Zhubni

Stephen King

Stephen King je najpredávanejší a najkultovejší žijúci spisovateľ v Spojených štátoch. Za necelých dvadsaťpäť rokov svojej literárnej činnosti napísal viac ako štyridsať kníh, z ktorých sa na celom svete predalo viac než dve miliardy výtlačkov. Podľa jeho knihy bolo nakrútených tridsaťpäť...

Okamžitý download
EPUB
MOBI
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský, 2022

Ďalšie formáty

Kniha
14,99 €

Billy Halleck má všechno, co si může přát – drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také velkou nadváhu a lékař ho varuje před infarktem. Jeho život se změní, když ve chvíli ...

Čítať viac

Billy Halleck má všechno, co si může přát – drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také velkou nadváhu a lékař ho varuje před infarktem. Jeho život se změní, když ve chvíli ...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kletba jako zasloužený trest?

Billy Halleck má všechno, co si může přát – drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také velkou nadváhu a lékař ho varuje před infarktem. Jeho život se změní, když ve chvíli nepozornosti za volantem srazí cikánku. Při odchodu z budovy soudu mu místo dramatické scény, která by se dala očekávat, její starý otec pošeptá jediné slovo: „Zhubni.“ Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o padesát kilogramů lehčí a to, co se zpočátku mohlo jevit jako příjemná změna, se stává bojem o život…
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
čeština
Posielame do týždňa
14,99 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
slovenčina
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
8,89 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Thinner
Počet strán
2964 hodiny čítania
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1385585
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

7 hodnotení

4
2
1
0
0

23
27.2.2022
Zhubni je poslednou knihou vydanou pod pseudonymom Richard Bachman pred odhalením totožnosti autora. Na rozdiel od iných Bachmanových kníh to nie je sci-fi ani triler, táto dlhšia novela je horor, ale zdieľa spoločné prvky s ostatnými knihami, vrátane skľučujúceho a ponurého konca. King vždy robil všetko pre to, aby mali jeho knihy šťastné konce, to ale neplatí pre knihy Bachmana. Boli miestom, kde sa nemusel obávať o svojich čitateľov a mohol sa oddať svojej fantázii.
Všetko sa začne, keď Billy Halleck nešťastnou náhodou pri autonehode zabije starú cigánku. Otec obete sa Billyho dotkne a pošepká ‘Schudni‘ a jeho hmotnosť nezastaviteľne klesá. Billy verí, že naňho bola uvalená kliatba a rozhodne sa vziať veci do vlastných rúk.

Kniha má originálny námet a nesie niektoré z Kingových nezameniteľných štylistických znakov, vďaka čomu je próza pútavá, chýba však starostlivosť, s ktorou King skúma svoje témy, láska k vlastným postavám, venovanie času tomu, aby v každej našiel to dobré, odhodlanie postarať sa o príbeh s remeselnou zručnosťou a vloženie množstva literárnej ambície.
Kniha sa sústredí na priamočiary, jednoduchý príbeh bez výrazných odbočení, načrtáva problematiku viny, zodpovednosti a predsudkov, zaoberá sa otázkou spravodlivosti/ nespravodlivosti a prechádza z hororu poháňaného dejom ku krimi knihe o pomste.
King v príbehu s nesympatickou postavou v hlavnej úlohe však veľmi zaujímavo používa cigánsku kliatbu k tomu, aby nás prinútil preskúmať naše vlastné správanie a chyby jeho vlastným prekrúteným a kreatívnym spôsobom.
Čítať viac
2
8.2.2022
5/5
Bachmanovky sú pre mňa zatiaľ o kúsok lepšie ako knihy vydané pôvodne pod jeho vlastným menom.
Kniha má chytľavý dej a myšlienky, ktoré vás nútia premýšľať o podstate spravodlivosti - kto je v tejto knihe vlastne ten zlý a dobrý, a či nie je pravdou to, že jeden je horší ako druhý. Príbeh však s istotou potvrdil smutnú pravdu a to že: Zlo plodí iba ďalšie zlo.
Zo začiatku som Billyho veľmi nemusel, predsa si za to všetko mohol sám, no počase postava získala moje sympatie a hlavne jeho taliansky kamoš.
Mál som veľa teórií ako to nakoniec dopadne a záver uspokojil.
Čítať viac
11

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.”

Lujza S.
2.2.2022
Zhubni!
Táto kniha a jej príbeh mi veľmi sadli. Od prvej strany do poslednej som ani nedýchala, ledva som sa odtrhla od knihy. Je to napísané veľmi zaujímavou formou, čitateľ je celý čas v napätí ako bude príbeh pokračovať.
Billy Halleck zrazí Rómku, ktorá zraneniam podľahne. Po súde začne každý deň strácať na svojej hmotnosti. Na tom by nič zvláštne nebolo, nakoľko Billy je riadny kus 130-kilového chlapa, no nedrží diétu a v jedle sa neobmedzuje. Jediným vysvetlením je kliatba, ktorú na neho uvrhol otec zabitej ženy a ktorý ju nemieni tak ľahko zobrať späť.
Druhá polovica knihy - snaha o zvrátenie kliatby - bola o malý kúsok lepšia ako prvá, kde zisťoval čo sa mu deje.
Jedna z mojich najobľúbenejších kníh od autora.
Čítať viac

Čítať viac

„Proti některým částem svého já zůstáváme bezmocní. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano