Knihy
E-knihy

Hon na ovcu

Haruki Murakami

Haruki Murakami sa narodil v Kyote v roku 1949. Vyštudoval klasickú drámu na Katedre literatúry Univerzity Waseda v Tokiu. Jeho prvá novela Hear The Wind Sing bola publikovaná v roku 1979. Jeho ďalšia novela A Wild Sheep Chase získala v roku 1982 Noma Literary Award for New Writers. Nasledovali...

Slovart, 2011
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2011
Edícia
MM

Protagonista príbehu, ktorý je zároveň rozprávačom, je mladý, mestom znudený človek, ktorý nikam nepatrí a nikomu nechýba. Je to príbeh, ktorý najprv pohltí a neskôr neúprosne čitateľa opustí...

Čítaj viac

12,94 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Protagonista príbehu, ktorý je zároveň rozprávačom, je mladý, mestom znudený človek, ktorý nikam nepatrí a nikomu nechýba. Jedného dňa dostane od svojho priateľa „Krysu“ list s fotografiou, ktorú neskôr nič netušiac použije v jednom z projektov svojej reklamnej agentúry. Fotografia sa dostane do rúk osobného tajomníka „šéfa“, ktorý pohrozí nášmu hrdinovi, aby jednu z oviec na tej fotografii našiel, alebo…
Takto sa začína hon na ovcu, ktorá sa od ostatných líši „len“ hviezdou na chrbte. Hon na túto nezvyčajnú ovcu je snom, z ktorého sa len ťažko prebúdza. Sladký, keď práve snívaný, ale bizarný, keď prerozpravaný – taký je hon na ovcu s hviezdou na chrbte. Je to príbeh, ktorý najprv pohltí a neskôr neúprosne čitateľa opustí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hon na ovcu - Haruki Murakami
Kronika vtáčika na kľúčik III. - Haruki Murakami
25,89 €
Ušetríte 0,01 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
A Wild Sheep Chase
Hmotnosť
379 g
Rok vydania
2011
Počet strán
330
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
138×215 mm
ISBN
9788055604657
Naše katalógové číslo
119218

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

229 hodnotení

131
63
26
7
2

7
15.4.2019
Mne sa kniha páčila. Nerada porovnám tvorbu rôznych autorov, ale teraz spravím výnimku. Robím to preto, aby som naznačila tým, čo sa nestretli s Murakamiho dielami, aké podľa mňa sú. A ešte aj preto, že to bola moja prvá myšlienka po dočítaní. Spomenula som si na Exupéryho Malého princa. Obe knihy sa dajú čítať ako zaujímavý a jedinečný príbeh, ktorý hneď zhltneš. Alebo sa veľakrát pozastavíš nad množstvom myšlienok, ktoré ťa dovedú k rôznorodým úvahám. Je len na tebe, akým spôsobom budeš knihu čítať, ani jeden nie je nesprávny.
Čítaj viac
Monika Beláková
2.7.2017
Názor čitateľa
Kniha sa číta celkom dobre, ale nie je to kniha, od ktorej sa neda odtrhnuť. Možno tak ku koncu, keď čakate ako to dopadne. Ja hodnotim na knihe 4 veci, ci sa dobre číta to by som dala tak 2, dej a zapletka 4, isty druh osobitosti (zvlastnosti) 1, zaujatie (ze sa od nej neviete odtrhnut) 4. Znamkovanie ako v škole od 1 do 5.
Čítaj viac
Kristína
3.2.2015
Názor čitateľa
Jedno z prvých Murakamiho diel, kde pokladá základy svojho štýlu a v ďalších ho naplno rozvíja. Keďže sa Murakami témami a obrazmi dosť opakuje (vybočuje len Nórske drevo), je toto niečo ako B-strana pre fanúšikov. Pre tých, čo ho čítajú prvýkrát by som odporúčala Kafka on the Shore (5 hviezdičiek), alebo jeho realistický román Nórske drevo.
P.S. Otrasný preklad
Čítaj viac
Ľubka
5.11.2014
perfekntá
Jedna z najvydarenejších Murakamiho kníh. Prelína sa tu vážne s takmer až absurdným a pritom nenecháva čitateľa na pochybách, že jedna ovca môže byť strojcom dejín ľudstva :D
Čítaj viac
Silvia Gajdošová
25.2.2014
Príbeh výborný, preklad už menej
Hon na ovcu ma celkom bavilo čítať, pretože sa vždy teším na tú povestnú naprirodzenú pointu, ktorú Murakami vo svojich dielach má. Ani teraz ma nesklamal. No musím povedať, že preklad bol hrozne ťažkopádny. Nemusím byť ani expertka, aby som vycítila preklady "word by word" namiesto zmyslu vety či odseku. V tomto prípade odfláknutý preklad SK knihe veľmi ublížil, škoda.
Čítaj viac
6
13.11.2012
Názor čitateľa
Páčilo sa mi ako sa hlavná postava počas deju v niektorých veciach menila, v iných zasa nie. Ako sa miešali reálne, obyčajné veci s vecami nereálnymi a surrealistickými. Kto pozná Murakamiho a jeho diela presne to aj čakal a to aj dostal a je spokojný :)
Kto ho nepoznal bud si ho absolutne zamiluje alebo viac po jeho knihe nesiahne.
Čítaj viac
adka
7.1.2012
skvelá
Mám prečítané všetky knihy od Murakamiho (okrem trilógie o vtáčikovi - čakám na tretí diel, aby som ich mohla čítať hneď po sebe), a ovcu+tancuj,tancuj,tancuj som si nechávala (ani neviem prečo) nakoniec. Veľmi ma prekvapila a hneď sa zaradila do mojich top 3 od Murakamiho - 1.koniec sveta 2.hon na ovcu 3.sputnik.
Čítaj viac
Natália Andrašková
31.12.2011
Pohlcujúca
Najprv ma oslovil názov knihy, tak autor ,dej a samotný dej. Hon na ovcu som prečítala za jeden viacmenej predížený víkend , pretože som sa od knihy nemohla odtrhnúť. Je to veľmi zaujímavá kniha na dnešnú dobu , v ktorej sa už pomaly všetko točí len okolo upíroch a čarodejníkoch. Autor filozofuje, opisuje a zvláštnym spôsobom vnáša do deja lásku,poznanie seba samého a inakosť. vrelo odporúčam Hon na ovcu a tiež aj jej pokračovanie Tancuj,tancuj , ktoré som prečítala na jeden hlt :)
Čítaj viac
Jaja
18.9.2011
Brak
Strašná kniha. Nečítala sa zle, ale neoslovil ma štýl autora-rozťahaný príbeh o ničom. Žiadne napätie, možno nejaký zmysel, ktorý som však nepostrehla. Pre mňa bola táto kniha stratou času.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hon na ovcu - Haruki Murakami
Kronika vtáčika na kľúčik III. - Haruki Murakami
25,89 €
Ušetríte 0,01 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth