Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Kaviareň U anjela: Nové časy

Príbeh dynastie majiteľov obľúbenej kaviarne vo víre udalostí 20. storočia

Mladá Hilda nevie uveriť svojmu šťastiu. Vojna sa skončila a kaviareň U anjela zostala ako zázrakom neporušená. Napriek všetkým prekážkam chce, aby sa tento rodinný podnik znovu... Čítať viac

1. diel série
Kaviareň U anjela
Vydavateľstvo
Aktuell, 2021
368 strán
5 hodín čítania

Mladá Hilda nevie uveriť svojmu šťastiu. Vojna sa skončila a kaviareň U anjela zostala ako zázrakom neporušená. Napriek všetkým prekážkam chce, aby sa tento rodinný podnik znovu stal obľúbeným miestom ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Kavárna U Anděla 1: Nová doba - Anne Jacobsová , Marie Lamballe, Ikar CZ, 2020
EPUB MOBI
Čeština, 2020
Ihneď na stiahnutie

11,63 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

KAVIAREŇ S BOHATOU TRADÍCIOU - STATOČNÁ RODINA - ZAKÁZANÁ LÁSKA

Wiesbaden 1945.
Mladá Hilda nevie uveriť svojmu šťastiu. Vojna sa skončila a kaviareň U anjela zostala ako zázrakom neporušená. Napriek všetkým prekážkam chce, aby sa tento rodinný podnik znovu stal obľúbeným miestom stretávania významných osobností, ako to bolo v minulosti. Čoskoro sa však vyskytnú prvé konflikty.
Keď do kaviarne príde krásna mladá žena a predstaví sa ako jej sesternica Luisa, vzbudí to u Hildy nedôveru. Kto je táto záhadná Luisa, ktorá sa do Wiesbadenu pretĺkla až z Východného Pruska? Narastajúca rivalita medzi obidvoma ženami narúša harmonickú atmosféru v kaviarni. Napokon však Hilda a Luisa zistia, že majú čosi spoločné: tajomstvo z vojnových čias, ktorého sa neprestali obávať...
Čítať viac
Originálny názov
Café Engel
Počet strán
368
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1110387
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Kaviareň U anjela
Vydavateľstvo
Aktuell
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

15 hodnotení

8
1
3
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

20
29.1.2023
Názor čitateľa
Kaviareň U anjela bola pre mňa veľkým prekvapením. Podľa anotácie som očakával skôr ľahší príbeh o budovaní kaviarne s trochou romantiky. Bol som dosť rozladený, keď som zistil, že to tak vôbec nie je. Prvé kapitoly obsahujú pomerne veľké skoky v čase a zobrazujú život nemeckého obyvateľstva tesne pred 2. svetovou vojnou.
Na jednu stranu bolo zaujímavé preniknúť do mentality vtedajšej spoločnosti, na druhú stranu som sa do knihy akosi nevedel skutočne začítať. Postupne sa dostávame na koniec vojny a pribúdajú postavy, a kapitoly písané z ich pohľadu. Máme možnosť čítať z pohľadu vojaka na fronte, ukrývajúcej sa židovky, ženy, ktorá uteká z obsadeného mesta, francúzskeho väzňa a aj z pohľadu Hildy, ktorá sa snaží prežiť v zbombardovanom meste. Myslím, že tu presne platí, že menej je niekedy viac. Príbehy kĺžu skôr po povrchu a do nejakej väčšej dejovej či emocionálnej hĺbky sa veľmi nedostaneme. Mrzí ma, že kniha ostala kdesi na pomedzí medzi oddychovou a vojnovou literatúrou.
Ak uvažujete nad knihou o druhej svetovej vojne, ale bojíte sa brutálnych scén, táto by mohla byť tou správnou voľbou. Atmosféru to malo aj hlavná hrdinka Hilda bola sympatická, ale do pokračovania tejto série nepôjdem. Rozhodne však autorke dám ešte šancu.
Čítať viac
15
18.8.2022
Kaviareň u Anjela: Nové časy
Pekný príbeh s nádychom romantiky. Avšak aj s drámou a utrpením ľudí na konci 2. svetovej vojny. Príbeh odohrávajúci sa v posledných mesiacoch vojny, s opismi utrpenia na každej strane. Ale aj príbeh o vzájomnom priateľstve, podpore, humanizme.
Konečne príbeh s opisom osudov ľudí žijúcich v Nemecku a Nemcov v tomto období. Že nie všetci Nemci podporovali režim, nie všetci chceli a súhlasili s vojnou, s vyhláseniami režimu. Ale pre záchranu vlastných životov a životov rodiny mlčali.
Predovšetkým sledujeme osudy majiteľov kaviarne, ich priateľov, obyvateľov mesta, návštevníkov ...
Odporúčam.
Čítať viac
Silvia Ukropová
Overený zákazník
12.5.2022
Krásna kniha
Mňa kniha zaujala svojou povojnovou tematikou. A väčšina knihy sa odohráva v Nemecku, takže to bol zaujímavý príbeh. Niekto tu písal, že je to zlý preklad. Vôbec nesúhlasím. Za mňa krásna kniha. Čítať viac
13

