Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra
E-kniha

Sam a Sadie sa priatelia už od detstva. Často sú do seba zamilovaní, no nikdy medzi nimi nič viac ako kamarátstvo nebolo. Nadviažu kreatívne partnerstvo v okúzľujúcej, ale... Čítať viac

4,0 65 hodnotení
Vydavateľstvo
Motýľ
432 strán
6 hodín čítania

Sam a Sadie sa priatelia už od detstva. Často sú do seba zamilovaní, no nikdy medzi nimi nič viac ako kamarátstvo nebolo. Nadviažu kreatívne partnerstvo v okúzľujúcej, ale komplikovanej oblasti videoherného dizajnu, a úspech ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

12,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Z kolekcie: Beletria

Naši škriatkovia odporúčajú

Angie Argalášová:Skutočné prázdniny.Branislav Argaláš,2024

Viac o e-knihe

Sam a Sadie sa priatelia už od detstva. Často sú do seba zamilovaní, no nikdy medzi nimi nič viac ako kamarátstvo nebolo. Nadviažu kreatívne partnerstvo v okúzľujúcej, ale komplikovanej oblasti videoherného dizajnu, a úspech im prinesie slávu, radosť, tragédiu, pokrytectvo a hlavne akýsi druh nesmrteľnosti. Príbeh o láske, aký ste ešte nečítali.

Sam Masur, prvák na Harvardovej univerzite, jedného chladného decembrového dňa vystúpi z metra a na stanici v dave čakajúcich ľudí zbadá Sadie Greenovú. Zavolá na ňu. Sadie chvíľu predstiera, že ho nepočuje, no napokon sa otočí a začne sa hra, v ktorej ich legendárna spolupráca vystrelí do herného neba.

Blízki priatelia z detstva si požičajú peniaze a za pomoci mnohých ľudí ešte pred skončením štúdia vytvoria svoj prvý kasový trhák, hru Ichigo. Zo dňa na deň im svet začne ležať pri nohách. Skôr než dovŕšia dvadsaťpäť rokov, sú Sam so Sadie geniálni, úspešní a bohatí, no to ich neochráni pred vlastnými kreatívnymi ambíciami či zradou pre vlastné záujmy. Príbeh pokrývajúci obdobie tridsiatich rokov, v ktorom sa presúvame z Cambridgeu v Massachusetts až do Venice Beach v Kalifornii, je chvíľami až za hranicami možného. Tento príbeh skúma rozmanitú podstatu identity, znevýhodnenia, zlyhania, možností vykúpenia v hrách, ale predovšetkým našu potrebu niekam patriť: milovať a byť milovaný.
Čítať viac
Originálny názov
Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow
Počet strán
432
Naše katalógové číslo
1937033
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

65 hodnotení

24
21
14
6
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Čo sa skrýva pod témou videohier

Nenechajte sa odradiť nezvyčajnou témou videohier v beletrii. Tento na prvý pohľad romantický príbeh skrýva oveľa hlbší pohľad na vzťahy a situácie všedných dní prerastajúci do spletitých chodníčkov reality. Vďaka tomu je možné zžiť sa s postavami aj čitateľom, ktorým herný svet nie je až taký známy.
Čo sa začalo ako projekt vysokoškolských študentov, sa rozrástlo do veľkého úspechu v podobe "kasového trháka". Popri všetkom zažívajú postavy nie len radosti z úspechu, ale aj trápenia rozvetvených ambícií, záujmov a zdravotných ťažkostí.
Knihu odporúčam každému, koho zaujíma príbeh z pohľadu dvoch ľudí natoľko vyvíjajúci empatiu, až sa neviete rozhodnúť na čej strane stojíte.

Čítať viac
"Nikdy nezabudni, že život je veľmi dlhý, až kým nie je"

Táto kniha je tak krásne nevšedná. Žiadna prvoplánová lovestory, žiadny prvoplánový tragický príbeh. Vynikajúco vykreslený svet videohier, ktoré musela autorka takisto vymyslieť a že je ich v knihe niekoľko! Táto kniha je naozaj pre všetkých, pretože sa tu miešajú opisy videohier, no na pozadí sledujeme, ako sa vyvíjajú vzťahy medzi hlavnými hrdinami.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

24.3.2024
Normálni ľudia, ale lepšie
Knižka je o Sadie a Samovi, ktorí sa stretnú za rozličných okolností v nemocnici, keď sú malí a v oddychovej miestnosti si spolu zahrajú video hru. Láska k hrám ich spája a stane sa ich spoločným jazykom a to na veľa ďalších rokov, počas ktorých môžeme pozorovať ich vzťah. Je to príbeh o priateľstve, o láske, o robení vecí pre iných, ale aj o pocitoch viny, zrady či závislosti na niekom inom. Je to o bežných životných udalostiach, ale aj tých menej bežných, s ktorými sa za života človek musí vyrovnať. Nie je to o dokonalých riešeniach, pretože také neexistujú.

Kniha je písaná pekne, pútavo, užije si ju až človek, ktorý nemá rád hry, no ak ich rád má, nájde naozaj množstvo terminológie a referencií, ktoré ho potešia. Za mňa to na 5* úplne nemá, ale nie preto, lebo by to nebola dobrá kniha - ale niektoré voľby postáv a teda autorky pre mňa boli nepostačujúce a zároveň svojim spôsobom.. neúnosné.

Pripomína mi to Normálnych ľudí od Sally Rooney, akurát s tým rozdielom, že osobne mi tento štýl písania rozhodne vyhovuje oveľa viac a mám pocit, že postavy v tomto príbehu som poznala oveľa lepšie.
Čítať viac
Alžbeta
Neoverený nákup
19.1.2024
Keď som si túto knihu kúpila, nečakala som od nej to čo z nej nakoniec vzišlo. Musím priznať že príbeh ma pohltil hneď pri prvých stránkach, oslovila ma postava Sama ktorý je znevýhodnený, a téma zdravotného znevýhodnenia je mi blízka. Mnoho z videohier ktoré boli opísané mi nič nehovorilo, avšak som rada že som mohla nahliadnuť do ich tvorby. Postava Sadie ma v niektorých pasážach iritovala, ľudia sú rôzni - či už v knižnom svete alebo Tom skutočnom. V knihe bola láska, rovnosť, inakosť, toxické vzťahy, hľadanie seba samého, strata, bolesť, násilie a smrť. Bolo tam všetko. Kniha sa mi páčila. Je surová a reálna ako sám život. Čítať viac
7.1.2024
O láske vieme toľko, že pre nás tu všetkých je. Stačí, ak primeraná je ťarcha ko
Veľmi neobvyklé a mne neznáme prostredie videohier a ich tvorby spôsobilo , že som čítanie odkladala ale som vďačná , že som po knihe siahla . Dva pohľady na vzťah dvoch priateľov v priebehu tridsiatich rokov . Ich zoznámenie , konflikty, krivdy, spolupráca a láska , ktoré boli celý čas ovplyvňované ich záľubou v hraní a neskôr vo vytváraní videohier . To ako autorka píše ma pri knihe držalo až kým sa neminuli stránky . Miestami som sa síce strácala v deji ale po pár stranách som zas všetko pochopila . Čítať viac
26
Wild Love - Elsie Silver, 2024
Práve čítam
Wild Love

Rada citam fantasy a romany, ale aj skutocne pribehy. Kupujem tiez vela detskych kniziek pre mojich 2 synov.

Zuzana Vittekova
Overený zákazník
25.12.2023
Túto knižku som si veľmi užila! Prostredie tvorcov počítačových hier poskytne zaujímavé prostredie, skvelé a komplexné postavy zas zaručia pútavú dejovú linku. Kniha otvára veľa dôležitých tém. Príbeh pokrýva dlhé obdobie a chápem keď niekto potrebuje priamočiarejšiu romantickú linku. Tá bola v tomto príbehu 3 hlavných hrdinov vedľajšia a zároveň tou zdĺhavosťou nosná. Čítať viac
Nina G.
Neoverený nákup
27.10.2023
Skvelá voľba
Milujem atmosféru celej tejto knihy.
Hlavé postavy Sam a Sadie sú húževnatí a idú si za svojimi snami.
Prežívala som s nim ich zápal pre videohry, aj keď som ich nikdy nehrala.
Tým, že autorka vytvorila príbeh, ktorý sa odohráva po dobu tridsať rokov, dostávame veľa priestoru na rozmanitý a pestrý príbeh, ktorý otvára viacero dôležitých tém.
Za mňa výborná kniha, ktorú vrelo odporúčam aj náročnejšiemu čitateľovi.
Čítať viac
22.10.2023
Ak mas rad toxicke vztahy
Tato kniha sa tesi neskutocnej popularite. Za par mesiacov od jej vydania sa stala oblubenou knihou mnoho citatelov. Pytam sa - Citali sme vsetci tu istu knihu? Pribeh o dvoch ludoch, ktory sa nevedia rozhodnut, ci sa lubia alebo neznasaju. Intimny nahlad do zivota dvoch pokrytcov. Jeden ma za sebou traumaticku nehodu, druhy toxicky vztah. Napriek tazkym zivotnym situaciam, ktore prezili, si nevedia odpustit malickosti. Doslova stracaju cas zacykleny v hlupostiach a domnienkach. Spaja ich vasen pre pocitacove hry, lebo radsej ako v realite ziju v tej virtualnej. Zacnu spolu navrhovat hry, co spoji ich osudy najblizsich 30 rokov. Vedia si odkomunikovat kreativnu tvorbu hier, ale nevedia sa bavit ako dvaja blizky ludia.
Tato kniha ta bude bavit, ak mas rad pocitacove hry / ak si fanusik Sally Rooney(?!)
Čítať viac
Adriana Kramárová
Overený zákazník
2.11.2023
3 hrúbky v pár riadkoch !!! Čítať viac
3.10.2023
Asi som očakávala viac. Hlbšie nahliadnutie do života Saddie. Život Sama je opisovaný, jeho pocity, detstvo... Saddie je len doplnok. Celkovo mám z knihy rozporuplné pocity. Ako keby bola písaná dlhšie a doplňaná. Každá časť mi pripadalá ako od iného autora. Prvá časť ma bavila najviac, ale posledná bola už utrpením. Bola to kniha, ku ktorej sa nevrátim a až na pár pekných myšlienok sa mi z mysle stratí. Čítať viac
Adra
Neoverený nákup
5.9.2023
Niekedy si s knihami nemusíte sadnúť. A niekedy si aj sadnete, ale autori príbehy zavedú do takých končín, že len nechápavo krútite hlavou. Zajtra, a zajtra a zas ďalšie zajtra je pre mňa presne druhý prípad.

Začalo to veľmi dobre. Príbeh o priateľstve, láske a hrách, znie viac než zaujímavo. V prvý moment aj bolo, asi tak prvú časť. Príbeh sa totiž delí na desať častí a autorka do každej jednej zakomponovala neľahkú tému. Ťažké choroby v detstve, autonehoda, depresia, manipulácia a veľa ďalších (nechcem spoilovať). No všetky témy spomenula len okrajovo a žiadnu nerozvila, akoby len potrebovala zaujať čitateľa. Viac by som prijala keby použije dve tri, ale venovala by sa im naplno.

Knihu asi zachránila druhá polka knihy a hlavne časť, rozprávaná z Marxovho pohľadu, ktorá mi prišla zaujímavo spracovaná. Inak som si z príbehu na riť nesadla a veľký bum okolo nej ma akosi obišiel. No som len malá ryba vo veľkom mori.
Čítať viac
3.9.2023
druhýkrát ju už čítať neplánujem
Milujem hry a rozprávanie o nich som si užívala asi najviac. S ľahkosťou opísaný proces tvorby, úplne som sa do toho vžila. Lenže je to kniha aj o vzťahoch, no a tieto časti knihy sa mi, žiaľ, pomerne vliekli, zas a znovu nedorozumenia, zatajené skutočnosti, ktoré si hlavní hrdinovia Sam a Sadie nedokázali hneď na rovinu povedať. No život nie je hra, kde skúšate všetky možnosti a v prípade nevyužitých šancí, či premárneného života začnete odznovu.
“Život je veľmi dlhý, až kým nie je.”
Ich priateľstvo sa mohlo vyvíjať inak, ale to by bola potom úplne iná kniha. Postavy neboli ideálne, práve naopak, mali svoje trápenia, robili znovu a znovu chyby a bojovali s traumami, depresiou, bolesťou, chorobou a obľúbiť si ich nebolo ľahké. Sam, Marx a Sadie si užívajú všetko, čo spoločne vybudovali, no na najväčšiu hru - život sám - cheaty nemajú. Prejdú si všetkým možným… Príbeh sa tematicky dotýka aj registrovaných partnerstiev, ozbrojovania v Amerike, nerovnocenných vzťahov (učiteľ-žiačka), rasizmu, násilia, ale obsahuje aj veľa narážok na počítačové hry, na kultúru a divadelné hry všeobecne, najmä na Shakespeara.
Zostáva odkaz, že láska a priateľstvo majú veľa spoločného, túžbu niekam (k niekomu) patriť a byť milovaný. A že sa netreba vzdávať.
Kniha mesiaca v čitateľskom klube Martinus je vraj fenomén (aj mimo klubu). Aj rozumiem, v čom je jej úspech, ale druhýkrát ju už čítať neplánujem…

Ak vás zaujala, prečítajte si napríklad Ready Player One, Malý život, Pačinko…
Čítať viac
8

Ahojte, volám sa Erika a venujem sa knižným recenziám a literárnej kritike. K tejto činnosti som sa dostala cez jednu autorku ktorej som robila hodnotenie knihy. Spolupracovala som s mnohými spisovateľmi ako externá čitateľka, pomáhala som pri vyhľadávaní súvislostí z viacerých kníh. Taktiež mám skúsenosti pri porovnaní originálu, či logických chýb. Čítam už malička a bez kníh a kávy si neviem predstaviť deň. Mimo to rada cestujem, spoznávam nové krajiny a maľujem.

Erika Telekyová Chichová
Overený nákup
18.8.2023
Dobrá téma, ale sklamanie z postáv. Zbytočný hajp!
Kniha, ktorá sa v zahraničí teší veľkej popularite má u slovenských čitateľov zmiešané hodnotenia.
***
@vydavatelstvo_motyl
@gabriellezevin
***
Víťaz Goodreads Choice awards Zajtra. A zajtra a zas ďalšie zajtra, sa zameriava na herný svet, ktorý autorka vykreslila bravúrne. V prvom rade spomeniem rozpísané postupy príprav na výrobu hry. Od nápadu na príbeh, náčrt postáv až po samotné programovanie. Celý proces je dotvorený drobnými detailami, ktoré značia že autorka si je dobre vedomá toho čo píše a tému si naštudovala. Herný svet je čerstvá, neokukaná téma preto mala úspech.
Druhou polovicou úspechu sú témy. Jemne a s citom rozpísaná postraumatická depresia, LGBT, láska, priateľstvo, tvrdá práca a hlavne, hľadanie samého seba. Deväťdesiate roky boli prudkým rozmachom technológií. Čitateľ, ktorý zažil tú dobu si môže zaspomínať najmä na hry Super Mario, operačný systém Windows 95, či Internet Explorer.

Kniha Zajtra... nie je prvoplánovaný ľúbostný príbeh. Sústreďuje sa na dvoch priateľov Sama Mansura a Sadie Greenovú. Priateľstvo od detstva prešlo mnohými skúškami dôvery aj bolesti, avšak ich vykreslený charakter občas lezie na nervy. Nevedela som sa úplne stotožniť ani s jednou postavou, chýbala vášeň a iskra. Namiesto toho Sam a Sadie občas vedú medzi sebou dialóg plný nevraživosti až zloby, žiarlivosti a súťaživosti, či sarkazmu. Napriek tomu, že boli priatelia tak nepôsobili. Dobrý príbeh nemusí mať nutne milostnú zápletku. O to viac je ale náročnejšie vyformovať dobrú postavu. Takisto keď si ich rozoberiem samostatne v súvislosti s vedľajšími postavami, ani jeden si nezískal moje sympatie. Egocentrizmus, nevďačnosť či povýšeneckosť Sama a Sadie ubrali príbehu potrebný šmrnc.

Je pochopiteľné prečo je kniha v zahraničí taká obľúbená. Rozpracované témy, ktoré sú pomaly našou každodennosťou, si zaslúžia všetku pozornosť a obdiv, s akým ich autorka spracovala. No postavy sa až tak nevydarili, čo je škoda. Napriek tomu to môže byť obohacujúce čítanie, ktoré má čo ponúknuť.
Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Úspech je nebezpečný. Človek začne kopírovať sám seba a to je riskantnejšie ako kopírovať iných... nevzíde z toho nič nové.“

Mysli ako génius - Philippe Brasseur, 2021
Mysli ako génius
Philippe Brasseur