Napínavý príbeh o tajomstvách, pomste a sile ženskej spolupatričnosti 1791 Po celom meste si ženy šepkajú o záhadnej apatekárke ...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Napínavý príbeh o tajomstvách, pomste a sile ženskej spolupatričnosti
1791
Po celom meste si ženy šepkajú o záhadnej apatekárke Nelle, ktorá namiesto liekov predáva jedy, aby svoje zákazníčky oslobodila od tyranských a zradných mužov. Osud apatekárky však ohrozí fatálny omyl jej dvanásťročnej priateľky, ktorého následky sa tiahnu ďaleko do budúcnosti.

Súčasnosť
Nádejná historička Caroline uteká pred manželskými problémami a desiate výročie svadby trávi sama v Londýne. Pri potulkách mestom natrafí na starodávnu fľaštičku, ktorá ju privedie k sérii nevyriešených vrážd spred vyše dvoch storočí. Nečakaný objav v nej prebudí dávno zabudnuté ambície a navždy zmení smer, akým sa uberá jej život.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
17,06 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
12,50 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Lost Apothecary
Počet strán
3204-5 hodín čítania
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-573-0114-1
ISBN EPUB
978-80-573-0113-4
ISBN PDF
978-80-573-0112-7
Edícia
Fortuna Litera
Naše katalógové číslo
1234089
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Martinus logo
Kristína Juščáková
zamestnanec
19. februára 2022

Kvôli tejto knižke som bola predošlú noc hore do pol piatej rána. Výborná, pútavá, už dlho sa mi nestalo pri knižke, že ostanem prekvapená, lebo po rokoch som si vypestovala schopnosť "predvídať" dej, no pri tejto som pri posledných 50 stranách ostala ako obarená snáď na každej jednej. Dúfam, že takýchto titulov bude už len pribúdať.

Čítať viac

Knihu som čítala tak rýchlo, až mi bolo ľúto, že nie je dlhšia.
Mala som pocit, že cestujem v histórii. Raz som v súčasnom Londýne a prechádzam sa okolo Temže a zrazu som sa ocitla 200 rokov späť v čase.

Čítať viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

42 hodnotení

31
8
2
0
0

12
4.5.2022
Nie len obálka je nádherná
Sila ženskej spolupatričnosti už nemôže byť intenzívnejšia a chuť po pomste tak potrebná na vyliečenie ubolenej duše.
Nenápadný román, naplnený tajomstvami, napätím, nenávisťou, láskou a odhodlaním, si ma získal každou jednou stranou. Kniha je autorkin debut a ja žasnem, čo dokázala stvoriť. Prevedenie, vypracovaný štýl a dynamika deja ma presvedčili o kvalite príbehu, ktorý mnou stále rezonuje. Istá dávka rebélie a vedomosť dôležitých poznatkov idú ruka v ruke naprieč ťažkým svetom mužskej nadvlády. Aké ľahké je niekoho pripraviť o život... je to ale tá správna cesta?
Čítať viac
7
26.3.2022
Veľmi milé a zároveň obrovské prekvapenie. Knihu som obzerala hlavne kvôli krásnej obálke, no nakoniec som dostala príbeh s prvkami, ktoré milujem. Dej mal záhadnú historickú líniu, tajomstvá, nádhernú atmosféru a takto by som mohla pokračovať hádam aj do rána :) Neviem, čo som čakala, ale že to bude taká chytľavá a skvele napísaná knižka… to asi nie. Čítať viac
18
Ľudskosť - Rutger Bregman
Práve čítam
Ľudskosť

Knihomoľka <3 najradšej mám krimi detektívky alebo trillery a fantasy. Jednoducho to kde sa niečo deje a je to napínavé. Na margo toho ale čítam všetko za radom čo mi príde pod ruku. Od filozofických románov po detské knižky. Keby tak bolo viacej času cez ten deň na to. Moje naj top - Harry Potter a trilógia Atramentové srdce :)

Martina Skácalová
6.3.2022
knihu som si kúpila hlavne kvôli tomu, že ma zaujala obálka. Nákup však neľutujem. Kniha sa čítala veľmi ľahko a príjemne. Príbeh bol veľmi zaujímavý, aj keď na začiatku pôsobil trošku chaoticky, kým sa dejové línie trošku prepojili. Občas predvídateľné zápletky ale záver krásny. Čítať viac
Martina
9.2.2022
Neskutočná kniha
Túto knihu som objavila prostredníctvom Facebook skupiny Čitateľský klub Martinus, videla som úžasne ohlasy a musela som si ju proste kúpiť. Určite sa oplatí ju kúpiť a prečítať, určite to nebudete ľutovať. Parádna kniha, čo viac napísať. Kniha mala úžasné ohlasy, len vďaka skvelým ľuďom som mala príležitosť si ju prečítať. Som nemierne rada, že sa dostala až ku mne. Čítať viac
8

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
6.2.2022
Výborná knižka :)
Priznám sa, že už dlhšiu dobu som nemala náladu poriadne čítať a akosi som potrebovala niečo, čo ma opäť nakopne a vráti sa mi chuť do čítania. Mala som chuť na niečo veľmi romantické a milé, pretože to mi vždy vie zlepšiť náladu. No namiesto toho som sa pustila do Apatekárky. Nemala som nijaké očakávania, iba som dúfala, že bude dobrá a bude sa čítať rýchlo a ľahko. Chcela som niečo pekné, ale dostala som niečo omnoho viac.

