Záhrada umenia

Michaela Ella Hajduková

Michaela Ella Hajduková sa po štúdiu na Prešovskej univerzite uchytila v novinách Košický večer ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. Momentálne však už niekoľko rokov pracuje v Knižnici pre mládež mesta Košice. V roku 2012 jej vyšla prvá kniha Všetky moje tváre. Autorka sa špecializuje...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Motýľ, 2021

Ďalšie formáty

Kniha
14,20 €

Amelia Snowdenová je hrdá na vlastné kníhkupectvo a svoj pokojný život, v ktorom majú knihy a práca s nimi výnimočné miesto. Len čo sa však zoznámi s charizmatickým autorom mysterióznych hororov, Richardom Rickmanom, jej svet sa pomaly...

Čítať viac

Amelia Snowdenová je hrdá na vlastné kníhkupectvo a svoj pokojný život, v ktorom majú knihy a práca s nimi výnimočné miesto. Len čo sa však zoznámi s charizmatickým autorom mysterióznych hororov, Richardom Rickmanom, jej svet sa pomaly...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

„Máš v sebe slová, Amelia. Tak veľa nevypovedaných slov. Nedovoľ im, aby ostali v tebe pochované navždy. To, že ťa zlomili, neznamená, že nemôžeš ísť ďalej. Silnejšia, zocelenejšia. Tie slová chcú von a ty to cítiš a vieš. Vylov ich zo seba, otvor tie dvere a pusť von temné spomienky.“

Amelia Snowdenová je hrdá na vlastné kníhkupectvo a svoj pokojný život, v ktorom majú knihy a práca s nimi výnimočné miesto. Len čo sa však zoznámi s charizmatickým autorom mysterióznych hororov, Richardom Rickmanom, jej svet sa pomaly rozbíja. Až záhadná Angelique, umelkyňa z tajomnej miestnosti s knihami a hudbou Edith Piaf, posmelí Ameliu, aby zatvorila oči a pozrela sa dozadu. Amelia sa však bráni a nechce pátrať. No niekedy je všetko naše odhodlanie zbytočné proti mocným silám podvedomia, ktoré sa rozhodlo vypustiť von všetky tiene. Netuší však, že zelené závoje absintu, tajomná knižnica a neobyčajná kniha s prázdnymi stránkami môžu napokon otvoriť aj jej zranené srdce.

Ako je možné, že ju Richard Rickman očividne pozná, hoci sa nikdy predtým osobne nestretli? Aké desivé spomienky ukrývajú jeho oči, ktoré jej začínajú byť povedomé? Kto sú dve mladučké dlhovlasé dievčatá, lapené v pasci pastelového zámku? A ustojí Amelia príbeh Mary Shelleyovej, autorky Frankensteina, ktorý spustí otvorenie jej vlastných zabuchnutých dvier?
Cesta späť už nepovedie... Pastelový zámok totiž ukrýva nielen víly a umenie, ale aj masky, des a smrť.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
14,20 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,90 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3525 hodín čítania
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1181637
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

