Severské mýty - Matt Ralphs, Katie Ponder (ilustrátor)
Severské mýty

16,55 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Severské mýty

Bohovia, príšery a hrdinovia starých Vikingov

Nádherne ilustrovaná kniha Severské mýty vás zavedie do tajomného sveta hrdých Vikingov – odvážnych a skúsených moreplavcov, hrôzostrašných bojovníkov aj zručných remeselníkov.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2022
Počet strán
144

Nádherne ilustrovaná kniha Severské mýty vás zavedie do tajomného sveta hrdých Vikingov – odvážnych a skúsených moreplavcov, hrôzostrašných bojovníkov aj zručných remeselníkov. V drsnej prírode nekonečných mrazivých plání, nad ktorými tancuje ľadová... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
16,95 €

16,55 €

-2 %
Posielame do piatich dní
Ďalšie knižné vydania
Norse Myths - Matt Ralphs, Katie Ponder (ilustrátor)
Pevná väzba
Angličtina, 2021
Viac ako tri týždne
-4 %

21,12 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Nádherne ilustrovaná kniha Severské mýty vás zavedie do tajomného sveta hrdých Vikingov – odvážnych a skúsených moreplavcov, hrôzostrašných bojovníkov aj zručných remeselníkov. V drsnej prírode nekonečných mrazivých plání, nad ktorými tancuje ľadová hmla, či na vrcholkoch zasnežených hôr spoznáte praotca bohov Odina, ktorý neváhal obetovať oko za múdrosť sveta, mocného a nebojácneho Tóra, jeho ženu – zlatovlasú Sif, krásnu vanskú bohyňu Freyu – mocnú čarodejnicu, neustále odmietajúcu obrích nápadníkov a, samozrejme, prešibaného darebáka Lokiho, ktorý pripraví nadprirodzeným bytostiam nejednu horúcu chvíľu.

Nebudú chýbať ani iné bájne tvory: hrôzostrašný, no bystrý vlk, obrovský had, bytosti, ako sú zruční trpaslíci, trollovia, elfovia, obri, vedmy a sudičky. To všetko a ešte oveľa viac nájdete v novej knihe Severské mýty. Mnohé sa z nej môžu naučiť naši najmenší i ich rodičia.
Čítať viac
Originálny názov
Norse Myths
Počet strán
144
Väzba
pevná väzba
Rozmer
229×280 mm
Hmotnosť
995 g
ISBN
9788055654485
Rok vydania
2022
Edícia
Ilustrovaná mytológia
Naše katalógové číslo
1459299
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre deti a mládež
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
33,50 €

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
10.8.2022
Ďalšia dokonalosť zo sveta mýtov
Odporúčam : milovníkom severskej mytológie, väčších formátov kníh a ilustrovaných spracovaní

Neodporúčam : v knihe je veľa informácii o severskej mytológii, ale stále sú to také základy. Neodporúčam teda knihu už skúsenejším priebojníkom severskej mytológie, ktorí by chceli ísť viac do hĺbky .

Po Gréckych mýtoch, ktoré boli úžasné nie len vizuálne, ale aj obsahovo tu máme ďalšiu časť - Severské mýty.

Tento krát sa pozrieme do dávnych vikingských príbehov plných neľútostných bohov, bojovníkov, hrdinov, ale aj príšer. To čo vás ale na knihe zaujme nie sú iba príbehy, ale aj samotné spracovanie. Ani v tejto časti nechýbajú dychberúce ilustrácie, ktoré nadchnú ako deti, tak aj dospelých. Začiatok sveta a jeho koniec, mapy, lokácie, vysvetlivky severských pojmov a rôzne doplňujúce informácie o bohoch je len kúsok toho, čo v knihe nájdete.

Mýty sú nesmrteľné a putujú v čase. Pripomínajú sa nám z minulosti a vracajú nás do čias, kedy sa šírili medzi starými severanmi. Ak chcete aj vy okúsiť trocha tej mrazivej severskej atmosféry, siahnite po tejto knižke. Prenesie vás späť do čias mrazivých vikingských dobrodružstiev.
Čítať viac
18
27.6.2022
Názor čitateľa
Nádherne spracovaná publikácia, ktorá mladším aj starším čitateľom priblíži svet severských bohov, hrdinov a príšer, na ktorých verili starí Vikingovia. Kniha je písaná chronologicky. Autor začína predstavením stredu vikingského vesmíru, bájneho stromu zvaného Yggdrasil. Nasledujú príbehy o stvorení sveta, bohov, obrov, ľudí a príšer. Veľmi prehľadne predstavuje jednotlivých bohov, ich schopnosti, osobnosti, atribúty a nechýbajú ani príbehy s nimi spojené. Skutočným pokladom knihy sú však úžasné ilustrácie od ilustrátorky Katie Ponder, ktoré zdobia každú jednu stránku knihy. Táto kniha by určite nemala chýbať v knižnici pravého fanúšika severskej mytológie. Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
33,50 €

„V deň môjho odchodu zo Severného Kaukazu zbadám v diaľke helikoptéru. Zatiaľ je to len maličký bod na oblohe. O niekoľko sekúnd neskôr si uvedomím, že je to vták. A zhrozím sa svojho nového spôsobu videnia. “

Vlčice zo Sernovodska - Irena Brežná
Vlčice zo Sernovodska
Irena Brežná