Zero Waste Home

The Ultimate Guide to Simplifying Your Life by Reducing Your Waste

Bea Johnson is ';the mother of the zero waste lifestyle movement.' CNN The book that started the waste-free living movement, Zero Waste Livingrelates Bea Johnson's inspirational... Čítať viac

4,8 40 hodnotení
Vydavateľstvo
Scribner, 2013
Počet strán
304

Bea Johnson is ';the mother of the zero waste lifestyle movement.' CNN The book that started the waste-free living movement, Zero Waste Livingrelates Bea Johnson's inspirational personal story and provides practical tools and tips to help readers... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

16,42 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Domácnosť bez odpadu - Bea Johnson
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2019
Ihneď na stiahnutie

11,89 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Bea Johnson is ';the mother of the zero waste lifestyle movement.' CNN The book that started the waste-free living movement, Zero Waste Livingrelates Bea Johnson's inspirational personal story and provides practical tools and tips to help readers diminish their footprint and simplify their lives.In Zero Waste Home, Bea Johnson shares the story of how she simplified her life by reducing her waste. Today, Bea, her husband, Scott, and their two young sons produce just one quart of garbage a year, and their overall quality of life has changed for the better: they now have more time together, they've cut their annual spending by a remarkable forty percent, and they are healthier than they've ever been. This book shares essential how-to advice, secrets, and insights based on Bea's experience. She demystifies the process of going Zero Waste with hundreds of easy tips for sustainable living that even the busiest people can integrate: from making your own mustard, to packing kids' lunches without plastic, to canceling your junk mail, to enjoying the holidays without the guilt associated with overconsumption. Zero Waste Home is a stylish and relatable step-by-step guide that will give you the practical tools to help you improve your health, save money and time, and achieve a brighter future for your familyand the planet.
Čítať viac
Počet strán
304
Rok vydania
2013
ISBN EPUB
9781451697704
Naše katalógové číslo
1059459
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Scribner
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

40 hodnotení

36
2
1
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Pôvodom Francúzka Bea Johnson žila svoj americký sen, kým si nezačala uvedomovať, že nie je šťastná a rozhodla sa zmeniť životný štýl sebe aj celej svojej rodine. V knihe poskytuje veľmi praktický návod, ako sa postupne dopracovať k bezodpadovému spôsobu života. Autorka uvádza princípy, ktoré jej pomáhajú a opisuje rady do domácnosti podľa jednotlivých miestností a tiež ako si poradiť s potrebou obdarovávať svojich blízkych a čím si vyzdobiť domácnosť počas sviatkov, čo najviac ekologickým spôsobom. Je mi veľmi sympatické, že autorka nenabáda čitateľa vyhadzovať, ale naopak, čo najviac využiť už nakúpené plastové a iné neekologické výrobky v domácnosti. Kniha je doplnená o zdroje zo Slovenského prostredia - najmä bezobalové obchody v rôznych kútoch Slovenska a tiež o environmentálne zamerané blogy.

Čítať viac

Táto kniha nám ukazuje, ako sa dá žiť vo svojej domácnosti i živote jednoduchšie, bez množstva prebytočných vecí a neustáleho vytvárania nového odpadu. Nájdeme v nej konkrétne tipy v rôznych oblastiach domácnosti ako šetriť nielen peniazmi ale aj energiou, ako si vytvoriť vlastné čistiace prostriedky či potraviny. Odporúčam pre každého, kto sa snaží žiť udržateľnejšie.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

4
21.1.2022
Povinná literatúra dnešnej doby
Knihu určite odporúčam prečítať každému. Mnoho tipov, ako znížiť množstvo odpadu doma, ale aj mimo domova. Niektoré sa najprv síce zdajú úsmevné, ale autorka aj pekne vysvetľuje ako a prečo odpad vlastne znížiť. Človek sa pozastaví nad tým, čo všetko v podstate nepotrebuje. Čítať viac
Jarka
14.3.2021
NO WASTE ONE MINUTE
V tejto knihe som nasla vsetko co som chcela...Zhrnute ako neplytvat a stovky typov ako usetrit a byt na zelenej strane nasej prirody... Keby sme len 20%toho robili nas svet by bol lepsi a zelensi... Vrelo odporucam pretoze nasa generacia s nicim nesetri a tato kniha Vas navedie ako setrit a vazit si... Čítať viac
10

Knižky som objavila ešte skôr ako som vedela čítať. Tie krásne obrázky... Príbehy o nich musia byť fascinujúce, myslela som si. A keď nás pani učiteľka naučila prvé písmenká, tie ďalšie už išli samé. :) V období puberty to nebola žiadna sláva... Knihy? Povinné čítanie? Veď samotný život je oveľa zaujímavejší! A teraz v zrelom veku opäť objavujem to, čo som si v istom období prestala ceniť. Tú múdrosť, ktorá je v nich, to posolstvo, ktoré v nich nachádzam... Na nezaplatenie. Pre mňa najlepší relax, keď čítam niečo oddychové a kopa vedomostí, keď čítam niečo výpovedné či odborné. A čím viacej múdrosti čítam, tým viac si uvedomujem, koľko toho neviem. Aké klišé a aké pravdivé.

