Ničiteľ ríše

Zachráň svet alebo ho navždy pochovaj

Dokonca aj Corayne an-Amarat, ukrytá vo svojom mestečku na okraji mora, to cíti. O chvíľu však zistí pravdu: je posledná z pradávnej línie a jediná nádej pre svet ... Čítať viac

1. diel série
Ničiteľ ríše
Vydavateľstvo
Motýľ, 2021
456 strán
6-7 hodín čítania

Dokonca aj Corayne an-Amarat, ukrytá vo svojom mestečku na okraji mora, to cíti. O chvíľu však zistí pravdu: je posledná z pradávnej línie a jediná nádej pre svet ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Uchvatitelé říší - Victoria Aveyard, CooBoo SK, 2022
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

16,31 €


Realm Breaker - Victoria Aveyard, HarperCollins, 2021
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2021
Ihneď na stiahnutie

4,89 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

nádej pre svet – len ona ho môže zachrániť pred zničením. No nebude v tom sama.

Keď sa na mesto spustí temnota, spojí sa s výnimočnou skupinou, ktorú tvoria:
  • panoš, ktorý si musí vybrať medzi domovom a cťou
  • nesmrteľný, ktorý chce pomstiť porušený sľub
  • vrahyňa, vyhnankyňa bažiaca po krvi
  • prastará čarodejnica, ktorej hádanky majú zlovestný podtón
  • falšovateľ listín s tajomnou minulosťou
  • lovkyňa hláv, ktorá si potrebuje vyrovnať účty
Spoja sa proti krutému nepriateľovi, ktorý je neporaziteľný, odhodlaný zničiť všetky kráľovstvá a má armádu, akú ríša jakživ nevidela.
Čítať viac
Originálny názov
Realm Breaker
Počet strán
456
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1318933
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Ničiteľ ríše
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

15 hodnotení

6
2
3
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

14

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
15.5.2022
High fantasy pre sústredených
Knihu odporúčam : milovníkom kvalitného worldbuildingu, s viacerými hlavnými postavami, bojmi a fakt veľa výpravami

Knihu neodporúčam : ak nemáte radi komplikovanejšie knihy s plno informáciami a postavami

Allward je krajina, ktorá už veľmi dlho žije v ťažko vybojovanom mieri. Niekedy sa cez ňu pomocou vretien dalo cestovať do iných svetov, pokiaľ sa tieto vretená nezapečatili. Dokázali cez ne prechádzať ako mierumilovné civilizácie, tak aj démoni a dobyvatelia. A tak v Allwarde zostalo dobrovoľne žiť mnoho takýchto národov, ale v mieri. Avšak je tu niekto, kto by to rád zmenil a vretená opäť otvoril. Hrozba je blízko a je veľká. Kto ju zastaví ?

Rozhodne odporúčam túto knihu čítať, pokiaľ máte chuť na niečo, čo vám úplne pohltí mozgové bunky. V knihe je od samého začiatku neskutočne veľa postáv a informácii, ku ktorým sa budete musieť vraciat spať, pretože naraz je toho proste veľa. Mňa začiatok veľmi bavil, začíname epickou bitkou zápornej postavy, ktorá okrajovo načrtne svoje plány a potom sa pomaly posúvame k našej hlavnej hrdinke Corayne.

Corayne, je ako taký Frodo. Nemá nejaké zvláštne schopnosti, nevie bojovať a určite nieje žiadna hrdinka. Tajomstvo je v jej krvi a v jej predkoch a iba ona môže použiť tajomnú čepeľ na to, aby vretená uzatvorila. Bude však potrebovať pomoc a preto ju hľadá po celej krajine. Nakoniec sa nám na záchranu sveta zgrupí celkom slušná partia šiestich vyvrheľov, ktorí nás budú sprevádzať ich vlastnými kapitolami celou knihou.

Príbeh má rozhodne dynamiku, ale musím sa priznať, že môj mozog dokázal spracovať info asi do polovice knihy. Oni sa snáď nikdy nezastavili a neustále putovali ďalej. Chýbalo mi tam prehĺbenie postáv a pri tom neustálom cestovaní som bola naozaj zmätená. Knihe absolútne nechýbali zvraty, no čo jej maximálne chýbalo bola mapa.

Rozhodne som zvedavá na druhu časť. Kniha ma silné stránky, ako je skvelý worlduilding a príbeh, trošku však pokulháva na precpaných informáciách a neprehĺbených postavách.
Čítať viac
12

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy. Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale nepohrdnem ani dobrým románom :)

Terezia Juchová
Overený nákup
6.5.2022
zaujímavá
Zaujíma kniha. Zo začiatku som sa trochu hľadala, keďže kapitoly preskakovali z postavy na postavu. No ako sa dej začal rozvíjať tak vťahoval aj mňa. Dúfam, že na pokračovanie nebudeme dlho čakať. :) Čítať viac
Alex
Neoverený nákup
31.1.2022
Victoria Aveyard
Červenú kráľovnú od tejto autorky som zhltla ako nič a tak, keď som videla, že sa vydáva jej nová série nemohla som sa dočkať. Som veľký fanúšik fantasy kníh a ani táto ma nesklamala. Začiatok knihy je síce pomalší ale veľmi dôležitý, keď ale naberie obrátky, no konečná...nevedela som sa odtrhnúť. Veľa zaujímavých postáv, na ktoré sme u Aveyardovej zvyknutí, sa dajú na misiu, ktorá ma zaviedla na dobrodružstvo. Ani po prečítaní nemám dosť. Už nech vyjde druhý diel, neviem sa dočkať! Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Sklouzla rukou k srdci a spočinula na něm dlaní. Zde se skrývá síla, na níž záleží, řekla její matka neskutečně dávno. Ať jsi kdekoli, ať se ocitneš jakkoli daleko, zavede tě domů.“

Království popela - Sarah J. Maas, 2019
Království popela
Sarah J. Maas