Nočný motýľ

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2022

Ďalšie formáty

Kniha
14,90 €

Dva roky po nešťastí na školskom výlete je Dora opäť na výslní. Konečne je sama sebou a bolestivé spomienky na strednú školu pomaly blednú. Končí prvý ročník na fakulte žurnalistiky, hlavu má plnú prázdninových plánov...

Čítať viac

Dva roky po nešťastí na školskom výlete je Dora opäť na výslní. Konečne je sama sebou a bolestivé spomienky na strednú školu pomaly blednú. Končí prvý ročník na fakulte žurnalistiky, hlavu má plnú prázdninových plánov...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Nevie, čo je to pokojný spánok. Veď stačilo, aby na chvíľu zabudla na svoj údel, a jej život sa obrátil naruby.

Dva roky po nešťastí na školskom výlete je Dora opäť na výslní. Konečne je sama sebou a bolestivé spomienky na strednú školu pomaly blednú. Končí prvý ročník na fakulte žurnalistiky, hlavu má plnú prázdninových plánov, už musí iba spraviť poslednú skúšku a dokončiť článok do univerzitného časopisu. Na všetko je pripravená. Avšak len do chvíle, keď po neplánovanej nočnej prechádzke natrafí vo svojom byte na nepríjemné prekvapenie. S pomocou bezstarostného suseda Adriána odkrýva tajomstvá, ktoré poriadne zatrasú jej svetom. Naozaj niekoho vydesil nevinný článok pre školský časopis? Snaží sa ju niekto zmanipulovať alebo jej iba otvoriť oči? Jedno je isté. Ktosi je presvedčený, že smrť Dorinej spolužiačky nebola nehoda...
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
YOLi
Na sklade, objednávajte však rýchlo
14,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ikar
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
10,40 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3685 hodín čítania
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1360841
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

8 hodnotení

6
2
0
0
0

Karin Horváthová
1.3.2022
Nočný motýľ je novinka, ktorá bola plná tajomstiev a hádaniek. Okrem krásnej obálky prekvapí aj napätým dejom, počas ktorého je čitateľ zanechaný na pochybách až do samotného záveru.

Od Ninky som minulý rok už čítala jej Miru, čiže v podstate som vedela, čo od jej diela môžem očakávať. Hlavnou hrdinkou je tentoraz námesačná Dora, ktorej sa po dvoch rokoch od nešťastného školského výletu ozve anonym so záhadným odkazom. Dora je z toho, samozrejme, nesvoja a začne pátrať na vlastnú päsť.

V deji sa viackrát vraciame k výletu, ktorý spôsobil Dore traumu a ona po dvoch rokoch prežíva tie isté pocity stiesnenosti. Anonym je totiž neodbytný, tlačí na ňu, aby sa dopátrala k pravde. Bola Verina smrť skutočne iba nešťastná nehoda?

Kniha spadá do žánru YA, miestami však pôsobila naozaj trilerovo, musím vyzdvihnúť bratislavské legendy, práve tu bolo vidieť, že autorka mala tieto veci dokonale naštudované a dala si záležať, aby vyznelo všetko vierohodne. Okrem toho sa mi páčil nápad s Dorinou brigádou, vskutku originálne, bola to príjemná vsuvka po tých nejasnostiach, ktorým musela čeliť.

Jej vzťah s rodičmi bol smutný, Dory mi bolo ľúto, čiastočne sa to však vykompenzovalo súrodeneckým putom s Dáškou a sesternicou Ritou. Tiež sa mi pozdávali vždy trefné poznámky, autorkin štýl humoru mi veľmi sadol a oceňujem, že ho zakomponovala aj do tohto diela. Potešila som sa aj krátkemu objaveniu Miry.

Romantická linka s Adriánom mi akosi veľmi nesadla, bol síce milý, no nejako som medzi nimi nespozorovala chémiu.

Koniec bol mierne pritiahnutý za uši, aj keď nemôžem povedať, že by sa mi to nepáčilo. Mala som isté tušenie a v závere sa mi potvrdilo, som rada, že som sa nenechala zmiasť, hoci Ninke sa podarilo udržať ma v napätí počas celej dĺžky knihy.

Nočný motýľ sa čítal rýchlo, jedná sa o kvalitnú detektívku, pri ktorej si autorka dala záležať aj na tých najmenších detailoch a úprimne sa neviem dočkať, čo ďalšie si pre nás pripraví.
Čítať viac
Lina Franková
27.2.2022
DOKONALE!!
Ninin štýl mi sedí na 100%! Tak, ako pri Mire, dokázala ma dokonale zmiasť. Zbožňujem, ako vždy postupne vyplávajú na povrch zdanlivo nesúvisiace záhady, je ich čoraz viac a ja ako čitateľ takmer do poslednej chvíle nemám tušenia, čo je vlastne vo veci a prečo sa hrdinke neustále dejú všetky tie bizarnosti. Nine skrátka idú záhady od ruky. Všetko sa valí ako snehová lavína – spustí sa sled udalostí a kopia sa, až kým na konci nezistíme, že dohady, ktoré sme mali, boli úplne mylné :). A práve tak to má byť. Iba som si potvrdila, že od tejto spisovateľky prečítam všetko. Stojí to za to!!! Čítať viac
knizny_blond
9.2.2022
Začítanie do tejto knihy ma naplnilo kladnými pocitmi. Hlavná hrdinka Dora je študentkou prvého ročníka žurnalistiky na VŠ. Trpí námesačnostou, čo jej dosť sťažuje život. Pred dvoma rokmi bola so spolužiakmi zo strednej na chate. Jej kamarátka tam zomrela. Dora si preto prešla peklom. Obviňovali ju, že to ona ju zabila…

Štýl písania autorky mi veľmi sadol. Po troch kapitolách som si objednala jej predchádzajúcu knihu - Miru.

Dej bol naozaj svižný, veľa sa toho v celom príbehu udialo. Navyše, príbehu nechýba dostatočne množstvo záhad a podivných veci. To mne značne imponovalo. Miestami sa vyskytovali až mysteriózne prvky.

Dora bola síce silná hrdinka, pretože veľakrát konala na vlastnú päsť, no napriek tomu som k nej bola občas ľútostivá. Sama ale nechcela, aby ju niekto ľutoval len preto, že trpí námesačnosťou…
Neskôr si našla aj svojho milého. Žiaľ, nejak som medzi nimi necítila iskrenie a zrazu bum - boli spolu. V tomto smere by som viac pridala, aby sa čitateľ na ich lásku vedel naladiť. V príbehu to bola ale len vedľajšia linka. Naopak, ubrala by som v zbytočných omáčkach, ktoré dej spomaľovali…

Niektoré kapitoly obsahovali aj náhľad do minulosti. Autorka tým pomaly odhaľovala čo sa udialo na chate.

Spomenula by som ešte Dorinu spolubývajúcu Ritu, ktorá šila oblečenie a dosť som to v knihe obdivovala.
Vyskytovalo sa tu viacero postáv, čo vôbec nebolo na škodu. Podozrievala som ich niekoľko - zbytočne.

Vôbec som netušila aké bude odhalenie. A myslím si, že sa to ani nedalo odhaliť. Šokovalo ma to a zvýšilo moju pozornosť. Už som len hltavo prehadzovala stranu za stranou, aby som vedela Čo-ako-prečo?…Knihu vám rozhodne odporúčam!
Čítať viac
11
8.2.2022
Nočný motýľ
Nočný motýľ je zaujímavý príbeh s netradičnou zápletkou (aspoň pre mňa, keďže som veľa podobných kníh nečítala). Mala som od neho určité očakávania, keďže som autorky už čítala jej predchádzajúcu knihu Mira, ktorá sa niesla v podobnom duchu (dokonca je v tejto knihe aj menšie prepojenie s Mirou, ale obe sa dajú čítať samostatne).

Príbeh je od začiatku záhadný, okolo Dory sa deje množstvo zvláštnych vecí. Ešte k tomu sú tu aj návraty do minulosti, keď bola Dora počas strednej školy na výlete so spolužiakmi v starej chate, kde sa udialo nešťastie, z ktorého ju všetci obviňovali. Postupne sa príbeh ešte čoraz viac zamotáva, čo ma nútilo čítať ďalej, pretože som mala množstvo otázok a bola som zvedavá, čo sa vlastne stalo pred 2 rokmi a ako to súvisí s jej súčasnou situáciou. Sem-tam na mňa príbeh pôsobil až trochu strašidelne.

