kráľovnej.Svatopluk je komunista,budovateľ lepších zajtrajškov,vypracoval sa do vysokej funkcie.Je ženatý s Evou,ktorá mu vyčíta,že pre to i onô sa nemohla stať slávnou a úspešnou klaviristkou.
Autorka vás prevedie ich úspešno- neúspešným manželstvom,v pozadí rozoberá tému budovania socializmu,dovolených i zakázaných vecí v tých rokoch.Medzitým im dcéra Blanka dospeje,a urobí niečo kvôli čomu musí emigrovať.Osamelí manželia sa rozhodnú urobiť si druhé dieťa,aby ,,zaplátali,, dieru po chýbajúcej dcére...obidvaja dúfali,že druhé dieťa bude chlapec.Nuž ako sa vraví človek mieni,pánboh mení,narodilo sa im dievčatko Bohdana.
No nedopadlo to dobre,Eva mala zdravotné problémy,z ktorých sa nevyliečila a Svatopluk z Bohdanou ostal sám,pomáhala mu jeho mama,ktorú nemal rád a vlastnú dcéru neznášal....Oženil sa aj druhýkrát,ale viac menej z vypočítavosti a nie z lásky....
Bohdana o sestre nič netušila,otec o minulosti nerozprával,členovia jeho rodiny mali zakázané Bohdane čokoľvek z minulosti prezradiť.
Bohdanu rád nemal,Blanka mu chýbala,ak chcete vedieť ako to s dievčatami dopadlo,tak si tento príbeh prečítajte.Určite vás emočne prevalcuje,dovolím si povedať,že tento príbeh sa možno kdesi v nejakej skutočnej rodine možno aj stal...
Ja knihe dávam z piatich,len preto,že ma príbeh rozľútostil a rozladil,no malej Bohdanky mi bolo ľúto,deti majú byť šťastné.
Kniha za prečítanie určite stojí.

Čítať viac

8
8

Martina Beňová napísala recenziu

12.12.2023 07:05

Hana Repová

Elaila

Dnes ráno ma potešila naša poštárka,keď mi doniesla balíček z vydavateľstva Bestseler,lebo v ňom bola dlhoočakávaná Elaia.
Kniha o Elaii ukončuje sériu Súkromné problémy o súrodencoch zo žltého domu.Poznala som už príbeh Tiny,Lilly,Denisa,Sebastiana,aj príbeh Kassandry.O to viac som sa na poslednú Elaiu tešila.Knihu som zhltla tak rýchlo ako štamgast vynikajúci viedenský rezeň.Hanka píše,úžasne,pútavo,a lahodne ????Knihu nepustíte z rúk.A preto vám pred začatím jej čítania odporúčam dobre sa najesť,pripraviť si dobrú kávu,alebo teplý čajík,a možno aj niečo sladké na nervy.
Elaia - nevlastná sestra Sebastiana,sa presťahuje do Nemecka,kde žijú ostatní súrodenci,lebo má pocit,že v Grécku je osamelá.
Nájde si prácu,bojuje s nemčinou,no niečo a niekto jej stále chýba.Hľadá svoje šťastie,hľadá svoju lásku,miesto v živote.Teší ju,že keď má nejaký problém má sa v Nemecku o koho oprieť.
Sebastián je naďalej akoby taký ,,tmel,, rodiny súrodencom sa snaží stále pomáhať,a popritom organizuje svoju svadbu s Inou.Bližšie spoznáme aj Kevina brata Iny.Ách Kevin,chlap pred ,ktorým Elaiu všetci varujú,čo myslíte pomôžu jej ich varovania?Alebo nájde svoju lásku a svoje miesto v živote?
Ja knihe dávam z piatich,a autorke ďakujem za túto sériu.
Keďže je to novinka,ktorú si veľa čitateľov nájde ako darček od Ježiška,viac z deja vám neprezradím,ale úprimne vám poviem máte sa na čo tešiť
.

Čítať viac

8
Martina Beňová

Martina Beňová získala odznak Môj názor pomáha

12.12.2023 07:05

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
8
8

Martina Beňová napísala recenziu

08.12.2023 19:54

Sophie De Villenoisy

VESELÚ SAMOVRAŽDU A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

Túto knihu som chcela čítať už dávno,recenzie samé dobré,výborný humor,zábava....
No neviem - ja som asi čudná čitateľka,lebo vo mne vyvolala rozporuplné pocity,nie nehovorím ,že som sa aj nepobavila to by som klamala.
Myslím,že záleží ako ju čitateľ pojme,ak sa nad to všetko povznesiete kniha vás pobaví,no ak sa nad príbehom hlavnej hrdinky zamyslíte,až taká zábava to nebude.Záleží na čitateľskom uhle pohľadu.
Štyridsaťpäťročná hrdinka Sylvie to nemá v živote ľahké,zomrie jej otec a ostane sama,nemá žiadnu rodinu,priateľov a tak sa rozhodne,že na Vianoce spácha samovraždu.No na popud svojej kamarátky,ktorá o jej pláne netuší, sa ešte rozhodne navštíviť psychológa a podebatovať s ním.Ten jej dáva rôzne úlohy,ktoré sa podujme splniť.Zmení účes,hľadá milenca,bláznivo nakupuje,v práci ju nespoznávajú..a všeličo iné.
Či ozaj tú samovraždu spáchala,to sa dozviete keď si prečítate 126 strán útlej knihy.
Teším sa,že veľa čitateľov pobavila,aj mňa,ale ken trošku,čakala som niečo iné,no ani sama neviem čo,nájde sa ešte čitateľ ako ja?,alebo vás fakt pobavila?Dajte vedieť
Ja knihe dávam z piatich a ďakujem skvelej čítacej kamoške vďaka,ktorej som si ju mohla prečítať.

Čítať viac

8
8

Martina Beňová napísala recenziu

24.11.2023 17:57

Karen Swan

Vianočné pohľadnice

Vydavateľstvo Aktuell


400 strán krásneho zimného príbehu,o správnych slovách,no v nesprávny čas.
Musím sa priznať,že zo začiatku ma kniha nebavila,ale potom ma to tak ,,vcuclo,, do deja,že som knihu nevedela odložiť,a veru poviem vám ponocovanie nie je jednoduché,keď budík zvoní 3.50 ráno.
No šup k príbehu, dalo by sa povedať,že hlavnou hrdinkou príbehu je hračka- plyšová krava ,,Múka,, ????,áno krava čítate dobre.
Natasha a Rob sú manželia,ktorí majú všetko,až na lásku - s ich vzťahu sa vytráca,snažia sa zachrániť svoje manželstvo a tak sa vyberú na zimnú dovolenku.Cestovanie s malým dieťaťom nie je jednoduché,tak cestujú prerušovane a na jednu noc sa ubytujú vo Viedni,cez airnbnb - klasické prenajímanie bytu na jednu noc,cez internet vybavíte,kľúče nájdete v schránke,prenocujete,a ráno pokračujete ďalej.Natashi s Robom sa však podarilo ráno zaspať,a tak na letisko utekali a pritom v byte zabudli hračku ich dcéry Mabel,áno - Múku plyšovú kravu.Rob a Natasha sú manželia len pár rokov,ona hľadala istotu, on bol zaľúbený,medzi nimi je aj značný vekový rozdiel.
Popri opise súčastnosti nás autorka vedie aj Natashinou rozlúčkou so slobodou,kde Natasha stretne Toma - horolezca.Tom sa do nej zamiluje,strávia spolu nejaký čas,a rozhodnú sa to spolu skúsiť,nuž ale niečo sa ,,pokašľalo,, a Natasha sa vydala za Roba,za istotu.
Keďže malá Megan,ich dcéra je bez svojej hračky ,,hotová,, Natasha sa na podnet kamarátok rozhodne hľadať Múku cez sociálne siete a veru sa jej to podarí.Múku našiel Duffy - horolezec,ktorý si potreboval vybojovať svoj vnútorný boj v Himalájach,ale aby utešil malú Megan posiela jej fotografie Múky ako s ním cestuje????.Tu som sa aj pobavila - plyšová krava v Himalájach ????,no len si to predstavte a hneď vám bude veselo.
Nuž,ale raz sa stalo,že Mabel nedostala len fotku Múky,ale aj chlapa,ktorý s ňou cestoval.
Čo sa stane,keď Natasha zistí ,že ho pozná?
Je Rob ozaj dôsledný majiteľ firmy,keď len po večeroch a v noci chodí domov?Dostane sa Múka k svojej majiteľke -malej Mabel?Čo všetko sa odohrá v Himalájach?
Tak toto všetko sa dozviete,a aj mnoho iného,keď sa do tejto knižnej novinky začítate.
Kniha má prekrásnu obálku,pravá zimná atmosféra z nej sála,jedine čo jej možno vytknúť je brožovaná väzba.
Ja dávam knihe z piatich.
Ak hľadáte vianočný zimný darček,tak táto ,,rozprávka,, je pre vianočných knihomoľov ako stvorená
Vydavateľstvu Aktuell ďakujem za knihu.

Čítať viac

8
8

Martina Beňová napísala recenziu

18.11.2023 07:09

Jenny Colgan

VIANOČNÉ KNÍHKUPECTVO

Musím začať tým,že toto sa fakt podarilo,krásny vianočný príbeh,ktorý vás prevedie nádherným zimným Edinburghom,prekrásne vyzdobeným,mestečkom,z ktorého priam sála vianočná atmosféra,a vy sa v nej ocitnete.
Hlavnými hrdinom je pán McCredie,s jasnoružovými lícami,s chumáčmy bielych vlasov,drobnými modrými očami,a s okuliarmy na nose,korpulentný a zaoblený.Hneď som si myslela,že jupí bude to Santa Claus,no nie omyl,žiadbe ho-ho-hó sa nekonalo, bol to majiteľ kníhkupectva,ktoré žiaľ neprosperovalo...všade bol prach,neporiadok,chaos a pán McCredie stratený vo svojom knižnom svete.
Ďalšou hlavnou hrdinkou je Carmen,dievča slobodné,bez práce,bývajúce u rodičov.Carmen má sestru Sofiu,úspešnú právničku,mamu troch detí,čakajúcu štvrté.Sofia má nádherný dom,opatrovateľku detí,úspešného manžela.
A Carmen jej takpovediac trochu závidí,jej deti poriadne ani nepozná,kým sa do toho nevloží ich matka.Sofia je právnička pána McCredieho,ktorému hrozí bankrot,a tak sa rozhodne,že mu pošle na pomoc Carmen.Viacmenej pod nátlakom svojej mamy.A tak sa Carmen presťahuje k svojej sestre Sofii,spoznáva jej deti,a začne pracovať v kníhkupectve.
Do kníhkupectva príde známy spisovateľ Blair Pfennig na autogramiádu,aj Oke - kvaker,sprvoti to čudný chlapík no s dobrým srdcom.
Koho si Carmen vyberie?Podarí sa jej zachrániť kníhkupectvo?Čo sa skrýva pán McCredie?Aké tajomstvo odhalí fotka z vláčika vianočne vyzdobeného výkladu,ktorým sa Carmen snaží pritiahnuť zákazníkov?Dozviete sa keď si knihu prečítate.
Ja knihe dávam z piatich,je úžasná,pre toto predvianočné obdobie ako stvorená.

