Fablehaven 3: Epidémia tieňov

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2021
3. diel série
Fablehaven

Ďalšie formáty

Kniha
16,11 €

V Čarolese sa dejú veľmi čudné veci. Niekto alebo niečo vyvolalo epidémiu, ktorá stvorenia svetla mení na bytosti temnoty. Hoci Seth túto skutočnosť objaví už v jej začiatkoch, infekčná nákaza sa šíri veľmi rýchlo...

Čítať viac

V Čarolese sa dejú veľmi čudné veci. Niekto alebo niečo vyvolalo epidémiu, ktorá stvorenia svetla mení na bytosti temnoty. Hoci Seth túto skutočnosť objaví už v jej začiatkoch, infekčná nákaza sa šíri veľmi rýchlo...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V Čarolese sa dejú veľmi čudné veci. Niekto alebo niečo vyvolalo epidémiu, ktorá stvorenia svetla mení na bytosti temnoty. Hoci Seth túto skutočnosť objaví už v jej začiatkoch, infekčná nákaza sa šíri veľmi rýchlo...
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
16,11 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
11,80 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Fablehaven: Grip of the Shadow Plague
Počet strán
4967 hodín čítania
Rok vydania
2021
Edícia
Fortuna Litera
Naše katalógové číslo
1275891
Jazyk
slovenčina
3. diel série
Fablehaven
Vydavateľstvo
Fortuna Libri

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

92 hodnotení

17
6
0
0
0

12

Milovníčka sveta fantasy a mýtov. Moja láska k fantasy ide ruka v ruke s láskou k histórií, zvykov, folklórnych príbehov, a tak sa v mojej čarovnej knižnici nachádzajú aj knihy o historií, starých civilizáciach. Do sveta magických bytostí a čarovných slávností ma v detstve priviedli knihy ako Pán prsteňov a Temné hmoty, a nemienim tento svet opustiť :)

Dominika Szabóová
10.5.2022
Stále super
Aj keď sa mi zatiaľ tretia časť Fablehaven páčila najmenej, stále ma to neskutočne bavilo! Scénu výstupu na mesu som si užívala úplne najviac :) už ma čakajú posledné dve časti na poličke :) Čítať viac
25
21.2.2022
Tretia časť zameraná na veľkú staršiu sestru ma síce ohúrila najmenej, no to neznamená, že nebolo dôvodu pre obracanie stránok jednu za druhou. Ak by tieto knihy boli zaradené v osnovách ako povinné čítanie či na konkrétnych hodinách literatúry, som si istá, že čítanie by sa hneď stalo zaujímavejšou, atraktívnejšou činnosťou pre všetkých. Učitelia by sa dokonca vďaka doplňujúcim otázkam ani veľmi nenarobili. Odporúčam! Čítať viac
4
11.2.2022
S ďalším výborným dielom zo série Fablehaven prichádza aj nová zápletka a nová úloha pre Kendru, Setha, ich starých rodičov a priateľov. S týmto bolo v knihe zasa plno dobrodružstva, komplikácií a zodpovednosti na hlavných hrdinov.
Kendra a Seth sa po minulých záhadách ešte ani nestihli spamätať, a už v Čarolese vznikol nový problém, a to tieňová epidémia, ktorá mení krásne a dobré čarovné bytosti na ohavné a zlé.
Na tejto sérii sa mi veľmi páči, ako som už spomínala v predošlých recenziách, autorova predstavivosť a fantázia. Vie veľmi dobre opísať ďalšie a ďalšie bytosti, ktoré sa počas deja objavujú. To isté sa týka aj prostredia.
Veľmi dobrým krokom bolo to, že v tejto časti sme už nezostali len v Čarolese, ale s Kendrou odišli za inou misiou. Tým pádom boli súrodenci na chvíľu rozdelení, vďaka čomu sa v deji vytvorili akoby dve dejové linky.
Nové postavy, nové prostredia, nové prekvapenia, to všetko sa v knihe vydarilo a spoločne to súviselo.
Autor znova počas situácií spomínal na predošlé udalosti, takže keď aj náhodou zabudnete, čo sa dialo predtým, ľahko si to pripomeniete.
Napätie nechýbalo, hlavne ku koncu, kedy som sa pýtala samej seba, či predsa len táto časť neskončí otvorene, a či to nebude pokračovať ďalej, v ďalšej knihe. Posledné kapitoly boli hrozne emotívne, neudržala som sa ani ja a vyšla mi nejedna slza. Bol to šťastný, no zároveň smutný koniec.
Ja sa už veľmi teším na posledné dve časti, no viem, že mi po dočítaní úplne poslednej strany príde ľúto, že sa to už oficiálne skončí.
Čítať viac
9
27.1.2022
4/5
Tak III. pokracovanie tejto skvelej fantasy mi prislo o trosku slabsie, ako predosle dve knihy a z toho dovodu 4/5, nie 5/5. To ale neznamena, ze kniha nie je dobra, prave naopak, je velmi dobra, ale i tak jej musim vytknut niektore miesta, ktore mi prisli mozno viac nudne a podobne. Prvykrat ma viac bavilo citat o Sethovi nez o Kendre a prave ten koniec knihy... no, myslim si, ze na to, kolko ma kniha stran a ako dej plynul, mi prisiel koniec o trosku viac prirychly. Uvidime co IV. diel Čítať viac
18
24.1.2022
V poradí tretie dobrodružstvo Kendry a Setha nenechá čitateľov (ani hlavných hrdinov) vydýchnuť po udalostiach z predchádzajúceho dielu. Kniha je okrem akcie, napätia a intríg plná čarovných bytostí, mágie a odhodlania za každú cenu poraziť zlo, ktoré sa rýchlo šíri po Čarolese. Myslím, že aj dospelých môže táto séria zaujať (teda pokiaľ majú radi fantasy). Za mňa asi zatiaľ najlepší diel a teším sa na pokračovanie! Čítať viac
5
2.1.2022
Už ste podľahli čaru Čarolesa?
Kendra so Sethom si ešte nestihli ani pobaliť veci u starých rodičov Sorensonovcov, keď Čaroles začalo ohrozovať nové nebezpečenstvo. Zvláštna epidémia, ktorá mení bytosti svetla na temné a ľudí na bezmocné tiene sa šíri po území čarolesa rýchlejšie, než jej obyvatelia stíhajú konať. Čo budú musieť naši hrdinovia podstúpiť aby ochránili rezerváciu?
Tretí diel série Fablehaven je (ako inak) nabitý akciou už od samého začiatku. Hrdinovia sa ešte nestihli zmieriť s poslednými udalosťami a musia čeliť novým problémom, čo štartuje dej hneď v úvode knihy. Netušiac, či je medzi nimi zradca, musia čeliť mnohým problémom a dej sa zamotáva.
S Kendrou sa dostávame vrámci čarovnéjo sveta aj mimo čarolesa, čo sa mi na tretí diel veľmi hodilo, aby sme sa ako čitatelia netočili stále v tom istom prostredí a túto časť knihy som si naozaj užila. Prinieslo nám to viacero nových postáv, ktoré nám rozšírili obzory o celom spoločenstve a vniesli do príbehu závan sviežeho vzduchu.
Čo sa týka postáv, práve série ponúkajú široký priestor na ich rozvoj a v tomto prípade ma veľmi baví, ako sa vyvíja charakter Setha. Jeho bezhraničná odvaha ho neopúšťa, no začala spolupracovať aj s rozumom a to z neho začína formovať veľmi zaujímavéjo hrdinu. Kendra v sebe objavuje stále nové schopnosti, no je na mňa trošku nudnejšia, čo je škoda, lebo potenciál tam je..nevešiam však hlavu, lebo ešte nás nejaký ten diel predsa čaká. ;)
Tento diel ma potešil viacerými prvkami a zvratmi..niektoré som už dlhšie očakávala a niektoré by mi nenapadli ani vo sne. A draky..!! Ó áno..prosím si viac drakov v príbehoch! Imponovala mi aj strašidelnejšia atmosféra, ktorá sa niesla už od konca druhého dielu, no finálne rozuzlenie a pozadie jedného z hlavných zloduchov bol skvelý. Mám rada ak negatívne postavy nekonajú len tak bezdôvodne, ale je za tým hlbší príbeh a tu som to dostala.
Táto séria toho prináša naozaj veľa, či už mladšiemu, či staršiemu čitateľovi. Je to dobrodružstvo nabité množstvom zvláštnych bytostí, ktoré tvoria svet čarolesa :). Hovorím to síce pri každom diely, ale naozaj sa teším, keď môj krpko dorastie a s čarolesom spolu strávime nejeden večer.
Čítať viac
10
23.12.2021
Najlepšia časť
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zatiaľ najsamlepšia čať.

Kto je zádný Sfinga? Muž mnohých tvárí, ten, ktorý stojí na strane pomocníkov a ochrancov čarovných rezervácií, alebo tých, ktorí sa ich rozhodli zničiť - čiže Spoločenstva večernice?

Toto trápi všetkých v Čarolese. Po Vannesinom záhadnom odkaze, nebola túžba poznať pravdu väčšia.

V Čarolese opäť nastávajú zlé časy (ostatne ako každé prázdniny). S čarovnými bytosťami sa niečo deje. Z dobrých sa menia na zlé. Ale prečo? Kto pozná odpoveď?

Okrem epidémie, ktorá postihla Čaroles, je Kendra začlenená do radov tých, ktorí chránia rezervácie - Rytierov úsvitu a v ich mene vyslaná na výpravu za ďalším artefaktom. Sama ešte nepozná silu svojich schopností, napriek tomu ju potrebujú. No je to pre dobrú vec, alebo sa s jej pomocou nakoniec Spoločenstvu podarí získať aj ďalší čarovný artefakt a tak sa posunúť v ceste k ovládnutiu všetkého? Na výprave je s ňou mladý krotiteľ drakov Gavin a Warren, ktorého Seth premenil z jeho podivného stavu.
Zažívajú zaujímavé dobrodružstvo, no kým oni blúdia Stratenou mesou, Čaroles je na pokraji kolapsu.
Opäť musia všetci spojiť sily, no v hlavných úlohách zažiaria súrodenci Seth a Kendra.
Hoci sa na chvíľu rozdelili, okolnosti ich opäť privedú tam, kde sa to všetko začalo - do Čarolesa. Pri hľadaní tajného artefaktu naďabia na niečo nečakané. Niečo, čo im nakoniec pomôže poraziť šíriacu temnotu a prinavrátiť bytostiam slobodu a ich niekdajšiu podobu. Že budú musieť riskovať a vstúpiť na miesta, kde ich ani dohody neochránia, je viac ako isté. Zúfalé časy - zúfalé činy a dokonca je to ich jediná možnosť na prežitie...

Za mňa (hoci prvých cca 100 strán bolo nudných) bola táto kniha najlepšia. Skvelá akcia, už žiadne ľahké škôlkárske úlohy. Veľmi si príbeh pochvaľujem a teším sa na pokračovanie.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Samozrejme že sa to deje v tvojej hlave. Ale prečo by to nemalo znamenať, že je to skutočné?“