Nádej z Blatnohradu - Tatiana Macková, Artis Omnis, 2018

10,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Nádej z Blatnohradu

Zavŕšenie unikátnej série historických románov o slovanských panovníkoch. Brehy Blatenského jazera už nie sú opustené. Práve tu zvrhnutý nitriansky knieža vybudoval nový domov... Čítať viac

Séria
Nitky osudu
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2018
168 strán
2-3 hodiny čítania

Zavŕšenie unikátnej série historických románov o slovanských panovníkoch. Brehy Blatenského jazera už nie sú opustené. Práve tu zvrhnutý nitriansky knieža vybudoval nový domov pre seba, svojho syna i priateľov. Blatenské kniežatstvo pod vládou... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

10,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 50 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Adelaide (slovenský jazyk) - Genevieve Wheeler, Lindeni, 2024

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Zavŕšenie unikátnej série historických románov o slovanských panovníkoch

Brehy Blatenského jazera už nie sú opustené. Práve tu zvrhnutý nitriansky knieža vybudoval nový domov pre seba, svojho syna i priateľov.

Blatenské kniežatstvo pod vládou kniežaťa Pribinu rozkvitá a mocnie. Dokáže jeho panovník ochrániť svoj ľud pred vojnami, zúriacimi za hranicami? Ako dlho bude odolávať smrti, čo mu dýcha na krk? Ako zvládne jeho syn Koceľ bremeno nástupníctva po svojom veľkom otcovi?

Na stránkach Nádeje z Blatnohradu sa zavŕši osud kniežaťa Pribinu, aby sme mohli spoznať jeho syna Koceľa. Silu jeho srdca i mysle, jeho smútky a radosti. Veľkú lásku k milovanej Margaréte, aj nezištné priateľstvo s vierozvestcom Metodom, ktorému sa stal pomocníkom a ochrancom.

Čítať viac
Počet strán
168
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×208 mm
Hmotnosť
319 g
ISBN
9788082010193
Rok vydania
2018
Edícia
Kvety vášne
Naše katalógové číslo
307487
Štýl
životopisný, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Séria
Nitky osudu
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nádej z Blatnohradu - Tatiana Macková, Artis Omnis, 2018
Každý si nesie svoj kríž - Tatiana Macková, Artis Omnis, 2016
21,80 €

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Alena Precechtelová
Neoverený nákup
10.4.2019
Skvelá bodka
NÁDEJ Z BLATNOHRADU je štvrtá časť série NITKY OSUDU . Úžasná knižka v ktorej sa píše o Koceľovi synovi Pribinu . Aj keď ako píše Tatiana Macková nie je o ňom veľa historických záznamov vďaka Táničkinej predstavivosti vznikla skvelá knižka . Tánička ďakujem za úžasné knižky o Samovi, Mojmírovi, Pribinovi a Koceľovi, ktorí boli hlavnými hrdinami Tvojich knižiek . Dozvedeli sme sa vďaka
Tebe nielen o nich , ale aj ďalších hrdinoch veľa zaujímavých vecí
Čítať viac
8

Som čitateľka, autorka aj vydavateľka, knihy ma sprevádzajú od detstva a verím, že ešte dlho budú.

Erika Jarkovská
Overený zákazník
16.12.2018
Skvelé čítanie
Neviem písať recenzie. Viem však, že sa chcem autorke touto cestou poďakovať za pútavé a zaujímavé spracovanie témy z našej ďalekej histórie. O to ťažšie, že "vygúgliť" si niečo o tejto histórii je dosť ťažké a že preto autorka musela siahnuť po iných zdrojoch a nadmieru zapojiť svoju fantáziu. Som nesmierne rada, že Tatiana Macková sa venovala spracovaniu práve tejto témy - považujem to za jedinečné -, navyše tak skvelým jazykom a štýlom, ktorý ma baví. Celá série je nesmierne pútavá, a núti čitateľa zamyslieť sa: do akej miery ide o fabuláciu, kde sa končí skutočná história a kde nastupuje autorkina fantázia? Ale myslím si, že to ani nie je dôležité. Dôležitý - aspoň pre mňa - je celkový dojem. A ten je výborný. Som šťastná, že máme na Slovensku autorku, ktorá sa pustila do spracovania práve takejto pomerne ťažkej témy. A som šťastná, že vlastním všetky diely série. A ako píše autorka v závere knihy Nádej z Blatnohradu: príbeh o Koceľovi, synovi Pribinu, jednoducho nesmel chýbať, pretože by to bolo prinajmenšom nespravodlivé. I Koceľ mal svoje miesto v dejinách starých Slovanov, škoda, že sa o ňom vie tak málo. Ešte raz vďaka, milá autorka, za toto čítanie. :-) Čítať viac
Juraj Grežďo
Neoverený nákup
18.11.2018
Výborné zavŕšenie série!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Slovenská spisovateľka Tatiana Macková nie je v literárnych kuloároch neznámou autorkou. Na konte má sedem románov, ktoré si svojou pútavosťou už vyslúžili priazeň čitateľov romanticko-historických kníh. S najnovším dielom NÁDEJ Z BLATNOHRADU prichádza na pomyselný trh s kožou. Ibaže v prípade tohto diela je koža dokonale opracovaná, kvalitná a pevná, bez toho, aby sa z nej čo len nepatrná časť odlupovala.
NÁDEJ Z BLATNOHRADU uzatvára kvadrológiu série nazvanej Nitky Osudu, ktorú tvorili predchádzajúce romány – Milica a Knieža, Tieňohra a Každý si nesie svoj kríž. O kompletné vydanie tejto série sa postaralo vydavateľstvo Artis Omnis.
V románe sa čitateľ stretáva s kniežaťom Pribinom, ktorý sa po úteku z Nitry uchýlil k Blatenskému jazeru, kde vybudoval svoje nové kniežatsvo. Pribina je starý a chorý, preto sa ťarcha panovania prenáša na jeho syna Koceľa. V knihe sa rozbieha silný príbeh lásky Koceľa k milovanej Margaréte, dcére Žilicu, veľmoža Pribinovej družiny. Obaja zaľúbenci si prejdú útrapami, ale i krásnymi chvíľami, kedy im je dožičené byť vedno. Hlavne aj pre neskrývanú počiatočnú nepriazeň Margarétinho otca.
Okrem ľúbostnej línie sa v diele stretávame aj s druhou stránkou ranostredovekých udalostí. Tými sú spory a vojny medzi kniežatstvami, v tomto prípade ide o triangel Franskej ríše, Moravského kniežatstva a Blatnohradu. V opisoch vojenských ťažení nechýba značná dávka napätia, akcie, dokonca stratégie. Macková tieto veci zvládla a ponúkla výlet do drsnej doby vojen.
Dalo by sa povedať, že román NÁDEJ Z BLATNOHRADU je rozdelený do dvoch častí. Prvá pojednáva o už spomínanej romance medzi Koceľom a Margarétou, vrátane úmrtia kniežaťa Pribinu. V druhej sa dozvedáme o príchode Konštantína a Metoda na slovanské územie, ich prechod a čas strávený v Blatnohrade, uzákonení štvrtého liturgického jazyka, až do okamihu, kedy Konštantín zomiera.
Autorka vie umne narábať s textom a tým vťahuje čitateľa hlbšie a hlbšie do príbehu. Dialógy nijako nezadrhávajú, sú prirodzené, sčasti epické. Celkové spracovanie diela má svoju hlavu a pätu, presne, ako má byť, vyložene slabým miestam sa autorka šikovne vyhla. Vety plynú pozvoľna ako voda v rieke Nitra a ja osobne som sa nimi nechal unášať až do samotného ústia.
Ako finálny verdikt môžem knihu NÁDEJ Z BLATNOHRADU (aj celú sériu Nitky osudu) len odporúčať. Kto sa rád ponorí do historického románu, v ktorom nie je núdza o lásku, bojové výpravy, veľkú dávku napätia a celé je to zaobalené v drsnej dobe a krajine, táto kniha je ako stvorené na príjemne strávené chvíle.
Čítať viac
9
Na veky vekov - Ken Follett, 2011
Práve čítam
Na veky vekov

Láska prechádza všetkým, nie láska je všetko. Ako môžeš povedať, že láska nejestvuje, keď nič okrem Lásky nie je? (Fakhruddin Araqi)

Eva Ava Šranková
Overený zákazník
6.11.2018
Ďakujem :)
"Nesmírně čtivý a originální příběh", napísali by dozaista bratia Česi a mne by nezostávalo iné, len súhlasiť.
Bolo mi ľúto, keď som Nádej z Blatnohradu dočítala, ibaže by sa cyklus Nitiek osudu ešte neuzavrel a Valia by nám možno mala čo povedať? Veď čo ak by sa všetko odohralo práve takto...? :)
Čítať viac

Tatiana Macková

Čítať viac

Vydavateľstvo Artis Omnis

Čítať viac
Kúpte spolu
Nádej z Blatnohradu - Tatiana Macková, Artis Omnis, 2018
Každý si nesie svoj kríž - Tatiana Macková, Artis Omnis, 2016
21,80 €

„Reťaz je vždy len taká pevná, ako je pevný jej najslabší­ článok. “

Slovenská mafia - Ján Petrovič, 2019
Slovenská mafia
Ján Petrovič