Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

The Power of the Dog

Discover Thomas Savage's dark poetic tale of a small town in early 20th century American that inspired the new Jane Campion film... Čítať viac

Vydavateľstvo
Random House, 2016
304 strán
4-5 hodín čítania

Discover Thomas Savage's dark poetic tale of a small town in early 20th century American that inspired the new Jane Campion film... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

6,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Sila psa - Thomas Savage, Grada, 2022
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2022
Ihneď na stiahnutie

14,44 €


Síla psa - Thomas Savage, Jota, 2021
EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

8,35 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Discover Thomas Savage's dark poetic tale of a small town in early 20th century American that inspired the new Jane Campion film.

Phil and George are brothers and joint owners of the biggest ranch in their Montana valley.

Phil is the bright one, George the plodder. Phil is tall and angular; George is stocky and silent. Phil is a brilliant chess player, a voracious reader, an eloquent storyteller; George learns slowly, and devotes himself to the business. They sleep in the room they shared as boys, and so it has been for forty years.

When George unexpectedly marries a young widow and brings her to live at the ranch, Phil begins a relentless campaign to destroy his brother's new wife. But he reckons without an unlikely protector.

From its visceral first paragraph to its devastating twist of an ending, The Power of the Dog will hold you in its grip.
Čítať viac
Počet strán
304
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
1397653
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Random House
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

11 hodnotení

5
3
3
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

21

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
6.3.2023
Veľmi dobrá klasika
Dej príbehu sa odohráva v dvadsiatych rokoch minulého storočia v Utahu a ústrednými postavami sú dvaja bratia - George, ktorý je jemný, milý, územčistý muž, na druhej strane starší Phil je silný, vzdelaný, ale ten krutejší. Od detstva spia v jednej posteli, ale keď sa George ožení s Rose, ktorá si do vzťahu privedie aj dospievajúceho syna Petra, Phil im začne strpčovať život. Rose začne piť a Peter si s Philom nájdu k sebe cestu. Alebo to je všetko len pozlátko? Pomsta je sladká a nenechá na seba dlho čakať.
Autor bol skvelý rozprávač a vytvoril vskutku výborné dielo, v ktorom sú postavy tak skvelo vykreslené, že im vidíte do hláv. I keď nie je všetko priamo vyslovené, pochopíte, ak budete pozorne čítať, čo chcel autor vyjadriť. Zabŕdnutie do homosexuálnej témy bolo na to obdobie smelé, ale výborne zachytil vplyv potlačovanej homosexuality na dušu a život jedinca.
Musím uznať, že román sa mi čítal veľmi dobre, i keď záver ma vôbec neprekvapil a čakala som niečo veľmi podobné. WAU efekt sa nekonal, ale čitateľský zážitok z tohto výborného diela som mala. Bude mať miesto v mojej knižnici a určite sa k nemu časom vrátim. Odporúčam.
Čítať viac
27
27.1.2023
Román odohrávajúci sa v 20. rokoch 20. storočia na pláňach Montany prináša realistický, surový a cynický príbeh postáv, prostredia a atmosféry s prekvapivým koncom. Kniha má pomalé tempo, je založená na veľmi jemných pozorovaniach, nie na priamej akcii, autor sa snaží o hĺbkovú psychológiu postáv, ale množstvo detailov, odbočiek a vysvetlení namiesto toho, aby prispeli ku „skutočnejšej“ a živšej scéne, robia ju príliš rušivou a odpútavajú od hlavného príbehu. Veľká časť sily knihy by mala spočívať v zlovestnom kúzle komplexnej a rozporuplnej postavy, akou je Phil: sebavedomá, kultivovaná, sofistikovaná, no zároveň uvoľnená aj s drsnými kovbojmi a schopná robiť tie naťažšie a najšpinavšie práce, presvedčená o svojej nadradenosti a neľútostná k tým, ktorí sa ukážu ako slabí, neistí, ale možno vďaka tejto maske ukrýva vlastné chyby, slabosť, tajomstvo. Avšak veľmi sľubná myšlienka nebola prevedená do praxe, pretože Phil pôsobí skôr hrubo a nepríjemne než utrápene a rozpoltene. Podstatný prvok príbehu, ktorý sa týka potlačenej homosexuality, nie je explicitne vyslovený a o vtedajšom postoji k homosexualite a „mužnosti“, najmä vo svete rančerov, kovbojov a chovateľov dobytka, sa čitateľ viac dozvie z doslovu Annie Proulx. Rovnako aj obraz Rose, ktorá je jadrom rozvíjajúcej sa drámy, je mimoriadne nepresvedčivý.
Autor zobrazuje niektoré dôležité témy, akými sú samovražda, šikanovanie a alkoholizmus, a ako nás okolnosti života formujú a premieňajú, chýbalo mi však psychologické napätie.
Čítať viac
31
24.12.2022
Geniálna a nadčasová
Ide o vynikajúci, veľmi silný psychológický román, ktorý vyšiel už v roku 1967. Jeho mnohovrstevnosť a široká škála tém, ktoré obsiahol, sú aktuálne aj v dnešnej dobe a nečudo, že aj po toľkých rokoch vie zaujať a vyraziť dych. Na svoju dobu bol veľmi pokrokový a nebál sa načat ani tému, o ktorej sa vtedy nahlas nehovorilo ...
.
Phil a George sú bratia, ktorí žijú spolu na obrovskom ranči uprostred montanskeho údolia a ktorí by snáď už ani nemohli byť odlišnejší. Phil je charizmatický fešák, ako nespútaný živel, no vie byť veľmi surový a drsný. George je jeho pravý opak. Neoplýva fyzickou krásou, no vo svojom vnútri je to dobrák, s jemnou a citlivou dušou. Keď mu do života znedazdajky vstúpi žena, Phil nie je dvakrát nadšený a rozhodne sa to aj patrične prejaviť ...
.
Thomas Savage sa perfektne vyhral s psychologickou stránkou každej jednej postavy, aj keď vzťah a povahy bratov tu rozhodne hrajú prvé husle.
Už od začiatku je príbeh zahalený akýmsi dusnom a ťažobou. Stále ste akokeby na ihlách a čakáte, že sa stane niečo nečakané, možno až zlé, resp. že sa odhalí nejaké temné tajomstvo ...
Do dokonalosti sú dotiahnuté aj opisy prostredia a života rančerov, kde tvrdosť a sila žili často po boku osamelosti a bolesti ...
.
Na konci knihy nájdete skvostný doslov Annie Proulx.
Čítať viac

„Neviem o sebe nič dopredu a moje dobrodružstvá sa začínajú až vo chvíli, keď o nich rozprávam.“

Jednoducho je to tak - Gérard Depardieu, Lionel Duroy, 2015
Jednoducho je to tak
Gérard Depardieu, Lionel Duroy