Na knihe sa mi páčili aj zaujímavosti o bratislavských legendách, aj keď ja by som asi nemala odvahu ísť zisťovať ich pravosť. Na rozdiel od Dory som celkom bojko a snažím sa takýmto veciam vyhýbať.

Dora to v posledných dvoch rokoch nemala vôbec jednoduché, obvinili ju bez väčších dôkazov a takmer všetci sa jej obrátili chrbtom. Pri kamarátkach by som to dokázala ešte ako-tak prekúsnuť, ale bolo mi smutno, ako sa k nej správali rodičia. Avšak, jej vzťah s mladšou sestrou bol rozkošný.

Romantická linka síce nebola nejak výrazná, ale bola milá. Adrián bol veľký sympaťák a páčilo sa mi, ako Dore pomáhal zistiť, čo sa vlastne deje a stál pri nej.

Na konci mi prišli niektoré veci trochu prekombinované, ale inak som bola s príbeh spokojná a jeho čítanie som si užila.
Čítať viac
dievca_s_knihou
7.2.2022
Dych vyrážajúce
Od Autorky som čítala Čiernu schránku a aj Miru. Musím povedať, že Ninka sa vyšperkovala. Nočný motýľ je prepracovaný a brutálny príbeh zasadený do žanrov YA a thrilleru (niektoré scény by som kategorizovala ako hororové). Milujem, keď sa dej odohráva na Slovensku (Bratislava, Bojnice,...), hneď sa viem s prostredím vzžiť a lepšie predstaviť.
Slová nám vyrozprávajú príbeh o Dore, ktorá študuje žurnalistiku, je námesačná a jej životom otriasla bolestivá udalosť. Napriek tomu si chce užívať život. Momentálne písaním práce na tému Bratislavské legendy (skvelý nápad s legendami, ktoré obohatili a dodali tajomna). Lenže nech sa snažíme akokoľvek, minulosť nikdy nespí. Doru zasiahne sled udalostí, ktoré ukazujú len na jeden moment jej života.
Veľmi som si príbeh vychutnávala. Každý jeden zlomový bod. Aj to, ako nemám dávať na svoj inštinkt, pretože tu úplne zlyhal.
Ninka patrí medzi mojich obľúbených autorov.
Čítať viac
12
Anna Kareninová 2. - Lev Nikolajevič Tolstoj
Práve čítam
Anna Kareninová 2.

Žijem si perfektný život, aj keď som ešte len na začiatku svojej cesty. Plním si sny a pracujem v knižnom vydavateľstve. Knihy sú a predpokladám, že už aj navždy budú, moja vášeň. Ľúbim ľúbiť, usmievať sa a cestovať. Popri knihách si vždy rada nájdem čas na svoje mačky, objavovanie zákutí Bratislavy alebo mojej rodnej Žiliny a samozrejme na priateľa, ktorý ma nekonečne ľúbi a podporuje vo všetkom čo robím.

Adriána Grečnárová
4.2.2022
MILUJEM
Tak toto bolo famózne! Prečítané jedným dychom.

Prijemné, realistické postavy; blízka veková kategória; zaujímavá zápletka; prostredie Bratislavy; Adrián… skrátka lahôdka. Nemôžem veľa napísať, aby som omylom niečo neprezradila, ale bolo to fakt dobré. Aj romantika, aj humor, aj napätie, aj záhada. A tá obálka… MILUJEM!
Čítať viac
Eliška
24.1.2022
Paráda!
Knižku som nevedela odložiť, pútavý dej mal spád plný zvratov a všetky moje teórie boli úplne mimo skutočného záveru. Výborne premyslené, napísané, ešte aj obálka je krásna. Paráda určite si prečítam aj ďalšie knihy od autorky. Čítať viac
Zuzka
23.1.2022
Super kniha
Totálne mega! Celú knihu som zhltla na jedno posedenie, nevedela som sa od nej odtrhnúť do 2hej rána.
Autorka vymyslela super príbeh a neskutočnú zápletku - prekonala všetky očakávania.
Určite odporúčam všetkým :)
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„To, čím sme boli na začiatku, je iba nejasná farebná škvrna, na ktorú sa dívame z brehu toho, čím sme sa stali.“

Náhodné úvahy - Elena Ferrante
Náhodné úvahy
Elena Ferrante