Stratená apatekárka

Napínavý príbeh o tajomstvách, pomste a sile ženskej spolupatričnosti 1791 Po celom meste si ženy šepkajú o záhadnej apatekárke ... Čítať viac

4,6 98 hodnotení
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2021
320 strán
4-5 hodín čítania

Napínavý príbeh o tajomstvách, pomste a sile ženskej spolupatričnosti 1791 Po celom meste si ženy šepkajú o záhadnej apatekárke ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

13,20 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Zmizelá apatykářka - Sarah Penner, HarperCollins, 2021
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

9,30 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Róbert Barcík: Zrkadlo umelej inteligencie. LearningDoe, 2023

Viac o e-knihe

Napínavý príbeh o tajomstvách, pomste a sile ženskej spolupatričnosti
1791
Po celom meste si ženy šepkajú o záhadnej apatekárke Nelle, ktorá namiesto liekov predáva jedy, aby svoje zákazníčky oslobodila od tyranských a zradných mužov. Osud apatekárky však ohrozí fatálny omyl jej dvanásťročnej priateľky, ktorého následky sa tiahnu ďaleko do budúcnosti.

Súčasnosť
Nádejná historička Caroline uteká pred manželskými problémami a desiate výročie svadby trávi sama v Londýne. Pri potulkách mestom natrafí na starodávnu fľaštičku, ktorá ju privedie k sérii nevyriešených vrážd spred vyše dvoch storočí. Nečakaný objav v nej prebudí dávno zabudnuté ambície a navždy zmení smer, akým sa uberá jej život.
Čítať viac
Originálny názov
The Lost Apothecary
Počet strán
320
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-573-0114-1
ISBN EPUB
978-80-573-0113-4
ISBN PDF
978-80-573-0112-7
Edícia
Fortuna Litera
Naše katalógové číslo
1234089
Štýl
mysteriózny, historický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

98 hodnotení

68
18
5
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
Kristína Juščáková
zamestnanec
19. februára 2022
Napínavé čítanie

Kvôli tejto knižke som bola predošlú noc hore do pol piatej rána. Výborná, pútavá, už dlho sa mi nestalo pri knižke, že ostanem prekvapená, lebo po rokoch som si vypestovala schopnosť "predvídať" dej, no pri tejto som pri posledných 50 stranách ostala ako obarená snáď na každej jednej. Dúfam, že takýchto titulov bude už len pribúdať.

Čítať viac

Knihu som čítala tak rýchlo, až mi bolo ľúto, že nie je dlhšia.
Mala som pocit, že cestujem v histórii. Raz som v súčasnom Londýne a prechádzam sa okolo Temže a zrazu som sa ocitla 200 rokov späť v čase.

Čítať viac

Toto je veľmi dobrá knižka, skôr asi pre ženy, má jemný feministický nádych, nabáda nás, aby sme si plnili svoje sny a hlavnými antagonistami sú poväčšinou muži. Odporučila by som ako darček hociakej žene, k hociakej príležitosti. Navyše obálka je nádherná, mala som zážitok už len z pozerania sa na ňu! Príbeh bol napínavý a veľmi ľahko a rýchlo sa knižka čítala. Musím však aj dodať, že ma neraz rušilo neracionálne správanie postáv, ktoré neboli vykreslené do hĺbky, ako aj nerealistické zobrazenie určitých historických (aj súčasných) činností a zvyklostí. Tento námet je strašne zaujímavý a podľa mňa sa dal uchopiť aj omnoho sýtejšie, postavy lepšie vykresliť, nazrieť viac do ich života. Takto to bolo kúsoček povrchné a tým pádom občas nie uveriteľné. Taká ľahká oddychovka.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

6.9.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Priznám sa, po knihe som siahla z veľkej miery aj kvôli obálke, ktorá sa im podľa mňa veľmi vydarila. Príbeh ma bavilo čítať, odohrávali sa tam 2 dejové linky a pore mňa boli v knihe zaujímavé všetky 4 ženské postavy, ktoré tam dostali priestor. Tak ako bolo zaujímavé postupne zisťovať o Nelle, prečo robí to, čo robí, bavilo ma sledovať vzťah Nelly a Elizy. Pri Elizinej prvej mšntruácii som mala chuť teleportovať sa k postavám z deja a konečne Elize vysvetliť, čo sa s ňou deje.