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Marek Zákopčan Zákopčan
Overený zákazník
31.12.2021
Vzkriesenie bohémskej kaviarne
Anne Jacobsová, píšuca pod pseudonymom Marie Lamballe, sa podujala priblížiť osudy nemeckej rodiny po skončení vojny s využitím viacerých dobových súvislostí a myšlienok. Séria Kaviareň U anjela ponúka spoločenskú tematiku, rodinnú ságu i romantiku, prostredie útulného podniku v kúpeľnom meste je navyše skvelým prostriedkom na vybudovanie mnohých kontrastov aj zdôraznenie potreby vrátiť svet do správnych koľají. Na obraze zápasu príbuzenstva o prežitie v povojnových časoch sa rozohráva množstvo väčších i menších ľudských drám... Základ deja, postavený na troskách roka 1945, je skvelým východiskom pre vykreslenie pestrých charakterov. Každá postava je čímsi špecifická, zasadenie do neistej doby je zdrojom odlišných názorov aj v úzkej komunite ľudí a ich opodstatnenie sa podarilo Marie Lamballe opísať veľmi trefne. Hoci ako čitateľ nemusíte s niekým súhlasiť, dokážete porozumieť jeho motivácii. Rovnako je na tom samotná Hilda, zdôrazňujúca ideu vzájomnej pomoci a podpory bez ohľadu na štátnu či náboženskú príslušnosť. Vzhľadom na národnostnú koláž sa príbeh neodohráva iba v spomenutom meste, ale aj vo Francúzsku, v zajateckom tábore či na cestách s utečencami. Autorka sa (úspešne) snaží dotiahnuť do konca naznačené motívy, dej však nie je prehnane nabitý, plynie ustáleným tempom, pričom obsahuje minimum hluchých miest. Nové časy sú dielom o nádeji, návratoch, znovuobjavení seba samého a nachádzaní odpovedí na existenčné otázky. Cieľ - dosiahnutie vnútorného pokoja a spokojnosti - však majú niektorí ešte ďaleko pred sebou a dopracovanie sa k nemu môže byť sprevádzané bolesťou a smútkom... Čítať viac
Ladybird
Neoverený nákup
16.11.2021
Ten preklad
Kniha sa mi veľmi páčila, ale pani Elena Diamantová by mala vrátiť svoj honorár za preklad. To mohol vydavateľ radšej hodiť do "gúgla". Čítať viac
Tim
Neoverený nákup
30.11.2021
Súhlasím, Elena Diamantová je mimoriadne slabou prekladateľkou, minimálne pokiaľ ide o preklady beletrie. Čítal som jej preklad Forsythovho románu (myslím, že to bola Líška) a bolo to tragické. Túto knihu si nekúpim už len na základe toho, kto ju prekladal. Čítať viac
4
8.10.2021
"Túži, aby nebol viac vystavený ľubovôli strážcov. Aby mohol ísť, kam sa mu zachce. Kým bol na slobode, nevážil si túto výsadu. Teraz vie, že sloboda je to najvzácnejšie, čo človek môže vlastniť."
°
Do tejto knihy som išla celkom naslepo, recenzie som nejak nepostrehla a anotácia nám tiež nič moc neprezrádza, som ale velmi rada, že som sa k tomuto čítaniu dostala. Bola to presne moja šálka kávy.
Milujem vojnové romány a práve v tomto období sa začína aj príbeh Hildy a jej blízkych. Dej máme možnosť čítať z pohľadov viacerých postáv, čo bolo podľa mňa veľké plus, nakoľko bol príbeh vďaka tomu dynamický a nútil čitateľa čítať stále ďalej a ďalej. Nedokážem ani povedať, ktorú postavu som si obľúbila najviac, autorka vykreslila ich charaktery veľmi zaujímavo a hlavne ľudsky, žiadna nadprirodzená dokonalosť, robili chyby ale aj správne rozhodnutia a to všetko ich napokon naviedlo tým správnym smerom. Ich cesty boli rôzne a predsa viedli na jedno spoločné miesto.

Dej sa dlhú dobu odohráva ešte v období vojny, začiatkom roku 1945, keď na niektorých miestach síce už vládol pokoj, no na inom bolo ešte stále počuť piskot padajúcich bômb, hukot sirény ohlasujúcej blížiace sa nálety alebo výbuchy nastražených mín... Toto všetko postrehlo niektoré z postáv, no ani hlavná postava Hilda to nemala zďaleka jednoduché. Aj keď sa u nich vojna už skončila, nastali ťažké časy a ak chcela spolu s matkou udržať kaviareň v pochode, museli sa uskromniť a robiť často rozhodnutia, ktoré im neboli po vôli. Potraviny boli nedostatkový tovar, rovnako ako uhlie na kúrenie, zato peňazí by aj bolo ale nemali žiadnu hodnotu...

Bolo pre mňa príjemnou zmenou, prečítať si niečo aj z povojnového obdobia, keďže k 2.sv vojne sa často hovorí hlavne o židoch a holokauste, no je dobre vedieť, že ani iný ľudia to nemali úplne ľahké. Lebo to, že sa skončí vojna, hneď neznamená, že nastanú zlaté dobré časy.

Aby to ale neznelo, že sa tu diali samé zlé veci. Bolo krásne sledovať tú súdržnosť ľudí z kaviarne U anjela. Aj keď neboli všetci pokrvná rodina, lebo mnohí boli len priatelia z divadla, umelci ako herci, speváci, muzikanti, všetci držali pohromade a snažili sa spolu prežiť tieto ťažké časy co najkrajšie. Ku koncu knihy sa ocitáme v čase Vianočnom a to bolo nádhernou bodkou za týmto príbehom. Vianoce v tých časoch boli skromnejšie ako v dnešnej dobe, a predsa svojim spôsobom krajšie, lebo nezáležalo na hmotných daroch ale na tom, že boli všetci konečne spolu.

Veľmi dúfam, že sa od vydavateľstva dočkáme aj pokračovania tejto série, nakoľko niektoré veci zostali neuzavreté a ja by som si rada prečítala o dalších osudoch týchto skvelých postáv.
5/5? a odporúčam každému milovníkovi vojnových, či historických románov. Ak sa vám napríklad páčila kniha Mali sme šťastie, budete milovať aj Kaviareň U anjela.
Čítať viac

„Humor je najkorenistejšou prísadou na hostine života.“

Anna v Redmonde - Lucy Maud Montgomery, 2016
Anna v Redmonde
Lucy Maud Montgomery