Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!
Knižné putovanie - Vyraz na cestu knižnými svetmi, Martinus, 2024
The Anthropocene Reviewed - John Green, Ebury, 2023

15,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
The Anthropocene Reviewed - John Green, Ebury, 2023
The Anthropocene Reviewed - John Green, Ebury, 2023

The Anthropocene Reviewed

A deeply moving and mind-expanding collection of personal essays in the first ever work of non-fiction from #1 internationally bestselling author John Green... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ebury, 2023
288 strán
4 hodiny čítania

A deeply moving and mind-expanding collection of personal essays in the first ever work of non-fiction from #1 internationally bestselling author John Green... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

15,50 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania (3)
The Anthropocene Reviewed - John Green, Ebury, 2021
Brožovaná väzba
Angličtina, 2021
Vypredané

Recenzia našej doby - John Green, Ikar, 2023
Pevná väzba
Slovenčina, 2023
Do 2 – 3 dní
-5 %

16,11 €


Antropocén: Recenze naší doby - John Green, YOLi CZ, 2024
Brožovaná väzba
Čeština, 2024
Pripravujeme,
vychádza 1. 5. 2024


Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Východ slnka na Bali - Sandy Barker, Metafora, 2024
The Anthropocene Reviewed - John Green, Ebury, 2023
15,50 €

Viac o knihe

A deeply moving and mind-expanding collection of personal essays in the first ever work of non-fiction from #1 internationally bestselling author John Green

The Anthropocene is the current geological age, in which human activity has profoundly shaped the planet and its biodiversity. In this remarkable symphony of essays adapted and expanded from his ground-breaking, critically acclaimed podcast, John Green reviews different facets of the human-centered planet - from the QWERTY keyboard and Halley's Comet to Penguins of Madagascar - on a five-star scale.

Complex and rich with detail, the Anthropocene's reviews have been praised as 'observations that double as exercises in memoiristic empathy', with over 10 million lifetime downloads. John Green's gift for storytelling shines throughout this artfully curated collection about the shared human experience; it includes beloved essays along with six all-new pieces exclusive to the book.
Čítať viac
Počet strán
288
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
126×198 mm
Hmotnosť
240 g
ISBN
9781529109894
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1894555
Jazyk
angličtina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Ebury
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

4 hodnotenia

2
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4

Milujem čítanie kníh, ktorých dej ma unáša do knižného sveta. Nájdete ma aj ako knihomolky_spod_tatier na ig.

Jana Imrichova
Overený zákazník
6.6.2023
Nápadité a vtipné eseje o človeku vo svete
Vo svojej knihe ponúka John Green 44 „nápaditých a vtipných esejí“ na veci, ktoré ho vo svete udivujú alebo k nim má špeciálny vzťah. Na veci, ktoré menia a formujú svet, v ktorom žijeme. Green vo svojich esejách ponúka čitateľom cez svoje slová svoj láskavý pohľad, názor, postoj, skúsenosť. A to všetko subjektívne hodnotí pomocou 5-hviezdičkovej stupnice.

Autor pri kľúčových veciach jeho recenzií vystihuje svoj osobný vzťah k nim, ako i svoju osobnú skúsenosť, a to skromne, pokorne, niekedy aj s jemným, nenúteným a veľmi sympatickým humorom. Následne ich zvláštnosť vyzdvihne aj konkrétnymi odbornými informáciami a faktami, ktoré sú podložené na niekoľkých overených odborných štúdiách. Tie uvádza aj v závere knihy, kde si ich čitateľ môže ešte rozšíriť.

Kniha ponúka príjemné a pohodové čítanie. Recenzie sú krátke, a tak sa dajú dávkovať na každý deň, pričom čítanie nezaberie veľa času, ale každá jedna recenzia čitateľa prinúti aspoň trochu zamyslieť sa. Autorov štýl je bystrý a trefný, zaujme, poteší, vyvolá vo vás pocit, koľko úžasných a udivujúcich vecí je na svete a že napriek všetkému zlému a ťažkému sa v ňom oplatí žiť.
Čítať viac
25.4.2023
AKO S POKOROU ROZPOVEDAŤ PRÍBEH ĽUĎMI OVLÁDANEJ PLANÉTY?
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
John Green dokázal niečo fascinujúce. Anthropocene Reviewed je vlastne séria recenzií vybraných javov, produktov či bytostí, ktoré preňho ilustrujú súčasný svet na planéte tak zásadne ovplyvnenej ľudskou činnosťou. A sú to veci veľmi rozmanité. Divé husi, epidémia cholery, havajská pizza, anglické trávniky, jaskynné maľby, googlenie cudzích ľudí, Halleyho kométa… Vyšla z toho hlboká a zároveň láskavá výpoveď o dnešnom svete. Núti nás zamyslieť sa, niektorých dokonca plakať. Nie je to kampaň za ani proti zmene klímy. Je to citlivá reflexia nášho sveta, ktorú potrebujeme.
Podcast, z ktorého vznikla kniha, odkazuje na všadeprítomné recenzovanie všetkého všetkými, ktoré sa stalo bežnou súčasťou nášho sveta. Green však rozoberá veľmi farbisto rôzne aspekty histórie, údaje a prepojenia, aby nakoniec vyslovil svoj názor veľmi skromne a s pokorou, niekedy až láskou.
Mne sa páči časť o trávnikoch, kde Green hovorí, že v USA je momentálne viac pôdy venovanej pestovaniu trávnikov, než kukurice a pšenice dohromady. Na ploche väčšej ako Taliansko Američania pestujú trávu, ktorá spotrebuje vraj až tretinu pitnej vody míňanej domácnosťami. Nehovoriac o hnojení a pesticídoch.
“Skrátka, najhojnejšia a na prácu najnáročnejšia plodina v USA je čistým, nefalšovaným luxusom. Trávniky poskytujú dobrý povrch pre futbal a hry. Odoberajú tiež z atmosféry trochu uhlíka, hoci milióny galónov benzínu použitého na ich kosenie z nich robia extrémne neefektívny zachytávač. Existujú však lepšie, hoci konvenčne škaredšie, alternatívy, od prírodných lúk po predzáhradku venovanú pestovaniu rastlín, ktoré môžete, povedzme, jesť. Je nepresné povedať, že trávniky sú bezcenné, ale vyžadujú si veľa starostlivosti vzhľadom na to, čo z nich dostaneme. Kosenie trávnika je dotyk s prírodou, pri ktorom si nezašpiníte ruky. Dávam trávniku dve hviezdičky."
Kniha je iným naratívom antropocénu, než sme zvyknutí. Je oslobodený od jednoznačných právd. Neoslavuje, nechváli, ani nepranieruje. Zvažuje. Hovorí o vzťahoch, o ľuďoch aj prírode. Hovorí príbehy, ktoré sme ešte nepočuli. A núti nás rozmýšľať. Dávam mu
#klimatickakriza
Čítať viac

John Green

Čítať viac

„Slová sú, podľa môjho nie tak skromného názoru, naším najväčším nevyčerpateľným zdrojom mágie. Schopné spôsobovať zranenia aj naprávať ich.“