73 hodnotení

51
11
8
1
2

28
27.4.2022
Na začiatku knihy sa prelína historický román s kriminálkou. Neskôr sa dej vyprofiluje na čisté krimi a koniec je pravá, nefalšovaná romantika.
Najviac sa mi páčila prvá polovica knihy, ktorá ma pevne zovrela do svojich pazúrov, držala ma v napätí a mala moju plnú pozornosť. Tajomný a pútavý dej bol správne namiešaný mix historického rozprávania o Mary Shellyovej, autorke Frankensteina, tajomnej Záhrade umenia, kde boli uväznené talentované dievčatá a o Amelii Snowdenovej, majiteľke kníhkupectva. Príbeh o Mary bol fascinujúci - mám rada ak sú do deja zakomponované skutočné historické osobnosti a obdivujem mravenčiu prácu spisovateľov, ktorí si všetky tie reálie musia najprv dôkladne naštudovať, aby ich mohli následne zakomponovať do príbehu. Takto sa človek nielen zabaví pri dobrom príbehu, ale sa i čosi priučí.
Asi v polovici autorka zapracovala do deja scénu s prvkami nadprirodzena a v tomto bode som si pomyslela, že veľa “dobrého” je niekedy skôr na škodu ako na osoh a osobne by som sa zaobišla bez tejto “udalosti”.
Zhruba v tejto časti prišlo aj k objasneniu záhady Záhrady umenia a tým opadlo aj čaro príbehu. Zvyšok knihy som dočítala už bez počiatočného entuziazmu. Potom, čo sa čitateľ dozvie kto bol páchateľom a kto bol za všetko zodpovedný, ide už len o jeho dolapenie. Záver je romantické klišé ako vystrihnuté z kníh Rosamunde Pilcher, čo síce môže potešiť nejednu ženskú romantickú dušu, ale mne to prišlo skôr ako východisko z núdze, keďže linku s kriminálnym ladením autorka už uzavrela.
Celkovo sa kniha čítala dobre, aj keď som mnohé veci dokázala predvídať, nemôžem povedať, že by ma kniha nudila. Takže ak niekto potrebuje vyvetrať hlavu a nevie sa rozhodnúť, na aký žáner má chuť, tak tu nájde z každého rožku trošku.
Čítať viac
Iveta
12.4.2022
Víla
Prvá kniha čo som od tejto autorky čítala celkom putavá kniha s krásnou obálkou, v ktorej sa nachádza láska, napätie, romantika skrátka všetko čo tam má byt. Je to kniha, ktorá vás chytí a nepustí pokial ju nedočítate. Vrelo odporučam. Čítať viac
@magical_nights_with_book
9.4.2022
@magical_nights_with_book
Ide o prvý román od Michaely Elly Hajdukovej, ktorý som čítala. Nie je to tým, že by ma jej predchádzajúce knižky nezaujali, ale pri tomto titule ma hneď oslovili krásna obálka a názov, vďaka ktorým som sa do tohto titulu pustila.
V tomto krásnom jarnom prostredí, keď sa príroda prebúdza, si azda každý milovník umenia vie predstaviť, akým krásnym zážitkom by bola návšteva takej záhrady umenia :) V tomto diele však môže prekvapiť to, o akú „záhradu umenia“ ide, vďaka čomu môže táto knižka zaujať nielen ženy (vzhľadom na romantickú zložku, aj keď nechcem pôsobiť stereotypne), ale jej krimi podtón môže osloviť aj mužov. Myslím si, že autorka by sa pokojne mohla pustiť aj do krimi románu, pretože preukázala schopnosť tvoriť originálne prípady. V knižke sa prelínajú dve časové línie, ktoré sa neskôr („v súčasnosti“) spájajú. Tí, ktorí dielo nedočítajú, môžu mať pocit, že čítajú dve knihy naraz. Mne to neprekážalo, práveže sa mi páčilo, ako mi potom všetko do seba zapadalo. Samozrejme, v knižke nechýbajú ani klišéovité prvky, hlavne v romantickej rovine, ale tak s tým sa stretávame vo väčšine diel súčasnej literatúry. Nie každému môžu sadnúť pravé tieto „naivné“ klišéovité prvky, no nebolo ich podľa mňa toľko, aby to nejako znižovalo úroveň knižky, mne osobne neprekážali.
Čítať viac
Iveta
1.4.2022
Iveta Cisárová
Ďalšia krásna kniha od autorky, ktorá zaujme obsahom aj obálkou. Pútavo písaný dej, v ktorom sa nachádza romantika, napätie, história, nadprirodzenosť.
Knihu som si kúpila na základe pozitívnych recenzií a oplatilo sa.
Knihu odporúčam vrelo každému čitateľovi, ktory ma rad túto autorku, ale samozrejme aj ostatným.
Čítať viac
10
11.2.2022
Knihu som si kúpila na základe veľkého množstva pozitívnych recenzií, zdalo sa mi že o tejto knihe hovoria čitatelia skoro stále a vychvaľujú ju. Ako vidím sú tu už aj mnohé kritiky a musím povedať,že v niečom súhlasím s obomi skupinami. Od knihy som očakávala romantiku, tajomný príbeh z prostredia obrovskej knižnice a nejakú historickú zápletku. Prekvapilo ma, že sú to naozaj akoby 3 knižné príbehy v jednom. Časť 'krimi' bola napínavá a nevedela som sa dočkať rozuzlenia, ako to naozaj bolo. Príbeh o Mary Shelley som poznala a musím uznať, že autorka ho výborne zreprodukovala. Najmenej ma oslovila tá romanca medzi Ameliou a Richardom. Pripadalo mi, že autorka použila množstvo klišé fráz a predvídateľných a milostných situácií.
Ako celok to bolo zaujímave dielo, podobné som ešte nečítala a od autorky si rada prečítam aj ďalšie jej knihy.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Tak hovorí mongolský mýtus: Láska sa rodí z rôznych prirodzeností. Protikladmi získava silu. Konfrontáciou a premenou sa udržiava. “

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho