Vianoce
Podzemie - Robert Macfarlane
Podzemie
16,12 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Podzemie

Cesta hlbokým časom

Novinka
6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Absynt, 2021

Žijeme na nepokojnej zemi. A tak nás prirodzene zaujíma, aký bude svet po nás? Aké tvory ho budú obývať A kam sa pohnú zdanlivo nehybné horstvá? Odpoveď nehľadajme v budúcnosti, ale práve naopak – v tom, čo tu bolo dávno pred nami....

Čítaj viac

Žijeme na nepokojnej zemi. A tak nás prirodzene zaujíma, aký bude svet po nás? Aké tvory ho budú obývať A kam sa pohnú zdanlivo nehybné horstvá? Odpoveď nehľadajme v budúcnosti, ale práve naopak – v tom, čo tu bolo dávno pred nami....

Čítaj viac
16,12 €

Bežná cena Bežne 18,90 €

Zľava 15 %
platí do 10. 12. 2021
Stíhame do Vianoc
Predobjednávka,
vychádza o tri dni

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Žijeme na nepokojnej zemi. A tak nás prirodzene zaujíma, aký bude svet po nás? Aké tvory ho budú obývať A kam sa pohnú zdanlivo nehybné horstvá? Odpoveď nehľadajme v budúcnosti, ale práve naopak – v tom, čo tu bolo dávno pred nami.
Je to kniha o neviditeľnom. O tom, čo je ľudskému zraku skryté. Jaskynné systémy hĺbené milióny rokov trpezlivou vodou, bezrozmerné banské štôlne, podzemné laboratóriá, ktoré sa snažia zachytiť kozmický vánok, lesný internet komunikujúcich stromov, obrovské podzemné mesto pod chodníkmi Paríža.

Robert Macfarlane sa vo svojej výnimočnej knihe Podzemie venuje tomu, čo by sme mohli nazvať paleontológia prítomnosti. Pozerá okolo seba a snaží sa predstaviť, čo po nás nájde akýsi budúci výskumník a ako bude interpretovať naše konanie. Podzemie je hlboká cesta strojom času do našej budúcnosti, pri ktorej nám Robert Macfarlane kladie zdanlivo jednoduchú otázku: Sme dobrými predkami?

Jeho cesty podzemím sa prelínajú stretnutiami s vedcami aj intenzívnymi pozorovaniami prírody. Vzniká z toho pozoruhodný žáner, v ktorom sa prirodzene prelína a dopĺňa reportáž s poéziou.

„Už vyše pätnásť rokov píšem o vzťahoch medzi krajinou a ľudským srdcom,“ povedal o sebe Robert Macfarlane, ktorého oslavujú ako najvýraznejšieho súčasného autora píšuceho o prírode.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Anglický jazyk, Penguin Books, 2020
Na sklade, objednávajte však rýchlo
14,50 €
Kniha
Slovenský jazyk, Absynt, 2021
Predobjednávka,
vychádza o tri dni
Novinka
16,12 €
-15 %
Kniha
Anglický jazyk, Hamish Hamilton, 2019
Dodanie môže trvať viac ako tri týždne
24,19 €
-3 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Slovenský jazyk, Absynt, 2021
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Novinka
PDF
EPUB
MOBI
13,20 €
Ďalšie

Recenzie, kritiky

„Britský denník The Guardian zaraďuje knihy Roberta Macfarlana medzi stovku najdôležitejších titulov, ktoré by mal poznať každý. Jednak je to dobrá literatúra, jednak sa konečne musíme naučiť žiť so Zemou, ale nenápadne, bez veľkých slov a gest. Cestou do jaskýň pod Budapešťou sa Robert zastavil u nás na chalupe v pieskovcových roklinách Kokořínska. Prežiarený celodenným pobytom medzi skalami prechádzal okolo intenzívne rozvoniavajúcich líp a ihneď hlásil, že anglický vidiek vonia úplne inak. Nepotreboval som sa ho vypytovať, ako sa mu cez deň darilo. V jeho gestách a tvári bolo zjavné, že ako nejaký keltský bard či druid vstúpil do kontaktu s našou krajinou. To, čo jeho knihy robí takými vzácnymi, spočíva nie ani tak v jeho spisovateľskom nadaní, ale skôr v schopnosti stať sa súčasťou veľkých podzemných riek, ktoré sa nečujne valia pod našimi nohami.“

Václav Cílek, geológ a spisovateľ

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Underland
Počet strán
4326 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
ISBN
9788082033109
Predbežný dátum vydania
3. 12. 2021
Naše katalógové číslo
1109155
Štýl
cestopisný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Absynt

Recenzie

Čítaj viac
Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia