Therra - Cesta do neznáma - Valeria Holoman, CARes, 2022

16,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Therra - Cesta do neznáma

Prvá časť série, Cesta do neznáma, je úvodom do príbehu o nádhernej krajine, ktorá akoby uviazla v inom storočí. O jej existencií nič nevieme. Netušíme, kde sa nachádza a... Čítať viac

4,8 24 hodnotení
1. diel série
Therra
Vydavateľstvo
CARes, 2022
416 strán
6-7 hodín čítania

Prvá časť série, Cesta do neznáma, je úvodom do príbehu o nádhernej krajine, ktorá akoby uviazla v inom storočí. O jej existencií nič nevieme. Netušíme, kde sa nachádza a nepoznáme jej obyvateľov. Niekde ale, mimo naše vedomie je... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,95 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 9 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024
Therra - Cesta do neznáma - Valeria Holoman, CARes, 2022
16,95 €

Viac o knihe

Prvá časť série, Cesta do neznáma, je úvodom do príbehu o nádhernej krajine, ktorá akoby uviazla v inom storočí. O jej existencií nič nevieme. Netušíme, kde sa nachádza a nepoznáme jej obyvateľov. Niekde ale, mimo naše vedomie je Therra reálna. Je ako náš odraz v zrkadle. Rovnaká a predsa iná. Je celým svetom, ktorý svojim konaním ovplyvňujeme. Tak, ako ona ovplyvňuje nás.
Na púti za jej záchranou spoznávame hlavnú hrdinku Zoe a jej nových priateľov, ktorí majú nie celkom bežné schopnosti. Vydajme sa spoločne s nimi krajinou, za jediným a pôvodne jasným cieľom. Nie je však všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá.
Čítať viac
Počet strán
416
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
120×165 mm
Hmotnosť
450 g
ISBN
9788097381509
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1567307
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Therra
Vydavateľstvo
CARes
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

24 hodnotení

18
6
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

24

Knihomol, ktorý často kupuje knihy podľa obalu. Ale! Zato to málokedy ľutuje. Plus svoje dojmy píše okrem Martinus.sk aj na bookstagram @gabikas_books.

Gabriela Bariczová
Overený zákazník
25.4.2023
Paralelné svety
Začnime tým dobrým v tomto názore na knihu:

Therra začala zaujímavým prológom, ktorý vás hneď vtiahol do neznámeho sveta. Bolo to napínavé, so skvelým námetom a výbornou myšlienkou. Bolo vidieť, že to mala autorka premyslené a podarilo sa jej ma namotať. Vyskytovali sa tu paralelné svety (naša Zeme v jednej rovine s kráľovstvom Therra), premena ľudí na zvieratá, mocenské súboje, draky, silné rodinné putá a v pozadí aj láska v rôznych podobách. Myslím, že táto kniha a aj celá séria má potenciál a mladších čitateľov by mohla zaujať.

Avšak…

Zaslúžila by si lepšiu korektúru a editáciu. V knihe bolo veľmi veľa chýb a preklepov, ktorým by sa korektúrou dalo predísť. Rovnako odbornou a kvalitnou editáciou by sme predišli hluchým miestam, zbytočným opisom aj pár drobným nezmyselným konaniam - lebo vyškrtať niektoré pasáže, alebo pridať, nie je na škodu (aby však stále ostal príbeh autentický). Rovnako by sa okresali dialógy, ktoré boli často veľmi strojené a krkolomné. Takéto veci sa snažím nevyčítať, pretože sa do nich nevyznám - nie som vyštudovaný kritik, ani slovenčinárka, ani editor (sama som písala viaceré práce a články, kde som si názor editora priam pýtala), ale musím povedať, že ma to rušilo a kazilo mi to dojem z čítania.

Ale!!!

ak by dostala kniha naozaj lepšiu korektúru a editáciu (alebo aspoň nejaký betareading pred vydaním), čítala by sa skvelo, lebo fantasy námet sa mi fakt páčil a aj mi sadol a nezameriavala som sa na tu jazykovú stránku, ale snažila som sa užívať si príbeh.

Knižku vám však odporúčam - minimálne deckám, tie väčšinou tieto chybičky prehliadnu. Myslím, že ich fantasy svet bude baviť a dobrodružstvo so Zoe a Zoriou si užijú. Ja by som ešte dokonca privítala aj mapu, aby som sa lepšie orientovala vo svete Therra.

3,5/5 - za príbeh, námet, myšlienku, prológ, vizuál a draky
Čítať viac
20.3.2023
Therra je paralelný fantasy svet,v ktorom sa odzrkadľuje ten náš reálny.
Situácia v Therre nie je priaznivá a začína sa napĺňať dávne proroctvo. Pomôcť Therre môže len človek z iného sveta,a tak sa hlavné hrdinky ocitnú zoči voči. Zoe s toho nášho a Zoria z Therry. Na vlas rovnaké a predsa iné.
Záchrana Therry závisí od Zoe a tým sa začína jedno veľké dobrodružstvo.
Ale aby aj v našom svete všetko klapalo tak ako má, Zoria sa musí so Zoe vymeniť.
Čo všetko Zoria zažije v našom svete ?
Podarí sa Zoe situáciu v Therre zachrániť ?
Tak odpoveď na túto otázku neviem ešte ani ja,snáď sa to v pokračovaní, ktoré autorka chystá dozviem.

