Pod šepkajúcimi dverami
E-kniha

Možno je smrť len začiatkom niečoho nového

Vitajte v Cháronovom prievoze! Čaj je tu horúci, koláčiky čerstvé a mŕtvi práve prichádzajú. Keď si zberačka Mei príde vyzdvihnúť Wallacea z jeho vlastného pohrebu, začína mať... Čítať viac

4,5 89 hodnotení
Vydavateľstvo
Grada
400 strán
6-7 hodín čítania

Vitajte v Cháronovom prievoze! Čaj je tu horúci, koláčiky čerstvé a mŕtvi práve prichádzajú. Keď si zberačka Mei príde vyzdvihnúť Wallacea z jeho vlastného pohrebu, začína mať podozrenie, že by mohol byť mŕtvy. Zoznámi sa však ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

16,14 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Pod šeptajícími dveřmi - TJ Klune, FANTOM Print, 2022
EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

9,75 €

Z kolekcie: Beletria

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Vitajte v Cháronovom prievoze! Čaj je tu horúci, koláčiky čerstvé a mŕtvi práve prichádzajú. Keď si zberačka Mei príde vyzdvihnúť Wallacea z jeho vlastného pohrebu, začína mať podozrenie, že by mohol byť mŕtvy. Zoznámi sa však s Hugom, majiteľom zvláštnej čajovne, ktorý mu sľúbi, že mu pomôže prejsť na druhú stranu. Wallace len ťažko prijíma fakt, že je definitívne mŕtvy. Ani po smrti nie je pripravený opustiť život, ktorý však dovtedy ledva žil. Napokon získa týždeň na to, aby prekonal samého seba a za sedem dní úplne nanovo prežil celý svoj život.
Čítať viac
Originálny názov
Under the Whispering Door
Počet strán
400
Naše katalógové číslo
2012931
Štýl
mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Grada
Pre koho
pre dospelých, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

89 hodnotení

53
29
6
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
13

Všetko o mojich prečítaných knihách tu :) https://www.goodreads.com/user/show/135586083-nikola-mihalikov

Nikola Mihaliková
Produktový manažér
3. januára 2024
Krásna kniha (nielen) o smrti

Smrť a naša smrteľnosť. Skloňovanie slova smrť v ľuďoch väčšinou vzbudzuje istú úzkosť, strach, smútok a mnoho negatívnych myšlienok. Ťažko sa nám predstavuje, že zomrieme, že už tu nebudeme. A čo potom bude s nami? Bude vôbec niečo? A práve o tom je táto úžasne krásna, opäť raz hrejivá knižka od Kluneho.

Autor splnil presne to, čo som od neho očakávala a možno aj o niečo viac. Lebo napísať knihu o smrti, ktorá je ešte k tomu veselá, hrejivá, úsmevná a plná pozitívnej energie, je hodné poklony. Je to opäť dobrodružstvo, ktoré sa ale odvíja len na jednom mieste, v čajovni, ktorá je iná, ako sa na prvý pohľad zdá. Hlavná postava Wallace bol ukážkovým príkladom toho, ako premrhať svoj život na zemi a keď zomrie, začne sa jeho cesta o spoznávaní, čo znamená žiť.
"A nešlo práve o toto? Nebola práve toto odpoveď na veľkú záhadu života? Naplno si niečo užiť, kým to máte, či už je to dobré, alebo zlé, nádherné, alebo ohavné. Wallace musel najskôr zomrieť, aby sa cítil skutočne nažive."

Dej ponúka opäť veľa hlbokých myšlienok a áno, rozoberá ťažké témy: smrť a smútok ale aj hnev, nespravodlivosť, príliš skorý a nečakaný odchod či násilnú smrť. Odtiene smrti sú rôzne. Dej knihy sa zľahka oprie o každú z nich, zobrazuje aj smútok pozostalých. Ale všetko je tu zasadené tak akosi správne a ľahko, tak, že pri čítaní budete mať naozaj príjemné pocity, to vám garantujem. Stále je to fantasy kniha ale podstatu dokázala vystihnúť dokonale.

Čítať viac

Celá kniha na mňa po dočítaní pôsobila ako hrejivá a chutná šálka čaju. :) Neskutočne ma baví autorov štýl písania, preto sa na jeho dialógoch a opisoch vždy nasmejem až sa z toho steny trasú. Postavy boli skvelo vykreslené, mali svoje plusy aj mínusy. Každý z nich mal svoj príbeh a nikto tam nebol len tak "na ocot". Myšlienka knihy bola krásna, po dočítaní som ju musela istú dobu spracovávať. Jednoznačne odporúčam všetkým, ktorý si chcú prečítať niečo jednoduchšie, no zároveň z toho aj niečo vyťažiť. :)

Čítať viac
Martinus
7
Manažér kníhkaviarne
4. marca 2023

Mám rada autorov humor, spôsob písania aj odkaz knihy. Boli momenty, kedy som sa smiala a kedy som plakala. Chvíľkami tam bolo až priveľa úvah a opisov (preto dole jedna hviezdička), ale niekomu sa to môže páčiť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

pred tromi dňami
Smrť neznamená vždy koniec
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Touto knihou som si uvedomila, že mi štýl písania TJ naozaj sedí. Jeho postavy sa jednoducho nedá nemať rád. Je tu síce vzťah medzi dvomi mužmi, je veľmi príjemne napísaný a nie nejako drzo. Odporúčam všetkými 10. Čítať viac
pred tromi dňami
Smrť neznamená vždy koniec
Touto knihou som si uvedomila, že mi štýl písania TJ naozaj sedí. Jeho postavy sa jednoducho nedá nemať rád. Je tu síce vzťah medzi dvomi mužmi, je veľmi príjemne napísaný a nie nejako drzo. Odporúčam všetkými 10. Čítať viac
19

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
4.4.2024
Ako by som zhodnotila tuto knihu?

