Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Tá dáma je moja - Francine Rivers, Kumran, 2022

18,96 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Tá dáma je moja

Rok 1875. Keď Kathryn Walshová prichádza do Calvady, banského mestečka v pohorí Sierra Nevada, posledné, s čím počíta, je, že by sa mohla zamilovať. Z rozhodnutia bohatého... Čítať viac

Vydavateľstvo
Kumran, 2022
368 strán
5 hodín čítania

Rok 1875. Keď Kathryn Walshová prichádza do Calvady, banského mestečka v pohorí Sierra Nevada, posledné, s čím počíta, je, že by sa mohla zamilovať. Z rozhodnutia bohatého otčima, ktorý ju vykázal z Bostonu, si prichádza prevziať... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
19,90 €

18,96 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Keď už detstvo nebolí - Lindsay C. Gibson, Grada, 2023

Viac o knihe

Ona je v tom divokom banskom mestečku nová.
On patrí medzi jeho najvplyvnejších obyvateľov.
Ani jeden nechce mať s tým druhým nič spoločné.
Spočiatku.

Rok 1875. Keď Kathryn Walshová prichádza do Calvady, banského mestečka v pohorí Sierra Nevada, posledné, s čím počíta, je, že by sa mohla zamilovať. Z rozhodnutia bohatého otčima, ktorý ju vykázal z Bostonu, si prichádza prevziať dedičstvo po strýkovi, ktorého nikdy nestretla: zaniknutú redakciu lokálnych novín so sídlom na hlavnej ulici plnej nevestincov a salónov a zdanlivo bezcennú baňu. Pohnutá žalostnými životnými podmienkami miestnych baníkov a ich rodín sa rozhodne obnoviť vydávanie strýkových novín, čím si znepriatelí najvplyvnejších mužov Calvady. Kathryn má však v úmysle naďalej hovoriť – a publikovať –, čo sa jej páči, najmä keď vie, že má pravdu.

Matthias Beck, majiteľ miestneho salónu a hotela, má o novú dámu v meste veľký záujem. Na krásnej a prostorekej červenovláske si okamžite všimne rovnakú neústupnosť, akú mal C. T. Walsh, a vie, že ide o nebezpečnú vlastnosť. Kathryn síce pravdivo poukazuje na problémy Calvady, no jej poctivosť ju môže stáť život. Keď sa pekný hotelier začne v názoroch na problémy mesta čoraz častejšie ocitať na rovnakej strane ako zanovitá slečna Walshová, pochopí, že svoju neutíchajúcu túžbu po zmysle života uspokojí až vtedy, keď poslúchne volanie svojho srdca.

Mesto, v ktorom nikto nedbá na dodržiavanie zákonov a každému ide iba o peniaze, nakoniec zachráni láska, ktorá je nad zlato.
Čítať viac
Originálny názov
The Lady's Mine
Počet strán
368
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
176×250 mm
Hmotnosť
561 g
ISBN
9788089993703
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1125765
Štýl
romantický, humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Kumran
Pre koho
pre kresťanov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

12 hodnotení

8
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
Overený zákazník
12.3.2023
Srdcovka
Riversovú mám ako autorku veľmi rada, píše pútavo a jej knihy dokážem doslova zhltnúť - táto nebola výnimkou. Už na prvých stránkach ma autorka dokázala rozosmiať a pokračovala tým celým príbehom aj keď sa dotkla závažnejších a smutných tém. Hlavný pár som si okamžite zamilovala a nevedela som sa dočkať ako sa bude príbeh rozvíjať ďalej. Určite knihu odporúčam každému kto má rád romantické príbehy. Čítať viac
14
5.2.2023
Tá dáma je moja je vynikajúci inšpiratívny romantický príbeh plný príjemného humoru a nadhľadu. Originálny námet, vážne témy a pekné myšlienky. Hoci už poznám niekoľko autorkiných diel, opäť ma dokázala príjemne prekvapiť. Odporúčam všetkým milovníčkam romantických príbehov s pridanou hodnotou. Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
19.1.2023
Skvelý oddych a veľa smiechu :)
Tak tento román som si neskutočne užila, pretože niesol mnoho krásnych posolstiev a úsmevných scén. Páči sa mi, že autorka píše svoje knihy rôznymi štýlmi. Niektoré romány majú hlbšie myšlienky a čitateľ sa cez ne prehryzáva pomalšie a iné píše s obrovskou ľahkosťou. Tá dáma je moja je jednou z tých ľahších oddychových kníh, pri ktorej som zabudla na povinnosti a uponáhľanosť každodenného života :) Čítať viac
18

