Chcem byť iba tvoja - T.J. Lex, Marenčin PT, 2023

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Chcem byť iba tvoja - T.J. Lex, Marenčin PT, 2023
Chcem byť iba tvoja - T.J. Lex, Marenčin PT, 2023

Chcem byť iba tvoja

Ona sa rozhodla pre život bez lásky. On je zarytý realista. Keď sa však stretnú v nemocničnej izbe, preletí medzi nimi iskra. Jeho stav vyžaduje nepretržitú starostlivosť, a... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2023
224 strán
3 hodiny čítania

Ona sa rozhodla pre život bez lásky. On je zarytý realista. Keď sa však stretnú v nemocničnej izbe, preletí medzi nimi iskra. Jeho stav vyžaduje nepretržitú starostlivosť, a keďže je koniec školského roka, ponúkne nádejnej sestričke brigádu... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 24 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Mile High – Vrchol v oblakoch - Liz Tomforde, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Ona sa rozhodla pre život bez lásky. On je zarytý realista. Keď sa však stretnú v nemocničnej izbe, preletí medzi nimi iskra. Jeho stav vyžaduje nepretržitú starostlivosť, a keďže je koniec školského roka, ponúkne nádejnej sestričke brigádu. Po nezmyselných drahotách Mila súhlasí. Vysloví vetu, ktorú nikdy žiadnemu mužovi povedať nechcela?
Čítať viac
Počet strán
224
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
362 g
ISBN
9788056910887
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1871909
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,6 / 5

11 hodnotení

2
3
6
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

27.12.2023
Pohodové čítanie
Kniha bola pre mňa pohodové čítanie, napriek tomu, že som čítala už aj lepšie príbehy, čiže by som ju zaradila skôr ako nejaký priemer.

Opäť kniha s väčším vekovým rozdielom medzi postavami (zdá sa mi, že v poslednom čase sa roztrhlo vrece s týmito témami, ale neberiem to ako niečo zlé).

Kniha sa čítala veľmi rýchlo a musím pochváliť nádhernú obálku. Rozoberá sa téma vzťahu medzi deťmi a ich rodičmi, aký veľký vplyv a dopad môže mať konanie a správanie sa rodičov na život ich detí. Ako veľmi deti dokážu byť zranené, ale zároveň aj veľmi silné.
Čítať viac
16
Láska spod klobúka - Jen Turano, 2016
Práve čítam
Láska spod klobúka

Rada čítam akýkoľvek žáner. Moje recenzie nájdete na @recenzienika Alebo FB Nika Vachová.

Nikola Krajčovič Krajčovič
Overený zákazník
18.9.2023
#chcembytibatvoja @tjlex_autorka @marencinpt

Mili je študentka na zdravotnej skole a v praxuje v nemocnici, kde jej pridelia izbu z roskošno-arogantným vlogerom, blogerom a bookstagramistom. Barnabáš spadne z cerešne a čo čert ani nechcel, dolámal si obe ruky. Potrebuje pomoc a ako na potvoru všetky ex ho pošlú kam? No do čerta... Obráti sa na Mili, ponúkne jej slušnú čiastku (odmenu) za starostlivosť na 3 týždne. Nemôže odmietnuť...

Ja si nemôžem pomôcť, ale mňa to bavilo. Máme tu znovu vzťah študentky a o veľa rokov staršiu polovičku. Už minule som spomínala, že sa roztrhlo vrece s vekovými rozdieľmi, ale tu? Neprekážalo mi to. Vôbec som rozdiel nevnímala aj keď bol spomenutý viacx.

"Tak veľmi chcela dať šancu láske, až ju uvidela v nesprávnych hlbinách. Hoci prakticky sa ponoril on do nej, no najhoršie je, že ona sa mu ochotne otvorila."

Dvojzmysel? V príbehu je ich nespočetné množstvo, ale výborne dotvárajú atmosféru.

Autorka sa dotkla viacero kontroverzných a tzv"pálčivých" tém. Nejde len o eroťárnu. Teraz keď nad tým rozmýšľam... Dostala som širokú škálu emócii. Opis Mili na 17 neskôr 18ročnú postavu sedel, aj keď Barnabáša som si nevedela predstaviť ani jeho vek. Mne názormi a správaním sedel tak na 30 ročného.