Knihu môžem len odporúčať. Je vtipná,čtivá, zaujímavá a fantasy svet je dokonale premyslený. Veľmi sa mi páčila v Therre premena ľudí na zvieratá a hlavne možnosť výberu premeny v adulte.
Dobré to bolo všetko! Kto má rád fantasy,kniha si ho určite získa.
Čítať viac
Dagmar
Neoverený nákup
3.1.2023
Darcek
Keďže kniha bola kupovania ako darček tak som rada že môj syn bol ňou očarený
Knihy sú pre celú našu rodinu dôlezité a Martinus nám k tomu pomáha
Čítať viac
Miriam
Neoverený nákup
13.11.2022
Výborné fantasy, ktoré vás pohltí
Napínavý a pútavý dej, zaujímavé postavy a magická atmosféra. Táto kniha rozhodne stojí za prečítanie! Už teraz sa teším na pokračovanie :) Čítať viac
Ján Horváth
Overený zákazník
28.9.2022
Vynikajúca kniha, strhujúci príbeh
Pre mňa jedna z najlepších fantasy aké som čítal, to že je od slovenskej autorky ma teší o to viac. Dej je veľmi pútavý a dynamický. Prepojenie nášho bežného sveta a fantasy vytvára úžasný príbeh a kniha je tým vhodná aj pre tých ktorí fantasy príbehy bežne nečítajú. Neviem sa dočkať pokračovania. Čítať viac
Silvia
Neoverený nákup
21.9.2022
Therra Fantastic
Skvelé čítanie a pútavý dej mi sprijenili vikend . Knihu vsetkym vrelo odporúčam a uz teraz sa tesim na dalsiu. Čítať viac
Emma
Neoverený nákup
11.9.2022
Teším sa na druhú časť
Príbeh a niektoré postavy v knihe sa mi veľmi páčili. Samozreme, niektoré mi boli menej sympatické. Nepoznám, ale žiadneho ďalšieho slovenského autora, s takou obdivuhodnou fantáziu. Teším sa na ďalšiu časť a verím, že autorka nezabije Samiána. To by ma nahnevalo : ) Čítať viac
Andrea
Neoverený nákup
3.9.2022
Obdivuhodná dávka fantázie
Knižôčku som prečítala na 1 nádych....nápad paralelných svetov je veľmi originálny a pritom priam uveriteľný...dej zaujímavý, dynamický...spôsob písania vždy v inej osobe sympatický...teším sa na pokračovanie. Čítať viac
Mevil
Neoverený nákup
27.8.2022
Nejlepší
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dočetla jsem Vaši knihu.
Můžu opravdu říct naplno, že lepší knihu jsem snad nečetla.Ikdyž je ve slovenštině, tak jsem sem tam měla problém s nějakým slovíčkem, ale buď mi pomohl Google a nebo můj přítel Slovák. Ale tak ve čtvrtce knihy už mi to přišlo naprosto přirozené číst ji v jiném jazyce než v češtině a našla jsem dokonce i zalíbení číst ve Vašem jazyce.
Skvělý příběh, občas jsem měla pocit, že když se Zoria nebo pak i Zoe přeměnily na vlčice, že se i já měním s nimi. A nebo jak Noelis v orla a Dordian v koně, boží. Popis Therry byl pro mě takovým popisem dokonalého světa, naprosto skvělé a myslím si, že každý z nás, kdo Vaši knihu četl, se ocitl na té měkké zelené trávě, kterou jste tam popisovala, nebo se procházel po její krajině.
Velmi se mi kniha líbila a opravdu jsem skoro brečela, když jsem jí dočetla a mrzelo mě, že nemám další díl. Nutně potřebuji další díl!!!
Čítať viac
Nikita
Neoverený nákup
17.8.2022
Kde je druhá časť? Už ju chcem :)
Tak rada by som všetko vyrozprávala, ale asi by som všetkých nahnevala :) Takže radšej nie. Určite odporúčam všetkým milovníkom kníh, najmä tým 15 plus :) Chlapci asi recenzie nepíšu, ale viem, že sa kniha páči aj im.
Teším sa na pokračovanie. Veľmi, veľmi sa mi kniha páčila a dúfam, že druhá časť je už na ceste :)
Čítať viac

„Nejprve myšlenka, a pak rozhodný pohyb v přímém směru po jediné koleji k určenému cíli. Může jedno dávat smysl bez druhého? Není snad zhoubné mít cíl a nekráčet k němu - nebo naopak kráčet jen tak, bez cíle? Odkud pramení zloba, která se šíří světem, která se ze všech sil snaží oddělit jedno od druhého, poštvat jedno proti druhému? “

Atlasova vzpoura - Ayn Rand, 2014
Atlasova vzpoura
Ayn Rand