Ako jedno veľké posmrtne dobrodružstvo, či niečo veľké, čo človeka donúti zamyslieť sa nad tym ako žije a ako by mal žiť.

Wallence, chlapik, ktoremu by som z otočky jednu svihla, pre jeho zlosť a tak zlu povahu a náturu, že keď dostal infarkt, nuž zatliesklala som smrti.

Potom tu máme Mej a Huga, dvoch ľudí, ktorý pomáhajú na druhú stranu, dvaja ludia s tak obrovským a laskavym srdcom.

Nelsona a Apollona dvoch nerozlučných parťákov bez ktorých si neviem knihu predstaviť.

Dej, ktorý bol zábavný, smutný a veľmi ťažký a záver pri ktorom mi veru ukápla i slzička.

Keď si dáš s niekým čaj prvý krát si cudzinec.
Keď si dáš s niekým čaj druhý krát si návšteva.
keď si dáš s niekým čaj tretí krát si rodina.
Čítať viac
8

Rada som čítala už ako malá no vieme ako to chodí a počas puberty som s týmto mojim koníčkom na pár rokov sekla. Momentáne po vysokej škole som sa do toho naplno pustila a pri sebarozvoji a úniku z reality sa do čítania ponáram každý deň. Keď už raz začnete je ťažké prestať ????

Marcela Blahová
Overený zákazník
20.2.2024
Velmi pekna knizka
Knizka sa velmi dobre cita, ma putavy pribeh uz od zaciatku. Velmi som bola spokojna. Urcite odporucam. Čítať viac
16
Zničený - Kevin Hearne, 2022
Práve čítam
Zničený

Aktívne pracujúca psychologička a zároveň 3-násobná mama,ktorá keď môže,hľadá relax s nosom zaboreným do knihy,prípadne čítačky

Barbora Matuščinová
Overený zákazník
5.2.2024
Krásny príbeh, dušu hladiaci, dojímavý - nezvyknem často plakať pri knihách, ale pri tejto áno...netuším, ako to bude na druhej strane, ale ak by to bolo tak, ako autor popisuje v knihe, o trochu menej by som sa bála a oveľa viac sa tešila, najmä na tých, ktorým sa šepkajúce dvere už otvorili... Čítať viac
15
Connemara - Nicolas Mathieu, 2024
Práve čítam
Connemara

Experimentálna fyzička cez deň, večer vášnivá čitateľka a niekde medzi tým si dám rada dobrú kávu. Ó a ešte píšem o knihách na Instagrame: jaina_pise_o_knihach

Jana Hrdá
Overený zákazník
19.1.2024
Wallace Price bol úspešný muž. Veľa pracoval a na všetko ostatné nedbal, a preto nebolo veľkým prekvapením, keď jedného dňa dostal infarkt a zomrel. Ocitol sa na vlastnom pohrebe, ktorý mu nastavil zrkadlo. Ľudia, čo sa s ním prišli rozlúčiť sa dali spočítať na prstoch na rukách. V jeho rozčarovaní ho príde vyzdvihnúť zberačka mŕtvych Mei a odprevadí ho do čajovne s veľavravným názvom - Cháronov prievoz. Na oko obyčajná čajovňa slúži ako prechodná stanica po smrti, nachádzajú sa v nej šepkajúce dvere, cez ktoré mŕtvi prejdú na druhú stranu, keď na to budú pripravení. Wallace sa v čajovni stretáva s ďalším duchom Nelsonom a šarmantným prievozníkom Hugom. Ako sa ukáže, nikdy nie je tak úplne neskoro na prehodnotenie vlastného spôsobu života a hodnôt, v ktoré veríme. Originálne poňatý príbeh o smrti, ktorá v Kluneho románe znamená úplne nový začiatok.

Hoci sa v knihe stretávame hlavne so smrťou – náhodnou, pomalou, násilnou, svojvoľnou, nie je to koncentrovaná depresia. TJ Klune k téme pristupoval veľmi citlivo, navyše píše príjemne a z jeho slov dýcha nezameniteľný optimizmus a láskavosť.

Ak príbeh prirovnávam ku Kluneho Domu na azúrovom pobreží, ktorý som čítala minulý rok v januári, musím povedať, že Pod šepkajúcimi dverami bol o kúsok nudnejší. Dej sa odohrával prevažne v čajovni a ak aj obe knihy náhodou mali podobný spád, tak Dom a jeho čarovné deti boli skrátka tak okúzľujúce, že by som o nich čítala aj tisícpäťsto strán a nestihla by som sa nudiť. Obe knihy však boli príjemné feel-good fantasy s queer protagonistami a rodinou bez genetických základov. Preto, ak máte náladu na niečo milé a optimistické, tak táto kniha jednoznačne spĺňa kritériá a smelo do nej.
Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou.“

Roviny života - Julian Barnes, 2015
Roviny života
Julian Barnes