Milovala som manipulátora - Caroline Bréhatová
Milovala som manipulátora
9,41 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
9,41 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Všetko sa začalo ako pekný príbeh lásky. Netrvalo však dlho a Julian začal svoju partnerku ponižovať. Caroline nechápala, prečo ňou ustavične manipuluje. Pretože ho milovala, cítila sa vinná, keď bol s ňou nespokojný, a napokon ostala celkom zmätená. Kolotoč psychického násilia, ktoré prerástlo až do fyzického, sa krútil čoraz rýchlejšie. Jej zlý sen trval štyri roky. Jedného dňa sa jej otvorili oči. Rozhodla sa, že si nedá zničiť život. Zistila, že to, čo v partnerstve musela prežívať, má svoje pomenovanie. Psychické násilie je realita, ktorá je o to krutejšia, že ju nevidieť, lebo sa väčšinou odohráva za zavretými dverami. Caroline Bréhatová vyrozprávala svoj životný príbeh, lebo chce pomôcť všetkým, ktorí sú v partnerskom vzťahu obeťami násilia. Mnohým ženám prináša nádej a ponúka riešenie. Cez vlastné svedectvo, hotový psychologický výskum, nás Caroline Bréhatová zavedie priamo doprostred manipulácie v rámci manželského páru. Opisuje každú jej etapu: zvádzanie, privlastnenie, deštrukciu. Ukazuje, ako jej zmanipulované myslenie vôbec nevnímalo celú sériu detailov, ktoré nadobudli zmysel až po „šťuknutí vypínača“ – vo chvíli, keď pochopila. Vysvetľuje, prečo bolo pre ňu také ťažké zapochybovať o svojom partnerovi, ktorý navonok ponúkal obrovské ľudské kvality, ktorého okolie považovalo za bezúhonného, priateľského. Až natoľko a tak dobre, že ona sama dôsledne vymazávala zo svojej pamäti odporné urážky, ktorými ju zasýpal. Až do dňa, keď sa „objavilo svetlo“, do chvíle, keď ho odhalila. To, čo prežila, súzvučí s tým, čo prežili čitateľky a čitatelia, ktorí sa v jej príbehu nájdu a potvrdia si svoje vlastné pocity. Lebo obete psychologického násilia mávajú veľmi často sklon pochybovať o sebe. Svedčiť znamená informovať, ale aj pomôcť tým, že sa pomenúva skúsenosť všetkých, ktorí znášajú psychické násilie v partnerskom živote.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
J'ai aimé un manipulateur
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055126319
Naše katalógové číslo
107446
Počet strán
160
Hmotnosť
245 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
31. januára 2014

Do rúk sa mi dostala útla knižka, upútal ma jej názov a rozhodla som sa, že ju prečítam. Aj keď takéto "tažké" témy nemusím, mám rada skôr iné žánre, moja zvedavosť sa znovu prejavila.
Po prečítaní knihy som ostala trochu na rozpakoch. Téma, ktorá sa dotýka každého z nás. Vlci ukrytí v ovčej koži, žijú medzi nami. Denne ich stretávame, rozprávame sa s nimi a predsa ich nepoznáme.
Psychické násilie je veľmi vážna vec. Na obeti týranie často nebýva viditeľné voľným okom, ale obeť trpí, umára sa a často situáciu nezvládne a ukončí.
Nedovolím si hodnotiť, čo by som JA robila v danej situácii. Či by som JA vedela adekvátne reagovať, či by som... Ťažko povedať, lebo som to nikdy nezažila a môj obdiv a úcta patrí všetkým týraným ženám /ale aj mužom/, ktorí si s danou situáciou poradili a vedeli sa znovu postaviť na vlastné nohy. Našli dosť odvahy a sily čeliť problému a situáciu riešiť.
Po prečítaní knihy mám určité pochybnosti a dávam za pravdu aj našim čitateľkám, či problém bol len strane manipulátora / "nezdravá" výchova dieťaťa a jeho "dudu", ktoré hlavná hrdinka považuje za úplne priodzené sa mi zdá prinajmenšom zvláštne... /. Ale to samozrejme ponechávam na posúdení a názore čitateľov.
Odporúčam, prečítajte si knihu a uvidíte. Urobte si vlastný názor a možno Vám kniha "otvorí oči". Možno podobný manipulátor žije s Vami a ani o tom neviete. Ak kniha pomôže čo i len jednej ľudskej duši, potom to naozaj stojí za to!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,4 / 5

14 hodnotení

2
5
4
2
1

Najužitočnejšie recenzie

Mama
4
15.3.2014
Veľmi málo písané o tom ako sa dostať spod vplyvu takejto osoby. Ale jedno je isté sama žena matka maloletého dieťaťa to nezvládne. Určite potrebuje pomoc - rodiny , príslušných inštitúcií. Keď som to čítala až mi zimomriavky naskočili po tele. Niečo podobné som prežila, a v podstate stále prežívam. Teraz viem že sa to len stupňuje, nikdy sa to nezlepší. Problém je v tom že manipulátora sa zbavíte len vtedy keď svoju pozornosť prenesie na niekoho iného. Ak si tento príbeh prečítate, znamená to že hľadáte spôsob ako z toho von a je to veľmi dobrý začiatok. Najlepšie takéhoto človeka nikdy nestretnúť.
Čítaj viac
Katka
1
2.10.2012
Mám rada skutočné príbehy a od tejto knihy som čakala, že pochopím ženy, ktoré idú do vzťahu s manipulátorom, ako ich dokáže zmanipulovať že si nič nevšimnú? Bohužiaľ som to aj tak nepochopila a skôr ma táto kniha utvrdila v tom, že tieto ženy sú neskutočne hlúpe a asi aj masochistky. Napr. konkrétne táto. Píše, že všetci jej bývalí ju zbožňovali, vychvaľovali a nosili na rukách. Prečo si teda nevzala jedného z nich? Prečo si radšej vzala niekoho, kto ju od začiatku ponižoval, pred kým sa hanbila vyzliecť lebo vždy skritizoval jej telo? Kto jej básnil o prenádherných prsiach svojej kaderníčky a porovnával ju s inými ženami, pričom tie iné boli samozrejme krajšie a vykladal jej, ako by sa s nejakou takou hneď oženil keby mohol? S niekým, kto ako 35-ročný sa počas Vianoc so svojou partnerkou z ničoho nič rozreve a začne strašne vyvádzať, pretože mu nezavolal otec? Atď. Táto kniha ma len utvrdila v tom, že tie ženy si za to proste môžu samé, že proste nedokážu milovať niekoho, kto ich skutočne miluje a kto ich nebije! Z tejto autorky mám tiež pocit, že by sa k svojmu tyranovi čo ju ako tehotnú kopal do brucha okamžite a s radosťou vrátila, stačilo by len, keby sa jej ospravedlnil a sľúbil, že už taký nebude. Okrem toho kniha je hlavne zo začiatku písaná veľmi nezáživne a nepochopiteľne.
Čítaj viac
Mama
15.3.2014
Zimomriavky
Veľmi málo písané o tom ako sa dostať spod vplyvu takejto osoby. Ale jedno je isté sama žena matka maloletého dieťaťa to nezvládne. Určite potrebuje pomoc - rodiny , príslušných inštitúcií. Keď som to čítala až mi zimomriavky naskočili po tele. Niečo podobné som prežila, a v podstate stále prežívam. Teraz viem že sa to len stupňuje, nikdy sa to nezlepší. Problém je v tom že manipulátora sa zbavíte len vtedy keď svoju pozornosť prenesie na niekoho iného. Ak si tento príbeh prečítate, znamená to že hľadáte spôsob ako z toho von a je to veľmi dobrý začiatok. Najlepšie takéhoto človeka nikdy nestretnúť. Čítaj viac
Maja
22.10.2013
Názor čitateľa
Dobrá kniha, aj keď si neviem predstaviť ako tak dlho autorka mohla znášať utrpenie, akoby sme žili vo svete bez práv, kde žena sa bojí psychopata.. Čítaj viac
Veronika
9.11.2012
Zial len priemer
Ocakavala som od knihy ovela viac - psychicke (aj fyzicke) tyranie som si zazila na vlastnej kozi a nemam pocit, ze by sa autorke podaril nahlad do duse tyranej osoby, tyrana alebo situacie v takejto rodine. Pre nezainteresovanych to je mozno dostatocne, no ja nemam potrebu precitat knihu znova. Čítaj viac
Viera
5.10.2012
Názor čitateľa
Slabé, nezáživne napísané - aj keď skutočný príbeh môže byť silný. Čítaj viac
Katka
2.10.2012
Sklamala
Mám rada skutočné príbehy a od tejto knihy som čakala, že pochopím ženy, ktoré idú do vzťahu s manipulátorom, ako ich dokáže zmanipulovať že si nič nevšimnú? Bohužiaľ som to aj tak nepochopila a skôr ma táto kniha utvrdila v tom, že tieto ženy sú neskutočne hlúpe a asi aj masochistky. Napr. konkrétne táto. Píše, že všetci jej bývalí ju zbožňovali, vychvaľovali a nosili na rukách. Prečo si teda nevzala jedného z nich? Prečo si radšej vzala niekoho, kto ju od začiatku ponižoval, pred kým sa hanbila vyzliecť lebo vždy skritizoval jej telo? Kto jej básnil o prenádherných prsiach svojej kaderníčky a porovnával ju s inými ženami, pričom tie iné boli samozrejme krajšie a vykladal jej, ako by sa s nejakou takou hneď oženil keby mohol? S niekým, kto ako 35-ročný sa počas Vianoc so svojou partnerkou z ničoho nič rozreve a začne strašne vyvádzať, pretože mu nezavolal otec? Atď. Táto kniha ma len utvrdila v tom, že tie ženy si za to proste môžu samé, že proste nedokážu milovať niekoho, kto ich skutočne miluje a kto ich nebije! Z tejto autorky mám tiež pocit, že by sa k svojmu tyranovi čo ju ako tehotnú kopal do brucha okamžite a s radosťou vrátila, stačilo by len, keby sa jej ospravedlnil a sľúbil, že už taký nebude. Okrem toho kniha je hlavne zo začiatku písaná veľmi nezáživne a nepochopiteľne. Čítaj viac
Ninive
11.9.2012
Jednoznačne odporúčam!!!
Úžasne napísaná kniha, pútavá od začiatku po koniec. Perfektne vykreslená osobnosť manipulátora. Odporúčam všetkým, ktorých sa táto problematika týka alebo sa o psychológiu osobnosti zaujímajú. Čítaj viac
Zuzana
29.4.2012
môže byť
myslím, že je to písané príjemne napriek téme knihy a človek sa niekedy chytí za hlavu a uvažuje. odporúčam jednoznačne. Čítaj viac
margareta
24.10.2011
odporučam
Veľmi pútalo napísaná kniha..možno otvorí oči nejednej žene.. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“