Katarína Morvayová Gagová
21.2.2021
Moja enviromentálna biblia
Pre mňa osobne veľmi dôležitá a inšpiratívna kniha. Zakladateľka myšlienky Zero Waste čitateľom dáva návod ako byť ekologickejším a začať presne od seba menšou spotrebou a redukciou vlastného odpadu. Príkladom je práve jej osobný príbeh, vidíme, že sa nebojí inovátorstva ani priznania vlastných chýb. Píše jasne a zrozumiteľne. Niekedy na nás môže jej spôsob života pôsobiť ako extrém, ale nenúti nás žiť presne ako ona, len nás motivuje k lepšiemu a zodpovednejšiemu životu voči sebe, iným, okoliu. Určite niektoré rady aplikujem aj vo svojom vlastnom živote, aby som aj ja mohla svojou maličkosťou ako – tak užitočne prispieť k lepšiemu životnému prostrediu. Čítať viac
3

Viac knižných recenzií aj s doplňujúcimi info nájdeš na mojom Instagrame @marecek.hudak

Marek Hudák
17.12.2020
Cesta k udržateľnému spôsobu života
Po prečítaní knihy Ako sa zbaviť plastov som mal od tejto knihy veľké očakávania. Už v úvode sa moje domnienky začali napĺňať. Autorka pekne opísala, ako vymenila pompézny život za všedný či skôr jednoduchý. V niektorých prípadoch zašla až do extrémov, ktoré si neskôr priznala. S rodinou sa ale dohodli na prijateľnom spôsobe života, ktorý im šetrí peniaze, umožňuje im mať voľný čas a zároveň je ohľaduplný k životnému prostrediu. Ďalšie kapitoly sa venujú už konkrétnym radám a tipom.
.
V posledných kapitolách sa kládol dôraz na život v práci a na správanie sa k nevyžiadanej pošte, na deti a školy a na tipy, ako deti smerovať ich výchovou k environmentálnemu mysleniu. V kapitole zameranej na sviatky a darčeky autorka jasne poukázala na zbytočne prehnaný konzumný život, ktorý môžeme vidieť aj počas pandémie.
.
Zaujímavé tipy:
- Zaraď si do sviatočného programu dobre skutky alebo proste pomoc blízkym.
- Elektronické blahoželania dokážu do istej miery nahradiť tie tradične papierové.
- Daruj radšej zážitok ako fyzicky predmet.
- Tak ako nakupovaním, aj stravovaním vonku vyjadri svoj názor. Preferuj reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne výrobky.
- Vyberaj si produkty z kovu, skla alebo papiera a vyhýbaj sa plastom. Ich prípadná recyklácia bude jednoduchšia.
.
Zaujímavý citát:
,,Pustošíme prírodu, lebo ju berieme ako komoditu, ktorá nám patrí. Až ju začneme brať ako komunitu, do ktorej patríme, možno k nej budeme pristupovať s láskou a rešpektom."
...
Zhrnutie a záver:
Minulosť síce už nezmeníme, ale môžeme sa sústrediť na budúcnosť. Budúcnosť bez odpadu priamo záleží na tom, čo naučíme svoje deti a blízkych. Začnime ale najprv od seba. Myslime na to, čo tu po nás ostane pre ďalšie generácie.
.
+++ Kto podľa mňa knihu ocení:
Ľudia, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tom, ako žiť eco-friendly život. V knihe totiž nájdeš kopec konkrétnych príkladov, ako obmedziť vo svojom živote odpad. Či už priamo alebo aj nepriamo.
.
--- Najväčšie nedostatky podľa mňa:
Úprimne mi nič nenapadá. Autorka ma milo prekvapila svojou otvorenosťou a chuťou zmeniť myslenie ľudí bez zbytočného nátlaku a agresivity.
...
Viac o knihe: #citanie_na_pokracovanie (IG) a na mojom https://www.instagram.com/marecek.hudak/
Čítať viac
Jana Vrábová
5.5.2020
Inšpiratívne čítanie
Inšpiratívna knižka s praktickými radami, ktoré sú mnohé v našich podmienkach neuskutočniteľné, ale treba začať postupne drobnými zmenami. Pravdepodobne raz nebudú bezobalové obchody len výsadou väčších miest. Čítať viac
10
28.1.2020
Zero Waste
Výborne napísaný motivačný úvod k téme Zero waste. Začína obšírne, venuje sa teórii recyklácie a separácie, potom prechádza jednotlivými miestnosťami v domácnosti a dáva konkrétne tipy ako sa zbaviť odpadu a čím nahradiť jednorazové a odpadové alternatívy.
Oproti iným knihám s touto témou sa mi veľmi páčilo to, že to nie sú len všeobecné rady, na ktoré príde každý keď sa trochu zamyslí, ale naozaj prínosné a konkrétne návody a recepty na zvládnutie Zero waste v každodennom živote a v každej situácii.
Keď je treba uvádza web stránky, kde sa dá dozvedieť viac, videá s ďalšími super tipmi.
Na záver knihy je fajn zoznam predajní a značiek na Slovensku.
Pútavá, motivujúca a naozaj prínosná kniha.
(Bez väzby a z recyklovaného papiera)
Čítať viac
Ivana Gregorova
8.1.2020
Velmi nekvalitny preklad vybornej knihy
Knizku som objednala svojej neterke, nakolko jej anglicka verzia je jednou z mojich najoblubenejsich knih. Zero Waste Home od Bei Johnson je fantasticky napisana, lahko a s humorom. Tato knizka je vsak len velmi slabym odvarom – akoby ju prekladal clovek, ktory nema s pisanim vobec ziadne skusenosti. Velka skoda, ze tak vybornu knihu neprelozil niekto jazykovo zdatnejsi. Čítať viac

„Upiecť jablkový koláč nie je ťažké, ak má človek jablká, napísala Nina v jednej zo svojich básní, no najťažšie je vymyslieť to jablko. “

Inventúra - Erlend Loe
Inventúra
Erlend Loe