Je to príbeh na aký sme zvyknutý u vydavateľstva, príjemná oddychovka. Priemer zaraďujem skoro všetky knihy, to su 3. Toto bolo o niečo lepšie.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram
Čítať viac
Miroslava Grznárová
Neoverený nákup
19.5.2023
Romantika
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha sa mi veľmi páčila on ju zachránil ona zachránila jeho veľmi pekný prybeh. A koniec sa mi páčil i keď si nevyznali lasku možno to len tušili. Odporúčam si ju prečítať. Čítať viac
Vladimíra Tokošová
Overený zákazník
17.4.2023
Chcem byt iba tvoja
Príjemná oddychová romanca ku kávičke.... príbeh bol fajn len nejak mi prvý krát pri čítaní zastával rozum v usmevnom zamyslení pri menách Jeremiáš a Barna?aš....hlavná hrdinka to mala dosť ťažké a vlastne obaja hlavný hrdinovia si boli jeden druhému záchranou Čítať viac
Adela
Neoverený nákup
8.4.2023
Pribeh ma milo prekvapil
Keď som bola mladým bezstarostným dievčaťom, ktoré malo neustále hlavu v oblakoch a tešila sa z každej minúty života, ani vo sne by mi nenapadlo, že o pár rokov sa budem na svet pozerať inými očami. Tá stará Adelka, čo bola večne dobre naladená mi často chýba a skúšam si k nej opäť nájsť cestu. Ide to však veľmi pomaly. Už som to myslím niekde spomínala, že ako mladé dievča som túžila po obyčajných veciach ako ostatné dievčatá, veď je to prirodzený kolobeh života. A keď som dospela, stále som snívala, že si nájdem muža svojich snov. Potom ma však realita prefackala a ukázala mi odvrátenú stranu toho, o čom som vždy snívala. Dlho som si to nechcela priznať a stotožniť so skutočnosťou. Tak sa mi život rozhodol poslať do cesty ľudí, ktorí mi mali ukázať, že nie je nič hrozné na tom, ak sa nám niečo nesplní, pretože osud je nevyspytateľný. Ďakujem osudu alebo tomu tam hore, že ma zase nasmeroval tým správnym smerom.
My sami si nevyberáme životné príbehy, ktoré prežívame, oni si vyberajú nás. Neviem, ako je to možné, ale osud nám náloží na plecia len toľko, koľko unesieme. Nezáleží na pohlaví, veku alebo z akej vrstvy pochádzam. Napriek ťažkému životnému osudu si naša duša nájde tú správnu, aby sa navzájom dopĺňali, akokoľvek sa tomu bránime. Toto posolstvo som pochopila z knihy Chcem byť iba tvoja. Útla kniha v sebe ukrýva silný príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí nemôžu byť viac odlišní, no stačí jeden moment a obom to prevráti životy naruby.
Mila mladé sedemnásť ročné dievča, ktorá malo ťažký život. Jej rodičia sa rozviedli a otec ich opustil. Žila s mamou a bratom. Navyše, po rozvode rodičov sa mama zrútila a stala sa z nej alkoholička. Aby toho nebolo málo, zaujímali ju chlapi a o deti sa nestarala. Milka musela rýchlo dospieť a postaviť sa na vlastné nohy. Mama sa k nej hnusne správala a dúfala som, že sa spamätá. A jej brat si tiež nezískal moc mojich sympatií, hoci on to nemal ľahké. Mila neznášala knihy ani mužov. Bola obdarená dobrou postavou a veľkými prsiami, a tak bola príťažlivým objektom pre mužov. Chápala som jej pesimizmus voči mužom, vzťahom a k životu. Chcela som ju objať a nepustiť. Priala som jej, aby mala lepší život. Študovala na zdravotníckej škole za sestričku. Jej spolužiak, medik Daniel, mi išiel pekne na nervy. Občas som mu mala chuť vylepiť facku. Vanesa, jej kamarátka sa pekne vyfarbila. Ani vo sne by mi nenapadlo, že by sa tam niečo také mohlo udiať.
Barnabáš, muž, ktorý sa vždy staral sám o seba je teraz odkázaný na pomoc druhých. Je zatrpknutý a nevrlí. Žije sám vo veľkom dome. Učí na vysokej škole a popritom je kritik knižných románov pre ženy. Tiež mal ťažký životný osud. Otec od nich odišiel a založil si novú rodinu. Zanevrel na lásku a vzťahy ako také. Stretával sa iba so staršími ženami. Po páde zo stromu skončí v nemocnici a tam spozná mladú sestričku na praxi, ktorej dal zaujímavú ponuku. Páčilo sa mi, ako sa postupne zo zatrpknutého muža menil na nového Barnabáša zo srdcom a citmi. Mal niečo, čo vás k nemu priťahovalo.
Chémia medzi hlavnými hrdinami bola čarovná. Iskrilo to medzi nimi od začiatku a ja som s napätím očakávala kedy sa pobozkajú. Užívala som si ich doberanie a doťahovačky. Bolo to milé aj napriek vekovému rozdielu. Láska predsa nepozná hranice.
Trochu ma mrzelo, že sa tu neobjavil Milin otec, rada by som si prečítala aj jeho pohľad.
Ten koniec ma priam šokoval a zároveň prekvapil.
Príbeh vám rozhodne odporúčam. Mňa osobne milo prekvapil.
S autorkou som sa stretla prvýkrát a určite nie posledný.
Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.
Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Chlap musí občas v živote aj prehrať, aby si potom vedel vychutnať víťazstvá. Bez prehier to v živote jednoducho nejde, len sa nimi netreba dať zlomiť.“

Riman - Dávid Winkler, 2018
Riman
Dávid Winkler