To, o čom táto kniha bude som as dozvedela až tesne pred čítaním. Som človek ktorý si nečíta anotácie a nevytvára si predsudky, strieľam jednoducho naslepo. A väčšinou sa mi knižky páčia, naozaj málokedy sa stane že by som sa netrafila do svojho vkusu.
Pri tejto knižke to bol v mojej momentálnej situácii dvojnásobný risk. Ako som si prečítala anotáciu, okamžite mi znela zaujímavo a pustila som sa do čítania.

Už dlho sa mi nestalo, že by ma kniha tak vtiahla, ako práve táto. Sedela som nad ňou doslova a do písmena do neskorých ranných hodín a bola som tak napätá z toho, čo sa tam dialo, že som ju nechcela pustiť z ruky. Mala som ju celú prečítanú za necelé dva dni a to mojej niekoľko mesačnej kríze bolo neskutočné prekvapenie.

"Dvanásť minút. V porovnaní s dĺžkou života je to nepatrný zlomok, ale stačí n to, aby zmenil smer, ktorým sa uberá."

Veľmi sa mi páčilo to, ako sme v príbehu postupne odhaľovali jedno tajomstvo za druhým. Človek naozaj nečaká, čo dokáže jedna malá fľaštička v sebe skrývať a aký silný príbeh za ňou môže stáť.
Mám rada, keď sa v knihe prelína história a súčasnosť, takže to bola ďalšia vec, ktorá sa mi veľmi páčila. Bolo to perfektne spracované a všetko na seba pekne nadväzovalo. Ani jeden príbeh neviazol na mŕtvom bode a posúvali sme sa pekne ruka v ruke v oboch.

Hlavné postavy Nella a Caroline sa mi obe páčili. Caroline bola veľmi cieľavedomá a páčilo sa mi ako si šla za svojim, aj keď ju niekto odhováral. Trošku som sa v nej videla. Zo začiatku taká nebola, ba práve naopak, ale okolnosti života ju zmenili. V tomto som sa s ňou veľmi stotožnila a preto mi ako hlavná postava prirástla k srdcu.
Pri Nelle som sa zakaždým pousmiala. Nestáva sa často, že vidím svoje meno v knihách a tak ma to máličko potešilo. Ona taktiež mala svoje čaro a veľmi dobré srdce. Áno v podstate pomáhala odvrhnutým a podvedeným ženám zabíjať svojich manželov, ale aj napriek tomu si myslím že mala srdce na správnom mieste.

"Je síce prirodzené sa zmeniť, ale nie je prirodzené potláčať a skrývať, kým naozaj sme."

Videli sme tu aj dve dejové línie, kde sa vyformovali krásne a veľmi silné priateľstvá. Priznám sa že pri niektorým momentoch som aj mala slzy v očiach, pretože tu bolo opisované naozaj pravé priateľstvo, kde sa jedna dokáže obetovať bez váhania za druhú a to bolo krásne.

Aby som nezabudla spomenúť, nachádzalo sa tu veľmi veľa krásnych myšlienok, ktoré určite stoja za zamyslenie.

Táto kniha vo mne vyvolala naozaj silné pocity a zanechala vo mne výborný dojem. Bola mysteriózna, ale aj krásna a veľa krát som sa pozastavila nad významom vecí spomenutých v tejto knihe. Nečítam takýto žáner veľmi často, ale poviem pravdu, veľmi sa mi to páčilo, takže určite budem pátrať ešte po niečom podobnom a viem že táto knižka bude mať svoje čestné miesto na mojej poličke.
Čítať viac
23

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
22.1.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Lákala ma nielen anotáciou a príjemným vzhľadom, ale hlavne zameraním na bylinné lieky a jedy, čo je zaujímavá a a skvelá téma. A na autorkinu prvotinu, je to naozaj veľmi dobrá kniha. Zradné uličky dávneho Londýna, nezvyčajná súdržnosť žien a vraždiace elixíry sú neskutočne pútavou kombináciou. Oceňujem nevšedný nápad a ľahkosť s akou autorka píše aj ťažšie pasáže knihy, podarilo sa jej pomedzi pomstu a jedy primiešať niečo, čo z knihy urobilo oddychový román, kde sa prelína kus histórie Anglicka z 18. storočia a súčasnosť. Celá sa čítala ľahko a aj rýchlo, kvôli neustále prebúdzanej čitateľskej zvedavosti. Osobne by som si knihu viac užila ako samostatný historický román, druhá dejová línia, teda súčastnosť, tam vôbec nemusela byť. Veľmi ovplyvnila moje celkové hodnotenie knihy, pôsobila na mňa rušivo. Ako tuctový narýchlo zbúchaný naivný román o manželských problémoch a to ako sebou nechala hlavná postava manipulovať mi robilo nervy. Avšak úvod a záver, kde sa obe dejové línie prepojili, boli pekné. Čitateľský zážitok prehĺbila aj mapa v úvode knihy a záverečná pasáž venovaná bylinným jedom. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Myslím, že mesto je iba vtedy tvoje, keď sa z neho nikam neponáhľaš. Žiješ si v ňom a chodíš po ňom s akousi rozcitlivenou lenivosťou, s pocitom neochvejného domova. “

Prezidentov kocúr - Guram Odišarija
Prezidentov kocúr
Guram Odišarija