Čítať viac

8
8

Martina Beňová napísala recenziu

08.11.2023 20:39

Kathleen Grissomová

DIEVČA Z KUCHYNE


Veľmi smutný príbeh dievčatka Lavinie.Dievčatko prišlo o obidvoch rodičov pri plavbe na lodi,stratilo pamäť vplyvom šokovej udalosti,dlho si nevedela spomenúť ani na svoje meno.A tak sa ocitla v dome kapitána na plantáži.
Na starosť ju dostane Belle,nemanželská dcéra pána domu,černošška.Lavinia je šikovné dievčatko,černochov - sluhov z plantáže považuje časom za svoju rodinu. No dostane príležitosť aj na život v Bielom dome,kde pomáha panej domu.V dome býva aj syn a dcéra pána domu Marshall a Sally.
Marshall celý život nenávidí Belle,lebo ju považuje za milenku svojho otca ani netuší,že je to jeho sestra,hoci - nevlastná ale je.Príbeh je plný ľudskej zloby,nevraživosti,ľudského utrpenia,krivdy,ale aj lásky.Po smrti pána domu odchádza Lavinia k rodine sestry panej domu,ktorú odvedú na liečenie.
Po rokoch sa stretne Marshall s Laviniou,slovo dá slovo a sú manželský pár,no vôbec to nie je šťastné manželstvo,Lavinia miluje iného,a Marshall holduje alkoholu a ničí všetko a všetkých okolo Lavinie.Príbeh sa končí veľmi smutne.Ak čakáte nejaký román o láske,nečakajte.....Kniha je krutá,osud ľudí veľakrát neľudský, zaobchádzanie s černochmy bolo kruté a nehorázne,bola to veľmi zlá doba.
Kniha je krutá,číta sa ťažko keď si ten život predstavíte.Mňa v knihe rušilo vyjadrovanie černochov -otrokov,napr.ja byť,ja nerobiť,ty mu povedať,áno viem nevedeli anglicky dovlečený boli v putách a nasilu...ale prišlo mi to v príbehu rušivé,a preto knihe dávam z piatich.
Nie je to žiadna oddychovka ku káve,donúti vás premýšľať,ale za prečítanie stojí,no ľahké čítanie to nebude.

Čítať viac

8
8

Martina Beňová napísala recenziu

20.10.2023 17:32

Jules Wakeová

ZASNEŽENÁ COVENT GARDEN


Túto knihu som chcela veľmi čítať,lebo ma očarila obálka,no veľká škoda,že ma tak isto neočaril aj príbeh.
Tilly mladá baba žije svoj sen,má prácu ,ktorá ju baví,robí umeleckú maskérku vo
vychýrenej opernej spoločnosti,je zasnúbená,ale ani za mak neovláda prácu s počítačmi.Má snúbenca Félixa,ktorého by som ja na jej mieste poslala už dávno do hája...daroval jej snubný prsteň od Tiffanyho a ona ho splácala,no tak to už kde sme?
Tilly spôsobí rozruch,keď ohrozí prevádzku spustením počítačového vírusu v práci.A tak či chce či nechce musí sa zoznámiť s Marcusom,riaditeľom IT oddelenia.Marcus fešák,vždy v obleku a bielej košeli je z jej znalostí okolo pc zúfalý,no iskry medzi nimi lietajú.
Kým sa však dolúskate k tomu,či títo dvaja vhupnú do vzťahu,či Tilly opustí Félixa,musíte sa prelúskať skoro celou knihou,pre mňa to bolo viac mučenie ako čítanie,no chcela som vedieť ako sa to skončí.
Autorka veľmi dobre opisuje prácu v divadle,ozaj na túto tému bola dobre pripravená,o pozadí scény sa dozviete fakt veľa,ale vzťah Tilly a Marcusa je rozobratý na pár posledných stranách.
V príbehu vystupujú aj kolegovia Tilly,aj jej priatelia a nemôžme zabudnúť ani na jej sestru Christelle.Príbeh sa odohráva v období Vianoc v Londýne,ale aj tak ma neučaroval,niečo mu chýbalo,len sama neviem čo.
Ak hľadáte romantiku,veľa jej tu nenájdete,len na pár posledných strán,viac sa dozviete o živote a práci v divadle.
Ja knihe dávam 5 z piatich,ale štvrtá je len za tú prekrásnu zimnú obálku.

Čítať viac

„V živote nejde o to ako prežiť búrku, ale ako tancovať v daždi.“

Rychle a nespoutaně - Kristy Bromberg, 2016
Rychle a nespoutaně
Kristy Bromberg