No a nesmiem zabudnúť na postavu Gaynor. Myslím si, že takúto osobu by sme mali mať v živote všetci. Škoda, že vzťah Caroline a Gaynor nebol viac rozvitý.

Hodnotím to ako príjemné, pre mňa oddychové čítanie, kde boli zaujímavé dejové linky so zaujímavými postavami. Ja si z knihy odnášam to, že naše sny sú dôležité a nemali by si ich nikým nechať vziať.
Čítať viac
Paulína
Neoverený nákup
14.8.2023
Perfektná
Výborne napísaná kniha, napätie od začiatku až do konca. V knihe sa prelínajú dva deje, jeden zo súčastnosti, druhý spred 200 rokov. Caroline vycestuje z Ameriky do Londýna, aby si ujasnila ako chce ďalej v živote pokračovať. Narazí na tajomný predmet a postupne zisťuje komu patril a na čo slúžil. Kto bola apatekárka Nella? Bola iba liečiteľkou, alebo aj niekým iným? Ako sa jej osud dotkne Caroline? Prečítajte si, mne sa kniha veľmi páčila. Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
4.7.2023
Stratená apatekárka
Od knihy som veľa neočakávala, a dostala som dosť. Ide o prekvapivý netradičný príbeh s nádychom mágie a neokukaných tém aj zápletiek. Naozaj dôstojný debut, od autorky si rada prečítam niečo ďalšie. Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
26.6.2023
Kniha bola štylisticky bezchybná, mimoriadne pútavá a historicky hodnotná. Čitateľ sa dozvedá mnoho zaujímavostí z histórie, ktorú si často predstavujeme iba ako nudné roky a jednotvárne portréty - tu sa pred nami otvára história ľudí, ktorí sa síce nedostali do encyklopédií, no tvorili úžasný farebný kolorit miest, svojej doby a toho povestného "genia locci". Poohýbané prstene, vyplavené hlinené fajky z 18.storočia, ručne vyrábané liekovky a ohromujúca sila prírody - kniha vhodná tak ako na letné plážové čítanie, tak aj k horúcej šálke čaju počas tých najponurejších dní - veď každý deň prináša svoje čary Čítať viac
20.6.2023
Aj keď toto nie je žaner, ktorý zvyknem čítať, zaujala ma anotácia, a kedže sama použivam bylinky, rozhodla som sa že si ju prečítam :) a musím uznať, že som ju prečitala rýchlo a bola ozaj výborná :) dve dejové línie žien sklamané mužmi sa spojili a preplietli :) musím uznať, že kniha bola pútavá a a vôbec nie romantická ako som sa bála :) Čítať viac
3
Zlodej duší - Sebastian Fitzek, 2020
Práve čítam
Zlodej duší

Mama knihomoľka, syn šibal to znie ako veľa knižných dobrodružstiev

Petra R
Overený zákazník
15.4.2023
Tajomná apatekárka
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nella bola záhadná apatekárka, dobre ukrytá vo svojom sklade, kde jej ženy nechávali listy.
Každý list, ktorý obdržala obsahoval požiadavku o tom, pre koho je jed určený. Ale ukrýval sa za ním aj príbeh väčšinou nešťastný. Pretože každý takýto list napísala zlomená alebo zradená ŽENA. Požiadavkou mal byť problém vyriešený a tým problémom bol vždy MUŽ.
Lenže raz ju navštívila žena z vyššej vrstvy, ktorá chcela porušiť jej zaužívané pravidlá. A tým spustila súhru nepredvídateľných okolností, ktoré mali ďalekosiahle následky.

Táto časť príbehu vás pohltí v roku 1791 a druhou dejovou líniou vás prevedie Caroline, nádejná historička zo súčasnosti. Ani po dvesto rokoch sa nevyhneme problémom s mužmi.
Jej návšteva Londýna naberie na obrátkach, keď vyloví z Temže záhadnú fľaštičku. Pustí sa do pátrania a postupne odhaľuje staré nevyriešené záhady.
Obidve tieto ženy prehodnocujú svoje životné rozhodnutia, ale iba jedna z nich môže ešte zmeniť svoje budúce smerovanie.

Táto kniha sa tak výborne čítala, že som na konci chcela ešte 20 ďalších strán. Dozvedieť sa ešte o kúsok viac..
Ak milujete napínavé príbehy, prelínajúce sa dejové línie, tajomstvá a silné ženy. Toto je kniha pre vás.
Čítať viac
31.3.2023
Stratená apatekárka
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Sarah Pennerová

STRATENÁ APATEKÁRKA

Vydavateľstvo Fortuna Libri
2021

Pre mňa je toto ďalšia knižka z mojej domácej knižnice z kôpky neprečítaných.Zakúpila som si ju kedysi na základe anotácie a obálky,už neraz som spomínala,že obálky tohto vydavateľstva mám rada,väčšinou sa mi páčia.
No poďme k samotnému príbehu.
Caroline nádejná historička sa ocitne v Londýne sama,pôvodný plán bol,že tam strávi desiate výročie s manželom Jamesom.No lenže život jej to zariadil inak,pricestovala sama.Vzdala sa štúdia na univerzite Cambridge,zamestnala sa v rodinnej firme,aby pánko bol spokojný,plánovali spolu dieťa,a potom Caroline manželovi na niektoré veci prišla.Samozrejme sa tváril ako neviniatko,on za to nemohol,to ona,no pfuj,že ho hanba nefackovala .Toto bude kruté,ale kebyže sa mi podarí byť niekedy sudcom,ja by som takýchto darebákov dala rovno viete čo...a keď nie- -zodpoviem v komentároch.Sklamaná a unavená Caroline sa rozhodne dať si panáka a po ceste do krčmy,stretne chlapíka,ktorý sa jej opýtal či sa nepridá k bahniakom.Bahniaci sú ľudia,ktorí sa hrabú v riečnom bahne a hľadajú niečo hodnotné.Neskôr sa k nim zo zvedavosti pridala a z Temže,rozumej rieky vylovila sklenú fľaštičku s obrázkom medveďa.A keďže história ju baví rozhodla sa pátrať,a tu sa nám príbeh začína prelínať medzi súčasnosťou a minulosťou.
Caroline sa svojím skúmaním a bádaním dostane k apatekárke Nelle,ktorá by sa dala považovať za sériovú vrahyňu,ááále iba mužov, a dievčaťa Elizy.
Príbeh ako taký nie je zlý,kniha ma zo začiatku akosi nudila,dej bol predvídateľný a James ma neskonale rozčuľoval,až Caroline urobila múdru vec.
Napriek všetkému dávam knihe 4 z piatich.Ak vás príbeh zaujal,páči sa knihu si prečítajte .
Čítať viac
15
Overený nákup
3.3.2023
Stratená apatekárka
Túto knihu som začala čítať s miernymi obavami, nakoľko som našla rozporuplné recenzie. No musím povedať, že mne táto kniha pohladila dušu, zaviedla ma do historického Londýna k dvom hlavným hrdinkám, hlavne malá Eliza si ma získala. Ani dejová línia zo súčasnosti nezaostávala a v duchu som aj ja pátrala s hlavnou hrdinkou Caroline .... Kniha sa mi veľmi páčila, až mi bolo ľúto, keď som obracali posledné stránky. Veľmi pekný príbeh a nádherná obálka knihy. Čítať viac

Vydavateľstvo Fortuna Libri

Čítať viac

„Známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo vznešene zomrieť, kým známkou zrelého človeka je, že chce pre niečo pokorne žiť. “

Kto chytá v žite - J.D. Salinger, 2019
Kto chytá v žite
J.D. Salinger