Mlha

Stephen King

Stephen King je najpredávanejší a najkultovejší žijúci spisovateľ v Spojených štátoch. Za necelých dvadsaťpäť rokov svojej literárnej činnosti napísal viac ako štyridsať kníh, z ktorých sa na celom svete predalo viac než dve miliardy výtlačkov. Podľa jeho knihy bolo nakrútených tridsaťpäť...

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský, 2021
552 strán
8-9 hodín čítania

Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie. Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci. Výlet na půdu se promění .. Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 22,51 €

Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie. Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci. Výlet na půdu se promění .. Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 22,51 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie. Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci. Výlet na půdu se promění v cestu do pekla. Řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje. Idylické jezero může být domovem bezbřehého zla. Opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
22,51 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
12,09 €
Ďalšie
Originálny názov
Skeleton Crew
552 strán
8-9 hodín čítania
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1258547
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

44 hodnotení

2
1
1
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

12

Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

Štefan Filaga
18.6.2022
Názor čitateľa
Stephen King – Hmla – bola mojou oficiálne prvou beletrizovanou knihou, ktorú som od tohto fenomenálneho spisovateľa prečítal. Prečo som si vybral práve Hmlu? Ešte ako tínedžer a silný fanúšik hororov, mystérie či nadprirodzena mi tento film veľmi utkvel v pamäti a rozhodol som sa, že si tento skvost uctím prečítaním originálu od samotného majstra Kinga.

Kniha má nádhernú mysterióznu obálku a už jej samotná zelenkastá farba na mňa pôsobí ako niečo hypnotické, no zároveň relaxačné. Už len pohľad na samotnú knihu vo mne zvyšoval ten entuziazmus a chuť ponoriť sa do prvých stránok a užiť si knihu na maximum. Darilo sa mi to, samotná poviedka s názvom Hmla bola skvelo spracovaná – či už pútavo napísané postavy, zaujímavo spracované prostredie a nervydrásajúca mysteriózna atmosféra s otvoreným, no zároveň nekomplikovaným koncom. Poviedku s názvom Hmla som zhltol až príliš rýchlo a povedal by som že skončila v tom najsilnejšom – chcelo by to veru pokračovanie. Túto poviedku hodnotím bez zaváhania plným počtom, no keďže kniha – bohužiaľ – pokračovala aj ďalej a v nie tak úspešných počinoch, tak hodnotenie výrazne klesne.

Hmla, podobne ako kniha Ja, Legenda – doslova utrpela zvyšnými poviedkami, ktoré sa v nej nachádzali. Na jednu stranu si človek povie – super, prečítam si aj iné počiny od autora – no človek je nastavený predovšetkým na tú hlavnú vec a radšej by si kúpil 120 stranovú knižôčku a precítil celý ten kratučký príbeh, zatvoril knihu, porozmýšľal nad ňou a užil by si tú pohodu z príbehu. No v týchto prípadoch miesto toho človek dostane 500 stranovú knihu plná nie vždy kvalitných poviedok (ak porovnáme s tou hlavnou úžasnou poviedkou) a aj keď sú niektoré poviedky hodnoteniu podobné ako hlavná, tak väčšina výrazne zaostáva a vtedy človek len trpí a trpí a trpí v jej čítaní.

Z ponúknutých 19 poviedok by som k tým lepším zaradil iba niekoľko – Opice, Zkratka pani Todové, Nona, Babička, Balada o pružné kulce – zvyšok sú len priemery a niektoré nedosahovali ani ten priemer. Ostal som veľmi sklamaný, lebo knihu som čítal extrémne dlho kvôli nezáživnosti niektorých poviedok.

Celkové ohodnotenie knihy prirovnám k priemerným 3 hviezdičkám. Ako fanúšikom Kinga túto knihu odporúčam, no čitateľom ktorí nepozerajú na autora odporúčam len poviedku Hmla a zvyšným poviedkam sa vyhnúť doslova kruhovým objazdom.
Čítať viac
11

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.”

Lujza S.
21.4.2022
Poviedková kniha Mlha
Poviedky od pána Kinga mám veľmi rada, ale moja najobľúbenejšia zbierka poviedok je po prečítaní Mlhy stále Noční směna.
Mlha je dobrá kniha, v ktorej sa striedajú výborné, priemerné aj nudnejšie poviedky.
Za zmienku určite stojí rovnomenná poviedka Mlha, ktorú väčšina ľudí pozná aj z filmového spracovania, ktoré je podarené (aj keď koniec je iný ako v poviedke - mne osobne sa páčia oba a neviem ktorý je lepší). Ďalšie dobré poviedky, čo mi utkveli v pamäti: Zkratka paní Toddové, Náklaďák strejdy Otta, Babička (morbídne strašidelné) a Úžina.
Najlepšia poviedka je rozhodne Jaunt - nad ňou som dlho premýšľala a myslím že ma vydesila najviac.
Najmenej ma bavili: Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena, inak je výber pestrý a každý si tam nájde niečo, na čo nezabudne.
Čítať viac
24
7.2.2022
Hmla
Poviedky v tejto knihe sú žánrovo rôznorodé. Nepríjemné sú asi tri ( opica, nezmar a prám). Novela Hmla je svojou výstavbou fantastická a nesie v sebe to tajomno, ktoré sa ešte niekoľko krát v tejto poviedkovej zbierke objaví ( Jaunt, Muž, ktorý nepodával pravú ruku, Babička). V poslednej poteší Hastur ako prvopočiatok mýtu Cthulhu. V zásade je ale zbierka zábavná, číta sa ľahko a aj tie slabšie veci majú akúsi nosnú myšlienku. Zapadajú do vesmíru, ktorý King tak úprimne a komplexne buduje a sú krásnym doplnením jeho románovej tvorby. Je síce pravda, že jeho prvá poviedková zbierka Nočná smena mala istejší drajv a bola viac desivá, ale to nevadí. Pre tých, čo
majú radi podivné a nepríjemné príbehy ponúka kniha niekoľko chuťoviek. Napríklad takú Baladu o pružnej guľke.
Čítať viac

Čítať viac

„Mám pocit, že to, čo znamenáš pre iných, sa odvíja od toho, na čom záleží tebe. Takže si iba taký dôležitý, aké dôležité sú veci na ktorých ti záleží.“