Kto získa vikomta?

Pre Hudsona, nového vikomta Stildona, znamenala plavba z rodnej Indie do Anglicka poriadne vyčerpávajúce a náročné obdobie. Keď sa vzápätí dozvie, že osud dostihového impéria,... Čítať viac

4,8 21 hodnotení
1. diel série
Srdcia na pláni
Vydavateľstvo
i527.net, 2021
352 strán
5 hodín čítania

Pre Hudsona, nového vikomta Stildona, znamenala plavba z rodnej Indie do Anglicka poriadne vyčerpávajúce a náročné obdobie. Keď sa vzápätí dozvie, že osud dostihového impéria, ktoré zdedil, závisí od dobrej vôle iného chovateľa ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,19 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Vying for the Viscount - Kristi Ann Hunter, Baker Publishing Group, 2020
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2020
Ihneď na stiahnutie

8,91 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Pre Hudsona, nového vikomta Stildona, znamenala plavba z rodnej Indie do Anglicka poriadne vyčerpávajúce a náročné obdobie. Keď sa vzápätí dozvie, že osud dostihového impéria, ktoré zdedil, závisí od dobrej vôle iného chovateľa koní, začne sa cítiť ešte bezradnejšie.

Pre slečnu Biancu Snowleyovú je stajňa na susednom panstve útočiskom už niekoľko rokov. Keď sa tam jedného dňa objaví akýsi cudzinec a zdá sa, že sa pokúša ukradnúť kone, bez váhania sa ich pustí brániť. Neskôr však zisťuje, že tento prišelec je novým majiteľom panstva i stajní, a veľmi rýchlo podľahne šarmu tohto výnimočného mladého muža.

Keď jej Hudson čoskoro nato navrhne, aby si vzájomne pomohli nájsť vhodných partnerov na manželstvo, Bianca sa musí vzdať akýchkoľvek myšlienok na romantický vzťah s lordom Stildonom. Priateľstvo medzi Biancou a Hudsonom však postupne prerastá v niečo silnejšie a obaja sa musia zamyslieť nad tým, čo v živote naozaj chcú. Zabránia im spoločenské očakávania a tlak zodpovednosti naplniť svoje vlastné túžby?
Čítať viac
Originálny názov
Vying for the Viscount
Počet strán
352
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1268123
Jazyk
slovenčina
Preklad
1. diel série
Srdcia na pláni
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

21 hodnotení

17
4
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Anna
Neoverený nákup
1.5.2022
Kto získa vikomta?
Prvý diel novej série Srdcia na pláni hodnotím veľmi vysoko mám rada toto obdobie regenstvo 19storocie a príbeh tak krásne napísaný ak máte radi Julie Klassenovu tak rozhodne vás kniha bude veľmi baviť za mňa plný počet hviezdičiek Čítať viac
2

Som mlada baba ktora miluje čitat ???? Je to ako by som sa ocitla v inom svete

Adelka Izáková
Overený zákazník
24.1.2022
Historicke romance su moje
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Niekedy si človek praje mať stroj času aby sa mohol premiestniť do iného obdobia. Každé obdobie má svoje pozitíva aj negatíva. Keby sa ma teraz niekto opýtal či potrebujem využiť stroj času, bez mihnutia oka by som povedala áno. Rada by som sa vrátila do 19 storočia a zažila Anglicko v celej svojej kráse. Aké by bolo narodiť sa v šľachtickej rodine? Vyrastať ako urodzená dáma je krásna predstava, ale aj tam sa ľudia delili na vrstvy - tí s titulom a bez titulu. Neviem do ktorej by som chcela patriť, pretože každá mladá dáma si zaslúži muža pri ktorom sa bude cítiť žiadaná a milovaná. Bohužiaľ, nie vždy to tak šťastne skončilo. Mnohí uzatvárali manželstvá z rozumu alebo preto že to bolo vhodné pre ich rodiny.
Mňa ako ženu na historických románoch vždy dostanú večierky, krásne róby, elegancia, kultivované správanie,vzájomný rešpekt či dvorenie a noblesa. Možno si niektorý teraz položíte otázku: „A nie je každý historický román o tom istom?”. Každý je svojím spôsobom jedinečný a iný. Nedávno som dočítala Kto získa vikomta a musím priznať, že ma prekvapilo ako rôzne sa dá napísať tento žáner. Ak som čakala sladkú romantiku s koňmi, ktorí sa tam objavia len okrajovo, ostala som milo prekvapená, pretože som dostala úplne niečo iné . Netradičné, ale svojím spôsobom krásne.
Hundson skoro celé svoje detstvo prežil v Indii.Bol vychovávaný s tým, že raz z neho bude lord. Po smrti starého otca sa vracia späť do Anglicka aby si prevzal titul a dedičstvo ,ktoré mu zanechal starý otec. Hudson kone miluje a keď sa dozvie, že zdedil dostihové impérium, ktoré závisí od dobrej vôle iného chovateľa cíti sa bezradne. Vo svojej stajni narazí na mladú ženu, ktorá si myslí že on chce ukradnúť kone a tak sa ho snaží vyhnať a ochrániť kone. Bianca však netuší že toto je majiteľ ranča . Bianca, 24 ročná stará dievka si rada chodí zajazdiť na dostihových koňoch svojho suseda. Tuší, že by sa mala vydať kým ju do neželaného manželstva donúti macocha. Žiadny z nápadníkov na zhromaždení sa jej nezdá byť ten pravý. Keď Bianca zisti, že ten muž ktorého hnala s topánkou je vlastne nový Lord Stildol cití sa zahanbene. No čím častejšie sa stretávajú v stajni zisťujú, že si rozumejú a obaja miluju kone. Jedného dňa príde Hudson z nápadom aby ho Bianca naučila všetko o správaní Anglicku a pomôže mu ziskať si priazeň Lady Rebeccky. On jej za to pomôže najst hodného muža na manželstvo . Podarí sa im ostať iba priateľmi alebo to prerastie do niečoho viac ?
Hudson a Bianca si vás získajú hneď od začiatku , pretože sa najskôr medzi nimi vytvorí priateľstvo a postupne to začne prerastať do niečoho vascieho, no oni si to zaťiaľ neuvedomujú. Iskri medzi nimi lietali jedna radosť. Prijemné rozhovory medzi nimi dodávali úsmev na tvár čitateľovi , ktorý chcel patriť medzi nich. Túžite sa s nimi preháňať po plání na konskom chrbte. Musí to byť skvelý pocit nechať si vyvetrať hlavu s vetrom o preteky. Postavy ktoré mi liezli na nervy boli Macocha a Mariana- sestra Bianci . Och, roztrhala by som ich v zuboch.
Autorka má skvelý štýl písania a dokáže vás preniesť na miesto, kde sa odohráva daný príbeh. Jediné čo by som vytkla je rýchly koniec a zápletka, ktorá to oživila ale prišlo mi to uponáhľané. Niekedy je menej viac. Na nevšednom zážitku mi to neubralo. Ak si chcete užiť Regentské Anglicko, príbeh o láske, priateľstve, rodine a koňoch. Mne sa to veľmi páčilo . Môžem to len odporučiť milovníkom historických románcí.
Ďakujem Vydavateľstvu za recenzný výtlačok
Hodnotím: /5
Čítať viac
26.12.2021
Kto získa vikomta bola moja prvá kniha od tejto autorky, no už teraz viem, že určite nie posledná. Skvelý štýl písania, krásne dialógy, úžasná romantická linka, zaujímavé opisy prostredia anglického vidieku a k tomu dostihové kone- čo viac si od dobrej knihy priať?

Celý dej sa niesol v miernom napätí, pretáčala som stránku za stránkou a nevedela prestať čítať, lebo každá ďalšia kapitola bola zaujímavejšia ako predošlá. Máme tu veľa sympatických postáv, ktoré som si obľúbila a časom sa krásne ukázalo, ako sú vzájomne prepojené. Nechýbali ani záporáci, z ktorých mi najviac liezla na nervy Biancina macocha- jej správanie bolo neznesiteľné a nebyť toho, že Bainca bola dáma, myslím že už dávno by jej najradšej hodila niečo do hlavy.

Romantická linka bola úžasná. Hudson a Bianca medzi sebou vytvorili dohodu, na základe ktorej si mali vzájomne pomôcť nájsť si partnerov. Ich vzťah teda začal ako priateľstvo, čo je vždy veľmi dobrý základ a postupne prerastal do hlbších citov. Mali tu naozaj kopec spoločného priestoru, takže všetko čo sa medzi nimi udialo bolo uveritelné a ja som to s nimi krásne prežívala.

Taktiež sa mi veľmi páčilo prostredie dostihových koní. Kone sú moja srdcová záležitosť a tu sa vyskytovali naozaj často, keďže Bianca je vášnivá jazdkyna a takmer každý deň sa chodila na nich prebehnúť.

Jediné mínus, ktoré som v príbehu našla, bol trochu klišé koniec. Bola tu trochu zvláštna zápletka, ktorá sa mi zdala zbytočná, aj keď autorka chcela pravdepodobne dosadiť do deja nejakú akciu, no podľa mňa to vôbec nebolo potrebné.

Začiatkom roka by malo vyjsť pokračovanie tejto série a ja ho už neviem dočkať.
Čítať viac
21
Overený zákazník
15.12.2021
Autorka má jedinečný štýl písania, ktorý som vyzdvihla už v predchádzajúcej sérii. Jej príbehy sú krásnym pohladenim čitateľskej duše a svet, ktorý dokáže vykresliť ma zakaždým uchváti.

Tu sa venovala rodinným väzbám, sile odpustenia, objavovaniu lásky, no ak rovnako patríte medzi milovníkov regentského Anglicka, prídete na svoje.

Kniha prekonala moje očakávania. Priznám sa, že som mala mierne obavy z toho, že sa na jej novú sériu teším až príliš a môže sa stať, že ma neprekvapí tak, ako očakávam. Nestalo sa... Autorka prišla opäť s niečím novým, do deja vstúpila energia, akcia, tajomstvá, nové postavy a originálne zápletky. Nechýbali ani vtipné rozhovory medzi hrdinami.

Autorka je jednoducho majster vo svojom remesle. Vie ako nenútene prinútiť čitateľa, aby nepustil knihu z rúk a dočítal ju do úplného konca.

Pre Hudsona, nového vikomta Stildona, znamenala plavba z rodnej Indie do Anglicka poriadne vyčerpávajúce a náročné obdobie. Keď sa vzápätí dozvie, že osud dostihového impéria, ktoré zdedil, závisí od dobrej vôle iného chovateľa koní, začne sa cítiť ešte bezradnejšie.

Postavy boli fantastické. Mňa si získala každá, pretože každá z nich priniesla niečo nové. Vytvorili pre mňa príjemnú atmosféru a rozlúčiť sa s nimi bolo ťažké. No už teraz sa teším na druhú časť série!
Čítať viac
14.12.2021
Táto kniha by sa podľa mňa mala volať: Kto získa slečnu Snowleyovú?
Bianca, 24 ročná „stará dievka“, rozmýšľa nad svojou budúcnosťou. Základom je odísť z domu od svojej macochy a sestry (ako v popoluške) a nájsť si dobrého manžela, ktorý vlastní kone. Nič zložité, alebo áno? No jej plány neboli v súlade s tými Božími a zo žiadneho nápadníka boli zrazu traja a ona nevedela, čo od radosti robiť. No čo hovorí jej srdce? Ktorý z nich je TEN pravý?
Historický príbeh z prostredia dostihov, žrebčincov, koní a šľachtenia som ešte nečítala. Bolo to veľmi zaujímavé a príjemné čítanie, ktoré spĺňa očakávania všetkých milovníkov historických románov zo sveta regentského Anglicka. Je to román o láske, priateľstve, rodine a o odpustení. Za mňa veľké odporúčanie.
Čítať viac
Helena Hrnčiariková
Overený nákup
3.12.2021
Napínava
Kniha je od prvej strany zaujímavá a napínavá, doslova som ju zhltla, aj keď koniec ma trošku prekvapil a mam zmiešané pocity akoby sa neukončil . No verím, že autorka ním chcela len upútať na ďalšie časti ,ktorých sa ja osobne neviem dočkať a som nesmierne zvedavá na príbehy ostatných postav. Čítať viac

Kristi Ann Hunter

Čítať viac

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy, 2009
Žiadne umenie
Péter Esterházy