Knihy
E-knihy

Jezdci časem

BB/art, 2011
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
BB/art, 2011
1. diel série
Jezdci časem

Ale několik okamžiků před jejich smrtí se zničehonic kdosi objevil a řekl: „Podej mi ruku…“ Jenže Liam, Maddy a Sal nejsou zachráněni. Najala je organizace, o jejíž existenci nemá nikdo ponětí, s jediným cílem...

Čítaj viac

8,60 €

Bežná cena Bežne 9,05 €

Ušetríte 5%

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zahrávejte si s časem a známý svět… by se mohl změnit ve svět, jak ho neznáte.

Liam O’Connor měl zemřít v moři v roce 1912.
Maddy Carterová měla zemřít v letadle v roce 2010.
Sal Vikramová měla zemřít při požáru v roce 2026.
Ale několik okamžiků před jejich smrtí se zničehonic kdosi objevil a řekl: „Podej mi ruku…“ Jenže Liam, Maddy a Sal nejsou zachráněni. Najala je organizace, o jejíž existenci nemá nikdo ponětí, s jediným cílem – aby opravovali narušenou historii. Protože cestování časem je možné a někteří lidé by se rádi vrátili v čase a měnili minulost.
Proto existují JEZDCI ČASEM, aby nás chránili. Aby zabránili cestovatelům v čase ve zničení světa…
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Time Riders
Rozmer
135×200 mm
ISBN
9788073819750
Naše katalógové číslo
108279
Počet strán
328
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
BB/art

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

40 hodnotení

24
12
4
0
0

Sona
24.10.2018
Výborné čítanie aj pre "-násť" ročných
Knihu som kúpila pre syna (15) a ak máte niekoho v tomto veku, kľudne kúpte. Príjemné čítanie t.j. dobrý preklad, zaujímavý dej, sci-fi (a prečo nezačať takto :) ), super, odporúčam. Už máme aj 2.diel :))
Čítaj viac
Júlia
31.10.2016
Názor čitateľa
Dokonalá kniha , ktorá vo mne vyvolala neskutočnú stopu!:) Ihneď objednávam druhý diel. Knihu som mala prečítanú za tri dni, najprv som jej nedávala obrovské šance. Išla som po nej z dôvodu , že som mala chuť na niečo iné ako na historické romány. Neľutujem kúpu.
V knihe nie je láska , ktorú som možno chvíľami očakávala. Na vzdory tohto som sa cez to preniesla a koluje tam široké až dojemné priateľstvo kde som sa usmievala a do očí mi prúdili slzy. Môžem aj tvrdiť, že je to tak lepšie.
Priznávam, že v strede knihy som ju odkladala no keď som sa dostala na 200 stranu tak sa nedala odložiť. Posledné kapitoly mali neuveriteľný náboj, že som čítala jedným dychom.
Doporučujem !:)
Čítaj viac
Adam
4.6.2016
Skvelé
Perfektná kniha! Sci-fi a fantasy sú moje obľúbené žánre a táto kniha je niečo, čo som hľadal. Obdivujem autora, pretože túto knihu napísal veľmi premyslene a realisticky. Všetko je v tejto knihe perfektné. Dej, postavy a samotná logickosť tejto knihy, ktorá mi dáva pri čítaní zvláštny pocit, akoby to bolo fakt reálne. Táto kniha ma dokonca prinútila filozofovať nad cestovaním v čase a samotným časom. Nemám čo vytknúť okrem veľmi dlhého čakania na preklad ostatných častí kníh.
Čítaj viac
Erin
8.11.2015
Fantastická
Knihu som prečítala za jeden deň. Nemohla som sa od nej odtruhnúť, celý príbeh, postavy, časová línia, ako to mal autor všetko premyslené...všetko to bolo dokonalé...mám prečítané aj dalšie diely a už len s vyplazeným jazykom čakám, kým preložia ostatné, lebo sa neviem dočkať....dokonalá séria a hrozná škoda, že všetci sa idú zbláznil z polokopírovanej knihy ako Hry o život, keď majú pod nosom takútu nadupanú sériu...Keby sa natočil film, všetci sú u z toho preč, ale knihu si málokto prečíta.-. a to je vešká škoda, lebo je to jedno majstrovské dielo. ODPORÚČAM, 15/ 10
Čítaj viac
Ivan Lulják
2.9.2015
Jazdci časom: Prvá misia

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Vo fantasy a scifi sa toho popísalo veľa, avšak Alex Scarrow priniesol do literatúry fantasy nový uhol poohľadu. Celý román, resp. celá séria je o supertajnej organizácii, ktorá je tak tajná, že samotné skupinky chrániace čas nevedia o svojich iných kolegoch, len o tej svojej skupine. Skupinu tvoria deti s nadanosťou, ktorá ich predurčila k výberu do organizácie. Aby po ich zmiznutí z ich doby neboli žiadne stopy, boli vybrané len tie deti, ktoré boli v ohrození života. Tak Liam bol steward na Titanicu, Maddy grafička zachránená počas leteckého nešťastia a Sal pri páde mrakodrapu. Ich úloha je na pohľad jednoduchá. Majú v časovej prešmyčke dvoch dní neustále sa opakujúcich sledovať čas, či niekto nepovolaný nenarušil dejiny. Úloha o to jednoduchšia, kedže cestovanie časom je v budúcnosti zakázané a trestá sa smrťou. Napriek tomu, v celej sérii sa nájdu ľudia, ktoré by chceli vplývať na dejiny. V prvom románe snaha fanatikov ovládnuť svet prostredníctvom nacistov.

Pri čítaní prvej knihe musíme oceniť nevšednú fantáziu a talent autora preniesť na základe faktov dejovú líniu.Kniha je vynikajúco napísaná, jednoduchým jazykom, takže ľahko splyniete s dejom. Veľkú fantáziu autora poukazuje nielen reálny popis obsadzovania Ameriky nacistami, ale aj pomocná jednotka Bob, ktorá sa stane vodcom odboja. Snaha o navrátenie *Liama z minulosti. Rýchle spády a nečakané zmeny deja /zvlášť z pohľadu prítomnosti, to jest z roku 2001, z časovej prešmyčky dvoch dní/. Vynikajúco je napísaný aj záver knihy, kde vodca skupiny odchádza od relatívne pripravenej skupiny mladých ľudí, aby si "užil čas, ktorý mu zostáva do smrti". Varovne znie aj memento románu - že čas zhubne pôsobí na zdravie človeka. Fantastický napísané dielo, ktoré odporúčam prečítam, a ktoré v žánre scifi a fantasy tromfne aj Harryho Pottera.....
Čítaj viac
Filip Gális
Filip Gális
2.2.2015
Veľmi dobrá kniha
Nadupaný príbeh napísaný jednoduchým jazykom, plný akcie a napätia. Postavy sú veľmi realisticky a sympaticky vykreslené, čitateľ si ich ihneď obľúbi. Prečítal som toho už dosť, a preto môžem povedať, že táto kniha patrí medzi tie skvelé :) Ani na okamih som sa pri nej nenudil a vrelo ju odporúčam každému milovníkovi Sci-fi (aj keď možno vhodnejšia pre mladších). Ešte raz ODPORÚČAM!!!!!
Čítaj viac
Samuel Slivečka
Samuel Slivečka
7.6.2014
Najlepšia sci-fi knižka!!!
Keď som o nej počul, hned som si ju chcel prečítať, pretože milujem sci-fi--hlavné tématiku cestovania časom. Alex Scarrow má u mňa velký obdiv...ako to všetko napísal, kombinoval deje do seba...hlavne v týchto je príbehoch sa mi páči tá časť, keď sa niečo zmení v minulosti a tým pádom aj v budúcnosti-stále nás niečím prekvapí. Všetko to zhrniem na koniec: pútava, dobré napísaná kniha, plná zvratov a napätia...NAJ SCI-FI KNIHA NA SVETE!!!!! =D
Čítaj viac
Lukáš Richter
Lukáš Richter
29.5.2014
Perfektná kniha
Kniha Jazdci časom Prvá Misia nás presúva do sveta, kde cestovanie v čase nie je len fikciou, ale realitou. Hlavnými postavami sú traja mladí ľudia, Liam, Maddy a Sal, ktorí tvoria tajnú organizáciu zvanú Jazdci časom. Každý z nich mal svoj osud spečatený, avšak v posledných sekundách ich života ich zachránil tajomný muž, ktorý im dal na výber. Buď zomrú alebo sa pridajú k tajnej organizácii, o ktorej vie len veľmi málo ľudí a budú chrániť tok času...

V knihe navštívime niekoľko časových období, v ktorých sa naši hrdinovia budú musieť zorientovať a budú musieť napraviť z prvého pohľadu neriešiteľné záležitosti.

Alex Scarrow nám ponúka neuveriteľnú cestu naprieč časovými obdobiami, v ktorých sa nielen dočkáme dramatických chvíľ, ale prinesú nám aj historické fakty. Kniha má všetko, čo potrebuje mať moderná kniha pre mladých, ale aj skôr narodených.

Titul ponúka všetko cez sci-fi, drámu, komédiu, hororové prvky, fantáziu, históriu, náučné poznatky...
Pred 13-timi rokmi tu bol Harry Potter, ktorý zbláznil celý svet. Tentoraz tu máme Jazdcov časom, ktorí svojou prvou misiou vstúpia nielen do našich kníhkupectiev, ale aj do našich hláv a sŕdc a neustále nás nútia čítať ďalšie a ďalšie časti. Čaká nás dokopy 9 častí fantastického dobrodružstva naprieč časom, ktoré nás zavedú napríklad do čias dinosaurov, do obdobia americkej občianskej vojny, či až do vekov, v ktorom kraľovali Mayovia.

Ak máte chuť zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo plné historických faktov, prepletené nie až tak nereálnou fikciou odporúčam pustiť sa do tejto knižnej série.

Prvá misia sa môže začať...
Čítaj viac

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“