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
12.1.2023
Amerika v 1875
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha Tá dáma je moja, novinka vydavateľstva Kumran.sk, ktorú napísala úspešná autorka Francine Riversová, nám približuje nie len život v Amerike v časoch po vojne Sever vs. Juh, v období Zlatej horúčky, ale predovšetkým život, kde ženy nemali takmer žiadne práva, nemohli voliť, ak vlastnili nejaký majetok, po svadbe prepadol do rúk ich manželov a žena sa podľa mužov nemohla vyjadrovať takmer k ničomu, ak sa zrovna nehovorilo o varení alebo domácich prácach.

S takýmto stavom sa nevedela zmieriť Kathryn, naša hlavná postava, ktorú kvôli jej názorom vyhnal otčim z Bostonu do zanedbaného banského mestečka Calvada, kde bol prebytok mužov, a ženy boli väčšinou vdovy po baníkoch. Kathryn sa tak po príchode stane hlavným záujmom viacerých mužov, ktorí majú pocit, že majú právo si na ňu robiť nároky, dávať jej neslušné návrhy a podmaniť si ju. To však netušia, že Kathryn rozhodne nepatrí k tradičným ženám a svojou emancipáciou a húževnatosťou, si narobí viac nepriateľov, ako by sa mohlo zdať. Všetko ešte zhorší, keď začne opätovne vydávať noviny Hlas po svojom nebohom strýkovi, v ktorých sa nebojí otvárať na tú dobu nekonvenčné témy, ktoré vyvolávajú vášne. A aj keď všetkým urážkam, ale aj návrhom od mužov Kathryn statočne odoláva, predsa len je tu jeden muž, Mathias, ktorý sa jej dostane pod kožu. Získa si ju hlavne tým, že aj keď s ňou vo veľa veciach nesúhlasí, rešpektuje ju a nebojí sa priznať, že ho inšpiruje.

Na príbehu ma zaujala predovšetkým téma práva žien a hlavne prostredie, do ktorého ho autorka zasadila. Celú dobu som mala pred očami seriál Dr. Quinnová, pretože mi ho v mnohom pripomínal. Silná ženská hrdinka, ktorá bojuje s predsudkami okolia, predovšetkým od mužov, silný mužský hrdina, ktorý je síce dominantný, ale nie je tyran a mestečko, ktoré má svoje problémy. A dôkaz, že keď sa chce, všetko sa dá a sila osobnosti dokáže s veľa vecami pohnúť k lepšiemu.

No autorka sa dotkal aj tém odpustenia, predovšetkým rodinným príslušníkom, ktorí nás zranili, nebála sa ani poukázať na zneužívanie postavenia a krivé chápanie viery, ktoré sme mohli vnímať skrz Mathiasovho otca, reverenda. No tiež veľké rozdiely medzi bohatými a chudobnými, ťažké postavenie žien, ktoré ostali samé so svojimi deťmi, a aj nenásytnosť niektorých ľudí vez ohľadu na zdravie a bezpečie ich pracovníkov.

Príbeh bol miestami vtipný, doťahovačky medzi hlavnými postavami úsmevné. Čitateľ už presne vie, čo sa medzi našou dvojicou udeje, no tá cesta k tomu je veľmi zaujímavá, plná podpichovačiek a úskokov. Dokonca autorka pripravila pre čitateľov aj viaceré prekvapenia a odhalenia, ktoré určite nečakáte. Postavy v príbehu, predovšetkým tie kladné si zamilujete, budete sa cítiť, ako jeden z obyvateľov mesta.

Autorka píše veľmi pútavo, kapitoly sú primerane dlhé a knihu určite odporúčam. Jediné, čo by som ešte privítala, je zoznam postáv, pretože ku koncu som sa už mierne strácala (hlavne pri vdovách a ich nápadníkoch).
Čítať viac
7
9.1.2023
Krásne čítanie
Najnovšia kniha od Francine nesklamala svojim krásnym príbehom, do ktorého sa čitateľ s napätím začíta hneď od samého začiatku.
Príbeh Kathryn a Matthiasa nebol len romantický ale hlavne veľmi humorný. Každú chvíľu som mala úsmev na tvári. Autorka si opäť získala moje uznanie a potvrdilo sa mi, že je majsterkou písaného slova.
Je príbehy sú plné krásnych myšlienok, silných príbehov a človek má chuť spoznať bližšie nielen hlavné postavy ale aj ostatných z ich okolia, zistiť o nich, o ich životoch viac a prežívať s nimi ich bolesti ale aj radosti.
Jednou z hlavných myšlienok autorky bolo, či dokáže jeden človek podnietiť zmenu, svojím presvedčením,zanietením a vierou, že Boh cez nás koná a všetko má svoj význam (to kde sme sa ocitli, čo sa nám stalo a kam smerujeme). Myslím, že sa jej to dokonale podarilo.
Čítať viac
Ja(nka)
Neoverený nákup
9.1.2023
Knižná romantická komédia, ktorá má hĺbku
Príbeh knihy “Tá dáma je moja” od spisovateľky Francine Riversovej z dielne vydavateľstva Kumran.sk sa odohráva v severnej Kalifornii v roku 1875. Do divokého baníckeho mestečka Calvada ako víchor vtrhne istá mladá dáma a po jej príchode už nič nebude také ako predtým.

Je to dobré alebo zlé? Pre viacerých miestnych mužov je to zmena k horšiemu, keďže Kathryn Walshová sa nemieni správať “ako sa na ženu patrí”, namiesto toho sa dožaduje zlepšenia pomerov v mestečku a dôstojného života pre všetkých jeho obyvateľov - a to verejne, rámci novín zdedených po nedávno zosnulom príbuznom. Kathrynine ostré články na sociálne témy vedia pichnúť do osieho hniezda a prinášajú jej neprajníkov, ale aj priateľov. Kathryn má totiž dar doviesť ľudí k tomu, aby sa nad vecami hlbšie zamysleli. A presne to robí aj majiteľ salónu a hotela Matthias Beck, ktorý si zároveň veľmi rýchlo uvedomí, že sníva o tom, aby táto dáma bola jeho.

Príbeh je podaný ľahko a s humorom, pod jeho povrchom sa však skrývajú aj vážnejšie témy. Zranenia, ktoré si hrdinovia nesú zo svojich rodín, nepochopenie, sociálna nespravodlivosť a nikdy nekončiaci boj za zlepšenie života pre všetkých; ľudské sebectvo, pýcha a predsudky. Ale aj nádej v to, že veci sa dajú zmeniť k lepšiemu.

A naozaj je to romantické! Medzi Kathryn a Matthiasom lietajú nielen slovné prestrelky, ale aj iskry! Príslovie “Čo sa bije, to sa rado má” je v tomto prípade pravdivé.

Osadenstvo Calvady mi prirástlo k srdcu. Rada by som poznala príbeh Ronye Vanderstromovej a zo srdca jej želám, aby stretla niekoho, kto si ju bude vedieť vážiť. Chcela by som si prečítať nejaké články od Škrabáka a porozprávať sa s jeho rozumnou mladou ženou. A Fiona a jej bábiky? Kiežby si uvedomili svoju dôstojnosť a mali šancu nanovo napísať svoj príbeh.

Táto novela nejde svojmu čitateľovi tak hlboko pod kožu ako Vykúpená láska, ktorá mne osobne zlomila srdce a poskladala mi ho nanovo. Ale nie je to ani naivný či povrchný príbeh. Čitateľ si pri ňom odpočinie, zabaví sa a zasmeje, ale nájde si aj témy, nad ktorými je dobré sa zamyslieť. A možno na základe zamyslenia aj priloží ruku k nejakému dobrému dielu.
Čítať viac
Ivana Najdekova
Neoverený nákup
29.12.2022
Ta dáma je moja
Autorka nesklamala, naopak prekvapila. Úžasný roman, kde nechýbala len romantika, ale i humor. Knihu som prečítala jedným hltom. ODPORÚČAM!!! Čítať viac
Ivana
Neoverený nákup
28.12.2022
Odporúčam
,,Na začiatku každého môjho príbehu stála otázka.“ – píše obľúbená spisovateľka Francine Riversová vo svojom najnovšom románe ,,Tá dáma je moja“, ktoré vydalo kresťanské vydavateľstvo Kumran.sk.
,,Môže jeden človek ovplyvniť celé mesto?“ Tým človekom je Kathryn Walshová, mladá žena, dáma z Bostonu, ktorá prichádza do banského mesta Calvady, aby prevzala dedičstvo po svojom zosnulom strýkovi. ,,Musela som sa rozhodnúť, či sa na toto mesto budem dívať ako na vyhnanstvo alebo ako na príležitosť. Vybrala som si to druhé. Teraz je pre mňa Calvada domovom.“
Autorka sa v tomto romanticko-komickom príbehu nevyhýba ťažkým témam ako je postavenie žien v spoločnosti v tomto období, sklamanie z cirkvi, ktoré je prítomné aj v našej dobe, predsudkom či neriadenej túžbe po peniazoch. Náročné prostredie, vážne témy, ale aj v tomto sa naplno prejaví neuveriteľný spisovateľský talent Francine Riversovej. Kniha si Vás získa od začiatku až po koniec. Spolu s Kathryn, Matthiasom a inými postavami budete prežívať ich radosti i starosti. A na konci si budete priať, aby aj v našom súčasnom svete bolo viac takých ľudí ako boli oni dvaja.
Ak aj Vám teraz napadla otázka – prečítať si túto knihu alebo nie? – ja ju určite odporúčam všetkými desiatimi. S príbehom, ktorý Vás prekvapí nečakanými zvratmi sa určite nudiť nebudete.
Čítať viac
Ivana
Neoverený nákup
2.1.2023
Zuzka, v akom slova zmysle - podobne ladená - myslíte? Ťažko sa mi porovnávajú tieto dve knihy, Vykúpená láska je moja top, táto novinka je iného žánru, iný štýl písania, menej o Bohu, ale zápletka, vykreslenie charakterov postáv, opisy sú super, vtiahnu Vás do deja a knihu prečítate za deň, dva ako ja :-). Nie je top ako Vykúpená láska, ale mňa zaujala omnoho viac ako jej knihy napr. Dielo majstra, A zaznel šofar, trilógia. Mňa touto knihou príjemne prekvapila, lebo posledne vydané u nás ma veľmi neoslovili. Čítať viac
Zuzka
Neoverený nákup
1.1.2023
je to podobne ladená kniha ako Vykúpená láska? Čítať viac

Francine Rivers

Čítať viac

Vydavateľstvo Kumran

Čítať viac

„Svet nie je čiernobiely, niekedy musíte pracovať s odtieňmi šedej...“

Slepé oko - Stuart MacBride, 2013
Slepé oko
Stuart MacBride